Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nápovědy a návody » Čištění nálezových mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

Čištění nálezových mincí

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
khhhh:

presne tak.
vsetky prihozy pred poslednymi par hodinami su zbytocne sponovanie ceny,
zbytocne na seba upozornujes ostatnych.
a nakonec snajper bere, hehe..
_______________
Registrovaný uživatel
Kdepak, v tom to není! Času bylo dost, ale já už tenhle měsíc na nákupu byl, takže limit byl krapet ovlivněn i tím... A nechtěl jsem jít tenhle měsíc na krev... :?

A když jsem se díval na historii ostatních přihazujících, tak to co vyhrávali v minulých aukcích bylo tak přestřelený, a tak hnusnej stav, že by to asi nemělo cenu... prostě totální blázni! :mrgreen:
Registrovaný uživatel
tocomabyt napsal
khhhh:

presne tak.
vsetky prihozy pred poslednymi par hodinami su zbytocne sponovanie ceny,
zbytocne na seba upozornujes ostatnych.
a nakonec snajper bere, hehe..


snipera jsem parkrát zkoušel, ale nepovedlo se ještě ani jednou...
Registrovaný uživatel
prihodenie v poslednych sekundach je najlepsi system
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
xstancl1 napsal
A když jsem se díval na historii ostatních přihazujících, tak to co vyhrávali v minulých aukcích bylo tak přestřelený, a tak hnusnej stav, že by to asi nemělo cenu... prostě totální blázni! :mrgreen:

no ta vidis, bud rad ze to nakonec neskoncilo u teba : )

ono 'blazni' su niekedy 'nastrcene sede mysky' od predajcu.
len si vsimni kolko predrazene vyhratych poloziek sa zase nasledne znovu objavi v aukcii..
_______________
Registrovaný uživatel
xstancl1 napsal
snipera jsem parkrát zkoušel, ale nepovedlo se ještě ani jednou...
základem jsou áčko-přesné hodiny ;)
Registrovaný uživatel
tocomabyt napsal
no ta vidis, bud rad ze to nakonec neskoncilo u teba : )

ono 'blazni' su niekedy 'nastrcene sede mysky' od predajcu.
len si vsimni kolko predrazene vyhratych poloziek sa zase nasledne znovu objavi v aukcii..

mno, zrovna kruťák bere poslední dobou kde co, takže to možná bude jenom nováček-sběratel :)

jinak je pravda, že někteří prodejci mají své "stálé zákazníky", kteří kupují jednu věc pořád dokola :(
Moderátor
khhhh napsal
tenzor: co třeba proto, abych mi někdo zbytečně nešponoval cenu? Jo, občas se nepodaří -- výpadky áčka, připojení, "zaspání" nebo přihozená stejná maximální částka, ale pořád lepší, než přihodit a sledovat, jak pár minut před koncem někdo neustále zvyšuje příhozy... Takhle si rozmyslet cenu, uložit třeba jako komentář a pár sekund před koncem přihodit může taky šetřit peníze (zvlášť, když se příhoz neprovede :twisted: ) ;)

Tim sponovanim ceny je myslen nejaky prihazujici nick prodejce nebo jeho kamarada? Tyhlety veci se snazim sledovat a pokud vidim, ze napr. nekdo prihazuje po dolarech, tak jde prodejce okamzite na black list. Krom toho obcas delam pasti na takove prihazovace :)
Fakt je, ze prihoz navic pouta pozornost. Ale vyssi cena, pokud nejde o opravdu neco zadaneho, ostatni spis odrazuje. A pokud me prehodi nekdo jen proto, ze byl prehozen, dobre mu tak - usetrim :)
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
Tim sponovanim ceny je myslen nejaky prihazujici nick prodejce nebo jeho kamarada?
ne-e, myslím normální příhozy - třeba tady: http://img829.imageshack.us/i/xxxuw.png/ maccarronni začínal na snad 100 nebo 200 a pořád přihazoval, před posledním příhozem vedl pelili za 1200 asi... když už někam chci hodit vyšší částku, nebudu zbytečně riskovat, že mi někdo někdo zvýší cenu; další příklad - http://aukro.cz/show_item.php?item=1399828342 - Jukub969 hodil 700 a Bob-007- hledal maximum... přitom ani v jednom případě nemám pocit, že by se jednalo o kamarádský příhoz, pokud se pletu, opravte mne.
Registrovaný uživatel
xstancl1 napsal
snipera jsem parkrát zkoušel, ale nepovedlo se ještě ani jednou...

Sniper musí mít dobrou a přesnou zbraň a né střílet prakem
8) :P
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
xstancl1 napsal
snipera jsem parkrát zkoušel, ale nepovedlo se ještě ani jednou...

