Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna » * CHLUBÍRNA * :)

Vykupminci.cz
Numisargo

* CHLUBÍRNA * :)

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Kdo co máte, pochlubte se... :);)
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Archy:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Radek:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Tak tady je vidět téměř celá moje sbírka mincí....ale ještě dvě krabičky mam vedle.... někdy to možná pofotím i rozděleně....

Obrázek vložený uživatelem

Jinak ty 3 alba vlevo nahoře jsou bankovky....
Registrovaný uživatel
SR
Obrázek vložený uživatelem

CSR-CSSR-CSFR
Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Kéž by takto vypadaly všechny mince v mé sbírce:
http://www.ukazto.com/?img=tacitus.jpg
Řím - císařství
Tacitus
antoninianus
Av:IMP C M CL TACITVS AVG
Rev: PROVIDE AVG / Q
Registrovaný uživatel
Tak jsem si dovolil přidat kus bronzu - nejtěžší oficiální nominál římského císařství (hmotnost 34,70 g)

http://www.ukazto.com/?img=dvousestercius.jpg

Tento nominál je dvousestercius ne sestercius - panovník Trajanus Decius méně slavný jmenovec slavnějšího Trajana
« Poslední úpravu provedl(a) Robbie v 18. 3. 2009, 15:31. »
Moderátor
No, ono na tý výstavě toho moc nebylo. Nebýt Nervy, tak si ani nepřivezu žádnou pořádnou knížku.

Abych ukojil tvoji zvědavost, tak tady máš odkaz na pár mých feniků. Některé z nich jsem koupil minulý týden.

http://www.ukazto.com/img/944269,P1010187.jpg
Moderátor
tak sem konecne dokompletoval sadu francouzskych 1,5 eurovek + 1/4 euro
s motivem J.Verna
http://img7.imgup.eu/DSC00082.JPG
Moderátor
Robbie, musím sa k tým Tvojim vrátiť. Je to naozaj paráda a úprimne Ti prajem veľa úspechov v ďalšej zbierkotvornej činnosti. Je evidentné, že sú mincičky u Teba dobre "chované", je im u Teba dobre a aj ostatným zbierkam ostatných zberateľov želám takého dobrého "gazdu", ktorého v Tebe Robbie vidím. Len tak ďalej.
Ja si dovolím hodiť sem svoj "komplet", drobné peniaze grošového obdobia a groše samotné. Je to veľa, alebo málo? Ťažko povedať. Je to už len ozaj torzo mojej pôvodnej zbierky, mne osobne sa tieto mince zdajú v dobrej kondícii, z týchto už nič preč nepôjde.

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
A zopár grošov...

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
no Archy pěkně ses nám pochlapil, máš to pěkné ;)
Registrovaný uživatel
no Archy máš se čím chlubit
Moderátor
Díky hoši, fakt si to cením. ;)
Registrovaný uživatel
Chlapci moc pěkné,gratuluji.
Registrovaný uživatel
Joj, velmi pěkné.
Registrovaný uživatel
Jojky, fakt moc pěkný. Rád bych se ještě zeptal za jak dlouho se dá takových výsledků dosáhnout?
Moderátor
To Max: Na koho to bolo adresované? Na mňa, alebo na Robbieho?
Registrovaný uživatel
Archy: Řekl bych, že na oba :)

Max: Co se týče měďáků a stříbrňáků, záleží kde kupuješ, kolik znáš numismatiků, kolik máš peněz a jak moc vzácné kousky kupuješ a hlavně v jakém stavu. Já mám nevýhodu že beru jen ty perfektní. A když koupím mincí více, stejně z nich vyberu jen ty nejhezčí a zbytek prodám symbolicky dále. Nevýhodou je, že málokdy se lehce poškoditelné mince oběhem (např. ty měděné) vyskytují v bezvadném stavu, bez rysek, bez hranek a bez chyb. Ta moje hromádka se dávala dohromady zhruba třičtvrtě roku a dále pokračuje. Pokud se jedná o minci měděnou vzácnou - tam může trvat velmi dlouho, než se narazí na nějakou v opravdu sbírkovém stavu. Viz. třeba ten zmiňovaný tří krejcárek 1799...

