Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Chlubírna - Hradčany

Vykupminci.cz
Numisargo

Chlubírna - Hradčany

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 39 40 41 42 43 44 45 > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Tvar "více pracnější" je otrocký překlad z arabštiny nebo angličtiny?
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Tvar "více pracnější" je otrocký překlad z arabštiny nebo angličtiny?


muzes si vybrat a odmyslet slovo "vice" ;)
_______________
---------------------------------------------
moje stránky k tématice Hradčan:
http://www.hradcany-stamps.com/
---------------------------------------------
Registrovaný uživatel
Nic extra ale taky potěší když je to pohromadě 8)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
mirek994: Mně se to líbí. Gratuluji ;)
Registrovaný uživatel
mysak241 napsal
mirek994: Mně se to líbí. Gratuluji ;)

Děkuji pěkně :) doufám že se to časem ještě rozroste třeba o rohový 4blok z Td5-8 :P atd.
Třeba už i Smith mě pochválí ze jsem začal konečně s Hradčany 8)
Moderátor
Mirek994: Samozrejme pochválim, keď už ja s tým plánujem skončiť, pekne to je.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
smith napsal
Mirek994: Samozrejme pochválim, keď už ja s tým plánujem skončiť, pekne to je.

To snad ne :|
Moderátor
mirek994 napsal
To snad ne :|


Ale áno. Známkami končím, ale celistvosti ostanú.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
smith napsal
mirek994 napsal
To snad ne :|


Ale áno. Známkami končím, ale celistvosti ostanú.

Tak aspoň že nějaké známky pro mě na trhu zůstanou :P
Moderátor
mirek994 napsal
Tak aspoň že nějaké známky pro mě na trhu zůstanou :P


Mirek, to už dávno. Ani si nepamätám kedy som naposledy kupoval známky, teda Hradčany. Pri dnešných trendoch stúpajúcich cien nemám šancu.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
To potěšilo :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak mám na 100% Hradčany 120h stříbrně (petrolej.) šedou ve čtyř bloku. Netušil jsem, že rozdíl od světle šedé je jen o jeden odstín (když vynechám slabý tisk).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Letecký dopis uměle vytvořený za účelem dokumentování letecké pošty do Varšavy, zajímavá je použitá známka L2, pochází z políčka 35/ 2, spirálový typ.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Otto mohl by jste sem prosím vložit scan 60 x zvětšené části z toho 4 bloku 120 stříbřité? Nejlépe část, kde je větší plocha barvy. Zajímám se o tento odstín a bohužel zatím jsem narazil jen na samé padělky. Byl bych vám velice zavázán za vaši pomoc.
Registrovaný uživatel
Cornelius77 napsal
Otto mohl by jste sem prosím vložit scan 60 x zvětšené části z toho 4 bloku 120 stříbřité? Nejlépe část, kde je větší plocha barvy. Zajímám se o tento odstín a bohužel zatím jsem narazil jen na samé padělky. Byl bych vám velice zavázán za vaši pomoc.


