Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » Chyborazba 5 halierov 1975

Vykupminci.cz
Numisargo

Chyborazba 5 halierov 1975

Moderátoři: barbar, Charon, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Páni, narazil som na takúto zaujímavosť. Nikde na nete som zatiaľ k tomu nič nenašiel. Sprvu som premýšľal ako mohla takáto chyba vzniknúť. A jediné čo sa mi k tomu hodí, je že počas razenia týchto mincí, raz muselo razidlo takpovediac udrieť samo o seba, bez vloženého (hliníkového krúžku) a tým sa na vrchnej strane razidla premietla časť spodnej a naopak. To sa potom muselo ukázať na nasledujúcich minciach a moja by nebola jediná. Myslím že na fotkách je to dobre vidieť. Bolo by možné nájsť nejaké záznamy aj o poškodení razidla? Akú by teoreticky mohla mať táto minca hodnotu, keby sa potvrdil takýto prípad?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Taktiež v porovnaní s iným, rovnakým päť-haliernikom, je o čosi hrubšia.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Patrik Kukucka v 8. 10. 2016, 16:33. »
Registrovaný uživatel
No a tu je ešte oddelenie-poškodené mince.Tam už to ale nedávaj.To by bolo moc,tu si to experti nájdu.
Tá hrúbka to ešte viac zamotala... ;)
Sám som zvedavý.
-s-
Registrovaný uživatel
napr:
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/frantisek-ii-i-12-2-1768-2-3-1835-_post_-354339#post354339
myslim ze nejaku tisicku kc by mohol spravit. ale to len tipujem :D
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Patrik Kukucka napsal
Taktiež v porovnaní s iným, rovnakým päť-haliernikom, je o čosi hrubšia.

No a vychádza mi to tak,že keby ten vadný 5 hal.nebol hrubší,tak by vadný nebol.Nejakí duchovia na razidlách po "prázdnych" úderoch asi sú,ale na normálnom strižku sa to neprejaví,na hrubšom asi áno.
-s-
Registrovaný uživatel
S tou tisíckou nevím. Stejné poškození jsem měl u padesátníků z 80. let a prodaly se asi za tři koruny ;) Ale aspoň jsem se tady dozvěděl, jak to vlastně vzniklo.
Registrovaný uživatel
Tak to je pěkná záhada. Krásný kousek,gratuluju.
Registrovaný uživatel
Ještě jsem pro samou chválu zapomněl požádat o změření průměru a o váhu.Aby to taky nebyl naválcovaný artefakt.Už to tu několikrát bylo.
Registrovaný uživatel
Vďaka hoši. Skúsim si mincu niekde nechať odvážiť, možno v zlatníctve. Ale myslím, že bude o niečo ťažšia ako by mala byť. Priemer má 100% rovnaký ako dobrá minca. A že "duchovia" po prázdnych úderoch sa neprejavia na normálnom strižku a na hrubom áno, s tým nesúhlasím. Veď keď už na razidle niečo je, tak sa to ukáže rovnako na tenkom aj na hrubom. Nie?
Registrovaný uživatel
Patrik Kukucka napsal
... s tým nesúhlasím.

Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat. ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Naše mince » Chyborazba 5 halierov 1975

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1