Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Čistě hypoteticky

Vykupminci.cz
Numisargo

Čistě hypoteticky

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
U každého obrazu je štítek typu "majetek Františka Nováka z Horní Dolní" atd. Takže takhle já jsem se dozvěděl, že tenhle konkrétní obraz má jedna paní .... NO TAK TO JE JINÁ ! To můžete té paní říct rovnou a vlastně oslovit přímo. V tom bych problém neviděl z mé strany.
Registrovaný uživatel
není,není...nejsem sběratel Buldok,který se zakousne do nohavice a za každou cenu trhat.Já chtěl pouze upozornit jaká to má uskalí-spiše negativní.a jestli jsem se někoho dotknul,tak se omlouvám za svoji upřimnost.tazatel se ptal co bude z obrazem až paní nebude?jasně jsem se vyjádřil dle pravních norem-žádná reakce za hranici vkusu,toto jsou pouze fakta.
Registrovaný uživatel
lachtane,chodím též na výstavy,nikdy jsem se nesetkal,že by na štítku byl uveden majitel a místo,setkávám se pouze,že na štítku je uvedeno.obraz nebo sklo je v majetek:soukromého sběratele.výjímky jsou pouze instituce.Pokud obraz nebo sklo někdo daruje bezplatně,muže být na štítku kdo daroval,jméno a místo.
Registrovaný uživatel
oprava.na štítku zapůjčeno od soukr.sběratele.
Registrovaný uživatel
Rozhodl jsem se, že zítra té paní napíšu doporučený dopis. Představím se jménem a napíšu celou svojí adresu a číslo telefonu. Vysvětlím odkud vím, že ten obraz je v jejím majetku a také to, že jsem sběratel obrazů tohoto malíře. To mi nakonec přijde jako rozumné řešení. Lidé si běžně posílají dopisy s nabídkou odkupu pozemků tak nevidím důvod, proč bych to samé nemohl udělat s obrazem. A ať to dopadne jakkoliv, tak budu mít svědomí čisté, že jsem udělal aspoň něco. Protože kdybych neudělal nic, vážně bych si to vyčítal.

DavidXXX: Já chodím na výstavy (nejen) obrazů a běžně je tam uvedeno jméno majitele. K výstavám je často vydáván i katalog a jména majitelů jsou uvedena i v tomto katalogu. A tohle vážně není extra ceněný malíř typu Josefa Lady kde by byl nějaký předpoklad, že by majitele těchto obrazů někdo "vykrádal"...
Registrovaný uživatel
Adamku,pokud prahneš potom obrazu,svěřil bych se do služeb právníka,který by tě zastupoval ve veci odkoupení obrazu,Myslím,že tato volba by byla nejschudnější.
Registrovaný uživatel
Nečekat na něčí smrt , sám býti Raskolnikovem . /
Evropa1 napsal
DavidXXX napsal
až stará paní tady nebude-bude dědické řízení,velká oravděpodobnost bude,že veškerý majetek movité i nemovité ,získá její synovec,pak bych já osobně začal jednat se synovcem,zdali by obraz prodal.nebo obrátit se na uřady-muže se stát,že veškerý majetek už někomu darovala,mluvím ze své praxe.Dům nebo byt bude soudně zapečetěn až do příchodů dědiců.Doporučuji vyčkat...obrnit se trpělivostí.


Nemyslíte, že Vaše reakce je již za hranicí vkusu (slušně řečeno). Čekat na něčí smrt, to je již ...
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
[quote=DavidXXX]

Nemyslíte, že Vaše reakce je již za hranicí vkusu (slušně řečeno). Čekat na něčí smrt, to je již ...
Celkem se zájmem čtu tuto zajimavou diskusi.Trochu zapeklitá situace.no,ale i tady záleží dost na úhlu pohledu: David přeci nenabádá k tomu,aby čekal na něčí smrt,David nabádá k tomu,aby čekal na to,až bude obraz (možná) k mání :twisted:[/quote=Evropa1]
Registrovaný uživatel
DavidXXX napsal
není,není...nejsem sběratel Buldok,který se zakousne do nohavice a za každou cenu trhat.Já chtěl pouze upozornit jaká to má uskalí-spiše negativní.a jestli jsem se někoho dotknul,tak se omlouvám za svoji upřimnost.tazatel se ptal co bude z obrazem až paní nebude?jasně jsem se vyjádřil dle pravních norem-žádná reakce za hranici vkusu,toto jsou pouze fakta.


