Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Čistě hypoteticky

Vykupminci.cz
Numisargo

Čistě hypoteticky

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dejme tomu, že byste sbírali obrazy od nějakého malíře a teď byste se dozvěděli, že v sousedním městě bydlí sama nějaká stará paní, která má od toho malíře hezký obraz. Jak byste jí oslovili s nabídkou? Já bych jí neošidil - vím za jaké částky se obrazy draží nebo za kolik jsou ve starožitnictví. Mám tam prostě jet, zazvonit a nebo spíše poslat dopis?
Registrovaný uživatel
Určitě jet a zapůsobit osobním kouzlem . Věc se má tak . Když jí nabídnete za obraz , který má hodnotu 80, - tisíc, 60 tisíc, - tak si bude myslet , že obraz má hodnotu milionů . Řekne Vám , že se poradí s vnuky a ozve se. Považujte v této fázi věc za ukončenou . Nekoupíte nic . Když jí nabídnete před " důchodovým " termínem" 5 tisíc , budete chvalořečen , blahořečen jako dobrodinec, obraz Vám zabalí do deky , kterou už nebudete muset vracet, na cestu dostanete koláče a ještě ve zpětném zrcátku uvidíte , jak Vám na cestu mává šátkem . Takže takové jsou zkušenosti .
Registrovaný uživatel
ani jednu variantu bych nezvolil,přípomíná mi to taktiky"Šmejdi!
Registrovaný uživatel
Je to vždycky dilema . Věc osobních hodnot , etiky. Pak se po létech dozvíte , že obraz tak jako tak koupil někdo jiný , za zlomek toho ,co jste chtěl nabídnout Vy, popř. skončil ve sklepě , kde zvlhl etc , etc . Dočkáte se nářku " člověče , že ste tenkrát neřekl " apod. Takže ani hypoteticky , ani teoreticky , jen něco z praxe. Osobně vždycky sleduji cíl : záchrana hodnot.
Registrovaný uživatel
Psát bych tam už vůbec nepsal . Babka předá dopis policii, ještě budete za gerontofila . Je-li byt v přízemí a dům má hromosvod , pak nevím na co čekáte ))))))))))))).
Moderátor
Paní bych oslovil prostřednictvím toho člověka či instituce (spolku, klubu, atd.), odkud jsem se o obrazu dověděl...
Registrovaný uživatel
oslovil by jste třeba mladou dámu?neznamená,že stará paní nemá přehled co má doma po svých předcích.Se starým člověkem se lépe manipuluje,nevzal bych si to na triko.Co příchazí uvahu,spojil bych se její nejbližší osobou-dcera,syn -informoval bych od koho jsem dostal informaci obrazu,popřípadě bych nabídnul cenu,pokud by souhlasili z prodejem.
Registrovaný uživatel
Přesně tak , jinak to ani nelze . Nelze zazvonit u dveří a říci " paní , já jsem se doslechl ..../budou Vám přibouchnuty dveře před nosem/. Prostě , přes toho , kdo Vám informaci tlumočil , sdělit a nechat se prezentovat jako slušný pán , co sbírá obrazy . A cenu , tu stanovuje prodávající .
Wjem napsal
Paní bych oslovil prostřednictvím toho člověka či instituce (spolku, klubu, atd.), odkud jsem se o obrazu dověděl...
Registrovaný uživatel
Velmi špatná varianta je neudělat ze samých ohledů vůbec nic . Viděl jsme už štípat a rovnat naštípané na závěsný vozík za " embéčko " , tolik krásných věcí , že je mi z toho kolikrát " do pláče". Babička odejde na věčnost, příbuzní chtějí byt rychle prodat , realitka je zaúkoluje , že do 20. v měsíci , musí být byt vyklizen a sekera má hody .
Registrovaný uživatel
můj otec dostavá skoro každý měsíc dopis o nabídce zdali prodáme stav.parcely jednou je to Praha,ČB, atd.-házíme rovnou do koše...u chalupy máme žulová korýtka na květiny ne jednou přijel chlap zdali prodáme,nabízel 300czk,tak jsem ho ihned vyprovodil.
Registrovaný uživatel
Určitě , respektuji odmítnutí. Vadí mi jen , když se krásné a hodnotné věci z neznalosti ničí . Kdysi jsem v jedné zahradní besídce zahlédl funkcionalistický stůl, tzv B 10, designera Marcela Breuera . Pro neznalého , či necítícího půvab a strohost funkcionalistického nábytku - " starý žďorb " .Stůl byl mírně orezlý, na desce byl přibit tehdy módní korek . Oslovil jsme paní cosi kopkající v zahradě a nabídl za stůl 2000,- . Paní položila ruku na svá prsa a pravila " Pane , za tímto stolkem sedával můj tatínek, dodnes jej tam vidím ..."Nezbylo než respektovat .
Registrovaný uživatel
Já bych to možná udělal takto: Vytiskl bych si takové povídání o tom, že jsem sběratel starých obrazů , mám zájem o tyto autory, nebo náměty, platím hotově a hlavně ctím zásady solidního jednání, tedy že neokrádám a platím minimálně dvě třetiny tržní ceny obrazů, což je základ solidního jednání. Na tištěnou nabídku bych dal své jméno a telefonní číslo, abych byl věrohodný... no a potom bych to roznesl do schránek v té ulici včetně schránky té paní a čekal bych na to jestli se ozve. Zazvonit na dveře s přímou nabídkou koupi obrazu je cesta k tomu, jak se dostat pod lampu kriminálky, protože se paní vystraší a buď si jist, že ona nebo její příbuzní to oznámí na benga. Pokud to udělá někdo po tvých písemných nabídkách, kde bude pravdivě tvé jméno a telefonní kontakt, tak se dá ledacos vysvětlit, že nejsi tipař. Známý to tak udělal, protože sbíral šavle ... kontaktoval přímo starého pána se solidní nabídkou, ale neuspěl ... k jeho smůle toho pána za 14 dní vykradli a on si poznamenal registrační značku auta ,což u starých lidí nebývá zvykem, ale tento to udělal. Můj známý strávil dvakrát velice příjemné chvilky na bengárně, než se to vysvětlilo.
