Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna » * CHLUBÍRNA * :)

Vykupminci.cz
Numisargo

* CHLUBÍRNA * :)

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 177 178 179 180 181 182 183 184 185 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
uz i u prumerne kvalitniho falza je podle mne hmotnost to posledni, co by ho mohlo prozradit (kazdej pitomec zvladne pri spravnych rozmerech vzit tenci ci tlustsi plech - pokud je to razene). to uz spis mnohem pravdepodobneji bude spatna ryzost (coz ale nejspis spolehlive nezjistite pomoci RFA apod.).

btw. do tolaru nedelam, ale pokud se nepletu, neresilo se zde toto falzum uz nekdy predtim? prijde mi pomerne proflakle.
Registrovaný uživatel
Já sice netvrdím, že se jedná o padělek, ale hodně mě ten tolar připomíná padělek tolaru z mého Rajčete - viz na líci ruka držící žezlo a nebo tvar písmen "FE" v začátku opisu "FERDINANDVS", na rubu ve znaku šíře levé spodní příčky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Suvorov - ten kus od Raucha je jiný typ (pouze tři pásy s růžicemi na hrudi) takže jakékoliv srovnání je zbytečné.
Na porovnání dávám několik kusů ze zahraničních aukcí (první kus je Dirgase). Na první pohled je např.vidět že na Dirgasově kusu není na aversu vyrytý kruh mezi okrajovým perlovcem a opisem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
reakce na prispevek #4502:

je mozne, ze se tu kdysi resila prave ta mince z rajcete? kazdopadne tech shod je tam mnohem vic, skoro jako by to byla stejna raznice (jen na par mistech mi to zcela presne nesedi, ale to muze byt nasvicenim).
« Poslední úpravu provedl(a) oliver v 31. 1. 2015, 23:37. »
Registrovaný uživatel
Tak nevím, někam jsem chtěl strčit dokumentačně velký Sasko-míšeňský brakteát, ale není kam?
Dietrich 1197-1221 s průměr 43 mm při váze 0,96 gramu

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
koukám, že jsi si v Berlíně udělal několik radostí :-)
Registrovaný uživatel
No pár drobností...ceny nejsou momentálně díky euru přívětivé...
Registrovaný uživatel
Poslední dobou jsem mince posílal do světa, tak teď jsem si konečně také udělal radost já!

Můj první kiprový 15 Krejcar 1622 z města Norimberg s panovníkem Ferdinand II. mincmistr Stern... Ještě jsem ho nedržel v ruce, je zatím na cestě z Německa, ale patina by mohla být hezká :?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jen malé upřesnění - Stern (hvězda) je značka Hanse Christopha Lauera, mincmistra v Norimberku v letech 1619-39
Registrovaný uživatel
Kucera napsal
Jen malé upřesnění - Stern (hvězda) je značka Hanse Christopha Lauera, mincmistra v Norimberku v letech 1619-39


Super, dík za opravu... :lol: Jsem rád že si to nepopíšu špatně...
Registrovaný uživatel
Dnešní trofej z eBay, jediný chudáček osiřelý mi nakonec ze všech dražených kousků zůstal mezi prsty...

1 theler 1807 (Judenpfennig)
frankfurtské židovské ghetto

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Carpe diem, sed memento mori!
Registrovaný uživatel
Německá pamětní stříbrná medaile vydaná k upomínce potopení školní trojstěžňové plachetnice "NIOBE" při náhlé prudké bouři dne 26. července 1932 v Baltském moři před ostrovem Fehrmann, společně s 69 členy posádky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pěkná medaile ke smutné události.
Historie lodi:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Gorch_Fock
Registrovaný uživatel
Tak jsem si po dlouhé době koupil docela pěkný Pražský groš Jana Lucemburského Cn-1, 1311-1318 ? Až na tu prasklinu se mi moc líbí :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Citronek v 25. 3. 2015, 16:25. »
Moderátor
Krásna patina, veľmi pekný gratulujem.
Registrovaný uživatel
Je sice pěkný, ale ta prasklina by mi u tohoto běžného typu vadila :(
Registrovaný uživatel
Škoda té prasklinky. Zatím zůstane ve sbírce a až seženu lepší, tak ho nahradím. Ještě přemýšlím nad tou zelenou tečkou uprostřed koruny. Nevíte někdo, co by to mohlo být?
Registrovaný uživatel
Aha, tak to byla jen nečistota :D :D
Registrovaný uživatel
Pochlubím se nejnovějším přírůstkem do moravské galerie.Brněnský peníz SO.0,37g. :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No to jsi ho mohl aspoň trochu okartáčovat, kdy jsi ho dal do chlubírny.
Registrovaný uživatel
To bych si rači pracky urazil. :roll:
Registrovaný uživatel
bertik-b1
Za to máš u mně plus a včeličku ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Kdyz uz vidim tady moravsky peniz, tak uz pokracuju s tim.
Jsem novy tady ve forum, a dovolim se vyuzit tuto chlubirnu trosku jako misto na predstaveni (neni tady takova rubrika, ze ne?). Predem chcu se omlouvat, ze neumim tak dobre cesky. Tak kdyz obcas pisu neco nerozumitelneho nebo i neco nerozumim spravne, prosim nezlobte. Udelam co je mozno :-)
Bydlim v Rakousku, z povolani jsem hudebni vedec, a mince sbiram jen trochu, protoze vetsi dil meho volneho casu patri jine pomocne vede: genealogie. A protoze nejvetsi dil mojich predku je ze Znojemska, mam vseobecni zajem pro Moravu, no a nekdy jsem se sam sebe zeptal co vubec jsou za historicke moravske mince. Nahodne jsem nasel na Ebay tento kus, s cim chcu tady „chlubit“. Kdyz jsem se dival na obrazky dalsich Znojemskych penez na internet, pak jsem si myslel, ze muj exemplar ma opravdu dobry stav (doufam ze neni falzifikat, co rikajou experti tady?).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Zdravím z Vídně
Registrovaný uživatel
No pěkné, pravé Znojmo. Ještě si pořiď nějaký moravský denár ze Znojemského údělu.
Registrovaný uživatel
honzgirk: Vítej mezi námi.
Ten peníz je opravdu krásný. Měl by být pravý.
_______________
Když nejde o život, tak jde o h..no
http://cnspg.cz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 177 178 179 180 181 182 183 184 185 ... > »

Sběratel.com » Chlubírna » * CHLUBÍRNA * :)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1