Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » ***CHLVBIRNA***

Vykupminci.cz
Numisargo

***CHLVBIRNA***

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Dvě tetradrachmy nově ve sbírce...:)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
Pěkné přírůstky. Tak si říkám, zaplať pánbu za ty excentrické mince (Gratiana). Pochlubím se něčím jiným: běžně sázím limity do zahraničních aukcí a nešetřím, protože z toho většinou stejně vyjde jen sem tam něco. Teď jsem u Künkera nasázel limity za 4600 euro a modlil se, aby to bylo jako obvykle, neboť nemám 4600 euro. No, a neodhadl jsem úplně situaci. Dával jsem nabídky na úrovni asi 130-140% odhadních cen. Začínalo se na 80%, ale prodáno bylo cca za 350% odhadu vlastního Künkera. Tudíž limity podány za 4600 euro, mincí získáno 0 euro (nula). (On celý ten jejich katalog by se hodil sem do chlubírny, neb to vypadalo, že vyloupili některé slavné metropolitní muzeum.)
Namátkou z výsledků: popis, odhad/prodáno;

Lepší AE3 Constantin I. 50/150, Alexnader Severus jako Caesar 120/350, Gordianus III. cesar 220/500, Johannes AV třetinka 1500/5000, Constantin III. silikva 270/700, Jovián silikva 150/600, ae4 Populus Romanus krásný, s rodokmenem, ale běžný 80/400, setstercius Philippa I. se slonem 100/350, Valentinian III. solidus, lehce nedoražený portrét 240/600, atd., atd.

Zpětně tedy ještě jednou díky za ten as Aureliána! Jdu zase číhat jinam, u Künkera to nemá smysl. :-)
_______________
Rád poradím s antickým Římem, ale středověk teprve objevuji.
P.S. Omluvte někdy zhoršenou diakritiku, pokud píšu z tabletu. Děkuji.
- - -
Dolehla na mě finanční krize; jím plesnivé sýry, piji staré víno a jezdím v autě bez střechy.
Registrovaný uživatel
Dopadl jsem podobně. :mrgreen: Ale spíš jsem jen tak zkoušel. 2 kousky žádná "srdeční záležitost" kterou bych hodně chtěl. U Künkera na sálovce myslím málokdy vyjde těch 140%. Dával jsem víc.
Sehr selten, Kabinettstück!
Herrliche alte Sammlungspatina, hohes Relief, schön zentriert, vorzüglich :mrgreen:
« Poslední úpravu provedl(a) opal v 13. 3. 2019, 16:10. »
Registrovaný uživatel
Já jsem na pár položek dával +100% k jejich odhadu a také nic, těsně ale nic. Je to problém limitů, kdybych seděl v sále, tak jsem dvě bral. Jediným antickým úspěchem z jejich letošní série aukci je tak tenhle pirát.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Kdybych seděl v sále - proto se to jmenuje sálová aukce. Ale od pětistovky se dá dražit po telefonu.
Registrovaný uživatel
Ona i spousta sálovek jede na netu online, konec konců i Aurea ;)
Registrovaný uživatel
Spousta jo, ale Künker ne. Ten se drží klasiky a jak psal kolega Evropa jeho velcí klienti nenašli cestu k elektronickým aukcím.
Registrovaný uživatel
Ad Kuenker: hned po prvnim dnu aukce jsem o tom napsal clanek na blogu. Ja tam daval rekordni prihozy, ale nakonec jsem ziskal jen jednu minci.

Kuenker online aukce umi, ale dela to v tech jeho e-aukcich ci jak to rika. Je to skoda, take bych mozna na neco prihodil, i kdyz asi ne - limity jsem daval na veci, co jsem chtel, docela vysoke, stejne jsem nemel sanci. Dobry byl denar Elagabala 1465 - ja dal dvojnasobek volacky, ale myslel jsem, ze pujde tak na 800, sel na 3400e. Pokud se takhle mylim, vyznam se v tech mincich vubec? :)
Registrovaný uživatel
Normální zákon zachování hmoty. Ty miliardy, které plynou z ČR do zahraničí se někde objeví. A třeba zlato z Treblinky se taky nevypařilo.
Registrovaný uživatel
Zlato z Treblinky se tak úpně nevypařilo....
https://archiv.ihned.cz/c1-918884-mince-razene-ze-zlatych-zubu
Registrovaný uživatel
Prostě někteří lidé mají peněz víc než dost. A tomu odpovídají ty ceny.
Záleží na osobních preferencích. 350€ za minci jsem dát nechtěl, ale asi je dám za tohodle krasavce.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pěkný...to je původní druh a nebo pomohlo nějaké šlechtění??

Na jednu stranu se omlouvám za offtopic, ale ono se to vlastně diskuze tak trochu u týká - rozhlížím se po jiném sběratelském oboru, kde není takový přetlak. Očekáváme ekonomickou recesi - teď je otázka jestli nějaká bude, jak velká a hlavně jestli se to odrazí na cenách mincí....
Registrovaný uživatel
Ad Kuenker: hned po prvnim dnu aukce jsem o tom napsal clanek na blogu.
Prosím Tě , kde se dá přečíst?
Registrovaný uživatel
Ekonomická recese se na cenách luxusního zboží neodrazí.
Uroplatus lineatus - přírodní zbarvení, různé odstíny, vypadá jak vyřezaný ze dřeva. Madagaskarský gekon.
Registrovaný uživatel
Citovat
Ekonomická recese se na cenách luxusního zboží neodrazí.


