Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » chlubirna

Vykupminci.cz
Numisargo

chlubirna

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Já bych si to klidně na stěnu pověsil...dokonce se mi obraz moc líbí!
Registrovaný uživatel
jaran napsal
Já bych si to klidně na stěnu pověsil...dokonce se mi obraz moc líbí!
Díky, víš já kupuji obrazy jen podle pocitu , ale vůbec tomu nerozumím. Hodně krát se mi stane, že tady dám něco na posouzení a nevím autora , pak Filoména vyluští signaturu a zjistím, že jsem kdysi koupil čistě náhodně malíře s akademickým vzděláním. U tohoto obrazu se mi líbily takové ty štráfy barvou, jak o nich mluvil Jazdr, že je měl St.Lolek v malbě. Je to jenom cesta v polích , ale má takovou uklidňující atmosféru. Právě se divím, že jsem nikde na netu neviděl žádné jiné obrazy, abych věděl jestli to je jen jeho jediný majstrštyk, nebo tak maloval pořád.... Nemáte ještě někdo nějaký obraz od Vladimíra Schulze, aby se to dalo posoudit ?
Registrovaný uživatel
http://www.philashop.cz/asp/detail.asp?id=145234
Registrovaný uživatel
filomena napsal
http://www.philashop.cz/asp/detail.asp?id=145234
Díky Filoménko, ale na to jsem taky narazil , jde jen o pohlednici. Pak jsem narazil na obraz někde v aukci ze zahraničí, ale ten odkaz nešel rozkliknout.
Registrovaný uživatel
Aj mne sa celkom páči.Mám ale otázku:
K čomu je dobré,aby taká "pastózní" malba bola uväznená pod sklom? :roll:
Nebude nakoniec k tomu sklu prilepená? Myslím,že odlepenie obrazu od skla sa tu už kedysi riešilo..
Patrí vôbec olejomaľba pod sklo?
-s-
Registrovaný uživatel
stani napsal
Aj mne sa celkom páči.Mám ale otázku:
K čomu je dobré,aby taká "pastózní" malba bola uväznená pod sklom? :roll:
Nebude nakoniec k tomu sklu prilepená? Myslím,že odlepenie obrazu od skla sa tu už kedysi riešilo..
Patrí vôbec olejomaľba pod sklo?
-s-
Není přilepená, nevím proč jsou některé oleje pod sklem a druhé ne. Jenom mně tak napadá, že se možná plátno nesklí a jiné lepenka apod. ano kvůli ochraně okolního prostředí ... fakt nevím, třeba to budou vědět zdejší odborníci.
Registrovaný uživatel
Ja som si kedysi nechal kombinovanú techniku (olej + neviem čo..) "upraviť",aby nemusela byť pod sklom.
-s-
Registrovaný uživatel
Já mám pod sklem třeba olej od Václava Junka....kladenského malíře,jenž nechtěl opravovat andílkovi prdelku ve filmu pana Hrabala.Myslím si,že u kartonu a jiných podkladů než je plátno,překližka a sololit,je vhodné zasklení??
Registrovaný uživatel
To beriem.Aj ja som mal olej doslova na papieri (výkrese) a tomu by bol bez skla amen..
lachtan píše o maliarskej lepenke..
Myslím si ale,že by sme mali odbočiť (na prvej križovatke :) ) z chlubírny a o takýchto veciach sa baviť niekde inde.
Ešte sem dám ten "upravený"-prelakovaný obraz aj so signatúrou pre pani fm.
Ona si ju zapamätá a niekedy nám zas možno pomôže. ;)
Ja viem kto to je,ale chvíľu počkám.Predpokladám,že určenie príde onedlho.. :P
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nevím, je to Pilná?
F.
Registrovaný uživatel
Nie.Jozef Gajdoš.Obrázok signatúry nie je dobrý..
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Stani,
znám Gajdoše, ale jeho podpisy jsou někdy i čitelnější,
ale vidím, že už v r. 1983 stál skoro 3000 koron, což bylo tehdy dost,
f.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dle mého názoru olejomalba pod sklo nepatří, a už vůbec ne pastózní. Sklem se člověk ochuzuje o ten 3D efekt. Výjimku bych přiznala olejomalbě na nějakém nepevném podkladu, třeba na papíře, který se vlní a prohýbá. Dnes ve světových galeriích vidíme trend dávání významných obrazů pod sklo, ale to je výhradně tzv. muzeální, které neodráží odlesky. K tomu však patří precizní nasvětlení - pokud je takové nasvětlení dobře vyladěné, pak se sklo opticky vůbec neprojevuje a musíte ho "hledat" z takové blízkosti, že to na vás zvoní a odhánějí vás zřízenci (mě mají obzvláště rádi ;) )- pro běžnou prohlídku je opravdu "neviditelné"... Takové sklo je velmi drahé a je využíváno hlavně z bezpečnostních důvodů (ne že by bylo pancéřované, ale dílo uchrání v případě útoku sprejem, kyselinou atd... při mechanickém ataku však neochrání).
V běžných podmínkách obecně platí, že obyčejné sklo vnímání olejomalby ubližuje.