Obrázek vložený uživatelem

(Radku promiň)


Jano: To bylo hodně optimistické :)
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Robbie v 25. 10. 2007, 10:50. »
Registrovaný uživatel
no ono to není zase moc k smíchu, jeden kolega (mimochodem také hledač), který sbíral RU a měl FJI takřka kompletního, dostal jednou nabídku od nějakého zazobance, který se rozhodl sbírat mince a dal takovou nabídku, která se prý neodmítá. no a tak mu to celé prodal! zbohatlík měl kompletní sbírku a nemusel se zatěžovat těmi příjemnými zážitky, které v nás obyčejných smrtelnících vyvolávají jednotlivě přibylé kousky do sbírky ... a kolega nejspíš začal opět od začátku :D
Moderátor
ale mať kompetnú zbierku behom chvilky to asi nie je to pravé....neviem či by som mal z toho ten správny pocit......
Registrovaný uživatel
no však vravím, že se ošidil o tie pravé zážitky, hej :)
Registrovaný uživatel
Myslel jsem oba majitele pokladů. Jó, snad i já někdy docílím takových úspěchů. To Archy: dočetl jsem se, že jsi měl nějaký problém s O.D. Pokud mohu požádat o info, alespoň stručné, komentáře má pozitivní. Co se týká vámi nafocených mincí, tak se chci ještě zeptat jestli je máte něčím ošetřeny (olej či tak něco)? A nakonec doufám, že vám to nebude vadit, ale musel jsem si dát tyto fota na pozadí, neboť jsou fakt moc pěkný.
Moderátor
To Max: Chcel by som uviesť na pravú mieru môj "spor" s O.D. Žiaden veľký spor sa nekonal. V minulosti som ho upozornil na jednu jeho aukciu, kde robil raritu z penízu se lvem Jiřího z Poděbrad. Písal o mimoriadne raritnej razbe a poukazoval na fakt, že mesiačiky hrivy leva splývajú dokopy a vytvárajú tak písmeno S. Snažil som sa mu vysvetliť, že sa o raritnú razbu nejedná, že s najväčšou pravdepodobnosťou bola minca razená s opotrebovaným razidlom, ale on si to vysvetliť nedal. Vraj to konzultoval s nejakým významným českým numizmatikom a stojí si pevne za svojím. Poslal som mu foto svojej mince so spojenými mesiačikmi (že teda takýchto rarít mám dosť ;)).....

Obrázek vložený uživatelem

..... a viac sa mi na túto tému neozval.
Druhá vec bola moja kritika názvu jednej jeho aukcie, kde ponúkal R-U korunu v kvalite PROOF. Skoro ma prekotilo. Vymenili sme si zopár mailov, pokecali o tom. On vie že koruna z roku 1915 nemôže byť PROOF, chápe význam toho slova, použil ho na prilákanie väčšieho množstva záujemcov, pretože (to mal pravdu) tá minca bola skutočne krásna. Oponoval som, že tieto praktiky by som nikdy nepoužil, ale dal som mu najavo, že to neberiem tak tragicky ako sú napr. aukcie so "zaručene zlatým Jánošíkovým dukátom pre šťastie, z r. 1713". Sám dobre vieš, že tieto nové "aukcie" sú morovou ranou na numizmatických aukciách. S pánom sme si vymenili maily ktoré neboli nepriateľské, ukázali sme svoje stanoviská a preukázali sme si vzájomný rešpekt. Tento pán (to musím priznať) je slušný, vie jednať s ľuďmi, ale tieto "drobnosti" v jeho popisoch mi vadia. A on o tom vie, boli sme k sebe otvorení, to totiž považujem za alfu a omegu jednania s ľuďmi.