To se dá dost těžko předpovídat - některé luxusní segmenty v krizi upadají jiné zase vzkvétají. Ale v tom bych se nerad ráchal, přiznávám, že na to nejsem odborník.
Díky za toho gekona :)
Registrovaný uživatel
Citovat
kde se dá přečíst?


Snad se Tovy nebude zlobit, když hodím odkaz...

http://mince.300ad.com/
Registrovaný uživatel
Pěkně napsáno. Řím nesbírám, tak mám akorát trochu ponětí o "normálních" denárech Hadriána.
Registrovaný uživatel
Přemýšlím, čím bych přispěl do chlubírny.
Šrot vzácného císaře nemám.
Luxusního vzácného císaře - tak toho taky nemám.
Krásnou císařovnu nemám.
Televizi nemám.
Jak se tak koukám na zdejší příspěvky, tak zjišťuji, že asi vůbec nejsem sběratel. :shock: Já jsem jenom starý, vrásčitý ....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mince stara, vrascita... a krasna, gratuluji!
« Poslední úpravu provedl(a) Tovy v 16. 3. 2019, 16:00. »
Registrovaný uživatel
Díky za pochvalu.
Ještě připojím revers. Opravdu nevšední a vzácný. :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Este k tym minciam u Kunkera. Nemyslim, ze by ceny niekam vyleteli, z dlhodobého hladiska to bohuzial vyzera, ze klesaju (ked zvazim kupnu silu pred 20-30 rokmi a dnes). Tie hadrianove denare u Kunkera su vynikajucim prikladom, ako na stave zalezi. Neda sa to brat na kusy. Priemerne stavy su pre zberatelov a tam cena nikdy nepojde extremne vysoko. Spickove stavy pojdu vzdy za spickove ceny dokonca aj u menej raritných minci. Ak by na tych denároch bola akakolvek stopa obehu, nedorazene pismeno, excentricita alebo ina vada, cena by bola dole. Investicne zbieranie potrebuje istotu ROI a to je podmienene spickovou kvalitou.
Registrovaný uživatel
Podíval jsem se v rychlosti na ty Hadriány. Opravdu špičková, "investiční" zachovalost.
Je tu ještě jen faktor. Když se podívám na vlákna na tomto serveru, tak je to pořád dokola. Literatura podvod - v knize vytrhané nejdůležitější stránky. Aukro a spol. - podvody. Bankovky podvody - žehlení, chemické úpravy... Známky a tuzexové bony totéž.
Někteří bohatí lidé to řeší tak, že se osobně sejdou s lidmi, které znají. Na vlastní oči si prohlédnou dražený materiál. Ceny pak jsou takové jaké jsou.
Ale pořád je lepší dát 350€ za minci která je: Sehr selten , Kabinettstück!
Herrliche alte Sammlungspatina, hohes Relief, schön zentriert, vorzüglich
Než desetinásobek!! za opravovanou stokorunovou bankovku.
Moderátor
Pzberatel...nesouhlasim s tim co pises. Ceny jdou nahoru stale a temer u vsech antickych minci. Ceny jsou mnohdy silene. Je ta videt v dlouhodobem horizontu opravdu vyrazny narust. A to jestli ma nejaka mince nejakou mensi nedokonalost..to ma opravdu minimalni vliv na cenu.
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Moderátor
Misak33 napsal
Pzberatel...nesouhlasim s tim co pises. Ceny jdou nahoru stale a temer u vsech antickych minci. Ceny jsou mnohdy silene. Je ta videt v dlouhodobem horizontu opravdu vyrazny narust. A to jestli ma nejaka mince nejakou mensi nedokonalost..to ma opravdu minimalni vliv na cenu.


Ano je to tak. Stači se 20 let zpětně kouknout např.na
Aukce ČNS,nabídky tehdejšiho materiálu a jejich výsledné dosažené ceny...
Zhodnocení (Cenovy nárůst) a dnešní nedostatečná dostupnost kvalitního a zajímavého materiálu je značná,dá se říct ve všech oblastech numismatiky.
Registrovaný uživatel
Platy v roce 2000 byly zhruba třetinové, sběratelů bylo také podstatně méně …Dnes je nabídka zvláště v cizině obrovská , taková o které se sběratelům před rokem 89 ani nezdálo .Pamatuji se , když se prodával v roce asi 87 aureus Nera se sedícím Jupiterem , ani nebyl nějak obzvlášť hezký a ten humbuk jaký to vyvolalo mezi pražskými zájemci o antiku . Myslím , že se tenkrát prodal něco kolem 20 000 . Dnes , když budu podobný chtít , stačí si připravit 2-3000 Eur a bez problému ho během pár měsíců seženu. Drobné ražby Konstantinovců a spol se dají v nádherných stavech sehnat za pár stokorun, běžné denáry do tisícovky… Ale samozřejmě vzácných ražeb je podstatně méně a luxusní stavy se platí astronomicky .Plus se k tomu přiřadily nešvary jako dorývání , hlazení a jiné vylepšování mincí ……Ale antika se pořád dá začít v klidu sbírat.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... > »

Sběratel.com » Antické mince » ***CHLVBIRNA***

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1