Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nápovědy a návody » Čištění nálezových mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

Čištění nálezových mincí

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
pánové muzea jsou v dnešní době obecně v žalostném stavu! tento stát nechce do našeho historického dědictví cpát peníze! takže vše je v takovém bordelu, v jakém to je. vždyť i ty pracovníci v muzeích a archeo ústavech tam berou almužnu, studovali vysoké školy a teď se mají hůř, než ty skurvení cig**i! na to prosím nezapomínejte .... zlaté časy 19 stol a první pol. 20. stol., kdy se různá muzea zakládala a bylo spousta nadšenců, kteří pro ně sháněli sbírky i za cenu vlastních nákladů. ty doby jsou ty tam. dnes jsou lidi ochotní podpořit akorát tak různé čutálisty a komedianty, ale na naše historie a historické artefakty jsou jim buřt! zkrátka dekadence lidské společnosti, apokalypsa se blíží :shock: :roll: :evil:
Registrovaný uživatel
S měděnýma? Do citrónu s nima! (testováno, prozkoumáno, vyzkoušeno ;) )
Stříbro? Mýdlo by tu bodlo! (testováno, prozkoumáno, vyčištěno 8) )
Zlaté? Není nic lepšího než opláchnout je! (nezkoušel jsem :( )
:lol: :lol: :lol:
Moderátor
S medenym do citronu? Buh bud s tema medenyma mincema ktery si dal do citronu. Vetsinou to sezere zbytky patiny ktere mince mela.
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
S tím jsem vždy počítal, že rozežere. Práve jednu citrónoju. Mince měla korozi, šup s ní do citrónu a kolem dokola to zezelenalo... Zeleň z mince totiž stýkala :lol: . Zrovna má mince nepříjemný lesk, a tak čekám až na ní vyhupsne nějáká ta patinka. Zrovna mě napadlo: Nevíte jak mám utvořit :přírodně: patinu na minci? :mrgreen:
Registrovaný uživatel
počkej si jednu dvě generace a je to OK ...
Registrovaný uživatel
Super, už se těším až vám pošlu foto jak to dopadlo.
Moderátor
Trochu se bojim ...
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
Já bych se nebál, u toho šrotu co kupuje(a prodává) to většinou moc škody nadělat nemůže...:mrgreen:
Moderátor
Nejsem odbornik pres cisteni, ale mozna by mensi skodu udelal olivovy olej.
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
olivovy olej udela tak akurat prd.
miesto tej legendarnej citronky doporucujem ocot.
stare striebro zasrate cistim jedine octom, nenarobi to taky bordel.
jemne vycisti, omyjes jarom purom a je to.
bronz ma 2 moznosti:
a).nechaj tak a kochaj sa patinou
b).vyzer to octom a kochaj sa detailami, ktore by si inak pod tym bordelom nevidel (na patinu ale zapomen)
_______________
Moderátor
Misak: Na mince v hodnote kolem 30 Kc je olivovy olej moc drahy :)
tocomabyt: Olivovy olej, krom toho, ze casto zlepsi vzhled mince, take muze vycistit ruzne usazeniny. A citronovka na stribre, pokud neobsahuje vetsi procento medi, zadny bordel nedela. Uz to mam na hezkych par mincich vyzkousene. No a cistit u bronzu patinu, kdyz je casto to jedine, co je na minci hezke, je fakt diskutabilni :)
Registrovaný uživatel
Vyčistit rezavé skvrny nebo nechat být tak jak je?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pokud je to zlato, tak by tam rez byt nemela :)
Moderátor
Jedna se o cervene skvrny kterym se take rika cervena rez a na zlatych mincich jsou nekdy videt - citace z odborneho clanku na sberatel.com:

"Zlato je dosti odolné proti korozi a zlaté mince se navíc vyskytují převážně v dobré zachovalosti. Obvykle stačí zlatou minci omýt v teplé vodě. U zlaté mince se však může vyskytnout problém, jak odstranit nepříjemné červené skvrny vzniklé na minci působením žáru. Pro tento případ se doporučují speciální postupy založené na speciálním louhování mince v kyselinách a roztocích (např. "vykoupání mince ve čpavku"). Závěrem upozornění - zlato se rozpouští ve rtuti! Pozor tedy třeba na rozbitý teploměr...":

Pokud s tim nemate zkusenosti, nechal bych to jak to je
Registrovaný uživatel
Je to dukátová ražba, tak má asi příměs mědi. Nebo to jsou fleky od něčeho jiného.
Registrovaný uživatel
Kucera napsal
Pokud s tim nemate zkusenosti, nechal bych to jak to je

Raději to nechám být než aby se mince znehodnotila.
Dík za radu.
Moderátor
Lehkou (= mene vyraznou) cervenou skvrnu na jednom solidu mam, ale jako rez ani moc rusive to nepusobi - na chemika si kvuli tomu taky rozhodne hrat nebudu :)
Registrovaný uživatel
Hanz napsal
Vyčistit rezavé skvrny nebo nechat být tak jak je?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


A co takhle obyčenej leuchturm na zlato??? 8)
Registrovaný uživatel
Hanz napsal
Vyčistit rezavé skvrny nebo nechat být tak jak je?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Pěkná nálezovka ;)
Registrovaný uživatel
To Hanz: co je to přesně zač ? ;-) ... pokud můžu, uvítal bych větší foto obou stran - klidně radši mailem: trinitr@volny.cz
Díky moc
Registrovaný uživatel
vassilij napsal
To Hanz: co je to přesně zač ? ;-) ... pokud můžu, uvítal bych větší foto obou stran - klidně radši mailem...


Žádný mailem, dej to raději sem, určitě ja nás víc co se rádi podíváme. :roll:
Registrovaný uživatel
Mince není v mém držení, bohužel :'(
Mám jen tento obrázek k posouzení vyčištění. Jestli získám jiné foto tak to sem dám. Vypadá to,že jde o násobek dukátu Ferd.II.
Registrovaný uživatel
Takovouto minci rozhodně jakkoliv čistit nebudu, kor když jsem ji o víkendu směnil. - F.II., r.33, minc.T.Schuster, Hal.713,Dietiker 763,Fb.38.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
byla by k mání?Můj email je honnval@seznam.cz
Registrovaný uživatel
To Hanz: tak to gratuluji ! Když už je tedy vaše, můžu poprosit o lepší foto obou stran na mail ? Díky moc trinitr@volny.cz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Sběratel.com » Nápovědy a návody » Čištění nálezových mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1