Ale je třeba zároveň dodat, že na olejomalbu patří ochranná (snadno odstranitelná!) laková vrstva, která samotnou malbu ochrání proti vlivu prostředí...
----
Konec přednášky ;) :roll: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Takže máme prestávku..Malú či veľkú? :)
Tak nejako som to celé chápal a chápem.Myslím to zasklievanie olejomalieb.
Do skiel v múzeách som ešte nenarážal
(ani nosom),lebo som pri takých chránených obrazoch ešte ani nebol.
A pasáž v závere o čiastočnej ochrane obrazov sklom má logiku.
Lepšie by som to nenapísal. :P
-s-
Registrovaný uživatel
Ešte k tým signatúram od pani fm.V podstate sa tá na mojom obraze nepodobá ani na jednu.Dokonca musím povedať,že mám problém zbadať tam Gajdoš aj keď viem,že je to on. :roll: Teda mal by byť,podľa štítka.
A cena? Dosť vysoká.Mesačný plat? Aj to z tých lepších.Zrejme to niekto kúpil,keď sa to dostalo medzi ľudí.
Ak sa jedná o J.Gajdoš (Martin 1946) a už taký mladý (37) bol "drahý",kam sa potom vytratil?Okrem 4-5 obrazov som od neho nenašiel nič..
Ešte som to raz odfotil.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Stani,
tak na oplátku posílám taky jeden podpis, jen jestli víte,
f

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
漂亮的图片 1953 :P
To bolo ľahké.Gajdoš Rudla.. :)
-s-
Registrovaný uživatel
stani napsal
漂亮的图片 1953 :P
To bolo ľahké.Gajdoš Rudla.. :)
-s-

Máte pravdu, taky Gajdoš, jen Rudolf
mějte se fajn
f.
Registrovaný uživatel
Kolemjdouci napsal
Dle mého názoru olejomalba pod sklo nepatří, a už vůbec ne pastózní. Sklem se člověk ochuzuje o ten 3D efekt. Výjimku bych přiznala olejomalbě na nějakém nepevném podkladu, třeba na papíře, který se vlní a prohýbá. Dnes ve světových galeriích vidíme trend dávání významných obrazů pod sklo, ale to je výhradně tzv. muzeální, které neodráží odlesky. K tomu však patří precizní nasvětlení - pokud je takové nasvětlení dobře vyladěné, pak se sklo opticky vůbec neprojevuje a musíte ho "hledat" z takové blízkosti, že to na vás zvoní a odhánějí vás zřízenci (mě mají obzvláště rádi ;) )- pro běžnou prohlídku je opravdu "neviditelné"... Takové sklo je velmi drahé a je využíváno hlavně z bezpečnostních důvodů (ne že by bylo pancéřované, ale dílo uchrání v případě útoku sprejem, kyselinou atd... při mechanickém ataku však neochrání).
V běžných podmínkách obecně platí, že obyčejné sklo vnímání olejomalby ubližuje.

Ale je třeba zároveň dodat, že na olejomalbu patří ochranná (snadno odstranitelná!) laková vrstva, která samotnou malbu ochrání proti vlivu prostředí...
----
Konec přednášky ;) :roll: :mrgreen:
Paní kolegyňko, tééda vy jste mne dostala svou přednáškou páč se na ten obrázek dívám a visí mezi jinými krajinkami bez skla (oleje), takže ač unaven po noční, tak jdu a rozdělám ho a sklo odstraním. Máte pravdu je to mezi těmi ostatními oleji bez skla, jako pěst na voko !!! Konec přednášky, howg domluvil jsem :o Ještě si zestařím rám, to je můj vynález, na který jsem přišel náhodou ....
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 27. 7. 2017, 7:18. »
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
Paní kolegyňko, tééda vy jste mne dostala svou přednáškou páč se na ten obrázek dívám a visí mezi jinými krajinkami bez skla (oleje), takže ač unaven po noční, tak jdu a rozdělám ho a sklo odstraním. Máte pravdu je to mezi těmi ostatními oleji bez skla, jako pěst na voko !!! Konec přednášky, howg domluvil jsem :o Ještě si zestařím rám, to je můj vynález, na který jsem přišel náhodou ....

sláva, tak pak dejte vědět, jak se bažíte ;)
Registrovaný uživatel
JAk řekli, tak i udělali. Je hotovo a je to fakt lepší. Ten rám byl zlatý s římsami z 30 tých let. Byla to taková kýčovitá barva. Prostě jsem ho tzv. přefládroval pomocí nové zlatěnky, kterou jsem potom pomocí houbičky před uschnutím přefládroval lihovým mořidlem. Ještě to časem vyšperkuji s detaily pokud se mi to bude zdát přehnané, úprava je strašně jednoduchá...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak to je super... a ještě můžete i zasklít okno ;)
Registrovaný uživatel
Koukám, že tady chybí Vágner (křestní jméno si nepamatuji). Byl jsem na jeho výstavě v 80. letech (zámek Bechyně).
Černý kříž na bílém pozadí. Vedle bílý kříž na černém pozadí.
Popisek: Na inspiraci čekal autor několik let.
Registrovaný uživatel
Nejak se nam to chlubeni nechce rozjet, tak dam dalsi

Jakub Špaňhel (1976)
Lustr
Vytvořeno: 2008
Rozměr: 100.0 cm x 80.0 cm
Technika: Akryl

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
To viem,čo to je.Krištáľový luster.
Keďže sa predmet (objekt) na obraze dá spoznať,vyhlasujem obraz za pekný,zaujímavý... :P
-s-

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7

Sběratel.com » Umění - obrazy » chlubirna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1