Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Světové mince » Chyborazby,varianty,zmätky,kiksy,proste všetko a na všetkých(celosvetovo) minciach.

Vykupminci.cz
Numisargo

Chyborazby,varianty,zmätky,kiksy,proste všetko a na všetkých(celosvetovo) minciach.

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Nerobím to často,ani rád,ale chýba mi tu,dúfam,že nie len mne,téma,ktorú som sa snažil vystihnúť v názve.Sem dávajme mince,ktoré sú niečím zvláštne,nemusia byť staré,ani Československé...Čo vy na to? Možno si občas pokecáme. ;)
Ja takého materiálu mám dosť,možno si budem debatovať sám so sebou.. :P
Začnem týmto,náhodou som na to narazil pri prehliadaní všetkého možného čo mám (nafotené),ale kde sa minca fyzicky nachádza,to netuším..Určite ju mám.
Podobný defekt som našiel aj na 1€ France,neviem kde je fotka, ani kde je minca a myslím,že som niekde čítal,že to vznikne v dôsledku teploty a mastnoty razidla pri razení.. Čo si o tom myslíte?
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
stani napsal
Sem dávajme mince,ktoré sú niečím zvláštne,nemusia byť staré,ani Československé...Čo vy na to? Možno si občas pokecáme. ;)

Stani, myslím si, že otvorenie tejto témy v kategórii "Naše mince" (Naše mince platné na našem území. Československo, Protektorát, Slovensko, Česká republika.) nebol práve najlepší nápad. Skôr by som to videl na kategóriu "Svetové mince". ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Uvedomil som si to,ale už som to večer balil..Ak sa to dá a moderátorom by sa chcelo,tak to tam (je to asi jediná vhodná téma) pls preložte.Dík.
-s-
Registrovaný uživatel
Nedá sa to? ;)
-s-
Moderátor
stani: zkus primo napsat dvema moderatorum jano7B9, Michaela.
Registrovaný uživatel
Máš to ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Díky..Už len začať niečo tam dávať.Nemyslím len seba. :)
-s-
Moderátor
stani: tak abys mel radost, tak jeden fenik s vadnym strizkem - ta ryha tam musela byt uz pred razbou

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pekný... ;)
-s-
Registrovaný uživatel
Čiste teoreticky...Nemohol mincu niekto klepnúť dodatočne? Viem,že sa vyznáš,ale myslím si,že by hrana (ten lem) vyzerala ináč,aspoň na ľavej strane.Na pravú moc dobre nevidím.Aj keby bol strižok poškodený,hranu by to malo trocha "ohrnúť."V skutočnosti je to určite malé,ale s takýmto poškodením podľa obrázka bola v obehu dosť dlho,kým si ju niekto neodložil.Ale to sú len také moje,už ranné,úvahy.. :)
-s-
Registrovaný uživatel
Vidím aj pravú stranu... :P Myslím to tak,že celkom nevidím,či nie je aspoň trocha "ohrnutá," ako som písal predtým..
-s-
Registrovaný uživatel
Moja najobľúbenejšia 10 centovka.Jednak je pekná,najkrajšia for me a v prvom roku vydania-2002- vo variantách CM=meno rytca,v tomto prípade rytice :P Claudie Momoni.Sú známe 3 typy,percentuálny výskyt zhruba tak,ako je napísané na obrázkoch.A funguje to.Mám ich dosť na to,aby som ten údaj potvrdil.Hovorí sa aj o type bez CM,ale je to spochybňované,vlastne sa dá povedať,že odmietané.Už to síce tak intenzívne nesledujem,ale obrázky som videl.Tej bez CM..Najskôr nejaké fotomontáže,retuše.Takú viem vyrobiť aj ja. ;)
Nebudem popisovať v čom sú tie rozdiely v tej signatúre,snáď to numizmatici-variantisti rozoznajú.Keď nie,tí ostatní,pýtajte sa.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
stani: mam tu vyhodu, ze si mohu ten fenik prohlednout ve 3D a s lupou, ale i podle uvedene fotky je to podle me jenoznacne. Zkousel jsem dalsi fotky, ale nic noveho na nich neni. Relief mince je vyrazen i v ryze, takze ta ryha tam byla pred razbou. Na minci nejsou zadne stopy nejakeho kutilstvi - vse je velmi ciste, plocha mince rovna, nikde nic neprebyva, zadne obrouseni, hrana smerem ze stran rovna a smerem nahoru primerene vystupuje stejne jako vyrazeny relief, ale oboji nedosahuje vysky jako jinde, tj. hrana i relief kopiruje ryhu.
Snad jsem timto odpovedel na dotaz ohledne hrany.
Registrovaný uživatel
Tá ryha bola na strižku už pred razbou. Vyzerá to akoby niekto do raziaceho stroja strčil žetón do automatu. Kov a váha sedia ?
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Fidzi: kov a vaha souhlasi, ryha neni uplne rovna a ma nepravidelne okraje, takze spise náhodná rýha na plechu jeste pred vyseknutim strizku.
Registrovaný uživatel
... hrana smerem ze stran rovna a smerem nahoru primerene vystupuje ..

