Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Česká numismatická společnost, virtuální pobočka PRAŽSKÉ GROŠE

Vykupminci.cz
Numisargo

Česká numismatická společnost, virtuální pobočka PRAŽSKÉ GROŠE

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 105 106 107 108 109 110 111 112 113 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
bohužel další průběh diskuse byl předvídatelný

můj finální dotaz (teď mi prosím řekněte - kolik poboček ČNS (z dlouhého seznamu, který je na stránkách ČNS uveden) se takto navenek prezentuje a prokazuje takovéto služby veřejnosti?? ) zůstal nezodpovězen
takže není zač

prodleva v odpovědi zřejmě posloužila k proběhnutí pobočkového webu podle instrukcí - vždyť něco ke kritice se tam přeci najít musí - viz vaše reakce ad2.

nechci kritizovat, urážet ani popouzet, ale když se pokusím shrnout fakta dostupná z diskusí tak:
zatím jste se zde prezentoval 40 příspěvky za 3a3/4 roku v nichž jsou dotazy na určení mincí (v pohodě nic proti tomu), dotazy kde sehnat elektronické (tedy zdarma) verze literatury (i kde najít) a nyní převažují příspěvky kritizující pobočku
z vaší kritiky a z dotazů co získáte členstvím tak nějak nabývám dojmu, že požadovaným cílem členství by u vás mohlo být něco obdobného, jako je cílem druhého typu vašich dotazů (literatura zdarma)
třeba se mýlím a v tom případě se omlouvám, ale můj aktuální dojem takový je

oliver to zde už psal - není to jen o tom co můžete získat, ale i o tom co můžete a jste ochoten tomu (pobočce, numismatice, ... ) dát vy
Registrovaný uživatel
jacx napsal
oliver to zde už psal - není to jen o tom co můžete získat, ale i o tom co můžete a jste ochoten tomu (pobočce, numismatice, ... ) dát vy

JFK by to nevyjádřil lépe. ;)
Registrovaný uživatel
jacx napsal
bohužel další průběh diskuse byl předvídatelný

můj finální dotaz (teď mi prosím řekněte - kolik poboček ČNS (z dlouhého seznamu, který je na stránkách ČNS uveden) se takto navenek prezentuje a prokazuje takovéto služby veřejnosti?? ) zůstal nezodpovězen
takže není zač

prodleva v odpovědi zřejmě posloužila....


na tohle opět nemohu nereagovat! :evil:

váš finální dotaz je úplně mimo a velice alibistický! :shock: zmiňovaný dlouhý seznam poboček jsem nikdy neviděl a o jiných pobočkách nikdy neslyšel! když stavím barák na moravě nezajímají mne stavební firmy působící v praze!! a obhajoba svého problému slovy: "ale kdo dělá víc než my?" je pouze jednou z příčin problému: neschopnost vidět vlastní věci kriticky.

dlouhá prodleva v reakci nebyla způsobena studiem webu. ten jsem znal již dobře. výdyť jak říkám od roku 2009/2010 se tam skoro nic nového neobjevilo. Pouze jsem na opačně straně zeměkoule a když jste vy seděli po večeři doma u netu já měl i jiné starosti / pracovní povinnosti.

a poznámka k mojí (ne)aktivitě zde. před +- 4 roky jsem koupil svůj první groš, nevěděl o něm vůbec nic a objevil toto forum. zlatý důl. dozvěděl se (mimo jiné), že existují různé typy, dostal rady jakou literaturu shánět... ... ještě však nemajíce literaturu vlastní - nechával si nové přírůstky určovat zde a hledal cestu jak se dostat k literatuře. na tom, že musí být zdarma jsem nikdy netrval!!! vždyť mojeho smolíka jsem si pořídil v nejmenovaném starožitnictví za 1000kč!!! ALE....!!!

zde se opět dostáváme k jádru pudla! přes 40 let starého smolíka mám doma originál - ALE dva roky starého karla iv od pinty mám vytištěného protože jsem nebyl schopen jej sehnat! proč není na vašem tak dokonalém webu rubrika literatura, kde bych si přečetl: Václav Pinta, Pražské groše Karla IV. z let 1346 -1378, vydáno 2012 k dostání za xxx, "tam a tam"?
věřím, že jste opravdu velmi aktivní a publikujete hodně. ale širší (né tak zasvěcená veřejnost) se o tom ani nedozví. proč tam dále např. nejsou linky na jiné zajímavé stránky? muzea, aukce, ... nebo anotace toho co je na webu pro registrované členy? pro mě který nemá přístup a neví co se děje je tento web opravdu mrtvý!

