Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Chlubírna - Hradčany

Vykupminci.cz
Numisargo

Chlubírna - Hradčany

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 40 41 42 43 44 45 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Tak som z toho blbec. :shock:
-s-
Registrovaný uživatel
U nás:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Normální benzín. Akorát čistý, bez aditiv. Je pravda, že ho nemá úplně každá lékárna, protože velkoobchodní balení je v kovových kanystrech (hořlavina). Ale lékárna si může objednat už rozlitý do vyfocených malých lahviček.
Registrovaný uživatel
Lékárenský benzín je čistý benzín - směs uhlovodíků.

Benzín do aut není tak čistý.
Wikipedie benzín :
Mnoho uhlovodíků se považuje za nebezpečné látky a podléhá proto regulaci. Bezpečnostní list bezolovnatého benzinu ukazuje nejméně patnáct nebezpečných chemikálií v různých množstvích - včetně benzenu (až 5 % objemově), toluenu (až 35 %), naftalenu (až 1 %), trimethylbenzenu (až 7 %), MTBE (v některých státech až 18 %) a asi deseti dalších. A aditiva pro lepší funkci motoru - zvyšovače oktanového čísla, detergenty, inhibitory koroze, antioxidanty, mazivostní přísady, aditiva proti tzv. zatloukání ventilových sedel, deaktivátory kovů, případně i některé další příměsi.
Registrovaný uživatel
opal napsal
Normální benzín. Akorát čistý, bez aditiv. Je pravda, že ho nemá úplně každá lékárna, protože velkoobchodní balení je v kovových kanystrech (hořlavina). Ale lékárna si může objednat už rozlitý do vyfocených malých lahviček.

Dík.Už na tom pracujem.Vedel som, že zásadný rozdiel v porovnaní s inými benzínmi bude v čistote.Preto sa môže používať v medicíne.95ka-100ka z čerpačky by niektorým pacientom nemusela robiť dobre... :)
Našli sme len výrobcu od vás, tak mi to skúsia objednať.
-s-
Registrovaný uživatel
Našli sme len výrobcu od vás, tak mi to skúsia objednať.

Řekni č,Řekni o.
A teď dohromady:
ČO? :mrgreen:
Fakt není k sehnání?
Registrovaný uživatel
Zohnať sa to určite dá, ale bežne kúpiť v lekárni nie.Aspoň nie u nás v meste.A to je tu lekární najmenej sedem, majiteľov samozrejme menej..Pošta však len jedna..Tam si postojíš. ;) Chýba asi tisíc ks populácie, aby sme mali nárok na dve. :roll: Ja bez toho dokážem žiť.Tu už je to osobné, ide o moju česť a tvrdohlavosť.. :mrgreen: Musím to zohnať, aj keby traktory padali.. :)
Potom začnem zháňať známky, aby som to mohol na niečo kvapkať.Zváracie sklíčko už mám. :P
-s-
Registrovaný uživatel
Stani, když budeš chtít, napiš mi na mail a ja ti ten benzín pošlu. Tady na západě není problém ho sehnat skoro v každé lékárně. :P
Registrovaný uživatel
Nj, západ...Dík za ponuku mysaku dvačtyřijednotko.. :) Zatiaľ počkám, či mi to tekuté zlato budú schopní dopraviť (s prísnou ostrahou!!!) sem k nám.A to už sa bude písať rok 2019...Kúpiš všetko, len to, čo potrebuješ, nie.Po Kristovi, samozrejme, nie pred.Nemáme ani hranice...Ani čistý benzín...Asi preto, aby sme to nepili. :P
Ospravedlňujem sa iným mestám a lekárňam na Slovensku, ak majú.Ja som to zas tak intenzívne nezháňal.
-s-
Registrovaný uživatel
Dnesni ulovek z prehrabovani hromady 300h :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
---------------------------------------------
moje stránky k tématice Hradčan:
http://www.hradcany-stamps.com/
---------------------------------------------
Moderátor
Pekné vejprty.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Zdravím Pepo a přeji hodně takových nálezů.
Míra.
_______________
Mluv jen tehdy je-li to lepší jak mlčení.
Registrovaný uživatel
Zdravím,
taky přispěji něčím, co mě potěšilo. Mělo by se jednat o fragment razítka Rimavská Sobota. Pod lupou je to vidět lépe než na obrázku. Datum 22.5.1920.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pekný nález, gratulujem.
Registrovaný uživatel
Zdenda-Kubik napsal
blazek007 napsal
Nešlo mě upravit text, tak musím začít nový příspěvek. K tomu čtyřbloku 9N se složkou bych se vyjádřil asi takhle: Já tam vidím pouze jednu jedinou známku která je jakž takž nepoškozená s příčkovým typem v ceně zhruba 20 000. Počítat cenu spojených typů s poškozenými známkami se mě zdá dost morbidní.

