Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » ***CHLVBIRNA***

Vykupminci.cz
Numisargo

***CHLVBIRNA***

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Krásný kousek s patinou.
Registrovaný uživatel
opal napsal
Krásný kousek s patinou.

Škoda jen že s umělou patinou :roll:
Registrovaný uživatel
Je taková výrazná.... Jak se pozná umělá?
Registrovaný uživatel
A co tohle?
Umělá nebo lovely old cabinet toning?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ono klame to pozadí, v reálu je zlehounka namodralá. Patina je 100% reálná. Navíc je to mince s minulostí, dá se dohledat.
Před 10-15ti lety jsem kupoval třeba tyhle tři. Původně nablýskané až hrůza, ale po těch letech co leží volně v platu, jsou celkem hezké. Za fotky se omlouvám, fotím v rychlosti na telefon.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pěkný. Po 15 letech? Ta toho snad u některých mincí dožiju. Ale nemám plata.
Registrovaný uživatel
Používám klasická BEBA Maxi. Pochopitelně, ale všechny denáry takové nemám. Přitom jsou to mince ze stejného období, kupované v tutéž dobu v podobné zachovalosti, se zhruba stejnou kvalitou kovu a uložené za stejných podmínek. Některé dopadnou takto, jiné pouze příjemně zmatní a jiné nehezky v různých odstínech v ploše zešednou.
Registrovaný uživatel
Ta mince Titia - takova patina je casto na minci, kde se udava jako "cabinet tone". Nedokazu rici, zda je to prirozena patina, obcas mam pocit, ze je to stara patina ale na zacatku byl na minci aplikovany nejaky olej. Kazdopadne vetsinou tyto mince vypadaji super a jinak, nez umele patiny vytvorene jodem a pod.
Registrovaný uživatel
opal napsal
Je taková výrazná.... Jak se pozná umělá?

Pozná /nepozná, myslíte že takto vypadá přirozená patina po 2000 letech ?
Registrovaný uživatel
Po 2000 letech určitě ne, Po x letech uložení vyčištěné mince.
Registrovaný uživatel
"cabinet tone". Nedokazu rici, zda je to prirozena patina, obcas mam pocit, ze je to stara patina ale na zacatku byl na minci aplikovany nejaky olej.
Je to možné, Evropa psal, že u novějších mincích se na patině podílejí zbytky oleje z razidel.
Registrovaný uživatel
jiné nehezky v různých odstínech v ploše zešednou.
Prosím dala by se vložit fotka?
Registrovaný uživatel
Já a focení :roll: Ono to není až tak poznat, ale na denáru vlevo postupně vzniká patina, která není nic moc. Já s tím nemám problém, ale pokud by podobný dával do své aukce nějaký aukční dům, tak ho přečistí. Kov je fajn a tak se lépe prodá. Na denáru vpravo ( objektivně v lepším stavu ) je patina decentní, rovnoměrná. Ale každý to pochopitelně máme jinak, hodnocení co je nehezké je subjektivní.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Palec nahoru. Až podezřele pěkná. Fakt pěkná. Chtělo by to ještě nějaký popis a vysvětlení. Pegase na rubu poznávám, ale republiku v hlavě nenosím.

Upravuji svůj příspěvek: Myslel jsem, že jsem první reagující :-) A hle celá stránka předemnou :-) Měl jsem na mysli minci Q. Titia od Ingerliho.
_______________
Rád poradím s antickým Římem, ale středověk teprve objevuji.
P.S. Omluvte někdy zhoršenou diakritiku, pokud píšu z tabletu. Děkuji.
- - -
Dolehla na mě finanční krize; jím plesnivé sýry, piji staré víno a jezdím v autě bez střechy.
« Poslední úpravu provedl(a) Jotapianus v 29. 7. 2019, 22:19. »
Registrovaný uživatel
Ingelri: Detaily i celkove jsou obe mince super, patinu bych az ak neresil. Porad lepsi nejaka prirozena, nez skareda umela.
Registrovaný uživatel
to Tovy:
jen jsem chtěl dát podnět k diskusi, patina mincí je zajímavé a jak vidíš tak i kontroverzní téma

to Jotapianus:
Quintus Titius, denár z roku 90 př.n.l., římská mincovna, 19 mm, 4,21 g
RBW 1274, Sydenham 691; Crawford 341/1
ex. Ponterio & Associates, ex. Roma Numismatics, ex. Classical Numismatic Group

Na líci je vyobrazen Mutunus Tutunus ( Mutinus Titinus ) s okřídleným diadémem ve vlasech. Jedná se o, a to bude zajímat hlavě sběratelky, božstvo falického kultu, obdoba řeckého Priapa. Na rubu je Pegas vzpínající se na kartuši s nápisem Q.TITI