zpět k vašim připomínkám. 40 příspěvků za 3 3/4 o mé aktivitě opravdu něco vypovídá. vypovídá ale to, že jsem sem před 4 roky přišel, natěšený z toho co vše zde mohu nalézt, ale po krátké době jsem zde přestal chodit. ...a už si začínám vzpomínat proč? :| a kutil si svoji sbírku sám. pomalu si doplnil literaturu - většinou na doporučení někoho ze známých. (hele v muzeu xxx jsem viděl publikaci yyy nemáš zájem?) a určoval si sám.

nejlepší asi bude opět kliknout na odhlášení a jen nasávat informace a hlavně se na nic neptat resp. nikoho nekritizovat :roll:
Moderátor
mily KAROLUSy. jacx odpovedel velmi dobre a jasne. k jeho argumentaci nemam co dodat. nevim, z jake casti zemekoule jste a jake mate ci nemate moznosti a podminky. ale za to mi nemuzeme. presto jsme to ale mohli zmenit a to ne jako clenove nejake skupiny, ale jako lide. kde je komunikace, je i pomoc. kdyz hledate vytisk Pinty, proc placete zde? k cemu asi je na zdejsim foru sekce literatura?

neda mnoho prace chvili sledovat erudovanost prispevatelu a oslovit je klidne mailem. zeptat se, zajimat se. nekritizovat to, co neumite a nejste schopen pouzivat, ale naucit se to pouzivat a pochopit to. zadny system nebude nikomu primo usit na miru, kor kdyz navic nevznika s podporou baliku penez. vy nekritizujte nas web, neprispel jste na nej ani korunou. ja take nekritizuju vas barak, nemam s nim nic spolecneho. pokud vam web prijde chudy a chcete to zmenit, proste se stante clenem CNS, clenem CNS PG a na schuzi se nabidnete, ze web doplnite a vylepsite. budeme radi!

uz zacinate plivat i na toto forum? pozor, nemusite, toto forum nema s CNS ani s CNS PG nic spolecneho. nevysilujte se prosim, je konec tydne, chce to klid.

nicmene je zrejme, ze mate trosku neporadek v tom, co muzete od pobocky s par cleny cekat. predstavte si, ze v pobocce je 10x KAROLUS. co takova pobocka za 5-10 let sve existene dokaze? reknete nam, my se zamyslime, slibujem.

kritizujte. ale racionalne. vase kritika racionalni neni. a lepsi nez kritika? ok, tak kdyz jste sehnal odkazy, kde se da co koupit, proc ste nerekl:

Hele kluci, me se vase myslenka a pobocka libi. myslim, ze na webu byste mohli mit tyhle odkazy na literaturu, kde lze legalne koupit. poslu vam to, muzete to tam vystavit.

o takovem KAROLUSOVi by bylo slyset, takoveho KAROLUSe bysme ve svych radach pozdeji radi uvitali, protoze vime, ze on neni ten z mlcicich a jen ctoucich tisicu.

ano, reknete, proc byste nam jako pobocce mel takove odkazy cpat pod nos. mate pravdu. ale mohl jste je dat na toto forum. to nase neni. vsem vam podobnym, abyste mohl pomoci i ostatnim. proc jste to neudelal? proc nechavate ostatni tapat stejne, jako sebe?

btw. existuji i jine weby, proc nechodite za informacemi tam? nejspis proto, ze neumite pouzivat ani google (ctvrty odkaz, skutecne tezke najit):

http://www.numismatika-chomutov.ic.cz/soubory/prazske_grose.pdf

je mi lito, ale CNS PG tu neni od toho, aby nekomu zvysovala pocitacovou gramotnost. nicmene, pokud se slusne zeptate, kdokoliv z clenu vam jiste rad odpovi, ale necekejte zpatky chleba, my vracime kameni ;)
Registrovaný uživatel
ano vážně v tom mám nepořádek a proto jsem se slušně zeptal co mi může pobočka nabídnout jako členovi? místo toho aby mi jak říkáte kdodoliv z členů rád odpověděl jsem byl ihned kamenován, že pobočka toho dělá hodně a co vlastně bych ještě chtěl? jako jedno z prvních věcí jste se začali ohánět i vaším webem, ale na otázku (kterou jsem položil již několikrát) co web nabízí registrovaným členům mi stále nebyl nikdo schopen odpovědět. a nechytejte mě prosím ihned za slovo. to s pintou byl pouze příklad. mám jej už nějakou dobu a když jsem jej sháněl mi rozhodně jako 4. odkaz v googlu nevyskočil. ikdyž chápu, že obvinit někoho z počítačové negramotnosti je jistě jednodušší.
Registrovaný uživatel
...celé tady tohle dusno vzniklo díky tomu, že pobočka není na venek nijak prezentována. uvnitř bez pochyby žije, ale krom tohodle fóra (které nově příchozího zahltí spoustou více či méně relevantních informací a probrat se jimi x let zpětně je téměř nadlidský úkol) to nikde vidět není. a když jsem se to zeptal tak vidíte jak to dopadlo :(
říkáte: "co víc bys chtěl? co můžeš nabídnou?" když mi nebyl schopen nikdo odpovědět tak říkám, že bych očekával např přehledný web prezentující pobočku PG. jak jsem již zmínil: s přehledem činnosti, vydávané literatury, kontakty na fundované osoby / spolupracující muzea, pozvánky na přednášky, schůzky.
Vždyť jen zmínka o schůzi zde byla ihned smazána a kacuro za ní byl ihned pranýřován, že si pouští pusu na špacír. tomu také vážně nerozumím. vysvětlete mi to PĚKNĚ prosím někdo!
Registrovaný uživatel
To Karolus.

