Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o bankovkách a chlubírna » Čo máme nové ?

Vykupminci.cz
Numisargo

Čo máme nové ?

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 111 112 113 114 115 116 117 118 119 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
cedula napsal
Zdenda-3-3-3-3-3-3 napsal
O tuhle jsme se v aukci pretahovali s panem Kohoutem, jsem necekal, ze bude mit zajem zrovna on, kdyz toho ma uz jak nasrano :)


Mozno ju dal sam do aukcie :x
Keby ju vydrazil, nezaplatil by proviziu. "Mozne scenario" :lol:

Hele tak to vis, ze me to napadlo, ale nemyslim si to. Pan Kohout ji podle vseho opravdu chtel.

Jinak "fake" prihozy az do vyse rezervy se delaji bezne treba v Sotheby's i Christie's, proste ten co drazi rekne prihoz, jako by ho nekdo udelal, rika se tomu "brat prihozy z lustru".

U nas teoreticky plati, ze vyvolavacka = rezerva (minimalni cena za kterou prodavajici proda), ale vim o polozkach, kde se to deje jak jsem napsal. Duvod to ma, ze se kolikrat nakonec drazba rozjede a kdyby byla vyvolavacka rovnou rezerva, tak nikdo prihoz neudela. Psychologie.
Registrovaný uživatel
Zdenda-3-3-3-3-3-3 napsal
Hele tak to vis, ze me to napadlo, ale nemyslim si to. Pan Kohout ji podle vseho opravdu chtel.

Jinak "fake" prihozy az do vyse rezervy se delaji bezne treba v Sotheby's i Christie's, proste ten co drazi rekne prihoz, jako by ho nekdo udelal, rika se tomu "brat prihozy z lustru".

U nas teoreticky plati, ze vyvolavacka = rezerva (minimalni cena za kterou prodavajici proda), ale vim o polozkach, kde se to deje jak jsem napsal. Duvod to ma, ze se kolikrat nakonec drazba rozjede a kdyby byla vyvolavacka rovnou rezerva, tak nikdo prihoz neudela. Psychologie.

S touto psychologií jsem počítal já a sekl jsem se o pět stovek u své vyhrané aukce! :)
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Zdenda-3-3-3-3-3-3 napsal
Hele tak to vis, ze me to napadlo, ale nemyslim si to. Pan Kohout ji podle vseho opravdu chtel.


to je dobre, ze ta to napadlo.
treba si uvedomit, ze pan kohout a spol. sa poznaju. chcu zarobit peniaze ;) pri drahych polozkach sa dohodnu, kto to bude drazit, to som si isty. moze tam prist samozrejme zaujemca, s ktorym sa nepocita, to je smola.
ty si ale ryba na haku. ty to hovoris verejne co chces. vytiahnut od teba peniaze nie je ziadny problem. pri inej strategii by si si usetril kopu penazi. v zivote je to ako s kyvadlom. raz sa je hore a raz zasa dolu. treba si davat pozor, aby sa nepadlo dolu. byt dolu sa tazko znasa. a penazi nie je nikdy dost. som zvedavy, za co pojdu poukazky darexu na aurei, ktore tak velmi chces :'(
Registrovaný uživatel
cedula napsal
som zvedavy, za co pojdu poukazky darexu na aurei, ktore tak velmi chces :'(

nejeden sběratel zamáčkne slzu, při konečných cenách ;)
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Za 20 let ceny, co jsem zaplatil, budou vypadat jako velka lace. Mozna i driv.
Registrovaný uživatel
Zdenda-3-3-3-3-3-3 napsal
Rikal mi to pan Karasiewicz, myslim ze bankovnim vzorum docela rozumi, napsal o nich i knizku.

Áno a keby len knižku, ale aj diplomovku. gordot tomu rozumie.
A ako píše cedula - "vždy pred aukciou treba dať vedieť silným hráčom o čo máš záujem"
Teraz vážne - neber na ľahkú váhu čo tu cedula napísal - ušetrí Ti to peniaze.
Registrovaný uživatel
Brett napsal
Zdenda-3-3-3-3-3-3 napsal
Rikal mi to pan Karasiewicz, myslim ze bankovnim vzorum docela rozumi, napsal o nich i knizku.

Áno a keby len knižku, ale aj diplomovku. gordot tomu rozumie.
A ako píše cedula - "vždy pred aukciou treba dať vedieť silným hráčom o čo máš záujem"
Teraz vážne - neber na ľahkú váhu čo tu cedula napísal - ušetrí Ti to peniaze.

Jojo, me to vubec nenapadlo, ze by po tom sel on. Nicmene pokud je tam rezervni cena a vyhani se to tam, tak je to stejne jedno, proste musi to clovek drazit pres tu rezervu. Napriklad ta 50. SK II. vyd. tam proste byla rezerva, kdo to sledoval tak mu to muselo byt jasny.
Registrovaný uživatel
Zdenda-3-3-3-3-3-3
Ak to nie je tajomstvo, tak ten arch Hradčan, ten si bral za vyvolávačku?
Na webe, ani v PDF výsl. listine nie je uvedená konečná cena ...
Registrovaný uživatel
To je klasický dopredaj nepredaných aukčných položiek za vyvolávaciu cenu + aukčná prirážka.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Jak pise Fidzi
Registrovaný uživatel
Fidzi + Zdenda - vďaka za objasnenie - moja zvedavosť je tým pádom uspokojená ;)
Registrovaný uživatel
Pri politickej odpovedi Fidžiho a vďačnosti za ňu ma napadá jedna príhoda z histórie:
Stalinova matka bola veľmi pobožná. Jedno z mála jej prianí bolo, keď zomrie, aby jej syn prisiel na pohreb. Po jej smrti Stalin na pohreb neprišiel. Rozhodol sa byť pritomný svojou neprítomnosťou.
Registrovaný uživatel
Cedula, čo je politické na mojej odpovedi ?
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
I maličkost potěší " nedoražený specimen " stav UNC

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Niečo do zbierky...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
+1
Registrovaný uživatel
Zelena a modrej...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vyraboval jsem paspartu, mozna jsem kazisvet, ale vydoloval jsem z ni dva oboustranne anulaty 1000/1993, ktere se mne libi vic nez pasparta. Stejne jako jsem udelal s tou paspartou s temi 50/1950, z ktere mam ted jeden oboustranny a jeden jednostranny anulat.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdenda-3-3-3-3-3-3 napsal
Zelena a modrej...


To si pleteš, to byly chobotničky !! :mrgreen:
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Richter 415, stav lepsi II

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dalsi 100 zlatka do sbirky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
robila Aurea predaukcnu ochutnavku pre VIPov? :o
Registrovaný uživatel
cedula napsal
robila Aurea predaukcnu ochutnavku pre VIPov? :o

Nahromadily se mi prirustky za 2 mesice :)
Registrovaný uživatel
Kompletní sada RM 1924 – anuláty s přetiskem MUSTER a perforací

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pěkné věcičky, ještě , že mi anuláty nic neříkaj. Člověk nemůže sbírat všechno.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 111 112 113 114 115 116 117 118 119 ... > »

Sběratel.com » Pokec o bankovkách a chlubírna » Čo máme nové ?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1