Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » ČESKOSLOVENSKÁ MEDAILE ZA ZÁSLUHY

Vykupminci.cz
Numisargo

ČESKOSLOVENSKÁ MEDAILE ZA ZÁSLUHY

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, potřeboval bych poradit, jedná se o Pražské, nebo Londýnské vydání?Vůbec se v tomto kusu nemůžu zorientovat.Moc děkuji za Vaše případné názory. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=79&t=744

Tak zde si to můžete přečíst, zde jsme vedli diskuzi dosti podrobnou. Pokud Vás to nebude bavit, tak tedy to co jste nafotil je pražské vydání.
Registrovaný uživatel
Alebo tu (v spodnej časti stránky je popis a rozdiely jednotlivých vydaní)
https://forum.valka.cz/topic/view/107311#377405
Je tam u oboch vydaní viac rozdielov na základe ktorých sa dá určiť vydanie Londýn vs. Praha. Napríklad priemer, alebo váha...
Registrovaný uživatel
Moc děkuji
Registrovaný uživatel
Dobrý den. U této medaile je velmi zajímavá etue a nyní ji vidím opakovaně. Osobně mám tento typ etue s medailí II. stupně, ale Londýnského vydání! Mám ji z pozůstalosti, kde se vůbec nepředpokládala nějaké manipulace s vyznamenáními. Ostatní komplety vyznamenání z této pozůstalosti byly typově zcela v pořádku. Jsou nějaké prameny k etuím vyráběných k medaili II. stupně v Londýně?
Moderátor
http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=79&t=744

I zde je jedna zajímavá etuje - London
Registrovaný uživatel
Ano, ta je také zajímavá, nicméně já měl právě na mysli tuto modrou, která je v původním příspěvku kolegy Minta. Mám přesně tuto etui s medailí II. stupně, ale vydání medaile je Londýn. Nafotím a foto dodám zde.
Registrovaný uživatel
Etui tohohle typu mám také. Stejně tak jako je vyfoceno výše s pražským vydáním medaile.
Moderátor
Problém faleristiky je i v tom, že nejprve získáme medaili a poději etuji, která je mnohdy nevhodná, či patří k jinému vydání. No, ale pravda, této pravdě se mnozí brání.
Registrovaný uživatel
Problém faleristiky je v tom, že pokud vyzmanenání s eutí a dekretem nezískáme přímo od vyznamenaného a nejlépe i s dobovou fotografií, kde je vidět, že toto vyznamenání s touto eutí a s tímto dekretem skutečně obdržel, tak nikdy nevíme stoprocentně, že je sestava původní.
Registrovaný uživatel
ondras napsal
Problém faleristiky je v tom, že pokud vyzmanenání s eutí a dekretem nezískáme přímo od vyznamenaného a nejlépe i s dobovou fotografií, kde je vidět, že toto vyznamenání s touto eutí a s tímto dekretem skutečně obdržel, tak nikdy nevíme stoprocentně, že je sestava původní.


Ano, to je bohužel pravda. Nicméně by pak nemělo smysl nic ve faleristice podnikat, pokud bychom tomu, alespoň trochu, nevěřili.
Registrovaný uživatel
Medaile II. stupně, Londýn, průměr 31,85 mm, síla 2,2 mm, váha 20,23 g.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tohle ale není Londýnská verze medaile.
Registrovaný uživatel
No tak to jsem pak z toho jelen. Průměr, síla, váha, stuha sedí a není to Londýn? Můžete mi pls na sebe "Ondras" mail kontakt? Jestli teda nebudete proti?
Registrovaný uživatel
Koukněte se na odkaz, který posílal kolega Altmann. Bronzová londýnská verze je tam vyfocena velice detailně. Porovnejte detaily ražby s tou vaší. Je to vidět hlavně v oblasti jílců a záštit mečů. Londýn je má tvarově propracovanější. Dobře je taky poznat (ale to chce mít obě vedle sebe) že londánský verze má meče stejně široké, jako samotnou medaily, když se na ně podíváte z boku.

Můžete se na tom fóru i zaregistrovat. Působím tam pod stejným nickem a jde tam poslat soukromá zpráva. Veřejně na fórum email dávat nechci kuli spamům.
« Poslední úpravu provedl(a) ondras v 31. 10. 2017, 8:34. »
Moderátor
Musíte to dostat " do oka". Prostě koukat-koukat, jde to, chce to jen trochu času a potom sám poznáte na první pohled rozdíly. Tak jsme se učili všichni . Dívat se, porovnávat, radit se ( a potom kupovat).
Registrovaný uživatel
To by ale znamenalo, že dle váhy, průměru, síly nelze určovat vydání, jelikož toto přesně na Londýn sedí. Co se týče koupě tak jsem ji dostal právě jako Londýn :)
« Poslední úpravu provedl(a) lossak v 31. 10. 2017, 8:46. »
Registrovaný uživatel
Oni to všude možně určují špatně. Ať už omylem nebo záměrně. Třeba v aukci Aurea to bývá určeno špatně velice často.
Registrovaný uživatel
Tak asi ano. Já ji mám už dobrých 20 let ve sbírce. Podle parametrů, které jsem popsal a literatury, jsem byl přesvědčen, že je to Londýn. Ale děkuji za info.
Registrovaný uživatel
ondras napsal
Můžete se na tom fóru i zaregistrovat. Působím tam pod stejným nickem a jde tam poslat soukromá zpráva. Veřejně na fórum email dávat nechci kuli spamům.

