Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » ***CHLVBIRNA***

Vykupminci.cz
Numisargo

***CHLVBIRNA***

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ale antika se pořád dá začít v klidu sbírat.
Dá, taky jsem začal. :D
Moderátor
To samozřejmě nepopírám a možna budu trochu ješitný, ikdyž jsem ve fázi prihližejiciho a možna i tak zustanu.Hodnotím tuto oblast, jelikož bývá součástí mnoha aukcí a má zvídavost tomu neunikne. .
Výjimky v získávání zajímavého materiálu pořád jsou. .
Ale pokud bych měl konstatovat, řekněme rozdíl v určitém časovém úseku . Tak kdo začal např. v letech 2000(průměrně vydělávající sběratel) a neprodal,rozhodně se aktualně kochá zajímavými a kvalitními kousky. ..A takto je to prakticky ve všech oblastech. ...
Registrovaný uživatel
Tak kdo začal např. v letech 2000 a neprodal,rozhodně se aktualně kochá zajímavými a kvalitními kousky. ..
Souhlasím. A kvalitní kousky jim přeji.
Ale mě osobně zajímají víc sběratelé, kteří nakupovali v letech 1960-1980. Protože ti udělají, to co udělal Pytlíček.
Registrovaný uživatel
Nevim jaky je pomer vuci realnemu platu v roce 2000, ale treba za poslednich 5 let ty ceny peknych stavu (a to ne skvelych, jen peknych), sly nahoru docela dost. Respektive zajimave je, ze behem par let vzrostly ceny relativne beznych minci. U rekneme stredne vzacnych panovniku ten narust moc nevidim. Ja uz to nekde psal, ze v aukci vidim za stejnou cenu pekneho ale bezneho Hadriana a treba nadprumerneho Pertinaxe. Nebo za cenu cestovnich Hadrianu u Kuenkera mohu sehnat Plotinu v krasnem stavu. Ano, neni to super stav, ale ta vzacnost je uplne jinde.

Jeste jsem si vsim jedne veci - lidi behem tech par let zacali silet. Kdyz napriklad Savoca prisla pred cca 5-6 lety na eBay, tak ceny minci, co nabizela, byly tak na 40-60% realnych eBay cen - to protoze byla nova, nikdo jim neduveroval. Taky jsem tehdy od nich nakoupil treba deset minci tydne. Trvalo to par mesicu, nez jim lidi zacali verit.

