Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » Co je to za mince ??

Vykupminci.cz
Numisargo

Co je to za mince ??

Moderátoři: Charon, Guldiner, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Prosím o určení mincí v obalech a pokud stanovíte cenu budu moc rád. Jde o pozůstalost a mám i jiné a dám je sem postupně. Je mi jasné , že foto není nic moc tak zkusím i popsat (znalí budou určitě vědět). Václav Havel na rubu nápis prezidenti , československo 1918 - 1993,leopoldus 1625 ,archidvx avs dvx dvr mar mor co tyr, ernst herzogv. sachsen coburg u. gotha, na rubu letopočet 1984 a další nápisy, furstentagzu franfurt am main im august 1868 na rubu letopočet 1984 a další nápisy. Pokud by jste chtěli koupit , tak se domluvíme.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
jedná sa o novoražby, medaile. Cena tesne nad cenu kovu, aj keď zberatelia týchto vecí budú namietať, ale je to zhruba tak.
Registrovaný uživatel
Cena kovu? A i přes to, že ten Sachsen, Frankfurt je z roku 1964 ? Mám toho víc , nebudu fotit jen slovy a jsou to staré mince... 2 korona 1913 K.B, 1 FL 1880 bez mincovny, 1FL 1860 A, 2 korona 1912 K.B, Leopoldus číslovka 3 letopočet 1694
Registrovaný uživatel
Co tohle ? Je to nějaká kolekce 6 svatých v modré krabičce a nápis na ní NUMISMATIKA

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
keď to budete fotiť bez blesku, aby sa dali spoľahlivo určiť, dostanete presnejšiu odpoveď. Ale prezident a Leopold sú v cenovej relácii ako som uviedol, to isté aj sada šiestich medailí. Nákup veľakrát mnohonásobne prevyšuje reálnu hodnotu, ktorú zistíte žiaľ až pri predaji.
Registrovaný uživatel
kmotr napsal
Cena kovu? A i přes to, že ten Sachsen, Frankfurt je z roku 1964 ? Mám toho víc , nebudu fotit jen slovy a jsou to staré mince... 2 korona 1913 K.B, 1 FL 1880 bez mincovny, 1FL 1860 A, 2 korona 1912 K.B, Leopoldus číslovka 3 letopočet 1694
Dulo, ale já mám i staré mince račte se podívat na text výše a nejde o novoražby !!!!
Registrovaný uživatel
dula77 napsal
keď to budete fotiť bez blesku, aby sa dali spoľahlivo určiť, dostanete presnejšiu odpoveď. Ale prezident a Leopold sú v cenovej relácii ako som uviedol, to isté aj sada šiestich medailí. Nákup veľakrát mnohonásobne prevyšuje reálnu hodnotu, ktorú zistíte žiaľ až pri predaji.
No tak mi nezbývá než se podívat kolik stojí gram stříbra :D
Registrovaný uživatel
No a našel jsem jednu minci (Anežka svatá) z té modré kazety před chvílí v ukončených na Aukru a byla vydražena za 500 Kč... Tak tedy nevím kolik má cenu celá sada i s krabičkou. Myslím, že prodat to na zlomkové stříbro by byl zločin :D
Registrovaný uživatel
Ty staré mince.. bez blesku

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
najcenejší je ten troj grajciar Leopolda I. mincovňa Hall. +- 500 Kč, ostatné dvoj koruny a florény niečo málo nad cenu striebra. Jedine ak je tam nejaký lepší ročník alebo mincovňa, ale to sa nedá rozoznať z tej fotky. Prípadne to vypíšte.
Registrovaný uživatel
dula77 napsal
najcenejší je ten troj grajciar Leopolda I. mincovňa Hall. +- 500 Kč, ostatné dvoj koruny a florény niečo málo nad cenu striebra. Jedine ak je tam nejaký lepší ročník alebo mincovňa, ale to sa nedá rozoznať z tej fotky. Prípadne to vypíšte.
Vždyť jsem Vám to již vypsal nahoře !!!!
Registrovaný uživatel
Kmotr- ale u minci ide o stav...nestaci len jej nominal,rok,mincovna...preto je najidealnejsie dobre foto..ako u obrazu dobre foto podpisu a celkovy nahlad...Anezka ceska ma 2 varianty..s LK a bez..preto tam moze nastat navysenie sumy.
Registrovaný uživatel
Tak zmena..anezka svata co je v tom modrom bazmeku nie je minca (ani ostatne),su to medaile od narodnej pokladnice alebo podobneho ojebovaka.
Registrovaný uživatel
tomi napsal
Tak zmena..anezka svata co je v tom modrom bazmeku nie je minca (ani ostatne),su to medaile od narodnej pokladnice alebo podobneho ojebovaka.
No ale jsou tam jakési punce na těch medailích ....
Registrovaný uživatel
kmotr napsal
tomi napsal
Tak zmena..anezka svata co je v tom modrom bazmeku nie je minca (ani ostatne),su to medaile od narodnej pokladnice alebo podobneho ojebovaka.
No ale jsou tam jakési punce na těch medailích ....
Mám blbou lupu, ale jsou tam nějaké punce a číslo 925 ryzost ??
Registrovaný uživatel
Pánové, dovolím si vstoupit do Vaší diskuze, ta sada medailí "čeští svatí" byla prodána na Aukru za 2.900 Kč - viz odkaz:

http://archiv.aukro.cz/pametni-mince-cesti-svati-stribro--i4337622708
Registrovaný uživatel
numismatik-fji napsal
Pánové, dovolím si vstoupit do Vaší diskuze, ta sada medailí "čeští svatí" byla prodána na Aukru za 2.900 Kč - viz odkaz:

http://archiv.aukro.cz/pametni-mince-cesti-svati-stribro--i4337622708
Děkuji Vám a je to přesně ono !
Registrovaný uživatel
Milý Numizmatiku a mohl by jste se mi vyjádřit i k těm mincím jako je Leopold novoražba z roku 1964 a jiným v těch kapslích ? O kterých se tady píše, že mají cenu kovu ? Jsou nahoře vyfoceny, nebo popsány teď už nevím. Děkuji moc.
Registrovaný uživatel
kmotr napsal
numismatik-fji napsal
Pánové, dovolím si vstoupit do Vaší diskuze, ta sada medailí "čeští svatí" byla prodána na Aukru za 2.900 Kč - viz odkaz:

http://archiv.aukro.cz/pametni-mince-cesti-svati-stribro--i4337622708
Děkuji Vám a je to přesně ono !


nekričte hop kým Vám nepreskočí :P
uncová medaila sa u nás predáva +- za 17,50 eur. Tie Vaše medaile majú jedna 20 g. Predajné by to mohlo byť za 1700 Kč, ale pochybujem že to niekto za tú cenu bude chcieť. To že sa to predalo na aukre nič nedokazuje.
Pripomenulo mi to jeden spor vo faleristike. :roll:
« Poslední úpravu provedl(a) dula77 v 13. 11. 2015, 19:55. »
Registrovaný uživatel
keď to budete fotiť bez blesku, aby sa dali spoľahlivo určiť, dostanete presnejšiu odpoveď. Ale prezident a Leopold sú v cenovej relácii ako som uviedol, to isté aj sada šiestich medailí. Nákup veľakrát mnohonásobne prevyšuje reálnu hodnotu, ktorú zistíte žiaľ až pri predaji. DULO já nekřičím, to vy se nějak vztekáte.. napsal jste ... to isté aj sada šesti medailí... takže jsme zjistili , že to nejsou medaile, ale přece jenom mince.... Tak já nevím rozumíte tomu vůbec ? Asi stejně , jako já :D To je reakce na tu Vaši poznámku o faleristice, vím co tím myslíte.
« Poslední úpravu provedl(a) kmotr v 13. 11. 2015, 20:11. »
Registrovaný uživatel
ja som nikde nepísal že sú to mince a ani nie sú. sú to medaile. Ale vidím, že tu nemá význam strácať čas.
Stojím si za tým čo som napísal. +- cena striebra. Osobne by som nedal ani toľko.
Registrovaný uživatel
Pre Kmotr: Urob kvalitné fotky a hoď to na aukro. Aj tak to chceš predať, tak aké naťahovanie. Tam uvidíš reálnu cenu. Nie je to žiadny poklad na Striebornom jazere a tu to pravdepodobne nik nekúpi. Ušetríš veľa času a nervov sebe aj ostatným.

Pre ostatní: Páni, obdivujem vašu nekonečnú trpezlivosť a vysvetľovanie.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Pane kmotr, na to že Vám nikdo nic nevysvětlí když si něco umanete jsme si již zvykli ale neurážejte zde prosím kolegu který toho o mincích ví 1000x více než Vy. A nejdříve si zjistěte význam pojmů mince - medaile.
To dula77, divím se že zde ztrácíte čas...
Registrovaný uživatel
OK zapomeňte na to a díky všem :D
Registrovaný uživatel
Kmotříčku to je tak,
tyto medaile patří do kategorie “vyráběno přímo pro sběratele”, je to chytrý způsob jak prodávat drahé kovy za dvojnásobnou cenu. Většinou to razí soukromé firmy v nekontrolovatelném množství které převyšuje poptávku. S numismatikou to mnohdy nemá nic společného, je to pro milovníky lesklých předmětů. :roll:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Naše mince » Co je to za mince ??

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1