Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Co je to za šutry.

Vykupminci.cz
Numisargo

Co je to za šutry.

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Nalezl jsem tyto shluky křemenů, je tam i spousta nazelenalych křemenů, patrně od břidlice, jedná se asi o křemenou žílu v břidlicovém podloží. Dokáže to někdo odborně pojmenovat. Na jednom kŕemeni jsou i zlaté krystalky, patrně pyritu (na forkach neni videt)?
Díky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
na té fotce je to celkem blbě vidět, ale přijde mi to spíš jako kalcitové mandle než křemen. Odkud to je ?
Registrovaný uživatel
Prikláňam sa tiež ku kalcitu .
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Je to z pískovny cca 5 km od Hradce Králové, byly tam u toho zelené kusy patrně břidlice, myslím že lžíce narazila na žílu (kalcitu?) a tu vytáhla na břeh.
Registrovaný uživatel
no stačí to trošku potřít octem popřipadě kyselinou chlorovodíkovou, když to bude šumět je to kalcit
Registrovaný uživatel
OK.Díky, zkusím to.
Registrovaný uživatel
Ahoj, z ktery piskovny,z Praskačky nebo od Krňovic? :)
Registrovaný uživatel
100% kalcit, zlaté pyrit; to poslední asi limonit
Registrovaný uživatel
Pisak za Lochenicemi.
Registrovaný uživatel
za Lochenicemi? ten cinnej? te tam pustili?
Registrovaný uživatel
Já jsem se nikoho neptal :-) a nikdo mě nevyhodil, ale nechodil bych tam, když zrovna pracují, prošel jsem od cyklostezky na Smiřice (a dál na Kuks).
Registrovaný uživatel
no ja tam byl stejne tak vloni,jenze na me vilit hlidac co tam chodil,sice me tam nechal se podivat na kacirek ale jen na chvili,vedeni prej tam nikoho nepusti,ani mi neodepsali na prosbu o navstevu:)
Registrovaný uživatel
Aha, já jsem slyšl za haldami štěkat nějakého velkého psa, tak jsem se tam moc dlouho nezdržel :-) U toho kačírku jsem byl taky, ale to byla drobotina, o kus dál už byly velké valouny, ale abych řekl pravdu kromě toho kalcitu jsem tam nic zajímavého nenašel, většinou jen různě zbarvené křemeny.
Registrovaný uživatel
Jinak na písnících a lomech je to čím tím horší s hledáním, důvod je prostý, nějací pitomci tam chodí krást naftu s těch velkých strojů, a tak se nemůžeme divit, že jsou pak majitelé naštvaný a už tam nikoho nechtějí pouštět :-(
Registrovaný uživatel
zrovna u tyhle Smiricky je to skoda,za moji navstevy tam byla obrovska hromada kamenu,a velikejch,bohuzel strasne zabahnenych,ale i pres bahno byly videt kusy zk.dreva,pokud vim tak smerem na trutnov uz zadna dalsi piskovna neni a dal poproudu uz tostoji trochu za prd,tady by mohly bejt slusny veci k nalezeni,jeste tam mozna zkusim nekdy napsat,neda mi to :D
Registrovaný uživatel
Tak jestli dostaneš povolení, tak bych se k Tobě přidal, kdyžtak mi sem pak napiš, protože tam bych to měl nejblíže.
Registrovaný uživatel
spolehni se,ale moc sanci nedavam,ten hlidac mi povidal ze sou tam docela prisny sefove
Registrovaný uživatel
treba takova piskovna v Praskacce ma super vedouciho,ten mi jeste popisoval kudy se ke kačírku dostanu :D
Registrovaný uživatel
OK, díky.A co v té Praskačce, jsou tam nějaké zajímavé nálezy?
Registrovaný uživatel
Prosím o určení těchto tří vzorků, ví někdo? První dva z pískovny u Plané nad Lužnicí, třetí si nejsem už jistá, kde jsem ho našla. Díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Myslím, že by to mohl být kalcit.
Registrovaný uživatel
Moc díky.
Registrovaný uživatel
Ještě prosím toto, je to zkamenělina?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
těžko poznatelné z této fotky, klidně by mohla být, odkud to je?
Registrovaný uživatel
To právě už nevím, mám to doma několik let, ale chodila jsem hledat do pískovny za Planou nad Lužnicí.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Minerály » Co je to za šutry.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1