Davide, omlouvám se za reakci. Reagoval jsem, aníž bych se seznámil se souvislostmi.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
nic se neděje vše je v pořádku.
Registrovaný uživatel
DavidXXX napsal
Adamku,pokud prahneš potom obrazu,svěřil bych se do služeb právníka,který by tě zastupoval ve veci odkoupení obrazu,Myslím,že tato volba by byla nejschudnější.


To snad nemyslíš vážně. Opravdu si mám platit právníka, když chci koupit obraz, jehož tržní hodnota je maximálně 15 tisíc korun? Ty asi nemáš představu, kolik takoví právníci berou. Je celkem pravděpodobné, že bych mu zaplatil více peněz, než je hodnota obrazu.
Registrovaný uživatel
myslím to opravdu vážně.Oslovuješ uplně cizí osobu,kterou vůbec neznaš,vystavuješ se komplikacím,dopis,který chceš zaslat muže skončit třeba u policie prošetření,pravděpodobně dostaneš výzvu k náštěvě.Pravník ti muže být napomocen k ceestě získání obrazu,bez ujmy.vím kolik stojí konzultace u pravníka,jsem s nima v blízkosti.znám hodně případu kde nezastupoval právník a dopadlo to špatně,nechci se příliž rozepisovat.Delej jak myslíš,bylo tady dost řečeno-rizika.Ještě k těm dopisům do schránky,co se týče pozemku,je to můj obor.Nejhorší co je ,že mužeš vstoupit do katastru nemovitostí k nahlížení do LV kdo je vlastník,bydliště a jaký má majetek v polností, apak to vypukne,že otravují staré lidí od odkoupení ,za směšné ceny.např.Otec,který je už dost starý,není měsíc aby nám nepřišel dopis z tramtárie.Nebo se stalo,že vytipujou starou osobu,která bydlí v domečku a chtějí podepsat předkupní smlouvu atd.tvůj zájem j postaven na stejném principu.Pokud bude paní rozumná a poradí se hodí ten tvůj dopis do koše.Jestliže paní zaujme tvoje nabídka,bylo by dobře aby byl někdo alespon dva lidí,která ona zná přítomni,nebo zastupce uřadu.tak to velmi dobře zvaš.
Registrovaný uživatel
Přivrácená strana nahlížení do katastru: Nedaleko našeho domu byla ke koupi garáž a tak jsem ji za tržní cenu 215 tisíc koupil , neb za mnou stál soused ,řka :
Pane Petrarco , pokud garáž za těch 215 nechcete , já ji beru okamžitě .Garáž jsem koupil . Soused nemeškal , poptal se proč ta garáž vedle vypadá neužívaně a dověděl se od ostatních garážníků , že ji vlastní nějaký starý pán , který už bydlí na opačném konci města . Soused pána podle KN dohledal a oslovil jej s nabídkou odkupu . Děda byl rád řka " chlapče zlatej , já bych ji prodal , ale nevím jak se to na těch úřadech dělá . Dohodli se ku spokojenosti obou stran .
A tak to může býti i stou paní. Ráda by třeba do lázní ale nemá peníze a tu ve dveřích Boží posel Adamek POS. Paní může býti klidně třeba ráda , že prodala. Proč by to tak nemohlo být ?
DavidXXX napsal
myslím to opravdu vážně.Oslovuješ uplně cizí osobu,kterou vůbec neznaš,vystavuješ se komplikacím,dopis,který chceš zaslat muže skončit třeba u policie prošetření,pravděpodobně dostaneš výzvu k náštěvě.Pravník ti muže být napomocen k ceestě získání obrazu,bez ujmy.vím kolik stojí konzultace u pravníka,jsem s nima v blízkosti.znám hodně případu kde nezastupoval právník a dopadlo to špatně,nechci se příliž rozepisovat.Delej jak myslíš,bylo tady dost řečeno-rizika.Ještě k těm dopisům do schránky,co se týče pozemku,je to můj obor.Nejhorší co je ,že mužeš vstoupit do katastru nemovitostí k nahlížení do LV kdo je vlastník,bydliště a jaký má majetek v polností, apak to vypukne,že otravují staré lidí od odkoupení ,za směšné ceny.např.Otec,který je už dost starý,není měsíc aby nám nepřišel dopis z tramtárie.Nebo se stalo,že vytipujou starou osobu,která bydlí v domečku a chtějí podepsat předkupní smlouvu atd.tvůj zájem j postaven na stejném principu.Pokud bude paní rozumná a poradí se hodí ten tvůj dopis do koše.Jestliže paní zaujme tvoje nabídka,bylo by dobře aby byl někdo alespon dva lidí,která ona zná přítomni,nebo zastupce uřadu.tak to velmi dobře zvaš.
Moderátor
Adamek: Jestlize pani obraz zapujcila na vystavu, musela mit duveru k organizatorum vystavy. Pozadal bych je o zprostredkovani kontaktu s majitelkou. Kdyz se obratite na majitelku obrazu primo (jakoukoliv formou), muzete ji vyplasit a celou vec zabit.
Moderátor
A jeste k dotazu, co se stane s obrazem, az tu pani nebude. Pro pribuzneho v cizine muze byt projednani dedictvi z mnoha duvodu komplikovane, takze se dedicke rizeni potahne mnoho let se vsemi neblahymi dusledky z toho plynoucimi. Znam podobny pripad, ktery je na mrtvem bode uz 16 let a dedictvi se dosud projednavat ani nezacalo.
Registrovaný uživatel
DavidXXX napsal
dopis,který chceš zaslat muže skončit třeba u policie prošetření,pravděpodobně dostaneš výzvu k náštěvě


