Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » České bankovky.

Vykupminci.cz
Numisargo

České bankovky.

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 > »

Autor Příspěvek
Moderátor
to bude určitě pozůstatek federace, za totáče jste to k nám všechno vyvezli a teď se divíte :mrgreen: :mrgreen:
Moderátor
ale taky jsem to pozoroval, dokonce ani aukce sns nejsou moc bohatý.
Moderátor
No ver či never, oveľa ľahšie sa zháňa BuM bankovka u nás.
Moderátor
SNS je Slovenská numiztická spoločnosť? Totiž vo mne táto skratka evokuje niečo iné :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Moderátor
smith napsal
No ver či never, oveľa ľahšie sa zháňa BuM bankovka u nás.


Tak mně ani nepříjde, že by byl v čechách nějakej problém sehnat BuM, horší je to s I. a II. emisí, ale to samý bude asi i u vás :D
Moderátor
smith napsal
SNS je Slovenská numiztická spoločnosť? Totiž vo mne táto skratka evokuje niečo iné :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


celý život žiju v domění, že ano. Ale ty asi myslíš tankystu Slotu, co ? :mrgreen: :mrgreen:
Moderátor
Šenfi napsal
smith napsal
No ver či never, oveľa ľahšie sa zháňa BuM bankovka u nás.


Tak mně ani nepříjde, že by byl v čechách nějakej problém sehnat BuM, horší je to s I. a II. emisí, ale to samý bude asi i u vás :D


To je pravda. Ale I. a II. emisia vo všeobecnosti sa zháňa ťažšie, až na pár svetlých prípadov (viď 20/26 - ponuka je by som povedal obrovská).
Moderátor
Šenfi napsal
smith napsal
SNS je Slovenská numiztická spoločnosť? Totiž vo mne táto skratka evokuje niečo iné :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


celý život žiju v domění, že ano. Ty asi myslíš tankystu Slotu, co ? :mrgreen: :mrgreen:


Bingo. Ale politiku nechajme bokom. ;)
Moderátor
ale 20/26 už je bankovka NBČS ;) u nás jsou spíš vyjímkami 1 a 5/19 a perfor. 5 000/20 ty se vyskytují celkem běžně,ale u vás to bude určitě taky tak
Moderátor
5000/20 skoro na každej burze kúpiš za prijateľnú cenu. Samozrejme nie sériu A.
Moderátor
tak to je u nás stejně. Mimochodem, taky se u vás za poslední rok tak strašně zvedly ceny 10, 20,50, 100 Kč bankovek NBČS ?
Například 20/26 vloni neperf. dvoumísná stála do 140,- a dneska je člověk pomalu rád, když za perforovanou vyplázne "jen" 200,- přitom je to naprosto běžná bankovka
Moderátor
Veru narástli. Asi pre týždňom som ostal asi takto :shock: civieť, keď na ačku za dvojmiestnu 20/26 nikto vysolil vyše 1000 Kč.
Registrovaný uživatel
Tak to se divím, protože co se tak koukám, tak ceny těch nejběžnějších našich i cizích bankovek (u těch našich zas ne tolik) šly za poslední půl rok o dost dolů, některé i o 50%, např. UNC chorvatské dináry a další. Možná je dobře, že starší čs.emise nesbírám... (-: .
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Moderátor
MMER3 napsal
Tak to se divím, protože co se tak koukám, tak ceny těch nejběžnějších našich i cizích bankovek (u těch našich zas ne tolik) šly za poslední půl rok o dost dolů, některé i o 50%, např. UNC chorvatské dináry a další. Možná je dobře, že starší čs.emise nesbírám... (-: .