Sniper musí mít dobrou a přesnou zbraň a né střílet prakem
8) :P


:mrgreen:
Registrovaný uživatel
Ahojte.
Na ebay-i som vydrazil 40kusov minci,obdobie Constantinovcov.
Chcel by som to vycistit ale to by som manualne oskrabaval cely rok a ja
som nedockavy.....
Nieco som namocil do panenskeho olivoveho oleja ale nechce sa mi cakat
pokial sa ten olej odpari a vytvori na minci taka zivica ktora sa zlupne aj s necistotou...
Je tu nejaky odbornik na chelaton??? ktory by mi poradil sposobom:
-zriedis chelaton v pomere % % %?....namocis mincu na kolko minut??? aby sa neposkodila patina?
Dakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
chcel by som poprosiť "pokročilých čističov" o radu ako dočistiť tieto škvrny. chelaton na to nestačí.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To moc nepůjde, probíhá zde koroze stříbra. Je na to nějaká sloučenina, kterou to pustí, ale pod těmito skvrnami bude mince porovita, vykorodovaná
Registrovaný uživatel
Nechaj to tak, veď to nevyzerá až tak zle.
Moderátor
pokud se da usoudit z fotky, povrch je porovity cely, tj. mince uz je dost citelne poskozena a zasazena. mne se - uprimne - nelibi. cisteni, pokud ma clovek to stesti a dostane do ruky minci nesprasenou totalnimi amatery - by melo probihat tak, ze nejdrive je identifikovan typ koroze a nasledne se voli co nejsetrnejsi postup. kdo toho neni schopen, cistit by nemel. vystaveni mince chemikalii, ktera k cisteni nepomuze, rapidne zhorsuje celkovy stav mince, predevsim s ohledem na mikroskopicke urovni (povrch). jak pise (a spravne rozpoznal) Petr, mince pod temito skvrnami muze byt pomerne pravdepodobne dost poskozena. potiz je, ze tento typ koroze je pomerne casto "zivy", tj. koroze sice pomalu ale jiste pronika hloubeji do materialu. tudiz nechat to jak je je bez blizsiho prozkoumani otazka.
Registrovaný uživatel
Ty tmavé skvrny by mi rozhodně vadily méně než ten nepřirozeně vybělený zbytek mince. :roll:
Jeden majitel minci napatinuje, příští majitel vybělí, další zase napatinuje... a tak stále dokola až do úplného zničení mince. :evil:
Moderátor
jo, to je bohuzel klasicky scenar. cele je to prave o tom tam ty diry nepridelavat, odstranit to citlive a zamezit jejich dalsimu prohlubovani. na to ale klasicke "machani" nikdy nestaci, coz ale lidi stejne nikdy nepochopi a stale hledaji kouzelnejsi a kouzelnejsi vodicky v tupe vire, ze o tom to je - at uz na cisteni nebo patinovani :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Ďakujem za cenné rady/určite povzniesli úroveň tohoto fóra, myslím posledné tri/, budem teda ďalej pokračovať v tých tupých pokusoch.
Moderátor
ale co se dalo cekat jineho? ze se tu bude zdarma a verejne vypisovat to, co si jini museli nastudovat, vyzkouset apod.? co pripadne nekteri mene opatrni i "zaplatili" poskozenim nejake mince? ze si to tu precte dalsich tisic lidi, vetsinou hrube neznalych (a vsak ve svych ocich schopnych chemiku), kteri nepochopi podstatu a kvuli jedne minci zde znici tisice dalsich - protoze to budou prave oni, kdo objevi novy a zaruceny postup?

kdyz budu dnes chtit napr. po pravnikovi pomoc, da mi ji zadarmo (a jeste - ad absurdum - bude rucit za to, ze je ta rada spravna)?

moje chyba byla, ze jsem vubec reagoval - tyto veci resit verejne je chyba (coz mi driv, priznavam, nedochazelo).

zde je dobre resit urceni, diskutovat co je a neni na mincich a proc, diskutovat historicke a odborne problemy. mene dobre uz je diskutovat ceny (hlavne aukci probihajicich, coz se stejne neustale deje) a tez nedobre je diskutovat verejne cisteni, patinace apod. ne mozna kvuli tazateli samotnemu, ktery si muze odpovedi brat zbytecne osobne, ale hlavne kvuli tem, kteri nedokazi vzit do ruky cokoliv, co vyzaduje 2-3 hodiny soustredeneho cteni a radeji ze sebe udelaji mistra po petiminutovam googlovani. to je ten zasadni duvod sem davat max. tak cenne rady, jake dany byly a ne vic.

prispevek vyse vyjadruje pouze muj nazor. kazdej si delejte co chcete. pokud nekdo chcete napsat, co ma s tou minci delat, napiste to, ja si to na triko neberu.
Registrovaný uživatel
nedávno som zakúpil malú partiu Uhorských denárov a potreboval by som poradiť ako ich vyčistím. Niektoré sú od hliny, skúšal som ich odmočiť vo vode, ale skoro žiadny výsledok....ako na tú hlinu??
....za každú radu ďakujem :)
Registrovaný uživatel
Treba byť trpezlivý a nechať odmocit aj mesiac. Inak by asi prospela fotka.
Moderátor
Já měl minci v destilce téměř půl roku, než se odmočila hlína. Chce to opravdu trpělivost. Hlavně žádnou chemii!!! Voda a případně měkké párátko udělá své.
Registrovaný uživatel
vďaka za rady, tej trpezlivosti sa obávam...no nič budem musieť vydržať
Registrovaný uživatel
Dají se vyčistit z Au proof medaile či mince otisky prstů bez následků?
Kolega by chtěl koupit medaili, která byla vyjmuta a opět uložena, ale s otisky prstů.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 >

Sběratel.com » Nápovědy a návody » Čištění nálezových mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1