Zde se vede debata na docela složité téma, které má mnoho, až protichůdných hledisek.
Pokud zde zkráceně napíši svoje postoje k postupům začínajících sběratelů, pak podle mého názoru je důležité získat širší rozhled a nezakopávat se hned v úvodu do jednostranných zákopů. Proto nemusíte nyní hledat cesty do této konkrétní, úzce specializované pobočky, kde je registrovaná pouze část zájemců o tyto mince ,ale spíše se přihlašte do některé pobočky ČNS. Sběratelský trh je rozvrstven do mnoha rovin a v každé z nich pak naleznete nějakého kolegu, se kterým budete moci sdílet stejný zájem. Tedy zjednodušeně se nyní spíše věnujte poznání různorodosti, která Vás naučí jisté a tolik potřebné kreativitě, protože náš numismatický trh nekončí na stránkách Sběratele a v aukční činnosti na Aukru.
Ještě jedna malá poznámka. Některé podstatné věci se zakládají na nicotných detailech. Například pokud budete mít firmu, musí být vidět, jinak bude mrtvá. To samé platí ve sběratelství. Jste zde registrovaný, ale nedostupný. Před časem byla snem jednoho kolegy určitá mince, kterou jsem mu sehnal. Bohužel si hrál na tajného a nedostupného, proto z obchodu sešlo. Kvalitního numismatického materiálu je velmi málo a proto musíte být vidět, jinak moc zajímavých mincí neseženete.
Dříve než začnete nakupovat, je ve Vašem zájmu opustit internet a vyrazit do světa. Zde okukujte nabídku, zachovalost mincí, o co je zájem, o co již nikoli, jaké jsou cena atd.
Jestli máte zájem debatovat na téma širšího záběru, napište.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
KAROLUS: preji vam, abyste nasel pobocku, ktera vase naroky alespon z casti splni. snad to bude nejaka z vetsiho mesta s nekolikanasobne vetsi clenskou zakladnou nez nase. takova, ktera porada aukce a vydelava si na drazsi a narocnejsi provoz. to my nejsme a byt ani nepotrebujeme, vase naroky evidentne nejsme schopni uspokojit. treba to casem pochopite, mozna vas i realita donuti nektere vase nazory prehodnotit. preji co nejmene zklamani, rad si zde za rok prectu, jake jsou vase poznatky a spokojenost v jine (jinych) pobocce (pobockach) a jak plni vase, zde nastinene, predstavy.

jinak kolegou kacurem se stale neohanejte, jasne tu padlo, ze jako neclen byste stejne na schuzi nemohl. mazalo se to proto, protoze tyto zalezitosti jsou predevsim razu interniho a na verejne forum proste nepatri. pokud se chcete s lidmi zde poznat i jinak, doporucuji se vice zapojit do diskuse ci vyuzit neformalni setkani (napr. loni byl velmi pekny numismaticky sraz), tam se nebudete muset niceho dozadovat a komunikovat s tak omezenymi idioty, jako jsem napr. ja. pekny vikend.
Registrovaný uživatel
oliver napsal
... jasne tu padlo, ze jako neclen byste stejne na schuzi nemohl....

