Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » ***CHLVBIRNA***

Vykupminci.cz
Numisargo

***CHLVBIRNA***

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Na ty dva velmi slusne kousky, gratuluji! Vetsinou to spise odhaduji, nez ze by opravdu potvrdili opisem :)
Registrovaný uživatel
Bohužel zcela běžně se vydávají za Johanna mince Arcadia, Valentiniana III., Theodosia I. i II. - stačí když jsou škaredé a nečitelné. Honorius a Theodosius jsou velmi vděčný "Johannes", když už mají v opise "O" či "D". Dá se stím celkem kouzlit. Praxe bohužel nejen na EBAY, ale dnes i na různých elektronických aukcích. Někdy je to až k smíchu, ale ironickému.
_______________
Rád poradím s antickým Římem, ale středověk teprve objevuji.
P.S. Omluvte někdy zhoršenou diakritiku, pokud píšu z tabletu. Děkuji.
- - -
Dolehla na mě finanční krize; jím plesnivé sýry, piji staré víno a jezdím v autě bez střechy.
Registrovaný uživatel
Hned jsem se musel podivat, jestli mam neco z toho a jestli je to opravdu to, co by melo byt :) Ja tohle obdobi uz moc aktivne nesbiram, jen sporadicky pro uplnost. Eugenia vubec v bronzu nemam (jen siliquu) a Johannese (spravne asi Johanna) tohohle a ten by podle ES jim mohl byt.

A z toho konce tu ze zajimavych veci mam treba Gallu Placidii, teda jestli je to ona. Mam ji dlouho, tak uz nevim, jak moc jsem ji zkoumal, zda je to opravdu ona. Ale ted koukam, ze je tam CIDIA (jestli to neni PF AVG :) a jestli se nepletu, je to vice nez na 50% podobne urcenych minci, kde v aukcich neni patrne nic jen ten kriz.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Také pěkné kousky. Mincovny nejsou vidět, ale myslím, že se jedná o Johanna a Placidii. Takže ten kámen ti může spadnou ze srdce. Ostatně "jen" siliqua ujde :-) Koupil jsem teď ještě malý lot pozdních bronzů (Eugenia 2x, Basilisca, Marciana, Eudoxii a další - musím to někdy roztřídit). Jednoho Eugenia pak asi nabídnu k prodeji. Romula Augusta asi mít nebudu. Letošní třetinka solidu byla po letech nabízena za 20.000 EUR. Solidus před lety za 40.000 EUR.
_______________
Rád poradím s antickým Římem, ale středověk teprve objevuji.
P.S. Omluvte někdy zhoršenou diakritiku, pokud píšu z tabletu. Děkuji.
- - -
Dolehla na mě finanční krize; jím plesnivé sýry, piji staré víno a jezdím v autě bez střechy.
Registrovaný uživatel
Dlouho jsem tu nebyla a zrovna jsou tu takové špeky .... gratulace majitelům :-)
Registrovaný uživatel
Jen pro úplnost - ten tremissis Romula Augusta se již prodal. Za 35500 liber! + procenta.
_______________
Rád poradím s antickým Římem, ale středověk teprve objevuji.
P.S. Omluvte někdy zhoršenou diakritiku, pokud píšu z tabletu. Děkuji.
- - -
Dolehla na mě finanční krize; jím plesnivé sýry, piji staré víno a jezdím v autě bez střechy.
Registrovaný uživatel
Ale mam pocit, ze v te aukci sel jeste za dobre penize v pomeru cena/vykon, nektere ceny byly silene :)
Moderátor
Tohle mi včera přišlo z Táborské pobočky ČNS.

Ionia - Milétos
(6. stol. př. n.l.)
1/12 statéru

Řekněte mi, jak se na mincičku o průměru 8 mm a váze 1,22 gramu, dělaly před 2500 lety razidla :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Razidla dělali řezači kamenů. Kteří vyráběli ryté kameny do pečetních prstenů (velikost asi 13mm).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ja mam 1/64 stateru a prakticky ma stejne detaily. Nebo kdyz si vezmete i pozdejsi Byzanc a nejaky zlaty drobak, sice je obraz zjednoduseny, ale ty detaily jsou opravdu titerne. Myslim, ze se porad hleda nejaka zapomenuta lupa :) Ale asi je fakt pouzivali.
Registrovaný uživatel
Nebo byli řezbáři krátkozrací. Takže měli "lupu" v oku.
Registrovaný uživatel
https://orchid.ganoksin.com/t/ancient-coin-technology/17949
Moderátor
Díky za postřehy :)
Registrovaný uživatel
Jestli se ta mince líbí, tak můžu doporučit Kyzikos (kanec/lev). Hemioboly, oboly, dioboly. Jsou velice běžné (jako ten Milet), takže se dají snadno sehnat v pěkném stavu. Mají jemnější detaily a hodně variant. Příklad:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Teda já vím, že to nijak nesouvisí s mincema (tiše závidím ty vzácné drobáky z 5. století! :)), ale teď jsem našel tuhle fotku své sbírky jiného žánru a neodolám ji se nedát :) "Nasbíral" jsem to (co mi chybělo z dětství) asi před 3mi lety a během 3 měsíců celou tu horu krásné naivity znovu přečetl :)
Příště nafotím svou antickou knihovnu (ta aspoň trochu souvisí a mám z ní skoro 40 svazků)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Heh, super! Uz jsem dlouho necetl, ale mam je rad a jak nekde neco uvidim, tak musim koupit :) Bohuzel v tom mem bordelu je mozne, ze mi neco chybi a naopak nektere mam 2-3x :)
Moderátor
dobre, taky jsem to kdysi louskal s napetim :) ted uz toho casu na cteni moc neni, ale po ceste do prace aspon posloucham nejruznejsi podobna ctiva z mladi (sice audiokniha neni kniha, ale zas to aspon nikde neztratim) a i tohle mam v poradniku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Můj nový přírůstek (vložen i do sekce s posmrtnými mincemi). Velká radost.
Augustus- AS, ražen za Tiberia

