Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » chaurovy značky

Vykupminci.cz
Numisargo

chaurovy značky

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
zajímalo by mě, jaký máte názor na Chaurovy značky na mincích. včera se zrovna dražil denár s Chaurovou barevnou značkou a vyraženým poř. číslem 8. pro mě je ta mince znehodnocená a takovou bych ve sbírce nechtěl, ať patřila do Chaurovy sbírky nebo ne. nevím, nakolik tento názor sdílejí další sběratelé, ale ta mince se včera nevydražila. předem díky za Vaše názory ....
Registrovaný uživatel
Chaura mince neoznačoval vyraženými čísly! Tahle značka asi bude od někoho jiného. Chaurova značka byla tzv. dračí krev - malá ťupka zelené barvy/hmoty (trochu to připomíná pečetní vosk). Z mince jde sice velmi špatně odstanit, ale jde. Chaura tak značil né mince, které měl ve sbírce, ale mince, které prošly jeho obchodem. Zřejmě i mezi pány sběrateli za první republiky byli jen samí poctivci a tak pan Chaura musel svoje zboží označovat, aby se mu do obchodu nevracely v reklamacích mince, které předtím neprodal. Myslím, že taková značka, zvlášť pokud se mince prodává i s Chaurovým podložním štítkem, je zajímavým dokladem historie numismatiky a sběratelství u nás. Souhlasím ale současně s názorem, že neodstranitelné (trvalé) označování mincí je jejich znehodnocením a kdokoliv něco podobného dělá, tomu bych ruce zpřerážel :P
Registrovaný uživatel
Tohle by měla být Chaurova značka. Ta kapka pod korunou.

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Topa77 v 13. 8. 2007, 5:35. »
Registrovaný uživatel
Jojo, to je Chaurova značka. Ještě existuje červená a to je značka jiného pražského obchodníka - Fišera (?)
Registrovaný uživatel
Ta značka je náhodou fajn, nijak moc nekazí minci a je to opravdu trochu o historii
Registrovaný uživatel
Topa77 napsal
Ta značka je náhodou fajn, nijak moc nekazí minci a je to opravdu trochu o historii


pokud máš takový postoj a jsi s tím spokojený, je to v pořádku, já bych takovou minci ale nebral. kdyby si každý sběratel nebo obchodník dělal na mincích značky, vypadali by jako omalovánka :)
Registrovaný uživatel
Já si fakt říkám proč ne... konkrétně Chaurova značka minci neznehodnotí a jde odstranit. Ve sbírce je to malá zvláštnost. A že na hodnotě přidává vím z vlastní zkušenosti, když mi za ni bylo nabízeno víc než kolik bych dostal za tutéž minci bez ní.
Moderátor
Premýšľal som nad tým už včera a plne súhlasím s Tomom. Chaurova značka by mi v zbierke absolúúúútne nevadila. :)
Registrovaný uživatel
To je téma na dlouhé večery. Chaura si "označkoval" mince a beze sporu se jedná o historickou záležitost. Na druhou stranu, když si Archy označkuje grošík žlutě, TOPA modře, kacuro bíle, patason červeně, Chaura označil zeleně, tak budeme mít místo lvíčka papouška.
Chápu, že si někdo koupí minci se značkou od Chaury, ale pokud bych měl já na výběr mezi mincí od Chaury a mincí bez značky a to za stejnou cenu při stejné kvalitě, šel bych do neoznačkované. Pokud by ale byla označená od Chaury levnější, vůbec by mi ve sbírce nevadila.
Registrovaný uživatel
PEHU_ napsal
Chaura si "označkoval" mince a beze sporu se jedná o historickou záležitost.


no když si je začnu značit já, za pár desetiletí to bude také historická záležitost ;)
Moderátor
Kacuro: jdi do toho, pekne si poznač svoje grošíky, a postupom času budeme sledovať či tvoja značka bude známejšia ako tá Chaurova... :lol:
Registrovaný uživatel
A budeme frajeřit, že jsme tě znali :mrgreen: ;)
Moderátor
Topa77 napsal
A budeme frajeřit, že jsme tě znali :mrgreen: ;)

presne tak, aspoň virtuálne znali.. ;)
Registrovaný uživatel
to víte že jo, do nich vrážim takové peníze a takhle bych je měl sprasit :D
Registrovaný uživatel
Třeba třemi dirkami, jako na bankovkách?
kacuro napsal
PEHU_ napsal
Chaura si "označkoval" mince a beze sporu se jedná o historickou záležitost.


