Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Chlubírna - Hradčany

Vykupminci.cz
Numisargo

Chlubírna - Hradčany

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Ano.
Registrovaný uživatel
Jaromir napsal
Ano.

Ktery znalec je u nas na Hradcany nejlepsi/nejspolehlivejsi? Bych si tam nechal proverit ty nejdrazsi kousky, pro jistotu.
Moderátor
Momentálne je v kurze Vrba.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
smith napsal
Momentálne je v kurze Vrba.

Tak to shodou okolnosti od nej atest (pisemny) ke vsem lepsim kouskum mam, tak proverit, jestli ten atest sam neni falzum :)
Registrovaný uživatel
Atest bude v poriadku, B a Vrba spolupracujú veľmi intenzívne. Vieme kto je pán Vrba? Nejaké publikácie, výstavy alebo odborné články a pod.?

EDIT: Niečo málo tu: http://www.phstamps.com/
nájdete ho medzi znalcami
« Poslední úpravu provedl(a) shareman v 3. 12. 2016, 21:28. »
Moderátor
Jinak ještě pro Zdendu:
Jakmile uvedené známky budou ve Vašem vlastnictví, není žádný problém, umístit jejich scany sem do Chlubírny.
Určitě budou ozdobou zdejší Chlubírny.
Registrovaný uživatel
Jaromir napsal
Jinak ještě pro Zdendu:
Jakmile uvedené známky budou ve Vašem vlastnictví, není žádný problém, umístit jejich scany sem do Chlubírny.
Určitě budou ozdobou zdejší Chlubírny.

Urcite dam, s radosti. Ale treba kdyz jsem sem dal 23.11. L2A 4-blok s prickou, coz je srovnatelna pecka, tak si toho nikdo ani nevsiml, aspon jsem mel ten pocit.
« Poslední úpravu provedl(a) Zdenda-Kubik v 5. 12. 2016, 6:07. »
Moderátor
Zdenda-3-3-3-3-3-3 napsal
Urcite dam, s radosti. Ale treba kdyz jsem sem dal 23.11. L2A 4-blok s prickou, coz je srovnatelna pecka, tak si toho nikdo ani nevsiml, aspon jsem mel ten pocit.


To, že nedostali žiadny komentár, ešte neznamená, že nikto ich nevšimol.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
smith napsal
Zdenda-3-3-3-3-3-3 napsal
Urcite dam, s radosti. Ale treba kdyz jsem sem dal 23.11. L2A 4-blok s prickou, coz je srovnatelna pecka, tak si toho nikdo ani nevsiml, aspon jsem mel ten pocit.


To, že nedostali žiadny komentár, ešte neznamená, že nikto ich nevšimol.

Chtelo by to lajky, jako na Facebooku :)
Moderátor
Žádných lajků netřeba. Stačí se podívat na počet shlédnutí. A je jich tady bezmála 130 000. To je dost. ;)
Moderátor
Zdendo, hodně příspěvků v Chlubírně je bez komentáře, ale jak správně napsala Pavlínka, rozhodující je počet navštívení. Já bohužel Hradčanům nerozumím, tak bych tam nerad napsal nějakou hloupost.
Za největší odborníky na Hradčany zde pokládám Blažka, Smitha a Ikanka. Možná jsem někoho vynechal, tak se omlouvám. Kdysi patřil k odborníkům přes Hradčany i Dráček, ale ten zde již nediskutuje.
Ale pro Smitha: Pokud se zde ohledně Hradčan ocitne nějaká pecka, tak by to nějaký komentář třeba ohledně vzácnosti opravdu chtělo. I já, jako naprostý laik přes Hradčany, tyto diskuse čtu.
Jinak, Facebook se již nějakou dobu snažím pochopit, ale nějak mi to nejde. A to jsem se naučil zacházet i s účetními programy.
Moderátor
Jaromir napsal
Ale pro Smitha: Pokud se zde ohledně Hradčan ocitne nějaká pecka, tak by to nějaký komentář třeba ohledně vzácnosti opravdu chtělo. I já, jako naprostý laik přes Hradčany, tyto diskuse čtu.