Musím přiznat že toto je mi také divné, připomíná mi to komunistické “Kdo není ve svazu medvědů nesmí na Boubín”. :roll:
ANS má \s výjimkou aukcí\ všechny schůze i konference veřejnosti přístupné a v tisku předem ohlášené. Hosté jsou naopak vítáni.
Moderátor
mozna je rozdil v tom, ze vyrocni schuze je urcena k reseni chodu pobocky. neni to ani konference (s tou bysme se neuzavirali) a ani klasicka obycejna schuze. kdo touzi po castych schuzich a druzeni se, bude holt asi muset do pobocky jine. pobocka je virtualni a my se i virtualne schazime, tudiz je mozne, ze toto neci druzici se potreby nema sanci ukojit.
Moderátor
Na druhou stranu, pokud je to virtualni pobocka tak se na te schuzy nebude asi resit nic tajneho ne? Nechci do nikoho rypat, jen mi to prijde jako Zelvakovi trochu prehnane.
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Moderátor
oliver napsal
Archypov napsal
Ako inak fugujete? trochu som stratil prehľad, Jirko je stále predseda? Mal som trochu skeptické názory na činnosť Pobočky, zdarný výsledok posledného čísla Folia Numismatica moju skepsu usadil. Tuším sa prihlásim za člena, ak by ste neboli proti. Pokecáme osobne (mailom - mimo tohto fóra, nech nespamujem), s kým mám hovoriť? S Jirkom som v kontakte stále, bolo by dobré to riešiť s ním?


Dovolim si citovat nekolik mesicu starou radu Patasona, jak na nove cleny:

Citovat
Musí si podat přihlášku do ČNS s tím, že bude kmenovým členem pob. PG. Přihlášku a kmenový list stáhnout z numismatici.cz, vyplnit, podepsat, poslat a az bude clenem, tak mu Pehu pošle číslo účtu a var. sym. pro platbu do pobočky..


K dalsimu se odmitam vyjadrovat. O nove cleny zajem mame, ale nevim, proc bysme se meli zpovidat a vnucovat. Docela by mne zajimalo, co by na podobne dotazy odpovidaly jine pobocky (pokud vubec ctou emaily). Uvedomte si, ze mi nic neprodavame. Nabizime clenstvi v jedne s nejaktivnejsich pobocek CNS v CR. Pokud je to malo, je mi lito:

http://www.cnspg.cz/index.php?section=2


Klídek chlape, hádam som tak veľa nepovedal. 8) Vďaka za info.
Moderátor
uprimne - nebude, nikoho jsme nezavrazdili ani jinak neodstranili, nic sme nezproneverili. nic nedluzime a nic sme nevydelali. bude to vlastne velmi nudna schuze, takze bysme hosty nejspis odradili.

prijde mi zajimave, kolik pozornosti tato zalezitost vzbuzuje. zamysleli jste se proc? kolik lidi uz se zde do nas navazelo (staci si precist tech sto stran zpet, ktere nikdo cist nechce). uprimne - co brani komukoliv z vas si zalozit pobocku v CNS, nabirat nove cleny a delat veci tak, jak popsal napr. ted naposled KAROLUS? vzdyt vam v tom nic nebrani, ukazte nam, jak to delame spatne, jak to umite lepe.

podivejte, bylo nasim zvykem mit alespon pod kontrolou, s kym jmenovite se schazime. nikdo nas nemuze prece nutit, abysme se schvalovali rozpocet ci resili hospodareni pobocky pred lidmi, u nichz ani nezname jmeno, kterym do toho nic neni a kteri na chod neprispivaji. nezlobte se na mne, ale proc?

Archy: to bylo mysleno zcela v dobrem. navic Tebe myslim vsichni dobre znaji.
« Poslední úpravu provedl(a) oliver v 28. 3. 2014, 13:41. »
Registrovaný uživatel
no snad už tomu alespoň z části začínám rozumět i když některé reakce jsou krapet protichůdné. na některé dotazy jsem sice stále nedostal, ale budiž. věřím, že s trochou trpělivosti je zde časem někde najdu. svým původním dotazem jsem rozhodně nechtěl nikoho kritizovat ani na nikoho házet špínu. v to, co se můj dotaz zvrhnul mě upřímně mrzí a všem co se cítí jakkoliv dotčeni se omlouvám.
Moderátor
pokud je tim nezodpovezenym dotazem co clovek najde po prihlaseni do sytemu nasi pobocky, tak uz sme toho popsali tolik, ze par vet navic mne nezabije, klidne to tedy zopakuji:

najde tam to, co vidi pristupne normalne napr. zde, ale fotky jsou klikaci, takze mince vidi ve vetsim rozliseni a muze hlavne do systemu zadavat sve mince a ziskavat naopak udaje o mincich jinych (metrologii apod.). na rovinu je treba rici, ze ne vse funguje 100% a urcite tam jsou veci, ktere by si zaslouzily upravit a opravit. co nas web nenabizi je zdarma (a ani za penize) literatura, tudiz za prihlasenim neni hromada PDF vsech knizek, co cloveka napadne. nicmene nejake materialy, ktere verejnost nevidi, tam tusim jsou.

