Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » ***CHLVBIRNA***

Vykupminci.cz
Numisargo

***CHLVBIRNA***

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
... super mincičky...
Registrovaný uživatel
Dnešní přírůstek do sbírky. Ihned po ražbě šla mince do oběhu a zuby (nejen) času ji notně ohlodaly :-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Kurna moc dobre vis, ze se ma fotit i obverz! Asi Constantius II., ne?
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
Mince Constantia II. mohla býti, pravda, vzorem.
Mincovna Brno a o desítku vyšší číslovka oproti Constantiovi však napovídá, že panovník ukroutil právě čtvrtý křížek vlády a v dálce je nelichotivý výhled L :-)
Registrovaný uživatel
Hm.. co by plno lidí dalo za "nelichotivých" L ...
Registrovaný uživatel
...tak mincička pekná, razená (z môjho pohľadu) v barbariku...ale cez to všetko prajem panovníkovi všetko len to najlepšie a ešte mnoho, mnoho šťastných krížikov vlády, jasnosti....:)
Moderátor
Pěkná mince, úplně k nakousnutí :)

Přátelé a kolegové, rád bych vám popřál krásné Vánoční svátky a vše nejlepší do Nového roku, hodně dárků, štěstí, pohody a času na koníčky i na rodinu a přátele. :)
Registrovaný uživatel
.. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pripojuji se k prani prijemneho konce roku. Chtel jsem tu hodit na pokuk posledni minci v teto "sezone", ale protoze se mi tu v prosinci shodou okolnosti sesli tri orlove, neslo dat jen toho posledniho :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Krásné kousky!
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
To jo... gratulace a tichá závist :-)) Ty tak mít :-))
Registrovaný uživatel
Parádní kousky zasluhující hlasité pochvalné mručení!
A jinak samozřejmě díky za předchozí napsané a rovněž přeji všem do následujícího roku vše nejlepší, hodně zdraví, štěstí a radosti nejenom z nasbíraných mincí!
Registrovaný uživatel
VOT XXXX MVLT L ? Vangelis, ten floutek, XXXX? Když jsem od něj onehdá kupoval jakési mince, vypadal na 25. No, asi se budeme muset zamyslet nad příspěvkem valhuberta. Jinak gratulace k tomu multicentenionalu!!!

Korunka: to jsou úlovky 2018, nebo průřez sbírečkou? Pěkné.

Tovy: klasika. Dražím si takhle v Londýně, když v tom mi někdo začne zvedat cenu. No, byl to Tovy. Tak už jsem mu to nezvedal. Snad se z toho stříbrného konvolutku něco objeví mezi tvými přebytky :-)
_______________
Rád poradím s antickým Římem, ale středověk teprve objevuji.
P.S. Omluvte někdy zhoršenou diakritiku, pokud píšu z tabletu. Děkuji.
- - -
Dolehla na mě finanční krize; jím plesnivé sýry, piji staré víno a jezdím v autě bez střechy.
Registrovaný uživatel
Jotapianus: to klidne mas prihodit, ale dekuji za solidaritu. V posledni dobe mam pocit, ze jen max zvedam ceny, vetsinou stejne me prehodi :) Apropo prihazuji pro a synchronizuji s kolegy, vcetne tady ze sberatele :)
Registrovaný uživatel
No jo, je to bída. Jakmile se firma zavede, ceny letí nahoru. Snad nebude třeba stále nakupovat u nových mladých firem na jejich aukcích, i to má svá rizika.
Z poslední doby jsem urval jen toto, ale platil jsem víc, než bylo v plánu. Mince je čištěná, ale aspoň vím na čem jsem. Za 25 let můj první:

Valentinianus III. (425-455), AE4, 13mm, 1,44g, DN VALENTINIANVS PF AVG, VICTORIA AVGG, mincovna RM (Řím), RIC-2132

Je to jediný typ (VICTORIA AVGG, dvě Viktorie proti sobě drží věnec) z pozdního Říma, což je u tohoto císaře podstatné, neboť se tím vylučuje záměna s předchozími Valentiniany (nutno dodat běžnějšími). I na aukci, kde jsem pořídil tuto minci, se dražil další Valentinianus III., který byl ale ve skutečnosti Valentinianem II., ale lidi dražili jak o život. V té samé aukci se navíc (!!!) dražilo stejných dalších asi osm položek těch samých mincí Valentiniana II., ovšem již správně určených. Prodalo se vše. ;-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Rád poradím s antickým Římem, ale středověk teprve objevuji.
P.S. Omluvte někdy zhoršenou diakritiku, pokud píšu z tabletu. Děkuji.
- - -
Dolehla na mě finanční krize; jím plesnivé sýry, piji staré víno a jezdím v autě bez střechy.
Registrovaný uživatel
Nedávno mi po delší době přibyl do sbírky další panovník (panovnice), kterou jsem ještě neměla...
Není to sice dokonalá mince, ale je určitě hezčí než na fotce a s pěknou patinou. Mám z ní obrovskou radost.

