Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Světové mince » Chyborazby,varianty,zmätky,kiksy,proste všetko a na všetkých(celosvetovo) minciach.

Vykupminci.cz
Numisargo

Chyborazby,varianty,zmätky,kiksy,proste všetko a na všetkých(celosvetovo) minciach.

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Stani nemáš ji náhodou?
Ta cena v odkazu se mi nezdá, to bude nějaký zaměrny divoký překlep. :mrgreen:

https://youtu.be/vdY6UEe-WFs

Tento príspevok som prehliadol. Cena dobrá.. :) Mám také mince. Aj fínsku a krajšiu ako vo videu. Zo dve nemecké, ale hlavne talianske 10 centovky. Tam je to pomerne časté. Ako to vznikne si vysvetliť neviem.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Kedysi ma potešilo toto, keď som si to všimol, ale rýchlo ma to prešlo. :roll: Zistil som pomerne rýchlo, že to je bežné. Myslím tým rozdielna vzdialenosť D od hlavy, vlasov v tom (na tom) istom ročníku..
Americký sen sa nekonal.. :)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Citovat
Americký sen sa nekonal..

dobrá hláška :D
Registrovaný uživatel
značky mincovne sú na USA minciach puncované dodatočne :)
Registrovaný uživatel
To fakt? Netvrdím, že nie, ale neviem o tom. To by musel byť iný hokej v umiestnení značiek... :roll: Aj orlovi by sa možno nejaké D, S, P "ušlo" na krídlo, či nie? :)
-s-
Registrovaný uživatel
Tak jedna 10 centovka s vlajkou :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
stani napsal
To fakt? Netvrdím, že nie, ale neviem o tom. To by musel byť iný hokej v umiestnení značiek... :roll: Aj orlovi by sa možno nejaké D, S, P "ušlo" na krídlo, či nie? :)
-s-


trochu zaujímavejšie sú dvojrázy značiek, alebo jedna prepuncovaná inou
Registrovaný uživatel
roland22 napsal
trochu zaujímavejšie sú dvojrázy značiek, alebo jedna prepuncovaná inou

To verím, ale ešte som nič také na US minci nenašiel. Mám niekde jednu, mierne nedorazenú a to je asi tak všetko. Dvojráz mám na 5 Kčs a ešte nejaký divný dátum na švédskom 1/3 skilling banco. Ale to si vysvetľujem ako opotrebované, možno prerývané razidlo, raznicu..
Zdravím do Matus Cak City.. :P
-s-
Registrovaný uživatel
díky, tu je trochu info http://www.error-ref.com/dual_mint_mark/ , http://www.error-ref.com/over_mint_mark/ , http://www.error-ref.com/repunched-mintmark/
Registrovaný uživatel
Vďaka za odkazy roland22. Už som niekedy tie stránky pozeral, ale toto som si nevšimol. Nevšimol by som si to asi ani a minci. Dvojráz možno, ale prerážanú značku mincovne ako na niektorých obrázkoch, to ťažko. Napríklad toto S na obrázku. :roll:

Ak niečo mám, tak možno "repunched" na vyššie spomínanej švédskej minci, alebo to aspoň tak vyzerá. Prečo to vznikne, tomu z textu nie príliš rozumiem.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
píšu tam, že to ani nemusí byť S, ale flow lines (tie krátke linky idúce zo stredu mince do strán, keď kov "tečie" pri údere razidla, niekedy sa to prenesie na razidlo), ktoré náhodou vytvorili tvar S, pretože sa to vyskytuje len na takých minciach
Registrovaný uživatel
O tejto minci som si myslel, že mohla mať nejaký problém pri razbe, ale už si to dávnejšie nemyslím. Videl som niekde na obrázku v podstate takú istú.. :?
Problém tam je, ale bude to opotrebovaným, opravovaným razidlom ako som napísal vyššie, si myslím.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Môže sa jednať o dvojráz?
Mimochodom, viete o tom, že jedine portugalská 1€ minca z roku 2002 má rozdielne počty zúbkov/vrúbkov na segmentovej hrane? 29/28... ;)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No čo? Patinovali ste? Bolo vhodné počasie.. :? Ruská vyblýskaná kopejka zhnedla ako turisti pri Balatóne za pár dní..
-s-
Registrovaný uživatel
Dobrý den, prosím, je na tomto čtvrťáku chyboražba? Popř. jakou by mohla mit hodnotu? Děkuji Valdaxxx.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Valda: mince je jen spinava, typicke pro mince z kašen apod., ktere byly ve vodě.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, prosím o radu s touto mincí, zda se jedná o chyboražbu, nebo zmetek. Popř. přibližnou hodnotu. Děkuji Valdaxxx.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Valda: zrejme se ptate na ponekud excentricky stred? Je to ale nepatrne, srovnejte napr. zde:

https://www.google.cz/search?q=euro++spiegelei&tbm=isch&ved=2ahUKEwjeiPPh7MPlAhULp7QKHZsgAb4Q2-cCegQIABAA&oq=euro++spiegelei&gs_l=img.3..0i7i30j0i7i5i30l2j0i5i30l2.8491.8491..8747...0.0..0.85.85.1......0....1..gws-wiz-img.YO8CCdN_81U&ei=72-5XZ7VEIvO0gWbwYTwCw&bih=860&biw=1033&hl=cs

Hodnota neni podle me vyssi nez nominal.
Registrovaný uživatel
Takých pár mám, odložil som si ich, ale nerobím si ilúzie.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Darí sa. Obrázok:
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dostala se ke mě taková to zničená/znehodnocená mince.
Je to Belgie 20 franků 1931 . Krause 102. Co nechápu, proč je takhle zničena?
To se není dílo nějakého kutila z garáže, na to kladivo nestačí, to musí být
lis a raznice. Nemáte někdo o takovém znehodnocení mincí nějaké povědomí?
Jen dodám - mince je z niklu.Děkuji za každou odpověď.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Možno je to minca demonetizovaná, niečo ako úradne, oficiálne zničená, predtým ako ju mali roztaviť, keďže už nebola asi platná...
-s-
Moderátor
jindras: to je uredne znehodnocena, tzv. demonetizovana mince, viz
https://www.numisbids.com/n.php?p=lot&sid=380&lot=436
Moderátor
stani me predbehl...
Treba Nemci takhle znehodnocuji marky, aby se nemenily na eura vickrat.
Registrovaný uživatel
Niečo ako toto:
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Sběratel.com » Světové mince » Chyborazby,varianty,zmätky,kiksy,proste všetko a na všetkých(celosvetovo) minciach.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1