Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Světové poštovní známky » co je to?

Vykupminci.cz
Numisargo

co je to?

Moderátoři: Akir, ikanek, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Moderátor
Strýček Google "доплаты" zcela nesmyslně překládá jako kapsy (a ani neví proč), ale "кошумча акы" jako "příplatky" nebo "dodatečné poplatky". Doplatné to ale určitě není. I přes azbuku by to tam nejspíš měli napsáno jako "T" či tak něco, jako v jiných, civilizovaných, zemích. A přitom "акы" překládá jako "platit", ale zpětně mu to už nejde.
Jo, a s "Кыргыз поцтасы" je strýček už naprosto mimo mísu.
Registrovaný uživatel
výplatní automat.známky...nic bych v tom nehledal...názvosloví se nemusí bezpodmínečně shodovat s naším slovníkem... V Afrikánštině třeba robot není robot, ale semafor ;-)
Registrovaný uživatel
ahoj, mohl by mi prosím někdo poradit, kam zařadit tuto známku? Vím, že je v šíleném stavu a pravděpodobně bezcenná, ale dala jsem si za cíl identifikovat všechny, co jsme se ségrou našly. Většina se mi podařila bez problémů najít, ale tahle mi dává zabrat už několikátou noc :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Stav šílený, cena 0 a navíc to není známka, ale jedna z mnoha dobročinných nálepek ve prospěch léčby raněných, invalidů a/nebo pozůstalých. Jestli k tomu existuje i nějaký katalog, to netuším.
Registrovaný uživatel
díky moc, proto jsem jí nemohla najít :D
Registrovaný uživatel
Ahoj, může mi prosím někdo poradit, ze které země je tato známka? Zkoušel jsem Turecko, Persie, atd, ale nikde jsem ji nenašel. Nebo jsem špatně hledal... Arabsky neumím, takže ji asi mám i špatně orientovanou...Díky moc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je to Hejaz https://www.stampworld.com/en/stamps/Hejaz/ 1917
Registrovaný uživatel
wow, skvělé! Díky! Jak mohu příště najít na Stamworld takovou známku sám, abych zbytečně neobtěžoval? Jediné, co mohu zadat do vyhledávání je barva. Není na ní žádná hodnota, rok, nic... A podle barvy mi to vyplivne tisíce známek... Věřím, že tento problém mají i jiní sběratelé.
Registrovaný uživatel
https://www.stampworld.com/en/stamps/Hejaz/Postage%20stamps/1916-1925?page=1

Číslo 9 D1 ⅛ Pia orange yellow
Registrovaný uživatel
dobrý den nemohu zjistit odkud jsou tyto známky jedna má německý nápis a českou měnu a tu druhou vůbec netuším a popř. z jakého sou roku děkuji za jakoukoliv pomoc

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ta vpravo je odtržený kupon od protektorátní známky (Ant. Dvořák, z roku 1941)
Moderátor
To první je zajímavý, ale netuším. Ovšem je to opravdu nový (podle stylu). Možná kdyby někdo poznal ten barák... V každým případě to ale s poštou nemá nic společnýho.

A jeden dotaz: To černý nahoře a dole tam muselo být (je na tom něco důležitýho), nebo se to dalo ořezat?
Registrovaný uživatel
dobrý den prosím neví někdo z jakého státu jsou a rok?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Rok se dá vyčíst snadno. Je to na těch obrázcích napsaný. Odkud to je by se dalo odhadnout podle použitého jazyka.

Ale se známkama to má společnýho zoubky a možná lep, co na tom byl původně.
Registrovaný uživatel
I když neumím Italsky, tak tam vidím, že jde o 50. výročí úmrtí Garibaldiho. Tedy rok 1932 a Itálie. Chybí název státu a hodnota, takže to budou zálepky. Případně mě někdo opravte.
Registrovaný uživatel
Soukromé zálepky Federazione Nazionale Volontari Garibaldini k 50. výročí Garibaldiho smrti. Na sešítku byl vyražen rok 1930 (?), šlo to blbě přečíst.
Registrovaný uživatel
pomohli by ste mi ještě s těmito známkami myslím si že je to Kréta ale nikde nemůžu najít z jakého roku jsou

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
1905 :).

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Světové poštovní známky » co je to?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1