Dobrý večer, zřejmě se domníváte, že známky jsou upraveny broušením. Můj postup na určení odstínu je podstatně složitější. Jak budu mýt čas tak známky i se srovnávací známkou nafotím.
Jenom základní věci.
Pokud někdo brousí známku tak nikdy jí nezbrousí stejně po celé ploše a odstín je upraven jen na povrchu barvy. To se zjistí jednoduše tak, že na známku kápnu trochu lékařského benzínu a na srovnávací známku taky až poté porovnám odstíny. Samozřejmě pod mikroskopem porovnám vrstvu barvy, zda je stejná nebo vyšší než srovnávací známka.
Pokud jsi, vyberete konkrétní místa na známce tak je vyfotím mikroskopem.
S touto známkou jsem začal, jako kdyby neměla žádné znalecké značky. Budu rád za každý názor že jsem známku určil špatné.
Registrovaný uživatel
Ne, určitě jsem nemyslel, že jsou broušené, spíš jsem doufal, že ty vaše nejsou. Snažím se nashromáždit srovnávací materiál a chybí mi na porovnání ten z pravých známek. Nejsem bohužel tak movitý, abych mohl zkoušet štěstí nakupováním, tak ho sháním všude, kde se dá. Několik známek jsem si koupil a spálil jsem se. Proto Vám moc přeji, aby jste neměl také smůlu. Je v podstatě jedno, zda je koupíte na internetu nebo na aukci. Rád bych si jednu pořídil, ale už chci jít na jisto. Zaujala mě i vaše poznámka o slabém tisku. Můžeme zkusit oblast nápisu "sloven" a štítek s číslicí 120?
Registrovaný uživatel
Měl jsem štěstí na srovnávací známku, která je s obtiskem a na pravé straně je zeslabená barva. Potom jsem na výstavě prohlédnul všechny stříbřitě šedé 120h a tam podle mého názoru byl jeden čtyř blok pravý. Hned se pozná rozdíl barev na denním světle pří větším náklonu srovnávaných známek. Mikroskop používám pouze na prozkoumání povrchu a vrstvy barvy, na odstín je nevhodný díky led osvětlení a to mám už dva. Snad jsem vám drobet pomohl.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
šly by ještě ty čtyři obrázky co jsou pohromadě vložit každý zvlášť, aby byly každý velký jako ten s porovnáním papíru a tisku? Rozhodně velice děkuji. Měl jsem možnost vidět na srovnání světle šedou s přetiskem SO, kterou tvořily jen dvě barvy šedá a papír a pak jsem viděl světlešedou, kterou tvořily 3 barvy, šedá světle šedá a papír.
Registrovaný uživatel
Já to špatně popsal. Složení barev u šedé a světle šedé je různý poměr složení barev bílá, černá, modrá. U stříbřitě šedé také označována správněji jako petrolej šedá je složení barev bílá, černá, modrá a zelená. Vzácnost známky je v přidané zelené barvě.
Registrovaný uživatel
OskarOto napsal
...To se zjistí jednoduše tak, že na známku kápnu trochu lékařského benzínu a na srovnávací známku taky....

OskarOto.A kde si to zohnal? Ten benzín. Všetci tu s tým operujú, ale radu, kde to kúpiť som tu ešte nečítal.A pýtal som sa.
U nás v osade v snáď asi 5 lekárňach o tom nemajú ani šajnu.Teda majú, ale museli by mi to objednať niekde u špecializovaného predajcu, výrobcu...A určite nie nejaký decák, alebo dva, ktoré by mi pri mojich výskumoch stačili.
-s-
Registrovaný uživatel
V lékárně v kauflandu. Je docela drahý tak ho na známky kapu brčkem.
Registrovaný uživatel
Já to špatně popsal. Složení barev u šedé a světle šedé je různý poměr složení barev bílá, černá, modrá. U stříbřitě šedé také označována správněji jako petrolej šedá je složení barev bílá, černá, modrá a zelená. Vzácnost známky je v přidané zelené barvě.

Ještě dlužím fotky. druhá a čtvrtá je šedá.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
OskarOto napsal
V lékárně v kauflandu. Je docela drahý tak ho na známky kapu brčkem.

Dík OskarOto.Zajtra sa tam v tom konzume zastavím.Ale..Nie som si celkom istý, čo mi tam ponúknu, ak vôbec niečo.. ;) Bol som vo viac "profi" lekárňach a neuspel som.
Uvidíme.
-s-
Registrovaný uživatel
OskarOto napsal
V lékárně v kauflandu. Je docela drahý tak ho na známky kapu brčkem.

A nemajú, nemajú a nemajú Asi sme už príliš na východ a za opicami.. ;) ;) A ani nevedia, čo by to malo byť a na čo sa to používa.Dve dlho slúžiace magistry dali hlavy dohromady a vyšlo im len to, že sa to kedysi asi používalo na odstraňovanie lepu z kože, napríklad po "výdatnejšom" použití leukoplastu..V minulosti-spofaplast, ak sa nemýlim.
Ak môžeš, pošli mi fotku obalu, nádoby, etikety, nálepky na obale.
S tým termínom-lekársky-lekárenský benzín-sa tu dosť často operuje, ale mám pocit, že každý druhý používa niečo iné..A najskôr to bude nejaká varianta technického benzínu, myslím si.
-s-
Moderátor
Já teda nevím, ale normálně vždycky du do lékárny a tam mi to nalijí do flašky na váhu. A kapu to skleněnou stříkačkou. ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 39 40 41 42 43 44 45 > »

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Chlubírna - Hradčany

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1