pres vsechno co zde padlo a mozna bylo spatne chapano: o nove cleny zajem mame, radi je uvitame, nejsme zadna sekta. ale kdo se k nam hlasi by mel spis mit jiste nadseni pro stredoveke razby (vetsina z nas sbira i jine veci nez grose) a radost by mu tim padem melo cinit to, ze v takovem spolku muze byt i s jinymi lidmi. pobocka mu nabidne uzsi kontakt s temito lidmi, ten si ale nejde vydupat, ten si clovek ziska prave tim, ze se s temi lidmi proste "kazdodenne" bavi napr. zde. podminkou clenstvi je dle reguli CNS clenstvi a hrazeni poplatku CNS, jinak nemuzeme brat za cleny lidi, kteri cleny CNS nejsou. to proste nejde. coz ale neznamena, ze se s necleny nebavime, kazdorocne prijizdeji i pratele neclenove. sice jako za komunismu nevyzadujeme doporuceni, ale na strane druhe ocekavame, ze se dana navsteva jednak slusne ohlasi a take ocekavame, ze to bude nekdo, koho alespon trochu zname - obvykle odtud. neumim si predstavit, ze by za takove konstalace nekdo mel problem s tim, aby se dotycny prijel podivat na schuzi jako host.

takze - mate-li moznost a chut, potkejte a seznamte se s par lidmi odtud, vybudujte si tu jistou image, pokud to s ohledem na bydliste mozne neni, alespon se vice zapojte do diskusi a pochybuji, ze na podzim bude nekdo divne koukat, kdyz reknete, ze jste clenem CNS (ci se jim chystate stat) a ze byste nekdy v unor-dubnu rad prijel jako host na nasi schuzi. budete uprimne vitan.
Registrovaný uživatel
Ahojte, můžete se prosím kouknout na náš pobočkový web. Díky

Jinak sorry za spam
_______________
Když nejde o život, tak jde o h..no
http://cnspg.cz
Moderátor
Nič tam neviem nájsť, myslel som, že tam bude niečo z vášho stretnutia, veľmi som sa tešil, ale nič nové tam nevidím. Chyba je v mojom príjmači? ;)
Registrovaný uživatel
Setkání bylo moc pěkné a jsem rád, že se ho zúčastnili i přátelé ze Slovenska. Tímto se omlouvám Facctorymu a jeho manželce, že jsem je ráno nestihl pozdravit, ale patrně si přispali a my jeli hned po snídani ;)
Registrovaný uživatel
Jak že včera bylo?

Obrázky:

Počasí bylo dobré a Barbora již po opravách bez lešení
Obrázek vložený uživatelem

strava myslím chutná
Obrázek vložený uživatelem

přednášky zajímavé
Obrázek vložený uživatelem

a nálada jistě víc jak dobrá...
Obrázek vložený uživatelem

sorry za trochu spamu :twisted:
(moderátoři případně smažou :mrgreen: )
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Dracek v 30. 3. 2014, 15:20. »
Registrovaný uživatel
Jj, bylo to moc fajn ;)

Až na ten Staropramen :twisted:
Registrovaný uživatel
Archypov napsal
Nič tam neviem nájsť, myslel som, že tam bude niečo z vášho stretnutia, veľmi som sa tešil, ale nič nové tam nevidím. Chyba je v mojom príjmači? ;)

v sekci Technické záležitosti webu pobočky
_______________
Když nejde o život, tak jde o h..no
http://cnspg.cz
Moderátor
Nie je to len pre členov? Ja člen nie som a Technické záležitosti neviem nájsť, asi tu bude pes zakopaný, nie?
Registrovaný uživatel
Archypov: Ano, v tom bude ten problém :)
_______________
Když nejde o život, tak jde o h..no
http://cnspg.cz
Moderátor
ono je to na "diskusním" webu (...... / forum) - nikoliv na webu s databází mincí
taky mi to chvíli trvalo než jsem na to přišel
Registrovaný uživatel
jacx napsal
ono je to na "diskusním" webu (...... / forum) - nikoliv na webu s databází mincí
taky mi to chvíli trvalo než jsem na to přišel

Jejda nějak jsem si to neuvědomil. Omlouvám se tedy za mystifikaci :oops:
_______________
Když nejde o život, tak jde o h..no
http://cnspg.cz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 105 106 107 108 109 110 111 112 113 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Česká numismatická společnost, virtuální pobočka PRAŽSKÉ GROŠE

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1