Čo sa týka Tvojej predchádzajúcej otázky: Mince zbieram asi sedem rokov, ale na pražské groše som sa začal orientovať asi pred troma rokmi a výlučný záujem (s odstránením celej zbierky ktorá nesúvisela s českým grošovým obdobím) som prejavil asi pred rokom. To čo si videl na fotke prechádzalo podobným vývojom ako u Robbieho, ako u mnohých zberateľov. Ako vidíš, zostalo mi zopár kusov. Mal som grošov asi sto, ale horších som sa postupne pozbavoval, pokúpil som za to lepšie kusy. Samozrejme aj čo sa týka drobných mincí. A samozrejme tej hromady literatúry. Takže na Tvoju otázku dobre odpovedať neviem. Časovo to nesledujem. Každopádne sa zo zbierky teším a znova a znova preciťujem tie okamihy, keď mi nejaký pašák pribudne do zbierky. Ako píšu chalani hore, zbieranie je o zbieraní a nie o vlastníctve. Zbierku by som taktiež nikdy nepredal zazobanému magorovi, to by som ju radšej daroval niekomu, komu by som tým urobil radosť.
Registrovaný uživatel
Archypov napsal
To Max: Chcel by som uviesť na pravú mieru môj "spor" s O.D. Žiaden veľký spor sa nekonal. V minulosti som ho upozornil na jednu jeho aukciu, kde robil raritu z penízu se lvem Jiřího z Poděbrad. Písal o mimoriadne raritnej razbe a poukazoval na fakt, že mesiačiky hrivy leva splývajú dokopy a vytvárajú tak písmeno S. Snažil som sa mu vysvetliť, že sa o raritnú razbu nejedná, že s najväčšou pravdepodobnosťou bola minca razená s opotrebovaným razidlom, ale on si to vysvetliť nedal. Vraj to konzultoval s nejakým významným českým numizmatikom a stojí si pevne za svojím. Poslal som mu foto svojej mince so spojenými mesiačikmi (že teda takýchto rarít mám dosť ;)).....

Obrázek vložený uživatelem

..... a viac sa mi na túto tému neozval.
Druhá vec bola moja kritika názvu jednej jeho aukcie, kde ponúkal R-U korunu v kvalite PROOF. Skoro ma prekotilo. Vymenili sme si zopár mailov, pokecali o tom. On vie že koruna z roku 1915 nemôže byť PROOF, chápe význam toho slova, použil ho na prilákanie väčšieho množstva záujemcov, pretože (to mal pravdu) tá minca bola skutočne krásna. Oponoval som, že tieto praktiky by som nikdy nepoužil, ale dal som mu najavo, že to neberiem tak tragicky ako sú napr. aukcie so "zaručene zlatým Jánošíkovým dukátom pre šťastie, z r. 1713". Sám dobre vieš, že tieto nové "aukcie" sú morovou ranou na numizmatických aukciách. S pánom sme si vymenili maily ktoré neboli nepriateľské, ukázali sme svoje stanoviská a preukázali sme si vzájomný rešpekt. Tento pán (to musím priznať) je slušný, vie jednať s ľuďmi, ale tieto "drobnosti" v jeho popisoch mi vadia. A on o tom vie, boli sme k sebe otvorení, to totiž považujem za alfu a omegu jednania s ľuďmi.

Čo sa týka Tvojej predchádzajúcej otázky: Mince zbieram asi sedem rokov, ale na pražské groše som sa začal orientovať asi pred troma rokmi a výlučný záujem (s odstránením celej zbierky ktorá nesúvisela s českým grošovým obdobím) som prejavil asi pred rokom. To čo si videl na fotke prechádzalo podobným vývojom ako u Robbieho, ako u mnohých zberateľov. Ako vidíš, zostalo mi zopár kusov. Mal som grošov asi sto, ale horších som sa postupne pozbavoval, pokúpil som za to lepšie kusy. Samozrejme aj čo sa týka drobných mincí. A samozrejme tej hromady literatúry. Takže na Tvoju otázku dobre odpovedať neviem. Časovo to nesledujem. Každopádne sa zo zbierky teším a znova a znova preciťujem tie okamihy, keď mi nejaký pašák pribudne do zbierky. Ako píšu chalani hore, zbieranie je o zbieraní a nie o vlastníctve. Zbierku by som taktiež nikdy nepredal zazobanému magorovi, to by som ju radšej daroval niekomu, komu by som tým urobil radosť.


Pokud si všimnete vzniklo spojení měsíčků slabým dvojrázem, nikoliv tedy opotřebením razidla, dvojráz je patrný na hlavě a ocasu - nepatrné zdvojení a posun šikmo nahoru, tím se měsíčky spojily a vytvořily písmeno S. Jinak máte pravdu, rozhodně nejde o novou variantu. ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Chlubírna » * CHLUBÍRNA * :)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1