Registrovaný uživatel
No a kdyby se to stalo u mé matky, že by někdo takhle zazvonil, tak bych přemýšlel o tom, že je podezřelé že tento člověk ví zrovna o tomto obrazu .... nechal bych takového člověka na sto procent prověřit kriminálkou a to... jako vážně ! :'(
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 12. 6. 2018, 8:12. »
Registrovaný uživatel
Lachtane , máte psa? Kadyž ano , tak jak velkého ?
lachtan napsal
No a kdyby se to stalo u mé matky, že by někdo takhle zazvonil, tak bych přemýšlel o tom, že je podezřelé že tento člověk ví zrovna o tomto obrazu .... nechal bych takového člověka na sto procent prověřit kriminálkou a to... jako vážně ! :'(
Registrovaný uživatel
petrarca napsal
Lachtane , máte psa? Kadyž ano , tak jak velkého ?
lachtan napsal
No a kdyby se to stalo u mé matky, že by někdo takhle zazvonil, tak bych přemýšlel o tom, že je podezřelé že tento člověk ví zrovna o tomto obrazu .... nechal bych takového člověka na sto procent prověřit kriminálkou a to... jako vážně ! :'(
Mám, malého mazlíčka. Ona štěká a já dle potřeby koušu :D
Registrovaný uživatel
Pokud něco kupuji, nebo chci něco koupit, nikdy nenabízím cenu. Projevím pouze zájem a v případě ochoty k prodeji, nechám cenovou relaci na prodejci. Je to také v mém zájmu.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Zbytečně se tu někteří oháníte policií. Ta vyšetřuje trestné činy. A vážně není trestné u někoho zazvonit, slušně se mu představit a říct mu, že bych koupil to či ono. PČR by se tímhle vůbec nezabývala...
Registrovaný uživatel
věřím,že stará paní je velmi dobře informována,že nemá pouštět cizí osoby do domů.Možná městecko,má obecní vyhlašku zakaz podomnýho prodeje,muže zavolat PČR,muže být zájemce pokutován-popřípadě muže pak osoba,která zazvoní..vysvětlovat policií ,že má zájem o obraz,kterém se dozvěděl z druhé ruky-nechtěl bych být u toho.Pokud ji osloví na ulici o koupi obrazu,tak to pokládám za hyenismus.
Registrovaný uživatel
AdamekPOS napsal
Zbytečně se tu někteří oháníte policií. Ta vyšetřuje trestné činy. A vážně není trestné u někoho zazvonit, slušně se mu představit a říct mu, že bych koupil to či ono. PČR by se tímhle vůbec nezabývala...
To určitě ne pokud se čistou náhodou neobjevíte tam, kde někoho později nevykradou. Ono navštěvovat staré lidi s tím, že víte že má nějaký obraz a vy ho chcete koupit je trošku riskantní, když se pak něco stane. Vy tu paní neznáte, ale máte perfektní rozhled o tom, že má doma ten a ten obraz od toho a toho autora ... to je trošku divné ne ?Pak se náhodou něco stane a budete celkem logicky v podezření , že jste to byl vy který ten obraz ukradl. U nás mají staří lidé třeba informaci o tom, že když je navštíví někdo podobný s nějakou nabídkou, tak si mají zapamatovat popis, číslo SPZtky a okamžitě volat na bengárnu, aby to prověřili. Že to prověřují, protože se množí případy okrádání starých lidí, tak na to vemte jed mistře.No nic nechme to být, pokud jste vy a někteří jiní nepochopili, jak to myslím, tak dělejte, jak se vám líbí..
Registrovaný uživatel
DavidXXX napsal
věřím,že stará paní je velmi dobře informována,že nemá pouštět cizí osoby do domů.Možná městecko,má obecní vyhlašku zakaz podomnýho prodeje,muže zavolat PČR,muže být zájemce pokutován-popřípadě muže pak osoba,která zazvoní..vysvětlovat policií ,že má zájem o obraz,kterém se dozvěděl z druhé ruky-nechtěl bych být u toho.Pokud ji osloví na ulici o koupi obrazu,tak to pokládám za hyenismus.
Davide přesně tak a lidi kvůli podomním obchodníkům volají, to vím zcela bezpečně, protože v tomto směru jsou policií staří lidi informováni a směřováni, aby to dělali.
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 12. 6. 2018, 13:17. »
Registrovaný uživatel
taky muže způsobit staré paní -ujmu na zdraví.např :Psychickou,-muže vyvolat strach,kolabs-neznate její zdravotní stav..atd.
Registrovaný uživatel
DavidXXX napsal
taky muže způsobit staré paní -ujmu na zdraví.např :Psychickou,-muže vyvolat strach,kolabs-neznate její zdravotní stav..atd.