Myslím si, že keď niekto sem dá nejakú "pecku" tak by to mal aj náležite popísať. A nie čakať na reakcie "ohúrených" kolegov.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
smith napsal
Jaromir napsal
Ale pro Smitha: Pokud se zde ohledně Hradčan ocitne nějaká pecka, tak by to nějaký komentář třeba ohledně vzácnosti opravdu chtělo. I já, jako naprostý laik přes Hradčany, tyto diskuse čtu.


Myslím si, že keď niekto sem dá nejakú "pecku" tak by to mal aj náležite popísať. A nie čakať na reakcie "ohúrených" kolegov.

Tak ja jsem uvazoval pridat poznamku treba "Katalog Klim strana 128, katalogova cena >400.000", ale zas by mi nekdo vynadal treba, co machruju, ze ceny se tady neuvadi (jak mi vynadal nekdo, kdyz jsem sem pred casem dal do chlubirny ten arch 11D z odkazem na aukci).
Registrovaný uživatel
"s odkazem"
Moderátor
Zdenda-3-3-3-3-3-3 napsal
Tak ja jsem uvazoval pridat poznamku treba "Katalog Klim strana 128, katalogova cena >400.000", ale zas by mi nekdo vynadal treba, co machruju, ze ceny se tady neuvadi (jak mi vynadal nekdo, kdyz jsem sem pred casem dal do chlubirny ten arch 11D z odkazem na aukci).


Ako to mám napísať aby som nikoho neurazil. Asi inak to nejde. Zdenda tvoje "pecky" sú čiste o peniazoch, že si ich môžeš dovoliť. A nie o vedomostiach.
Priznám sa, že viac by ma potešil nález 15 hal hrebeňové zúbkovanie B použité STp alebo STs. Lebo k nájdeniu toho už je potrebné čo to aj vedieť, a nie len pozrieť si kat. cenu štýlom "ahá má to vysoký záznam, tak to kúpim, lebo je to určite cenné a môžem si to dovoliť".
Toto ja nepovažujem za filateliu, ale čiste za investovanie.

A teraz ma ukameňujte za moju úprimnosť, prostorekosť.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
smith napsal
A teraz ma ukameňujte za moju úprimnosť, prostorekosť.



Máte naprostou pravdu. Sběratelství je o budování určitého celku, kterému dám svou přidanou hodnotu, která bude vycházet z mých znalostí a zkušeností.

Bohužel jsem v životě viděl i pár "sbírek," které se sbírkami nazvat snad nedají. Sice se jednalo o soubory všemožných vzácností, ale celý komplet neměl žádnou myšlenku a zprvu bylo jasné, že ho budoval někdo, kdo měl akorát spoustu peněz. Pak je mi milejší sbírka za "pár korun,"které na první pohled nechybí to podstatné. Tedy znalosti a cit pro zálibu.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Stejny spor je vedle u bankovek. Ja ale nejsem sberatel dle vyznamu slova jak ho chape asi vetsina zde, ale nejsem ani moc investor, protoze na investici je to relativne riskantni a pritom malo vynosna zalezitost. Ja jsem syslitel. Mam radost, kdyz tyhle veci vlastnim.
Registrovaný uživatel
smith napsal
Priznám sa, že viac by ma potešil nález 15 hal hrebeňové zúbkovanie B použité STp alebo STs. Lebo k nájdeniu toho už je potrebné čo to aj vedieť, a nie len pozrieť si kat.

No a ten co to najde to pak proda mne :)
Moderátor
Ovšem to záleží na něm, ne na Tobě, jestli to prodá nebo ne. Pokud to pro něj nemá nějakou zvláštní cenu, tak ano.
Registrovaný uživatel
blazek007 napsal
Ovšem to záleží na něm, ne na Tobě, jestli to prodá nebo ne. Pokud to pro něj nemá nějakou zvláštní cenu, tak ano.

