Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Chytil Alois - vydavatel tatranských pohľadníc

Vykupminci.cz
Numisargo

Chytil Alois - vydavatel tatranských pohľadníc

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, HeliFox, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Alois Chytil vydanie rok 1920.

Malo tri rôzne grafické prevedenia adresnej strany. Dajú sa rozlíšiť podľa priložených obrázkov.
K zisteniu počtu jednotlivých pohľadníc z roku 1920, chcem poprosiť o spoluprácu všetkých, čo navštívia toto fórum.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ahoj jansvi.Tak som zistil,že si zdatný "pohľadničník".Z neznámych dôvodov (pre mňa) ti nikto neodpovedá.Ani v inej téme.Keď sa to stane mne,tak som smutný. :roll: :D Aby si cez čas sviatočný nesmútil,tak ti napíšem niečo ja.
To je výhra,čo?... :mrgreen:
Mám aj nejakého Samuela F,Chytila,možno razítko z pošty Lom.štít,ale neviem koľko,ani neviem kde....
Ja som ti neodpovedal preto,lebo to čo som "napchal" do zaujímavých pohľadníc boli iné roky,ako tie,na ktoré si sa pýtal.Či mám aj iné neviem,musím sa na to ísť pozrieť.Mohol by si napísať čo by ťa ešte zaujímalo,aby som vedel čo mám hľadať.
Aj razítka Popradu by som mohol mať.Mne sa zdá,že ťa zaujímajú Tatry a okolie,nie len v zmysle pohľadnice.
Ale varujem ťa.Ozval sa ti amatér,ktorý má pár (celkom dosť) pohľadníc z tej oblasti.Vedomostí málo,skoro nič.Tak sa pýtaj. :D
-s-
Registrovaný uživatel
Najpr by bolo vhodné formulovať normálne otázku čo vlastne chceš ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
stani -nuž nezastieram, že ma tvoj príspevok nepotešil.
To, že som vytvoril nové témy je z môjho pohľadu len pokračovanie toho, čo sa tu kedysi dávno ešte na starej filokartií dialo okolo tzv. databázy pohľadníc. Skončilo to tak, ako skončilo.
Ja sa zabávam tým, že na základe dostupných údajov priamo od vydavateľov pohľadníc, autorov snímok, si vytváram ich databázy. Nielen podľa mojich pohľadníc, ale zo všetkých možných zdrojov. Tak je to u Földesa 1921, Chytil 1920. Mám pripravených aj ďalších.
Pokladám každú informáciu za dôležitú, pretože som sa doteraz nestretol s tým, že nejaký zberateľ, nejaká inštitúcia – múzeum, archív, knižnica disponovali čo i len s čiastkovými databázami pohľadníc, ktoré ma zaujímajú.
A filokartie ma napadla až teraz.
Áno, zaujímam sa o tatranskú tematiku a prostredníctvom nej som si spravil napr. chybenku farebného Földesa rok 1921, číslované. Keďže o vydával pohľadnice s obrazmi z rôzných častí Slovenska, ta chybenka vychádza z mojích tatranských. Čiže relatívne, každý kto zbiera pohľadnice, tak sa mu môže „prichometnúť“ nejaký Földes rok 1921. A ak sa bude chcieť podeliť o info, tak mi napíše.
A budem šťastný, ak sa podarí zaplniť nejaké okienko v chybenke.
Želám všetkým veľa zberateľských zážitkov v Novom roku a najmä veľa zdravia.
Registrovaný uživatel
Považujte môj splašený príspevok za bezpredmetný.
A čo chcem?
Pokoj.
-s-
Registrovaný uživatel
stani -nuž nezastieram, že ma tvoj príspevok nepotešil. Ta moja formulácia - so slovičkom "nepotešil" nie je vhodna.
Mal som na mysli, že som rad, že sa niekto ozval a všetko čo si napísal je tiež bezva.
Ku každému tvojmu slovu alebo vete sa dá z môjho zberateľského záujmu niečo pridať čo mi pomôže v zhromažďovaní údajov k mojím databázam. Ale nechám si to na neskôr, keď rozšírim info o tom, čo vlastne si želám doplniť, aby to bolo trochu jasnejšie.

Len už teraz môžem povedať, že ti asi pokoj nedám.
Registrovaný uživatel
:D
-s-
Registrovaný uživatel
Mám takých dvoch Chytilov (1920).Žiadne čísla tam nie sú,takže ty asi myslíš na iný zdroj získania informácií o počte. :roll:
Mám tam iné obrázky ako ty na tých troch,ktoré si sem dal.Tak si to myslel?
-s-
Registrovaný uživatel
Takétok. :D
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Treba si to prejsť, ale takto mi to vyhodilo hľadanie na stránkach ...