Julia Paula, AE26, Thessalonika

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Julia Paula byla vyhlášená krasavice, ke své škodě, neb si ji vyhlédl zvrhlík Elagabal jako jednu z manželek. Vzácné jsou její mince a drahé hlavně ty s pěkným portrétem. Gratulace!

Předevčírem jsem tu v nabídce našel as Aureliana od martinavangelise. Už ho mám doma. Ležel tu v nabídkách od 25. ledna! Neváhal jsem ani chvilku.

RIC-80 (scarce), 7,05g, 24-25mm
IMP AVRELIANVS AVG
CONCORDIA AVG
dvě postavy proti sobě, císařovna Severina vlevo tiskne ruku Aurelianovi vpravo (držícímu kopí), mezi postavami se vznáší hlava boha Sola hledící doprava


Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Rád poradím s antickým Římem, ale středověk teprve objevuji.
P.S. Omluvte někdy zhoršenou diakritiku, pokud píšu z tabletu. Děkuji.
- - -
Dolehla na mě finanční krize; jím plesnivé sýry, piji staré víno a jezdím v autě bez střechy.
« Poslední úpravu provedl(a) Jotapianus v 18. 2. 2019, 14:13. »
Registrovaný uživatel
Ahoj,
koukal jsem, že můj předchozí příspěvek s dortem vzbudil nějaké pnutí, tak se za to omlouvám a jsem rád, že se Jotapiánovi Aurelián líbí, resp., že skončil u někoho, kdo tuhle rozhodně ne běžnou minci ocení! Mám z toho podobnou radost, jako když jsem minci sám před časem získal. Jenže teď se mi doma náhodou ocitla druhá, tak tahle šla za Jotapiánem :)

Sám závidím toho Valentiniána III. Potvrzuji, že se v aukcích V. III. občas objeví v popisu, ale když si ho člověk určí, zjistí, že jde o běžného Val. II. nebo I.

A abych jen nekecal, poslední dobou jsem byl paf z této mince od Tovyho ;-) Úplně běžný Konstantin, ale kompletně postříbřený - zvlášť v reálu vypadá parádně!

Z jiných, pro změnu méně běžných jsem před časem sehnal (sic okrájenou, vykorodovanou a asi uměle patinovanou), ale siliquu Magna Maxima, chybně určenou jako Gratiána o prodejce 1200,- byla, myslím slušná cena. Vím, že na siliquu je to nic moc stav, ale já je nesbírám a tady jsem neodolal.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jotapianus napsal
Předevčírem jsem tu v nabídce našel as Aureliana od martinavangelise. Už ho mám doma. Ležel tu v nabídkách od 25. ledna! Neváhal jsem ani chvilku.


To bude tím, že jsem tu dlouho nebyla :lol: :lol: :lol:
Registrovaný uživatel
Jinak gratulace k zajímavým mincičkám!!
Moderátor
Vim ze foto neni kvalitni...nemam nejak cas. Ale chtel bych o tak ukazat posledni prirustek do sbirky. Mam rad necim zajimave anticke mince. Crispinu jeste nemam a s timto reverzem si ji musim nechat .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
Gratulace ke Crispině...
Jednu také mám, bohužel není stavem nic moc. Jinak gratulace k zajímavému reversu :-)
Registrovaný uživatel
Pekne mince vsem.

Valentinian III. velmi dobry. A hned k tomu historka: No uz na nej na X aukcich koukal, ale vzdy ho ignoruji s tim, ze ho mam. Jak koukam na nej od Jotapiana, tak ze se kouknu do sbirky a ve sbirce podle fotek zadneho nemam. Tak jsem hledal a mel jsem velmi pekneho, ktereho jsem omylem prodal a nechapu proc. No nic..

Julia Paula fajn, provincni mam rad!

Aurelian AS se vida malokdy. Pro me je to vzdy smutne, kdyz se o takove mince nikdo nehlasi, protoze jsou vzacne a zajimave.

Martinevangelisi ja ti snad psal, ze se ti Konstantin bude libit :). Jak jsou v (skoro) razbe, tak jsou ty mince fakt super. A Magnus dobry, ten taky neni uplne bezny, gratulka!

Crispina s televizi se taky vidi malo. Vse sberatelsky zajimave veci.
« Poslední úpravu provedl(a) Tovy v 25. 2. 2019, 23:00. »
Registrovaný uživatel
Tovy napsal
Crispina s televizi se taky vidi malo.


Nojo, a já co mi to pořád připomíná .. :lol: :lol:
Registrovaný uživatel
Tovy napsal
Crispina s televizi se taky vidi malo.


Nojo, a já co mi to pořád připomíná .. :lol: :lol:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... > »

Sběratel.com » Antické mince » ***CHLVBIRNA***

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1