Vsechno co kupuju kupuju od nekoho, na kom apriori zalezi, jestli prodava nebo ne. Pokud by neprodaval, tak to ani nemohu koupit. To je prece jasne. Treba takovy pan Pytlicek - sbiral, sbiral a ted pomalicku prodava. Coz je rozumny, dedici by to pak prodali treba spatne (malokdy si to dedic/ove nechaji a sbiraji dal).
Moderátor
To ano, v tom s Tebou souhlasím, když sběratelé pro stáří rozprodávají své sbírky. To je jiná kategorie. Ovšem jsou sběratelé, kteří svoje sbírky stále tvoří a budují - a skus přijít za nimi, jestli by Ti něco neprodali.
Registrovaný uživatel
blazek007 napsal
To ano, v tom s Tebou souhlasím, když sběratelé pro stáří rozprodávají své sbírky. To je jiná kategorie. Ovšem jsou sběratelé, kteří svoje sbírky stále tvoří a budují - a skus přijít za nimi, jestli by Ti něco neprodali.

Tak sice jsem to nikdy neudelal ani udelat neplanuju, ale verim, ze sem tam by nekdo na neco kyvnul. To je to samy jako s holkama - kdyz se budu kazde ptat, jestli mi da, tak sem tam mi nejaka da :twisted:
Registrovaný uživatel
blazek007 napsal
Ovšem jsou sběratelé, kteří svoje sbírky stále tvoří a budují - a skus přijít za nimi, jestli by Ti něco neprodali.

Páni, všetko je na predaj. Je to len otázka ceny ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Zdenda-3-3-3-3-3-3 napsal
Stejny spor je vedle u bankovek. Ja ale nejsem sberatel dle vyznamu slova jak ho chape asi vetsina zde, ale nejsem ani moc investor, protoze na investici je to relativne riskantni a pritom malo vynosna zalezitost. Ja jsem syslitel. Mam radost, kdyz tyhle veci vlastnim.

Ano, toto si o Vás Zdendo skutečně myslím, protože investici do Hradčan považuji za značně riskantní, už vzhledem k tomu, co jste byl ochotný zaplatit za některé položky v aukci B.
Stačí jen, jak se s odchodem L. Pytlíčka a L. Krejčíře propadly ceny PČ 1919.
Podobně se propadly ceny ČSR II s odchodem Z. Koupala.
Kde se neriskuje příliš velký propad cen je klasika v 19. století. To jen připomínka pro investory.
Já jsem si nyní koupil velkou sbírku ČSR II (katalog kolem 250.000,-Kč) za zlomek katalogové ceny. Koupil jsem si ji pro radost, abych se měl v čem přebírat a co studovat, třebaže mojí specializací je Afghánistán 19. století a rozpouštím sbírku známkových zemí.
Takže, Zdendo sbírejte hlavně pro radost a svoje přírůstky dávejte do Chlubírny i s komentářem.
Moderátor
Evropa1 napsal
smith napsal
A teraz ma ukameňujte za moju úprimnosť, prostorekosť.



Máte naprostou pravdu. Sběratelství je o budování určitého celku, kterému dám svou přidanou hodnotu, která bude vycházet z mých znalostí a zkušeností.

Bohužel jsem v životě viděl i pár "sbírek," které se sbírkami nazvat snad nedají. Sice se jednalo o soubory všemožných vzácností, ale celý komplet neměl žádnou myšlenku a zprvu bylo jasné, že ho budoval někdo, kdo měl akorát spoustu peněz. Pak je mi milejší sbírka za "pár korun,"které na první pohled nechybí to podstatné. Tedy znalosti a cit pro zálibu.

Toto je velice zajímavé. Já jsem na poslední výstavě ve Žďáru viděl dokonce exponát, který neměl hlavu ani patu, chyběly v něm určité emise, chyběly obálky, přesto dostal od jurymanů nejvyšší ocenění a ještě vystavovatele chválili za vynikající filatelsitcké znalosti. Já jsem se s jinými svými kolegy (jurymany, vystavovateli i znalci) shodl, že je to pouze prezentace drahých materiálů bez logické myšlenky.
Takže, názory bývají někdy velmi rozdílné a bývají ovlivněné reklamou. Tohoto jsou si ostatně velice vědomi vlastníci médií.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... > »

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Chlubírna - Hradčany

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1