Dnes podivny prodejce, co mam 5 hodnoceni a nema ani PayPal (takze neni garantovana ani alespon rozumna bezpecnost), nabidne hezkou minci a ona jde okamzite za maximum. To se proste kdysi nedelo.
« Poslední úpravu provedl(a) Tovy v 19. 3. 2019, 0:10. »
Registrovaný uživatel
Ahoj, takova nahodna koupe, ale nemohl jsem odolat vzhledem k zajimavemu historickemu vyznamu, i kdyz je to mimo muj hlavni zajem - legionarsky denar Marka Antonia s legii XVIII LYBICAE, coz je jedna ze tri legii znicena v Teutoburgskem lese v 9 roce pod vedenim P. Vara. Spojene germanske kmeny tam zabily udajne cca 15 az 25 tisic rimskych legionaru. Ale to znate, tak detaily vynecham.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Bomba!
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
Jasně .Znají to všichni .Pokuď četli ……Suetonia … : - ) Hezká , milá věc . Blahopřeji.
Registrovaný uživatel
Pokuď četli ……Suetonia
Je to popsané i jinde. Dokonce i televizní dokument.
Registrovaný uživatel
Tovy- legionáře mám ráda. Mám jen dva a ještě k tomu šrotové, ...
Ten Tvůj je super, takže gratulace i k zajímavé historii!!
Registrovaný uživatel
Zdravím a dopředu díky,
chtěl bych se zeptat co je to za mince, jestli jsou pravé...
Ta prostřední má 16mm měl by to být 1 follis, císař Constantius II.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Myslím že pravé budou .Jsou to běžné ražby Vypadají všechny jako Constantinus veliký , ale je možné , že některý bude Constans .To vám možná přesněji určí někdo jiný .V každém případě první polovina 4. století.
Registrovaný uživatel
Najväčšia minca - Constantinus I. Veľký, follis, PROVIDENTIAE AVGG táborová brána - mincovňa Antiochia,
Prostredná minca - Constantinus I. Veľký, AE3, GLORIA EXERCITVS (vojaci, dve štandardy) minc. Antiochia,
Najmenšia minca - asi Constantius II.(337-361), AE4, GLORIA EXERCITVS (vojaci, jedna štandarda), mincovňa Nicomedia. (Tu by ešte teoreticky prichádzal do úvahy Constantinus II.(337-340)ostatné platí).
Registrovaný uživatel
Velmi zajímavá diskuse ohledně cen a budoucnosti sbírání. Zajímavé je jak to každý vnímáme trochu jinak. Záleží co kdo sbírá, v jaké kvalitě a kdy začal. Já začal 1994 a kupoval průměrné bronzové antoniniány za 100Kč. Staří sběratelé mysleli, že dražím jako buldozer. Dali by tak 55-70, max.90. Já mám dnes stejný blok. Některé věci mi uniknou, protože je prostě nepřeplatím. Na druhou stranu tyto průměrné antoniniany dnes jsem schopen sehnat za 120Kč, a když vázne poptávka, tak u za 70Kč. Plat tehdy 5000 a 28000 dnes, tedy i ceny by měly být cca 500-600 za běžný antoninián Aureliána. Já to ale nedám. Naopak právě ta hojnost nabídky mi umožňuje rozhodnout, zda dám 120-150 za běžný stav, 300-400 za něčím zajímavý kus, nebo 800 za perfektní stav - vše Aurelianus. A právě ta neskutečná nabídka, ta kvanta antických mincí myslím drží ještě antiku na uzdě. Zároveň platí, že u v ČR antika nefrčí, ale v cizině zatraceně ano. Zároveň kvalitní materiál je hlavně v cizině. Zde chválím ty firmy, co seženou levně materiál v cizině a vydraží (prodají) ho u nás, protože z českých sbírek toho nakoupí jen málo. Zatímco mince se "kopou" a kopat ještě nějakou dobu budou, tak u jiných oborů - bankovky, militárie, plechové krabičky, pivní láhve, angličáky - optejtete u svého vetešníka - ty věci se "nekopou" a nejsou. V takových oborech pak ceny silně rostou. Kolega sbírající militárie 25let mi potvrdí, že ceny za tu dobu vzrostly 20x, mnohé věci nejsou a rarity už není schopen přeplatit (desítky tisíc Kč/kus). Ale opět, i platy vzrostly, řekněme 6x, a oproti roku 1990 si počítám 10x. U vzácných kusů si takto násobím i tehdejší ceny antiky a musím konstatovat, že dnes je to ještě dražší, leč u běžných kusou jsou ceny pro nezájem nižší. Rozhodně tedy mince nebyly zlatým dolem jako militárie, bankovky (dnes šílené) a byty (v těch se dá aspoň bydlet).
_______________
Rád poradím s antickým Římem, ale středověk teprve objevuji.
P.S. Omluvte někdy zhoršenou diakritiku, pokud píšu z tabletu. Děkuji.
- - -
Dolehla na mě finanční krize; jím plesnivé sýry, piji staré víno a jezdím v autě bez střechy.
Registrovaný uživatel
Ja si uplne nedokazu predstavit mince ve slusnem stavu do 150 Kc a vzacnejsi do 400 Kc. Ja jsem rad, kdyz koupim pekneho bezneho Aureliana za tech 800 Kc. Kdyz kouknu na Proba, ktereho sleduji (a coz je cca jako Aurelian, i kdyz oblibenejsi na sbirani), tak pomalu vzacnejsi mince v krasnem stavu znamena bezne 100-500 eur (vyskyt nekolikrat za rok) a velmi vzacna mince casto pres 1000 eur. A to nemluvim o fakt vzacnych vecech, ktere se objevuji jednou za par let, to jsou tisice eur. Samozrejme myslim antoniniany.

