Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Světové mince » Čínské mince

Vykupminci.cz
Numisargo

Čínské mince

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 11 12 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Tak to mám radosť.
No čo, za hlúposť sa platí :-)
Registrovaný uživatel
Jen rámcově, pravé jsem viděl některé snad jednou nebo dvakrát v nějaké aukci v HongKongu, relace těch nejběžnějších hrubým odhadem od několika tisíc USD...(převážně v desítkách tisíc USD za pravý kus) :|
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Aspoň sa nemusím báť, že mi ich niekto ukradne.
Registrovaný uživatel
Laci, to sú ale pekné kľúčenky :mrgreen: Že mi jednu podaruješ... :D
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny . Máte li někdo zájem prohlédnout si krásné Čínské , Vietnamské a Korejské mince koukněte na : www.ebay.com Naleznete spoustu krásných mincí jak starých dynastiích tak mince novější. Jsou tam mince na prodej jak jednotlivě tak slepence i s cenou.0, 25 kg slepenec za 55 ----- 83 US dolar, dále 1 kg mincí 115 ------- 245 US dolar.Mince jak bronzové tak i železné, dále jednotlivé mince i skupiny 10 mincí , ----- 120 mincím, krásně popsáno a vše Originální od obchodníků z Číny. Sám jsem si podle mincí které jsou k prodeji určil všechny mince které vlastním až na tři které jsem zatím nenalezl,a na mince železné které zatím nemám vyčištěné. Koupil jsem slepenec 8 ks ćínské mince železné ,dal jsem je do malé skleničky od jogurtu na ně napustil ze spreje WD 40 aby mince když je sktenice nahnutá se celé ponořily asi za týden jsem je poklepal dřevem a mince se rozdělily. z jedné se odstranilo skoro vše a je krásná ostatní po 3 dnech vytáhnu osuším a drhnu je rejžákem nasucho potom nakapu Jar a teplou vodou omyji .Stav se lepší, již jsou skoro všechny čitelné.Potom nafotím a zveřejním.
Moderátor
A dostatečné znalosti k odlišení padělků, kterých tam bude nejspíš většina, máte?
Registrovaný uživatel
1/ na ebay jsou spousty starých čínských mincí, ale cca 90%(nebo více) jsou nabízeny padělky, někdy i pěkně napatinované
2/ nabízené slepence nelze rozdělat tak, aby mince byla většinou ve stavu zařaditelním do sbírky, zejména když jde o zcela běžné typy(téměř vždy jde o poškozené mince)
3/ uvedené ceny za slepence jsou vysoké, ještě před rokem nebo dvěma se prodávalo 1/2kg za 25USD (ostatně obchodníci z Číny je od nálezců ještě před nekolika roky kupovali za 5 centů/kus).
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Jen jako ukázka běžná čínská mince (stáří cca 1000 let) by měla být ve sbírce cca v těchto stavech(bronz a železo), jen u vzácnějších druhů by se dalo trochu slevit nebo jen v některých obdobích, kdy byla i horší přímo kvalita výroby mincí.
:)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Cinani zrejme nemeli penezenky nebo vacky na penize a proto je svazovali dohromady...nebo ne?
Registrovaný uživatel
Maxmilian napsal
Cinani zrejme nemeli penezenky nebo vacky na penize a proto je svazovali dohromady...nebo ne?

Jestli se bavíme o mincích starých 1000 let tak v té době ani v Čechách nemělo moc lidí peněženku. Nehledě k tomu, když mají mince otvor, přímo to vybízí navléknout je na šňůrku alespoň se nepoztrácí. :D
Registrovaný uživatel
Zdravím, potřeboval bych doplnit (překontrolovat) určení - Čína, provincie Fengtien, 10 cash 1905. Jaká je to varianta? Krause má 2, malou a velkou perlu...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Carpe diem, sed memento mori!
Registrovaný uživatel
Konecne i ja mam se cim pochlubit!
Li Yuan Hung 1912 with cap.
Jen to pred aukci nekdo "cistil " :-(
Ale i tak mi to staci

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
je to asi ten z Jihlavy předpokládám...?
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
je to asi ten z Jihlavy předpokládám...?