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pěkný bronz. S hvězdou nemám. Gratulace. Mimochodem - máme tu i sekci posmrtných mincí? :-) Rád se jim věnuji, ale o této až fetišistické sekci jsem dosud nevěděl. Zkusím ji najít. Jinak hoďte sem občas něco, ať je na co koukat. Taky se přidám.
_______________
Rád poradím s antickým Římem, ale středověk teprve objevuji.
P.S. Omluvte někdy zhoršenou diakritiku, pokud píšu z tabletu. Děkuji.
- - -
Dolehla na mě finanční krize; jím plesnivé sýry, piji staré víno a jezdím v autě bez střechy.
Registrovaný uživatel
Konečně splněno. Quietus (260-261). Jeho bratra Macriana mám snad od roku 2004, ale Quieta jsem nebyl schopen sehnat za cenu do 5-6 tisíc. Přitom se objevují na větších aukcích pravidelně, často i více kusů na jedné aukci, ale přitom ceny jsou 5-13 tisíc podle stavu. Člověk by čekal, že tato relativně "běžná" mince nebude stát nijak moc. Totéž jsem letos absolvoval s antoninianem Maria (269).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Rád poradím s antickým Římem, ale středověk teprve objevuji.
P.S. Omluvte někdy zhoršenou diakritiku, pokud píšu z tabletu. Děkuji.
- - -
Dolehla na mě finanční krize; jím plesnivé sýry, piji staré víno a jezdím v autě bez střechy.
Registrovaný uživatel
Marius (269). Nabízeno jako Elmer-640 (ověřeno, správné), mincovna Colonia Agrippinensis (nesprávně). 19mm, 2,18g

Správně určeno:
RIC-19 (R), Cohen-22, Elmer-640, AGK (corr. Weder)-9, g-e.com-MAnt-15
vyobrazeno RIC Pl.XIV, 6

Zajímavá varianta opisu: IMR C M AVR MARIVS AVG (IMR místo IMP, asi se hodně kvaltovalo), rub: VIRTVS AVG, raženo 269 v dosud neznámé mincovně (jiná než Cologne, Moguntiacum, Lugdunum) označovaná též jako "mint II" (možno se poučit např. na gallic-empire.com).

Jinak co se nákupu týká, stejná situace jako u Quieta. Dražil jsem na různých aukcích a přihazoval na snad dvacet Mariů, až to nakonec vyšlo. Zatímco u nás antika moc nejde, venku to celkem frčí. Běžně jsem odeslal limity na 15-20 položek a vydražil jen 1-2, někdy ovšem nic. Tlačit na pilu finančně nemá smysl, asi polovinu všech neúspěšných limitů jsem nezískal o jeden jediný příhoz. Tj. přitlačíte, ale někdo přitlačí ještě o trošku víc. Až to nakonec koupíte moc draho. A levné to holt není.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Rád poradím s antickým Římem, ale středověk teprve objevuji.
P.S. Omluvte někdy zhoršenou diakritiku, pokud píšu z tabletu. Děkuji.
- - -
Dolehla na mě finanční krize; jím plesnivé sýry, piji staré víno a jezdím v autě bez střechy.
Registrovaný uživatel
Když už to sem sázím, tak ještě jeden kousek. Císaře, který mi dosud z nějakého důvodu i po dvaceti letech chyběl.

Allectus (293-297), antoninianus 20mm, 3,45g.

Nesprávně nabízeno jako mincovna Camulodunum, exergue MI, RIC-33. Správně
mincovna Londinium, exergue ML, RIC-33, Helvetica-208.


Mimochodem rada na závěr: pozor na firmu Savoca - mají pěkné mince, často i za přijatelné ceny, ale spoustu mincí mají nesprávně určeno. Zejména tam, kde existuje nějaká varianta, oni suverénně mají určeno jako "R3", ale je to ve skutečnosti ta běžná varianta "S", nedejbože "C"!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Rád poradím s antickým Římem, ale středověk teprve objevuji.
P.S. Omluvte někdy zhoršenou diakritiku, pokud píšu z tabletu. Děkuji.
- - -
Dolehla na mě finanční krize; jím plesnivé sýry, piji staré víno a jezdím v autě bez střechy.
Registrovaný uživatel
jó...Solnohrad. Tak tam jsem taky nebyl :-) Dobré mince. Mám jen totálně šrotového Maria. Quietus a Allectus mi zatím unikají.
V oslavné řeči na Constantia Chlora je Allectus zmiňován jen jako "náhončí piráta, kterého sám odstranil" - pirátem je míněn logicky Carausius.
Registrovaný uživatel
U Savocy jsem koupil Pilata Pontského, byl v kategorii islámských mincí.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Moc hezke mince. Jotapian: Opravdu na to, kolik jich je, jsou obcas docela drahe. Ale obcas se daji koupit i levne, ale je to o kontaktech ci velke nahode. Tak pred rokem jsem koupil na jedne aukci Quieta za cca 5K Kc, ale byl krasny a mel skoro 100% postribreni. Nechapal jsem tu cenu, ale dobre pro me :)
Savoca je takova vselijaka. Delaji sice hlavne antiku, ale taky mam pocit, ze se v tom uplne nevyznaji, spise prekupnici. Na eBayi se nesnazi mince ani urcovat :) Ale zase narozdil od Lanze prodavaji spoustu srotu, ale padelky ci doryvane minimalne.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... > »

Sběratel.com » Antické mince » ***CHLVBIRNA***

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1