Pokud by si mne policie pozvala k výslechu na základě toho, že jsem někomu poslal doporučený dopis, kde jsem se představil celým svým jménem, kde jsem uvedl svojí adresu, vlastnoručně jsem se podepsal a ve vší slušnosti jsem se zeptal, zda by mi nebyli ochotní prodat obraz, tak bych k tomu výslechu s obrovskou chutí zašel a všech bych se vysmál do obličeje a vážně bych si ten smích užil... asi takhle
Registrovaný uživatel
DavidXXX: Ty tady prostě mícháš jablka a hrušky. Píšeš o těch dopisech s výkupy pozemků a tvrdíš, že moje snaha o koupení obrazu je postavená na stejném principu. Sám ale uvádíš, že ti zájemci o pozemky nabízejí směšné částky, které zcela neodpovídají hodnotě pozemků. S tím co tvrdíš koresponduje například tento článek:

http://www.farmy.cz/clanek.php/clanek_20161215_Pudni-spekulanti-rozjeli-dopisni-kampan.html

V čem je ale zásadní rozdíl? Já na rozdíl od těch zájemců o pozemky nechci nikoho okrást a za ten obraz jsem ochoten nabídnout maximální tržní cenu. Vzhledem k tomu, že na obrazu je místo mého bydliště a já mám proto o obraz velký zájem, jsem dokonce ochoten i přeplatit a nabídnout více, než za kolik se obvykle v aukcích a starožitnictvích obrazy od tohoto malíře, v této kvalitě a velikosti prodávají. Takže opravdu nejsem "šmejd" a na mém postupu nevidím nic špatného....

Dokonce i Lachtan, který ti z počátku dával za pravdu a souhlasil s tebou nakonec uznal, že pokud je to veřejně dostupný údaj (vlastnictví obrazu tou paní) nevidí problém v tom oslovit ji přímo...
Registrovaný uživatel
numismat napsal
Adamek: Jestlize pani obraz zapujcila na vystavu, musela mit duveru k organizatorum vystavy. Pozadal bych je o zprostredkovani kontaktu s majitelkou. Kdyz se obratite na majitelku obrazu primo (jakoukoliv formou), muzete ji vyplasit a celou vec zabit.
Tak toto je -myslím- v dané situaci ta nejlepší možná rada.Odpadá jakékoli vysvětlování té paní,jak ses o ní a o obrazu dověděls.Paní,protože to bude přes instituci,ke které má asi důvěru(zapůjčení obrazu),se snad nezalekne a naváže s tebou kontakt.Držím pěsti.
Registrovaný uživatel
nebudu už se rozepisovat o nástrahách koupi obrazu.Adamku přeji Ti uspěšnou koupi,spokojenost na obou stranach.Já netvrdím ,že se chovaš jako Šmajdi,nic takového jsem nenapsal...zvažil jsem pouze jaké komplice(nejhorší) by mohly nastat,níc více...možná mám už deformaci povolání,kde se řeší pouze to špatné a těžko se tyto věci napravují.Promin..
Registrovaný uživatel
Davide používáš k práci kvičnu v autě ? Jen sonduji a pokud mi rozumíš, tak jsem doma.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Umění - obrazy » Čistě hypoteticky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1