Mimochodem tenhle Aurelian se treba vydrazil za 18.000 eur + poplatky:
http://mince.300ad.com/wp-content/uploads/2018/09/aurelianus_18000eur-768x391.jpg

Ale chapu ten pohled sberatelu, co sbiraji antiku dlouho. Kdyz mi posle starsi sberatel fotku denaru Claudia a pise, zda mu mohu podobny sehnat do 10 tisic, tak se divi, kdyz mu odepisu, ze takovy nedokazu sehnat ani za trojnasobek. Nebo nedavno jsem s nekym resil Hadrianovy "cestovni" denary (reversy NILVS, atd.) - kdyz jsem rekl, ze bych dal za fakt krasny 300 eur, dotycny zalapal po dechu. Ale zkousim to uz dlouho a proste klidne chodi za trojnasobek. A to jsou mince, ktere se ukazuji v kazde druhe aukci. Hruza. Jsem z cen otraveny. Nerikam, ze se nekdy neda neco levne sehnat, ale je to dost nahoda a clovek se musi snazit zpusobem, ze se mu ten cas straveny na aukcich ani nevyplati :)
Registrovaný uživatel
Po dlouhé době mi opět něco přibylo do sbírky, tak aby to tu úplně neutichlo, tak přidávám...

Quintillus, AE antoninian, Ric 7 N vpravo
RV: AETERNlTAS

Není dokonalý, ale stál mne pár korun, má pěknou patinu a celkem hezký portrét, takže mám obrovskou radost ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ani nevim, zda jsem nekdy videl dokonaleho Quintilla, takze za me dobry! :)
Moderátor
ja tomu prd rozumim, ale kdyz mas takovou radost, tak gratulace k mincicce co potesi :) a ten ksicht dobre vypada, tak proc ne
Registrovaný uživatel
:lol:
Registrovaný uživatel
Dovolím si přispět jedním bídným Quintillem. :-) Bohužel, mince fotit neumím, tedy se omlouvám.
Fortvna red

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Omlouvám se. V rychlosti jsem omylem vložil fotky Claudia... Napravuji
Pardon za spam :-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Co porad mate s temi bidnymi Quintilly?! :) Jsou nahodou docela slusni. Fakt peknych je opravdu malo. Gratulace!
Registrovaný uživatel
Tovy: souhlas! Krásný Quintillus. Před pár lety za 1500, což byla 1/10 výplaty.

Pochlubím se tímto:
Malá Asie, Mysia, Kyzikos ca. 200-100 př. Kr.
AE 18 (16,5-18mm), tj. dle BMC AE .75, hmotnost 5,86g
ex ČNS Brno 177, pol. 67 (23.3.2019)

A: hlava Kore Soteiry
R: nápis a monogram ve věnci, KY / ZI

BMC-neuvádí
Imhof-Bloomer-neuvádí
Fritze-neuvádí
Weber-neuvádí
ww.com-neuvádí
coinproject.com-neuvádí
amc-neuvádí

var. monogram jako BMC-155 (AE .55)
typ jako BMC-150-154, ale nikoliv tento monogram.

Poučení: překvapilo mě, jak málo je bronzových mincí z Kyziku. Samé stříbro a vzácné elektrony. Pokud by někdo, koho baví maloasijské mince, věděl něco více, dejte prosím vědět.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Rád poradím s antickým Římem, ale středověk teprve objevuji.
P.S. Omluvte někdy zhoršenou diakritiku, pokud píšu z tabletu. Děkuji.
- - -
Dolehla na mě finanční krize; jím plesnivé sýry, piji staré víno a jezdím v autě bez střechy.
« Poslední úpravu provedl(a) Jotapianus v 8. 7. 2019, 11:53. »
Registrovaný uživatel
Zajimavy kousek. Ja se v nich nevyznam, jen sem tam vidam v aukcich. Byvaji dost v konvolutech, tak jestli to neni podobne jak u napr. Galliena - v aukcich je jich malo, protoze nejsou tak atraktivni nez tetradrachmy. A malokdy v top stavech.
Registrovaný uživatel
Republiky není nikdy dost, tak po delší době přidám taky něco napokuk. Denárek Quinta Titita z roku 90, Cr. 341/1

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
*) pochopitelně Quinta Titia

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... > »

Sběratel.com » Antické mince » ***CHLVBIRNA***

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1