U čs bankoviek som si to nevšimol, že by išli cenami dole. Kde si to videl?
Registrovaný uživatel
MMER3: Pochybuji, naše bankovky před rokem 1953 v dobrých stavech stálý nárůst(mimo několika nejběžnějších, které zůstávájí stejně), po roce 1953(do1992) stagnace(a sem tam houpačka +/-).
A cizina je široký pojem, mimo nejběžnější modernu(ta stagnuje) jsem si žádného poklesu na ebay nevšiml....
Registrovaný uživatel
smith: Jak jsem napsal, tak u našich ne tolik, takže je to přibližně tak, jak píše dracek, stagnace, nebo +- pár korun.
Dracek: Nekupuji si ani neprodávám bankovky na ebay, znám ho sice, ale používám Aukro a Odklepnuto, na ebay nesleduji ani ceny.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
MMER3: Pokud ani trochu nesleduješ ebay, pak jsi teoreticky dobrý zákazník pro "kšeftaře" na aukru, kde ceny zvýšené oproti ebay o cca 100%(např. z 1€ na 55Kč) nejsou vůbec výjimkou. Taktéž hodnotit pohyb cen zahraničních bankovek bez znalostí ebay je minimálně krátkozraké a zcela zcestné....
Moderátor
jhkr napsal
100/20 s velkými otvory jsem ještě neviděl ( spíš se na to nepamatuju)


Tu je jedna z obehu:

http://www.odklepnuto.cz/aukce1315470-bankovka-csr-1920-100kcs-serie-h-perfor?actpage=1
Registrovaný uživatel
Dobrý den, měl bych další dotaz, dnes se mi dostala do ruky bankovka v hodnotě 500,-Kč z roku 1995, jejíž hliníkový proužek prochází prostředkem soutiskové značky (CS). Takovouto variantu jsem ještě neviděl a tak by mne zajímalo, zda to má nějaký vliv na její hodnotu a jaká je hodnota této bankovky v jakém stavu (UNC - kolik; AU-kolik, VG-kolik...) ta, jež se mi dnes dostala do ruky byla tak +-ve 4 a tak jsem si jí nevzal, majitele jsem však požádal o posečkání s tím, že mu dám vědět, zda budu mít o bankovku zájem, vzal jsem si od něj jinou pětisetkorunu z roku 1995 v lepším stavu, než je tato, ale s ,,normálně´´ umístěným proužkem. Za odpověď předem děkuji, s pozdravem M.JUNG.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
P.S. Měl bych ještě jednu otázku a sice, zda má vliv na cenu bankovky i posunutí soutiskové značky, to proto, že u té, jíž mám (500/1995) je soutisková značka posunutá a to dost patrně (bankovka je ale pravá, ne padělaná). U žádné jiné, jak české, tak cizí, ani u českých bankovek přímo z této emise toto není, kontroloval jsem to, a ani u této to jistě nebude běžné.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Moderátor
> MMER > 700, 600, nominál. Ve stavu co popisuješ (4) už by ji banka stopila a dala sešrotovat. Proužek má toleranci, takže je to normální bankovka (nemám to nafocené, ale jeden čas jsem to sledoval a ty proužky mají "vůli" doprava i doleva celkem velkou). Kdybys měl katalog Bajer, je tam jedna zrovna vyfocená (sice z roku 1997, ale soutisková značka je na stejném místě).

Mimochodem, jak popisuješ tu domluvu s "majitelem pětistovky"... s Tebou to nemá asi okolí moc jednoduché, viď ;-D
Moderátor
Soutisk vyfotit proti světlu. To co popisuješ se mi moc nezdá.
Registrovaný uživatel
,,700, 600, nominál´´ znamená, že ta bankovka má hodnotu tak kolem 700,-Kč (/až do 700,-)? Okolí to se mnou nemá o nic těžší, než s ostatními, s tím člověkem se vídám pravidelně a není pro něj problém tuto bankovku pozdržet, neživí se tím, já za ním chodím kvůli něčemu jinému, ale dostaly se mu do ruky eurocenty+ nějaké bankovky, takže si to prohlížím a vybírám, nic neobvyklého... . Jinak nevím, nakolik kvalitně se mi podaří ten soutisk proti světlu nafotit, ale srovnával jsem to s ostatními bankovkami a běžné to není, ani ten proužek v soutisku jsem ještě neviděl.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
taky bych se na to docela rád podíval.
Moderátor
700 UNC, AU 600, VG nominál - ale dle popisu toho co máš je vyšší cena než nominál bezpředmětná. vyfoť obě strany (z toho se dá i ten soutisk odvodit) + proti světlu (nasimuluješ to třeba i proti lampičce nebo proti bílé obrazovce na monitoru)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 > »

Sběratel.com » Naše papírová platidla » České bankovky.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1