no když si je začnu značit já, za pár desetiletí to bude také historická záležitost ;)
Registrovaný uživatel
To je totiž mince s "rodokmenem". Ty budou jednou stát 3x tolik jako mince bez rodokmenu. A to kvůli stále se rozšiřujícímu a stále dokonalejšímu falzátorství!
Topa77 napsal
Já si fakt říkám proč ne... konkrétně Chaurova značka minci neznehodnotí a jde odstranit. Ve sbírce je to malá zvláštnost. A že na hodnotě přidává vím z vlastní zkušenosti, když mi za ni bylo nabízeno víc než kolik bych dostal za tutéž minci bez ní.
Registrovaný uživatel
To byly mince které posílal poštou do oběhu. O té červené jsem kdysi slyšel od starých sběratelů, že je Fišerova.
patason napsal
Chaura mince neoznačoval vyraženými čísly! Tahle značka asi bude od někoho jiného. Chaurova značka byla tzv. dračí krev - malá ťupka zelené barvy/hmoty (trochu to připomíná pečetní vosk). Z mince jde sice velmi špatně odstanit, ale jde. Chaura tak značil né mince, které měl ve sbírce, ale mince, které prošly jeho obchodem. Zřejmě i mezi pány sběrateli za první republiky byli jen samí poctivci a tak pan Chaura musel svoje zboží označovat, aby se mu do obchodu nevracely v reklamacích mince, které předtím neprodal. Myslím, že taková značka, zvlášť pokud se mince prodává i s Chaurovým podložním štítkem, je zajímavým dokladem historie numismatiky a sběratelství u nás. Souhlasím ale současně s názorem, že neodstranitelné (trvalé) označování mincí je jejich znehodnocením a kdokoliv něco podobného dělá, tomu bych ruce zpřerážel :P
Registrovaný uživatel
Garfield52 napsal
To je totiž mince s "rodokmenem". Ty budou jednou stát 3x tolik jako mince bez rodokmenu. A to kvůli stále se rozšiřujícímu a stále dokonalejšímu falzátorství!
Topa77 napsal
Já si fakt říkám proč ne... konkrétně Chaurova značka minci neznehodnotí a jde odstranit. Ve sbírce je to malá zvláštnost. A že na hodnotě přidává vím z vlastní zkušenosti, když mi za ni bylo nabízeno víc než kolik bych dostal za tutéž minci bez ní.


Pokiaľ to bude skutočnosť ;cena z rodokmeňom 3x vyššia"Číňania" sú pripravení zaplniť priestor. :D
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Pán Garfield52 môžete sa mi ozvať na mail ? fidzi_@post.sk (áno, je to s podčiarovníkom)
Nejde vám napísať správa. Ďakujem.
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
Topa77 napsal
Ta značka je náhodou fajn, nijak moc nekazí minci a je to opravdu trochu o historii


pokud máš takový postoj a jsi s tím spokojený, je to v pořádku, já bych takovou minci ale nebral. kdyby si každý sběratel nebo obchodník dělal na mincích značky, vypadali by jako omalovánka :)

Uvedu jiný příklad:
Uprostřed Austrálie je skalní útvar zvaný Chambers Pillar a někteří blbouni do něj vyškrabávají svoje jména.
To považuji za vandalství a tímto dávám za pravdu Kacurovi.
Jsou tam ale vyškrábána i jména členů první objevitelské výpravy kteří shodou okolností o kus dál zahynuli a to je kus národní historie,
tím dávám za pravdu Topa77.
Já osobně jeden denár s Chaurovou značkou mám a jsem tomu rád ale zároveň bych se přimlouval ať už to nikdo další nedělá. :evil:
Registrovaný uživatel
no srovnáváš trochu nesrovnatelné .... chaurova značka není do mince vyškrábána ani vyražena, a minci nepoškozuje ... není problém ji odstranit ...
Registrovaný uživatel
Nó, odstranit jsem ji nezkoušel tak nevím ale když nic jiného tak alespoň patina pod ní nebude.
Takže vlastně poškozuje. :roll:
Registrovaný uživatel
tak já ji také neodstraňoval, ani by mě to nenapadlo .... :-) :-) .... myslím, že kompromisně můžeme diskuzi uzavřít vrzením, že chaurova značka minci poškozuje dočasně .. :-) :-) :-) :-)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Pražské groše » chaurovy značky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1