Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » čistenie, reštaurovanie, opravy starožitných predmetov - rady, Vaše skúsenosti

Vykupminci.cz
Numisargo

čistenie, reštaurovanie, opravy starožitných predmetov - rady, Vaše skúsenosti

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Pridám pár mojich skúseností z čistenia najmä starých drevených predmetov, budem rada, ak sa podelíte aj s Vašimi skúsenosťami. Uvedené produkty som konzultovala s reštaurátormi.

Odstraňovanie starých náterov - Lakostan, tento prípravok sa mi najviac osvedčil, nielen že odstráni aj niekoľko vrstiev na sebe, ale netreba ho zoškrabovať škrabkou, úplne postačí umyť vodou.

Obnova lakovaného povrchu, napríklad lakovaná drevená truhla s maľbou - renovátor laku na nábytku Schleierfrei, výborne renovuje staré lakované povrchy s poškodeným lakom, šetrný na starožitnosti.

Konzervovanie a obnova povrchu drevených predmetov vrátane maľby na povrchu, možné použiť na všetky drevené povrchy, ale nerenovuje lak, len oživuje farbu a konzervuje drevo - HG reštaurátor nábytku, volíme podľa farby dreva, svetlé a tmavé

Voskovanie dreveného povrchu - HG tekutý vosk na starožitný nábytok, zase je na výber svetlý aj tmavý

Odhrdzovanie kovových predmetov - pre šetrné odhrdzovanie bez kyselín používam odhrdzovač SYN s obsahom tanínu, lacný a výborný, malé predmety je možné máčať do roztoku Chelatonu III

Ak máte vlastné rady a vychytávky, podeľte sa s ostatnými:-)
Registrovaný uživatel
Potvrzuji Lakostan,rozpustí vše. Taky jsem ho ted použil na starou skříň. Ale musel jsem ho nechat déle působit.
Registrovaný uživatel
Ale nemam s ním zkušenosti na dyhovanem nábytku. Ta skříň byla secesní z masivu.
Registrovaný uživatel
Na dýhovanom povrchu nemám odskúšané ani ja. Momentálne idem robiť starý drevený rám na zrkadlo, ktorý nejaký kutil pretrel na bielo.
Registrovaný uživatel
Prvé odstraňovanie starej farby Lacostanom, po 10 hodinách len takto. Takže to vidím na opakovanie ešte aspoň 3 krát:-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
:evil:
Dargor6 napsal
Prvé odstraňovanie starej farby Lacostanom, po 10 hodinách len takto. Takže to vidím na opakovanie ešte aspoň 3 krát:-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Zkus to nechat delej. Ja to mel na dverich skříně 25 hodin aby to slo vsechno.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » čistenie, reštaurovanie, opravy starožitných predmetov - rady, Vaše skúsenosti

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1