Ja jsem zapaltil 145. Az (a jestli) se mi podari koupit ten jediny neposkozeny exemplar co podle knihy pana Pytlicka existuje, tak tohle dam schvalne do aukce s vyvolavackou treba tech 20, a uvidime, za kolik se to proda...

Nahodou procitam toto vlakno a moje slova se naplnila - ten Pytlickuv ctyrblok jsem koupil za 160 u 56. Burdy (loni na jare) a ten 4 blok s prelozkou jsem prodal za 140 u Klima (loni na podzim).
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
OskarOto napsal
Tak mám na 100% Hradčany 120h stříbrně (petrolej.) šedou ve čtyř bloku. Netušil jsem, že rozdíl od světle šedé je jen o jeden odstín (když vynechám slabý tisk).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Dobrý den, musím opravit moje posouzení známek. Čtyřblok je upraven broušením a v odstínu známky jde zásadní problém. Čtyřblok nelze považovat za pravý.
Moderátor
Bylo by vhodnější umístit tento příspěvek do kategorie Padělky.
A velmi dobré by bylo napsat o tomto objevu článek. Jak jsem se dozvěděl, k broušení Hradčan se používal chleba.
Registrovaný uživatel
Zdravím,

jedna celistvost se špatně nastaveným datumem - 36.VII.19. Vpravo (snad) správné datum 7.VIII.19.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jaromir napsal
Bylo by vhodnější umístit tento příspěvek do kategorie Padělky.
A velmi dobré by bylo napsat o tomto objevu článek. Jak jsem se dozvěděl, k broušení Hradčan se používal chleba.

Mimochodem, jaký? ;)
Registrovaný uživatel
Pavel_III: Chceš si to taky zkusit, jo? :D
Moderátor
Tak jistě, musí se to ověřit v praxi! :D
Moderátor
Pavel_III napsal
Jaromir napsal
Bylo by vhodnější umístit tento příspěvek do kategorie Padělky.
A velmi dobré by bylo napsat o tomto objevu článek. Jak jsem se dozvěděl, k broušení Hradčan se používal chleba.

Mimochodem, jaký? ;)

Výražka
Registrovaný uživatel
Pavel_III: Mimochodem, míváte na Kouniččce v těch pravidelných aukcích někdy nějaké zajímavé ražené položky ČSR I, kvůli kterým by stálo za to se tam podívat?
Moderátor
Občas se něco najde. Anebo se dá pokecat a domluvit se, když se zadaří.
Otázka taky je, co je to zajímavá položka. První lety těžko, FDC Hradčan asi taky ne. Na podzim, jestli si dobře pamatuju, se třeba s velkým úspěchem dražily celé archy známek s kupóny (myslím, že tam byl například Kozina), což se vidí málo. Záleží na tom, co kdo přinese.
Ovšem vstupné je lidové a pivo se čepuje. ;)
Registrovaný uživatel
Zdravím,
trochu oživím toto vlákno a přidávám 8blok s počítadly a datem 28.12.1918.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 40 41 42 43 44 45 >

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Chlubírna - Hradčany

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1