Chytil 1920 (12 kusov)
Chytil (61 kusov)
Registrovaný uživatel
To je sila.Je dobre nevyznať sa.Aspoň každú chvíľu vidím niečo nové. :D
-s-
Registrovaný uživatel
Keď si človek zvykne sa na tých stránkach pohybovať ... Podobne ako v inej téme čo sa týka vyhľadávania podľa klúčových slov (Földes ...)


Foldes (276 kusov)
Földes 1920 (2 kusy)
Földes 1921 (12 kusov)
Földes 1922 (5 kusov)

Dá sa použiť aj iný druh zobrazenia stránok a využiť filtre hľadania po kliknutí na tlačítko Search tools (v anglickej verzii stránok) - kereső eszközök (v maďarskej verzii stránok)
https://gallery.hungaricana.hu/en/search/results/?list=eyJmaWx0ZXJzIjogeyJEQVRBQkFTRSI6IFsiUE9TVENBUkRTIl19LCAicXVlcnkiOiAiRlx1MDBmNmxkZXMifQ&per_page=100
« Poslední úpravu provedl(a) Brett v 31. 12. 2016, 19:45. »
Registrovaný uživatel
:roll:
GPS nemáš?
Pošli mi pls najkratšiu trasu do:Sučany...
Ja som rád,že som rád.Žasnem (nie len v pohľadniciach) ako to majú/máte chlapci zmapované.
-s-
Registrovaný uživatel
Stani – som na tom podobne ;)

Myslím, že tieto stránky vznikli pre to, aby sa tu stretávali zberatelia a obohacovali sa navzájom informáciami, radami, skúsenosťami, písali svoje názory z oblasti zberateľstva a podobne. V minulosti to tak prevažne fungovalo a síce v menšej miere to aj funguje dodnes, aj keď stále vo väčšej miere toto fórum vyhľadávajú "oceňovači" ...

Ty vieš toto, ten zas ono. Ty poradíš v tomto, iný zas v niečom inom. Snáď to tu, tak vydrží čím najdlhšie. To by sme mohli spoločne tomuto fóru zaželať do nového roku ;)
Registrovaný uživatel
Už som bol odhlásený...
Dobre,tak želajme. ;) ;) ;) ;)
-s-
Registrovaný uživatel
Ďakujem za pekný vstup do Nového roka Brett.

Prajem všetkým fanúšikom pohľadníc veľa pekných chvíľ pri pekných obrázkoch, k tomu dobre zdravie.
Registrovaný uživatel
stani aj tebe ďakujem za ústretovosť a tiež všetko dobré.

Možno tento popis pomôže pre lepšiu orientáciu čo to ten Chytil v roku 1920 vydal.

Chytil vydanie rok 1920, sivohnedý odtieň:
1. Grafika adresnej strany: text v známke – Dále vydal A. Chytil 40 druhu neotypických pohledníc V.T.
V strednej linke: Fot. A.Chytil Praha –XII – Smíchov 1283,-Nákladem vlastním, - 1920
Tlačil: Unie Praha, vľavo dole
Mám: Ďumbier 2045 m a Chopek od štrb. Plesa, použitá 19.II.1921
Veľká Studená dolina: Obří vodopád, Vysoká 2565 m, a sedlo Váha 2343 m, od Českého plesa 1612 m, Capie Pleso 2069 m, Štrbské Pleso: Kavárna a Grandhotel, Na vrcholu Rysu 2503 m, Mlynická dolina. Skok, Liptovské hole, Štít legionáru 2663 m /Gerlachovka/ s cesty Slobody.

2. Grafika adresnej strany: text v známke – 20 haléřová známka
V strednej linke: Fot. A.Chytil 1920,-Nákl .: Pracovní sbor sportovní a turistický v Praze
Tlačil: Unie Praha, vľavo dole
Mám: Vysoké Tatry. Pod tým: Sedlo Váha, v pravo Rysy, vlevo Vysoká, použitá 24.VIII.1920,
Vysoké Tatry. Pod tým: Štrbské Pleso v noci, Vysoké Tatry. Pod tým: Zimní sportovní hry 1920, Skok,
Vysoké Tatry. Pod tým: Zimní sportovní hry 1920, Lyžaři na Osterve, Vysoké Tatry. Pod tým: Kostelík v Javorine, Vysoké Tatry. Pod tým: Dolní Temnosmrečinské pleso. V pozadí Čubrina, Vysoké Tatry. Pod tým: Zimní sportovní hry 1920, Skok

3. Grafika adresnej strany: bez textu a grafickej značky známka
V strednej linke: Fot. A.Chytil 1920,-Nákl .: A.Chytil, Praha-Smíchov
Tlačil: Unie Praha, vľavo dole
Vysoké Tatry. Pod tým: Popradské pleso s Ostervy. V pozadí Satan a Koprovský¸ Vysoké Tatry. Pod tým: Zimní sportovní hry 1920, Lyžaři na Osterve ¸ Vysoké Tatry. Pod tým Kostelík v Javorine ¸ Vysoké Tatry. Pod tým: Štrbské pleso. Novostavba Grandhotelu atd.