No jasně. Aby jí taky nezpůsobilo kolaps až se jí prodavačka zeptá kolik že to chce gramů salámu a nebo až jí někdo na ulici pozdraví. Prostě tahle debata se odebrala jiným směrem než jsem zamýšlel. Ten obraz o který mám já zájem je od celkem bezvýznamného malíře na úrovni Otaka Hůrky či Františka Cíny Jelínka. Obrazy od tohoto malíře a v této velikosti se v aukcích obvykle prodávají v rozmezí 10-15 tisíc korun. Já o něj stojím z toho důvodu, že na obrazu je místo mého bydliště. A opravdu nemám přehled o tom, co kdo má doma. Není to dlouho co měl malíř výstavu a většina obrazů byla zapůjčena od soukromých sběratelů. U každého obrazu je štítek typu "majetek Františka Nováka z Horní Dolní" atd. Takže takhle já jsem se dozvěděl, že tenhle konkrétní obraz má jedna paní. A samozřejmě taky vím o těch šmejdech co zneužívají důvěry starých lidí. Proto jsem se chtěl poradit jak na to jít. Jestli třeba nenapsat dopis kde bych se představil a napsal proč mám o obraz zájem. Možná je to lepší forma než u někoho zazvonit na zvonek. Pokud ale neudělám nic tak si to budu vyčítat. Ta paní je už stará a nemá nikoho, kromě nějakého synovce žijícího v zahraničí a nepředokládám, že on by nějak prahl po mazanině naší vesničky. Takže co bude s obrazem až paní tady nebude nevím. Takže asi tak.
Registrovaný uživatel
Řekněte to té paní, jak píšete zde a nikdo nemůže mít žádné výhrady.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
až stará paní tady nebude-bude dědické řízení,velká oravděpodobnost bude,že veškerý majetek movité i nemovité ,získá její synovec,pak bych já osobně začal jednat se synovcem,zdali by obraz prodal.nebo obrátit se na uřady-muže se stát,že veškerý majetek už někomu darovala,mluvím ze své praxe.Dům nebo byt bude soudně zapečetěn až do příchodů dědiců.Doporučuji vyčkat...obrnit se trpělivostí.
Registrovaný uživatel
DavidXXX napsal
až stará paní tady nebude-bude dědické řízení,velká oravděpodobnost bude,že veškerý majetek movité i nemovité ,získá její synovec,pak bych já osobně začal jednat se synovcem,zdali by obraz prodal.nebo obrátit se na uřady-muže se stát,že veškerý majetek už někomu darovala,mluvím ze své praxe.Dům nebo byt bude soudně zapečetěn až do příchodů dědiců.Doporučuji vyčkat...obrnit se trpělivostí.


Nemyslíte, že Vaše reakce je již za hranicí vkusu (slušně řečeno). Čekat na něčí smrt, to je již ...
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Umění - obrazy » Čistě hypoteticky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1