Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nápovědy a návody » Čištění nálezových mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

Čištění nálezových mincí

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Někde jsem četl že aceton ale čistý z lékárny ne Barvylaky.
Registrovaný uživatel
Děkuji.
Moderátor
mel by pomoci i cisty benzin (opet lekarensky), ale pri cisteni pozor, povrch proofky se poskrabe temer cimkoliv! je mozne, ze to dolu ani nepujde, pokud jsou otisky uz tvorene nikoliv mastnotou, ale jsou to viditelne korozni produkty. stejne tak se muze stat, ze takto odstranene otisky budou po nejaky cas pro lidske oko latentni, ale pak vystoupi. pokud bych si potrpel na proof (coz si nepotrpim) do tohoto kseftu bych nesel.

smulu muze clovek mit, pokud to nekdo pred tim osmatla v miste, kde je naka menehodnotna nehomogenita (coz neni jen problem starych minci, ale stava se to i na soucasnych mincich z nejenom nasi mincovny, dozvedel jsem se, ze nektere zahranicni do vyzkumu, jak toto resit i investuji penize - evidentne jim reklamace proofek pridelavaji vrasky). ale zase budete mit treba kliku na cervenou rez, coz optimisti povazuji za pravost mince :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ve skutecnosti je to sgarb, ktery tam proste nemel byt.
Registrovaný uživatel
Čistenim proofky narobiš asi viac škody ako osohu.Radšej jeden odtlačok ako zničit ešte viac.Povrch proofky je sice nadherny ale aj velmi citlivi,ved vidiš že stači nepatrny dotyk a hned reaguje zaoxidovanim.
_______________
Registrovaný uživatel
Tu su dve Proofky,jedna s otlačkom na lavo od hlavy ale nečistena a druha sice bez otlačku ale o to viac zničena.Vyber si sam čo je lepšie.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
chcú čistiť zlatú proofku, tam by to taká tragédia byť nemala.
Registrovaný uživatel
Děkuji všem. Špatně vyčistit Au proof medaili či minci je drahé školné. Buď nekupovat nebo za výkupní cenu Au.
Moderátor
taho napsal
Děkuji všem. Špatně vyčistit Au proof medaili či minci je drahé školné. Buď nekupovat nebo za výkupní cenu Au.


za mne 100% ano
Registrovaný uživatel
Za cenu kovu tak kupit aj toho Alexandra ,tak to bi bol pekny sen :lol: .
_______________
Registrovaný uživatel
Zdravím kolegové,
ač nejde o mince, jde o nález stříbrných příborů (téměř půdní, jak je zde v oblibě :-)) a jejich čištění. V souboru jsou dva typy příborů - jedny celostříbrné a druhé stříbrné jen z části (rukojeť) s kovovými součástmi.

Celostříbrné jsou "napadeny" jakousi měděnkou. Ptám se zde zkušenějších, co by na to pomohlo - komerční roztok na čištění stříbra, ačkoliv klasické černání zde na povrchu není? Nebo nějaká chemikálie?

Ty s kovovými součástmi jsou v těchto místech napadeny zřejmě rzí, jak toto očistit, aby co nejméně trpěl kov pod tím (poškrábání atd.)?

Mince čistím jen vodou, gumou nebo plastovým párátkem, takže nemám vůbec zkušenosti s použitím chemikálií na stříbro. Poradíte?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Na rez použij Pepsi nebo Colu.
Registrovaný uživatel
Děkuji, vyzkouším. Teď ještě co na tu měděnku...
Moderátor
Pár kapek citronu do vody a nechat pár dní ponořený (každej kus samostatně).

Pro nedočkavce troška kyseliny citrónový obalit do plátna a povařit v rychlovarný konvici. Ale je to škoda. Naštěstí nejde o mince, takže neva.
Registrovaný uživatel
Pohybuje sa tu niekto kto má skúsenosti s ultrazvukovým čistením? - možno z práce? Nemám ani tak na mysli mince, skôr vo všeobecnosti. Ide mi asi o to, že si chcem kúpiť menšiu čističku a mám výber zameraný už iba na na dva modely, kde je prakticky rovnaká cena a líšia sa v pracovnej frekvencii - jedna má 42 kilo a druhá 37. V nejakých blogoch som čítal o "ráznejšom" čistení pri menších kmitočtoch. Je v tom nejaký podstatný rozdiel? M.
Registrovaný uživatel
Osobní zkušenost nemám.
Jediné pravidlo, které jsem zaznamenala je "Neber nic, co má míň jak 20kHz. Čím nižší kmitočet, tím horší čištění."
Což se protiřečí s tím, co jsi četl ty.
Registrovaný uživatel
Měl jsem ultrazvuk ze zlatnictví před cca 3 roky, ale nebyl jsem s ním spokojen, tak když se porouchal vyhodil jsem ho.
Mechanické čištění bylo mnohem efektivnější.
Registrovaný uživatel
este som v diskusnych forach nevidel cloveka,
ktory by mal pozitivnu skusenost s ultrazvukom na minciach.
_______________
Moderátor
silnejsi ultrazvuk muze minci pomerne znacne poskodit. vsak si zkuste dat do silneho ultrazvuku na delsi dobu kus alobalu, co to udela. pak to tady muzete vystavit a seznamit lidstvo s ucinky kavitace. videl jsem pomerne cenne mince totalne znicene z ultrazvuku. je to jak s cimkoliv, tedy i jako s cistenim minci. jedinci se deli na tri skupiny:

1) sebevedome mistry, kteri znici minci
2) sebekriticke lidi, co se venuji tomu, co umi a nefusuji do toho, co neumi
3) lidi, co vedi, co delaji

na pokuk: https://www.youtube.com/watch?v=-bqSc25OhHA
nebo: https://cs.wikipedia.org/wiki/Kavitace
Registrovaný uživatel
Zdar kluci,
můžete mi prosím někdo poradit dostal jsem darem tyhle bezcené kousky, na první pohled hodně zanedbané. Poradíte jak se zbavit toho zelenkastého zabarvení. Je to vystupující měď, přečištené pravděpodobně citronem :roll:
Dík !

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7

Sběratel.com » Nápovědy a návody » Čištění nálezových mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1