Já se tam registrovat pokoušel, ale admin si toho nějak nevšímá. Chtěl jsem Vám poslat zprávu už tam :)
Registrovaný uživatel
to Ondras: můžete mi pls napsat na: nasefaleristika@seznam.cz , děkuji :)
Registrovaný uživatel
Pár kousků tak vlastním a tak mi to nedalo a trošku jsem to začal zkoumat -myslím je zde několik problémů :
Jednak třeba ty rozměry závěsů i paprsků, které jsou zde na fórech uvedené jsou zcela nesmyslné (bohužel ten III. Měřičkův díl zrovna nevlastním, tak to nemám jak ověřit).
A hlavně - pokud budeme uvažovat, že to londýnské vydání bylo jen jedno (a jsou tam určité markanty, podle kterých bych si snad troufl je identifikovat), tak těch pražských byly minimálně tři a snad i více. A rozdílů je tam u některých méně a u některých celkem hodně. Zřejmě medaile razilo více ražeben a každá měla samozřejmě svého rytce. A tím bude i velká variabilita rozměrů a hmotností - o ty bych se určitě neopíral. Mimochodem - v předpisu je uveden průměr 34 mm - to snad neměla žádná varianta a délka mečů 23 mm - to snad taky ne ...
Registrovaný uživatel
Dobrý deň !
Pre info prikladám foto medaile II.stupňa - variant prekrížených mečov

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Přátelé- faleristé:
V současné době jistě není tolik "materiálu" jako tomu bylo před 40 lety. Musíme si stanovit nějaká pravidla. Jistě chápu, když někdo bude mít 7 rytířských křížků řádu FJI nebo EKO v bronzu, stříbře či zlatě. Ale je rozumné mít ve sbírce 20 kusů Karlova kříže 1916 a hledat nepatrné rozdíly vzniklé výrobou?
Podobně tomu je i s naší medaili Za zásluhy. Optimální ve sbírce jsou čtyři kusy stříbro a bronz London a pražská výroba. Pochopitelně nejlepší je kus s dekretem a dekorace v etuji. V současné době ovšem ve sbírkách je hodně medailí a majitel hledá rozdíly. Je jisté, že především "pražská" ražba bude mít nějaké menší odchylky. Musíte si uvědomit, že v rámci vlastenectví jste si mohli např. v roce 1946 tyto vyznamenání koupit a uložit doma na čestné místo,nosit jste je nesměli mělo to připomínat naše vítězství. Sami vidíte to množství medailí a křížů, které se stále objevuje na aukcích atd. Nejsme filatelisté, kteří tak rádi počítají zoubky atd, u nich to je asi v pořádku. Zásadní věc je ta, že zkušený falerista by měl na první pohled rozeznat výrobu London od "pražské", teprve potom ji studovat. Zatím se stále točíme v kruhu. ANO také jsem měl zastoupení VK 1939, ale potom jsem si uvědomil, že těch křížů je nějak moc a tak jsem měl zájem jen na udělené dekorace potvrzené dekretem.
Odvolávat se pouze na pana Měřičku dnes již zcela neplatí, ale on položil základ. Doporučuji tedy všem badatelům naučit se rozeznávat londýnské a pražské vydání. Mnohdy se pochopitelně stane, že při ražbě vznikne zmetek, který není vyřazen a dostane se do oběhu. Stále to však je jen zmetek.Jistě existuji mírné rozdílně zpracované meče, ale jde stále o medaili Za zásluhy.Pokud se domníváte, že by to měla být rarita, osobně ve sbírce preferuji kvalitní ražbu!
Poznámka:
Jde jen o můj osobní názor a tedy prosím diskuzi zaměřit ne medaili a nikolive na moji osobu.
Registrovaný uživatel
Haderach - moc Vám držím palce, aby ste dostal nejakú relevantnú odpoveď na Vaše otázky, ale pravdu povediac som skeptický ... :(

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 > »

Sběratel.com » Faleristika » ČESKOSLOVENSKÁ MEDAILE ZA ZÁSLUHY

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1