Kolegové Quinta Titia v úřadu tresviri monetales pro rok 90 byli ještě Lucius Calpurnius Piso Frugi a Caius Vibius Pansa. To vše za konzulátu Lucia Iulia Caesara a Publia Rutilia Lupa.
Registrovaný uživatel
Patina mincí je zajímavé a jak vidíš tak i kontroverzní téma.
Je.
Začátečník vyděšený tím, že na nových stříbrných mincích se "něco" začíná objevovat. A dostane jednoduchou radu: Jestli chceš trvale lesklou minci, kup platinovou a zavři ji do argonové atmosféry.
V každé sbírce a v každé aukci můžeme vidět, že lidé už ve starověku zvládli zpracování platiny a žili v bezkyslíkaté atmosféře. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Osobně si myslím, že patina se na minci tvoří podle mnoha okolností. Jednou z nich je, jakým způsobem a čím byla mince čištěna, jak konzervována, jakou má ryzost, v jakém prostředí je následně uložena....
Někdy na mincích zůstávají zbytky čistících lázní a takové mince mohou mít patinu nestejnoměrnou, nebo se patinují pomaleji. Mince s nižší ryzostí by se měly potahovat patinou teoreticky rychleji...
Ono to s patinou určitě nebude tak jednoduché a bude určitě záležet na mnoha rozdílných okolnostech, ...
Ale to by určitě lépe vysvětlil nějaký chemik, já jsem jen laik :-)
Registrovaný uživatel
Turtle myslel asi puvodni patinu. U antickych minci je stribrnych minci s origo patinou naproste minimum, vlastne to je extra vzacnost. Asi nekde v pisku nejake kusy budou mit patinu, ale to jsou obvykle mince v bidnem stavu. V depotech jsou zase mince poslepovane medenkou a co jsem par depotu videl, tak vetsina minci ani patinu ani nema, jen jsou na castech vrstvy oxidu, sulfidu a nevim ceho vseho. Verim, ze pres 99% stribrnych antickych sbirkovych minci bylo vycisteno a patinu pak i ja beru umelou (rychle vytvorenou), nebo prirozenou, kterea se objevi v radech mesicu az let.

Jedna ukazka - denar Julie Mamaei, ktery pravdepodobne nebyl nikdy cisten. Ale opet otazka, zda jak na tom byl "po vytazeni", jestli vlastne ta patina mimo oxidace nevznikla take az ulozenim v nejakem kabinetu (koupena v aukci "ze stare sbirky").

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Veletrh sběratel většinou o antice zase až tak není a o republice už vůbec. Je hlavně o bednách plných pohlednic, platech moderny a FJI. Když už člověk o nějakou antiku zavadí, tak většinou o Konstantinovce nebo běžné vojenské císaře. Letos jsem tam ale našel docela dost slušných věcí. Takže pokud máte volnou sobotu, stavte se, třeba na něco narazíte. Já jsem tam potkal tuhle, sice běžnou, ale docela hezkou semuncii Cr. 38/7. Nemohl jsem ji tam nechat. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vypada dobre!
Registrovaný uživatel
Velmi pěkná. Na Sběrateli jsem nebyl asi 10 let.
Registrovaný uživatel
Zajimavych Gallienu do sbirky moc nepribyva i pres to deklarovane mnozstvi typu a variant, tak jsem rad za kazdy ulovek. Tohle je pomerne vzacny typ se tremi Viktoriemi VIC GAL AVG, RIC 394.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Všiml jsem si ho, hodně hezká věc, gratulace.
BTW, nikdy jsem u CNG nenakupoval, jak je to se clem u mincí ze států ? Nebo to posílají z Londýna ?
Registrovaný uživatel
Dik. Hlavne jsem myslel, ze pujde mnohem vyse, takze jsem spokojeny. Ceny vzacnych gallienu v podobnych stavech nekdy dost skacou. On se ukazuje a to i s cenou snad pod 100 eur, ale vetsinou jsou dost spatne. Porad je mnohem vzacnejsi nez treba legionari a ja za posledni 2 roky nejak nemel sanci u nej.

CNG preposila pres Anglii, plati se clo, ale mam pocit, ze je dokonce nizsi nez kdyby to posilali primo do CR. Koukam 5% (v CR je to snizena sazba 10%). Na poplatcich (vsech vcetne postovneho) jsem zaplatil 33.3% nad vyvolavaci cenu.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... > »

Sběratel.com » Antické mince » ***CHLVBIRNA***

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1