Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Světové poštovní známky » ČÍNA - provincia

Vykupminci.cz
Numisargo

ČÍNA - provincia

Moderátoři: Akir, ikanek, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Chcem sa spýtať odborníkov na túto známku, nenašiel som ju v žiadnom katalógu :(
Ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Odborník nejsem,ale tipoval bych lokální vydání. Ta jsou poměrně dost častokrát neúřední a proto je vydavatelé katalogů většinou vynechávají...
Registrovaný uživatel
Je to nějaká provincie, spíš než neoficiální lokál. vydání, ale taky se mi to nepodařilo najít,, no aby se taky čert vyznal v tom rozsypanym čaji...
Moderátor
Tak jsem se zeptal pana domácího, který mi řekl něco v tom smyslu, že přetisk znamená potvrzení vkladu nebo dání k dispozici, tedy jde o spořitelní známku.
Dalšími spletitými cestičkami přes sběratele známkových zemí jsem získal informaci, která mi toto potvrdila, tedy že se jedná o "celkem běžný přetisk pro spořitelní známky z roku 1934". Takže nejde o poštovní známku, proto není tento přetisk v katalogu poštovních známek uveden.
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny a jsem rád, že mohu pomoci, alespoň si to myslím..
Čínu sbírám asi patnáct let a tohle je lokální vydání, konkrétně pro provincii MANDŽUSKO.
Pro všechny, stavím svůj online katalog, kde bude i Čína a to i v barvě...www.tomfijala.cz
Moderátor
Já nevím, školy nemám, ale přetisk pro Mandžusko by měl mít trochu jiný tvar:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
tak tak, já tedy čínu taky nesbírám a čínsky neumím, ale u mnoha provincií jsou shodné 2 zobrazené znaky - první a poslední, ale ty prostřední 3 jsou vždy jiné, stejně jako na horní fotce...?
Registrovaný uživatel
Abychom se nedohadovali, přílohou přikládám pár exemplářů, které jsou určitě přetisky pro MANŽUSKO, jak říká Jaa-chym, tak u mnoha provincií jsou shodné 2 zobrazené znaky - první a poslední, ale ty prostřední 3 jsou vždy jiné.
Obrázků dávám pár..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
dost děsná argumentace
pokud ty znaky neumíš číst, tak se raději o katalog přetisků a lokálů nesnaž...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
no právě Arino, předpokládám, že ten první a poslední znak je cosi obecného (jako známka, oblast, výplatní nebo cokoli) a těmi prostředními se to liší - všimni si, že tebou předložené známky mandžuska ty horní dvě, jsou shodné s přetiskem, který vložil dejvy. ale zcela rozdílné proti dotazované známce.
Moderátor
Čínsky neumím ani pozdravit, ale stačí si zadat do Google Translate a ty dva výše zmiňované znaky tam nakreslit. Vyšlo mi následující:

1. znak - znamená použití
poslední znak - znamená limit

Takže dohromady to vychází - omezení použití - na tu danou provincii (či např. spořitelnu), která je tam napsána uprostřed.
Registrovaný uživatel
Tak a mám to, zeptám se jednoho Číńana, třeba mi to pomůže rozlousknout!
Registrovaný uživatel
No to už udělal předpokládám Dejvy (viz 4. příspěvek). Ale zkus to - inu, víc Číňanů víc ví! :)
Registrovaný uživatel
Zdravím.
Je to co k čemu? Nebo na hraní pro děcka ,nebo na podpal?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
No Čína je v poslednej dobe v kurze, síce neviem či aj toto obdobie.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Čína je v kurzu všeobecně- jen natrefit na toho správného kupce! Je to stejné jako u Ruska.
Moderátor
Asi by stálo za to to roztřídit a určit. Cena je vedlejší (pár známek je navíc zničených), ale ta zvědavost a radost ze zjištění, že tohle je tohle a tato je úplně něco jiného! :)
Registrovaný uživatel
Zdravim, je to predajne? Mal by som zaujem...
Registrovaný uživatel
Zdravím,potřebuji poraditi,mam obálku z číny ale je tam japonská známka ??? Jak-to? A ješte kamarád ji chce mi nabídl 500kčs.........není to moc?? Chinu ani Japan nesbírám. Dík za info o obálce :lol:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No ja tam japonskú známku nevidím, iba Čínsku 25c s Dr. Sun Yat-Sen-om
známka sama o sebe je skoro bezcenná ale na tejto obálke s pečaťou a ďalšími razítkami je to predajné, kamarátovi za 500 ale od nepriateľa by som chcel viac :D
Registrovaný uživatel
shareman napsal
No ja tam japonskú známku nevidím, iba Čínsku 25c s Dr. Sun Yat-Sen-om
známka sama o sebe je skoro bezcenná ale na tejto obálke s pečaťou a ďalšími razítkami je to predajné, kamarátovi za 500 ale od nepriateľa by som chcel viac :D
............moc dík za info,to víte ja Japan ani Chinu nesbírám a myslel sem že je to japonská známka....tedy china a stou cenou ste mě překvapil,nechtel bych kamaráda ošidit,ale fakt je že o tu obálku dosti stál,a to mě překvapilo !! :lol:
Registrovaný uživatel
Dobrý den, dopis před revolucí v Číně, banky Duyun Guizhou China Bank. Potřebuji pomoc s původem Hong Kong nebo Taiwan.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Podle toho "slunicka" uprostred nahore bych si tipnul Taiwan
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
Dýky, sluníčka? Gratuluji k Hradčanskému kříži.
S Čínou jsem si naběhl, je pracný přečíst Čínský dopis před revolucí je psán tradiční čínštinou a po revoluci se v Číně používá mandarinština - ta je zjednodušená. Zatím mám jen část přeložený.

Duyun – Město Duyn
ZhongGuo – Země Středu = Čína
Yinhang – Banka
Jian – Dopis ale Jian může být i pečeť, cejch, razítko.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den, koupil jsem přes eBay v Asii dopis a po jeho obdržení jsem zjistil že dopis je včetně obsahu (sedm oboustranně popsaných A4 ). Dopis je poslán v roce 1956 a nevím, zda se používali na dopisech příchozí razítka.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Světové poštovní známky » ČÍNA - provincia

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1