Chytil vydanie rok 1920, sivomodrý odtieň:
1. Grafika adresnej strany: text v známke – 20 haléřová známka
V strednej linke: Fot. A.Chytil 1920,-Nákl .: Pracovní sbor sportovní a turistický v Praze
Tlačil: Unie Praha, vľavo dole
Mám: Vysoké Tatry. Pod tým: Sedlo Váha, v pravo Rysy, vlevo Vysoká – mám so zaujímavým posunom tlače na adresnej strane doľava, Vysoké Tatry. Pod tým: Vodopád Studené vody, Vysoké Tatry. Pod tým: Lomnický štít od Velké /teleobj./

2. Grafika adresnej strany: text v známke – bez textu a grafickej značky známka
V strednej linke: Fot. A.Chytil 1920,-Nákl .: A.Chytil, Praha-Smíchov
Tlačil: Unie Praha, vľavo dole
Mám: Vysoké Tatry. Pod tým: Štrbské pleso v noci, Vysoké Tatry. Pod tým: Lomnický štít od Velké /teleobj./, Vysoké Tatry. Pod tým: Štrbské pleso. Novostavba Grandhotelu atd.
Registrovaný uživatel
Chápem.3x iná grafika a dva možné odtiene.No,máš čo robiť.
Ja mám 1920 len tie dve,čo som sem dal.Dve s textom v mieste známky a ešte možno 2-3 kusy,ale to sú iné ročníky.
A jednu,ktorá na adresnej časti nemá nič,žiadny údaj,na obrázkovej A.Chytil.
Tá je novšia,podľa známky asi 1932.
-s-
Registrovaný uživatel
Ubehlo par dni od tychto prispevkov a cosi sa mi zmenilo aj v mojom chytilovskom zbierani.

Chcem sa obratit na zberatelov pohladnic z Krkonos, ci nahodou nikto z nich nema farebne Chytilove pohladnice z roku 1921.

Vo vydani tatranskych pohladnic z roku 1921 sa pise v texte znamky, ze ich vydal 10 druhov.
Registrovaný uživatel
jansvi, našiel som tieto dve, jedna je v horšom stave, len som to fotil nemal som skener po ruke....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
tomos vdaka.
Z tvojich obrazkov sa mi potvrdzuje to ze, vzdy sa nieco najde. Tak je to aj teraz.

Nemam ani jednu.
Z tej edicie co je tvoje c.30 tak mam len jednu, c.145, aspon podla typu pisma si to myslim. Ta moja je tiez ciernobiela, ako klasicka fotograficka pohladnica. Rok vydania neviem.
Zrejme to bola nejaka ina seria, lebo pod c. 30 na tych kartonovych je pohlad do Mengusovskej doliny.

C. 137, ak som dobre videl, tak je z roku 1921, nemam.

Vdaka, aspon viem sa skryva pod tymi cislami a doplnim si chybenku.
« Poslední úpravu provedl(a) jansvi v 30. 10. 2017, 9:29. »
Registrovaný uživatel
Náhodou som pri hľadaní mojich položiek na ebay, natrafil na túto tatranskú pohľadnicu. Ja ich síce nezbieram. No je od Chytila, tak reku vložím. Jansvi, možno už takú máš. Tá oválna pečiatka na zadnej strane je od nejakého predajcu z Anglicka? Teda myslím, či je dobová.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
tony dakujem, kazda pomoc vitana.

Nie, tuto nemam, ale zase pribudne nieco do databazy, takze sa to pomaly plni.

Tesi, ma ze sa stale najdu ludia ochotni pomoct.

Tu peciatku nepoznam.
Registrovaný uživatel
jansvi napsal
Tu peciatku nepoznam.

Na toto razítko byl před časem dotaz na postcard.co.uk:
http://postcard.co.uk/messages/postcard/viewtopic.php?f=2&t=1792

Bill Hopkins byl spisovatel, příslušník hnutí "Mladých rozhněvaných mužů", viz např. anglická verze Wikipedie:
https://en.wikipedia.org/wiki/Bill_Hopkins_(novelist)
nebo jeden z jeho nekrologů:
https://www.counter-currents.com/2011/06/remembering-bill-hopkins-1928%E2%80%932011/
Registrovaný uživatel
Ona tá pohľadnica je momentálne ponúkaná na predaj. Tu je tá stránka. V cenách pohľadníc sa však neorientujem, takže neviem či je primeraná. A predajca je z Veľkej Británie.

https://www.ebay.de/itm/PC37251-Strbske-Pleso-od-Strby-A-Chytil-B-Hopkins/263267812076?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m1438.l2649

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Chytil Alois - vydavatel tatranských pohľadníc

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1