presne tak, kvalita urcite neni rl, ale tak xf max. Ale nevypada, ze je to kopie
Registrovaný uživatel
Jelikoz letos neni znamo jestli Cina neskonci s razbou 1 fen minci, mne napadla jedno otazka jestli existuje jeste nejaka mince, platna a porad se jeste razi, bez zmeny designu, dele nez u teto male hlinikove mincicky. 1 fen se razi uz od roku 1955, az na 4 prestavky, a podoba mince se za celou tu dobu nezmenila.
je to sice jen 56 let, ale u eurozony, a postsovetu neexistujou mince starsi 20 let, tak se ptam jestli ve svete jsou nejake mince starsi a s nezmenenou podobou se porad razi?
Registrovaný uživatel
Tady je krasavice

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
wuttke napsal
Jelikoz letos neni znamo jestli Cina neskonci s razbou 1 fen minci, mne napadla jedno otazka jestli existuje jeste nejaka mince, platna a porad se jeste razi, bez zmeny designu, dele nez u teto male hlinikove mincicky. 1 fen se razi uz od roku 1955, az na 4 prestavky, a podoba mince se za celou tu dobu nezmenila.
je to sice jen 56 let, ale u eurozony, a postsovetu neexistujou mince starsi 20 let, tak se ptam jestli ve svete jsou nejake mince starsi a s nezmenenou podobou se porad razi?


Svajciarsko
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
Registrovaný uživatel
Vanya napsal
wuttke napsal
Jelikoz letos neni znamo jestli Cina neskonci s razbou 1 fen minci, mne napadla jedno otazka jestli existuje jeste nejaka mince, platna a porad se jeste razi, bez zmeny designu, dele nez u teto male hlinikove mincicky. 1 fen se razi uz od roku 1955, az na 4 prestavky, a podoba mince se za celou tu dobu nezmenila.
je to sice jen 56 let, ale u eurozony, a postsovetu neexistujou mince starsi 20 let, tak se ptam jestli ve svete jsou nejake mince starsi a s nezmenenou podobou se porad razi?


Svajciarsko

nj, to me melo napadnout.
Registrovaný uživatel
10 rappen 1879- zatim co jsem dohledal, tak to je slusna tradice, V Praze se za tu dobu tech minci se vymenilo...
Jaka je story kolem roku 1896 10 rappen? 16 kousku, takova mince se prodava na aukci tak jednou za 50-100 let, ne?
Registrovaný uživatel
Mé oblíbené Rakousko Uhersko to není, ale našel jsem ji v ještě neprobrané krabici mincí od kamarádky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Prosím o upřesnění mince. Je to snad - 1 cash, dynastie Qing, období Qian Long tong bao 1736-95 ? Mincovna by se dala určit? Děkuju moc za info...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
fotka nic moc, ale snad ministerstvo financí...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Děkuju za rychlou odpověď...
Moderátor
wuttke napsal
Jelikoz letos neni znamo jestli Cina neskonci s razbou 1 fen minci, mne napadla jedno otazka jestli existuje jeste nejaka mince, platna a porad se jeste razi, bez zmeny designu, dele nez u teto male hlinikove mincicky. 1 fen se razi uz od roku 1955, az na 4 prestavky, a podoba mince se za celou tu dobu nezmenila.
je to sice jen 56 let, ale u eurozony, a postsovetu neexistujou mince starsi 20 let, tak se ptam jestli ve svete jsou nejake mince starsi a s nezmenenou podobou se porad razi?

Ty Maria tereziánský tolary, nebo co, se už nerazí?
Moderátor
wuttke napsal
Jelikoz letos neni znamo jestli Cina neskonci s razbou 1 fen minci, mne napadla jedno otazka jestli existuje jeste nejaka mince, platna a porad se jeste razi, bez zmeny designu, dele nez u teto male hlinikove mincicky. 1 fen se razi uz od roku 1955, az na 4 prestavky, a podoba mince se za celou tu dobu nezmenila.
je to sice jen 56 let, ale u eurozony, a postsovetu neexistujou mince starsi 20 let, tak se ptam jestli ve svete jsou nejake mince starsi a s nezmenenou podobou se porad razi?

Napadá mě americký desetník, ten se tuším měnil naposledy po II. sv. válce.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 11 12 > »

Sběratel.com » Světové mince » Čínské mince

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1