Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Světové mince » Čínské mince

Vykupminci.cz
Numisargo

Čínské mince

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
muzes me pls mrknout sem, jestli to mam dobre urcene? uznavam, neni to "stare"...

http://www.richtera.cz/numismatics/collection/collect_foreign_tibet.html

dik :)
Registrovaný uživatel
1. mince je určena správně, ročník je nečitelný pro nedoražení, mincovna Dode(relativně vzácná mince)
2. mince je určena správně, ročník 1921 (cyklus 15-55), mincovna Dolní Dode
3. mince je určena správně, ročník 1919 (cyklus 15-53), mincovna Dode(datace na 95% - horší obrázek)
4. mince je určena správně, ročník 1927 (cyklus 16-1)
5. mince je určena správně, ročník 1928 (cyklus 16-2)
6. mince je určena správně, ročník 1928 (cyklus 16-2)
7. mince je určena správně, ročník 1928 (cyklus 16-2)
8. mince je určena správně, ročník 1937 (cyklus 16-11), mincovna Tapchi
9. mince je určena správně, ročník 1935 (cyklus 16-9), mincovna Tapchi
10. mince je určena správně, ročník 1952 (cyklus 16-26) asi
11. mince je určena správně, ročník 1953nebo50 (cyklus 16-27 nebo24) asi
Na určení mincoven nebo typů těch 1 sho bych je potřeboval vidět, tento obrázek bohužel nedostačuje.
U těch z roku 1928 jsou nejméně dvě různé mincovny. Snad ti to zatím takhle Olivere stačí... :)
Moderátor
ty jo, ty se vyznas :) to vis ze staci, jak bude volnejc, posukam nekde lepsi fotky nebo udelam znova a poslu... moc dekuju za upresneni a potvrzeni !
Registrovaný uživatel
Jen drobný doplněk, ty mince 5 sho(mince 10a11) jsou typ ražený v letech 1949-53.
V letech 1947-8 byly raženy pouze v typu se dvěma slunci na pohořím. ;)
Moderátor
no vida :) sou to brutalni mince :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Tak u té první mince upřesňuji- 5 Skar je to cyklus 15-49 (1915)....:)
Moderátor
:shock: super, parada, dikec :)
Registrovaný uživatel
No výhledově budu mít u Tibetu zase nějaké duplikáty, právě jsem vydražil jednu sestavu 10kusů a 4kusy z nich již asi mám i na ročníky(navíc budu mít nominál 7 1/2 skar), ale tak za 3-4 tydny až mi přijdou z Asie... :)
Registrovaný uživatel
Opět padělky čínských mincí na Aukru - prodejci jsem to napsal….

aukce 556828741
aukce 556836483
Registrovaný uživatel
Oliver:
Tak dnes jsem našel na netu náhodou úplně přesné určení toho tého padělku, co jsi se na něj ptal na začátku...
Obrázek vložený uživatelem

This ban liang token was issued by a pharmaceutical company in California in 1966.
Moderátor
mas pamet jak slon a tva pomoc bude do hodky dvou nalezite ocenena... sleduj mail a dik :)
Registrovaný uživatel
Tam mi tento týden došly z Asie nějaké mince Tibetu a dělám na ně popisky.
Tak u té tvé první mince měním datování - 5 Skar je to cyklus 15-47 (1913)....
(i já holt dělám chyby... :? :roll: )
Moderátor
v pohode a diky :)
Registrovaný uživatel
Ak ma niekdo zaujem, standardna referencia na cinske cash mince (David Hartill).

http://rapidshare.com/files/4424782/CASH.rarhtml

Poznamka: nie moj scan
Registrovaný uživatel
Pre identifikaciu vietnamskych cash minci doporucujem:

http://art-hanoi.com/toda/online.html
Registrovaný uživatel
Vanya napsal
Pre identifikaciu vietnamskych cash minci doporucujem:

http://art-hanoi.com/toda/online.html

Je ale spousta mincí Vietnamu, co zde neurčíš... :|
Registrovaný uživatel
Citovat
Je ale spousta mincí Vietnamu, co zde neurčíš... :|


Toto je iba pre mince typu cash. Alebo aj to je nekompletne? Mas nejaky priklad? Dik.

P.S. Nie som expert na vietnamske mince, ale zaujima ma to
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
Je ale spousta mincí Vietnamu, co zde neurčíš... :|


Ale furt lepší než drátem do oka ;)
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Na Vietnam není pro začátek špatný Mitchiner(bohužel u nás ne moc běžný) nebo v prosinci jsem si koupil toto vydané v Singapore(mince oficiálních vydání cca 350stran v barvě):
Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
Na Vietnam není pro začátek špatný Mitchiner(bohužel u nás ne moc běžný) nebo v prosinci jsem si koupil toto vydané v Singapore(mince oficiálních vydání cca 350stran v barvě):


Toho Barkera mam, krasna kniha! A nie je ani draha ($50). Cakam, kedy vyjde druha cast, mam doma dost neoficialnych minci, ktore by mali byt az v tej druhej casti.
Mitchinera zvazok 1 a 3 som objednaval prave minuly tyzden z UK (kedze libra klesla tak to nebolo az take hrozne, ale stale cca 240 libier). Cakam, ze niekedy tento tyzden dojde, tak skusim porovnat.
Registrovaný uživatel
Mitchinera z roku 1979 mám doma v kopii a mimo několika kusů jsem tam určil skoro všechna neoficiální vydání. Doma mám ze starého Vietnamu jen asi 70 druhů(cíleně jej nekupuji a nesbírám) co mi přišlo pod ruku s Čínou kterou s Tibetem sbírám. :)
« Poslední úpravu provedl(a) Dracek v 3. 3. 2009, 13:11. »
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
Mitchinera z roku 1979 mám doma v kopii a mimo několika kusů jsem tam určil skoro všechna neoficiální vydání. Doma mám ze starého Vietnamu jen asi 70 druhů(cíleně jej nekupuji a nesbírám) co mi přišlo pod ruku s Čínou kterou s Tibetem sbírám. :)


Tak to ja mam toho z Vietnamu podstatne menej, povedal by som max. 50-60 kuskov, a typov max. 10-15. Ale ja tiez Vietnam zatial nezbieram, ani Cinu (z Ciny mam toho viac), mam to len zo zvedavosti ;)

Pre urcovanie vietnamskych minci pouzivam vzdy ako prvy ten instant identifier na webe a az potom pozriem Barkera, ked uz viem kde mam hladat.
Registrovaný uživatel
Zatím se Vietnam i Čína ještě sbírat dá, otázkou zůstává jak to bude ještě dlouho, než v Asie začne mince sbírat širší okruh lidí a ceny půjdou nahohu, což u vzácných nebo moderních čínských mincí je znát už nyní.
Taky toho z Číny(cash do roku 1912) nemám moc, z mnoha tisíc druhů jen asi 350-400 různých a pořád si sem tan něco koupím... ;)
Registrovaný uživatel
Kdo máte zájem, tak na aukro jsem dal dost mincí staré Číny většinou od "lidových" 65Kč kus ;)
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
Mitchinera z roku 1979 mám doma v kopii


Takze Mitchiner mi dosiel, este som nemal cas podrobnejsie studovat, ale podla zbezneho pohladu nelutujem investiciu. Jeden z najlepsie prepracovanych katalogov, aky som drzal v ruke. Este keby vysiel reprint druheho zvazku, aby som to mal kompletne.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Sběratel.com » Světové mince » Čínské mince

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1