To som myslel.
Napísal som,že je to pekné,zaujímavé a to platí. :)
-s-
Registrovaný uživatel
Ešte sa vratim k tej variante CM.Ani rovnaký typ,v tomto prípade typ s väčším M ako C nemusí byť vždy rovnaký.Ale to by som už pripisoval razidlu a nehovoril o ďalšej variante.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A pár hviezdičiek.Menších/väčších.Uvádzané ako bežné.Súhlasím,ale možno tak v Belgicku,pokiaľ si ich človek nechce kúpiť niekde na Delcampe a pod..20 centovka by bola celkom bežná aj u nás,ale už sa vytrácajú,dám len 2 typy,existujú 3.Najbežnejšia je tá s malými hviezdami,veľké sú dvojaké,je ich menej,ale to by sa tu z tých skenov dalo ťažko rozoznať.

A ten 1c prcek,bežný...No.. :roll: Zohnať ho u nás z obehu nebolo zas tak jednoduché,aj keď nepochybujem,že sú toho po Európe mraky.Pár stoviek mincí bolo treba pozrieť aby človek vôbec našiel Belgickú,potom bolo potrebné aby to bol rok 99 a nakoniec aby boli hviezdy väčšie,pretože malé sú oveľa častejšie.Dosť dlho mi to trvalo a mám ich len pár.Ale už to pár rokov ani nehľadám.To ma bavilo kedysi.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Návrat k "ušľachtilej" patine..Celkom rýchlo to ide. :) Ja som to čistenie nespáchal,aj keď s tým mám určité skúsenosti.
Už sa to spomalilo.Som zvedavý,ako to dopadne.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tá 1 markka 1942 tu už bola,dával som to sem,v inej,ani neviem v ktorej téme.
m1234 mi dokonca dal odkaz na identickú mincu z toho istého razidla.
50 penniä 1941 má premiéru,tú mám len pár dní.Razidlo tiež malo problém.Zrejme prasknuté.Minca je aj nedorazená,chýba kus ruky a jazyka.V prípade jazyka možno ide o variantu Kremnica vs Leningrad...v papuli a nie v papuli. :) :)
Obrázky sa dajú zväčšiť,ale aj tak je to "duo" malé.Takže to sem dám aj jednotlivo. ;)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ak to niekomu pripadne ako hlúposť,len dodám,že s trochou praxe sa to dá rozoznať voľným okom..Takže je to viditeľný "mušinec."
Je tam aj ďalší znak na rozpoznanie a funguje to.. ;) :)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
1 pfennig 1916.
Zranený adler. :)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
1 pfennig 1942 D
Tu dokonca ukrižovaný..
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Čistiť,či nečistiť? U týchto mincí je to v podstate jedno,myslím si.Lenže táto je, aspoň podľa mňa, o niečo zaujímavejšia,pretože má pootočený averz voči reverzu možno tak odhadom o 60+/- stupňov..Ale nechať ju v tomto stave?
"Šak ju to za chvíľu celú zežere..." :P
Zajtra ju okúpem a potom vám ukážem,čo som s ňou dorobil..Nebude prvá. :)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Aha aku vyrazku chytil...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Světové mince » Chyborazby,varianty,zmätky,kiksy,proste všetko a na všetkých(celosvetovo) minciach.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1