Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » co říkáte na sbírání takovýchto věcí?

Vykupminci.cz
Numisargo

co říkáte na sbírání takovýchto věcí?

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
http://ceskamincovna.cz/medaile-385/petidukat-cr-2014-kralovske-zezlo-proof-4653-p/
Registrovaný uživatel
Cena zlata je zhruba 13 000, když to inzerují tak velký zájem asi není.
Prostě jen vyčuraný způsob jak prodat zlato za téměř dvojnásobnou cenu ale jestli se Ti to líbí a máš peněz na zbyt... :roll:
Registrovaný uživatel
takže sběratelská - umělecká hodnota žádná?
Moderátor
Přesně tak, jsou to moderní šmuky s přepálenou cenou. Pokud chceš investovat do zlata, sbírej zlaté mince z 19. století, za ty zaplatíš obvykle cenu kovu + něco navíc, pokud jsou dobře zachovalé.
Registrovaný uživatel
V podstatě to není mince ale lesklý předmět vyráběný “pro sběratele”, něco jako hokejové kartičky jenže mnohem dražší. :roll:
Registrovaný uživatel
Díky pánové za info, 19. stol. sice není pro mne úplně to pravé pistáciové, ale je tedy jasné, že takové dukátky Máni Téčka vydražené třeba na Auree by asi byla lepší volba, že?
Moderátor
To si připrav mnohem větší peníz, ale jestli nekoukáš na korunu, jsou zlaté mince Habsburské monarchie dobrou volbou. Jen už to chce zkušenosti kvůli falzům.
Registrovaný uživatel
To jo, proto si myslím, že na aukcích jako např. Aurea je ta možnost koupě falza asi nejmenší.
Registrovaný uživatel
No je jasný, že když chci sbírat zlaté mince, že v kapse nemám poslední kilo :-)
Moderátor
Myslím, že Aurea se to snaží držet, ale další firmy a některé pobočky ČNS na to zvysoka kašlou. Koncem února jsem byl na aukci a když jsem upozornil, že jde v jednom případě o falzum odpovědí mi bylo pokrčení ramen. Na aukci která se koná 15.3. v jistém moravském městě jsem jen podle obrázků v katalogu identifikoval pět falz.
« Poslední úpravu provedl(a) jan322 v 3. 3. 2014, 16:07. »
Registrovaný uživatel
Zajímavý postřeh. Jeden můj známý tvrdí něco podobného. Na aukci Aurea prý v konečné fázi, těsně před samotnou aukcí prý dražené položky ještě přezkoumává asi 5 odborníků a i tehdy prý občas ještě něco odhalí...
Registrovaný uživatel
A ted trochu z jiného soudku. Myslíte, že tohle může opravdu být originál?
http://aukro.cz/tolar-josef-i-viden-1705-genialni-stav-rrr-i4021786669.html
Registrovaný uživatel
mne sa nezdá.
Registrovaný uživatel
prasek napsal
A ted trochu z jiného soudku. Myslíte, že tohle může opravdu být originál?
http://aukro.cz/tolar-josef-i-viden-1705-genialni-stav-rrr-i4021786669.html

Myslím, že už sa tu tento predajca niekoľkokrát riešil. Ja by som u neho nekupoval.
Moderátor
Mně také moc ne. Navíc prodejce už falza prodával. A to že někdo napíše "hrana v pořádku" a fotku hrany tam nedá, mi taky nepřijde moc košer. Nehledě na to, že tolary opravdu nejsou nominály, které bych kupoval na Aukru.
Moderátor
Toto je také falzum

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
jan322 napsal
Myslím, že Aurea se to snaží držet, ale další firmy a některé pobočky ČNS na to zvysoka kašlou. Koncem února jsem byl na aukci a když jsem upozornil, že jde v jednom případě o falzum odpovědí mi bylo pokrčení ramen. Na aukci která se koná 15.3. v jistém moravském městě jsem jen podle obrázků v katalogu identifikoval pět falz.

Pokud jsi si jistý, tak je potřeba to zveřejnit!
Jinak třeba u Künkera jsem ještě neviděl profláknuté falsum, což se u aukce Aurea bohužel stalo, ale souhlas s tím, že oproti většině pobočkek ČNS se aspoň snaží a obecně ta odborná úroveň je vyšší. Humorné je, že někteří lidé si myslí, že na aukci ČNS jsou jen prověřené mince a že není možné tam koupit padělek.. :roll:
Moderátor
I v aukci Künkera se již objevila, např.před několika lety Burešova východočeská falza v počtu několika kusů (po upozornění se nakonec nedražila).
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
jan322 napsal
Myslím, že Aurea se to snaží držet, ale další firmy a některé pobočky ČNS na to zvysoka kašlou. Koncem února jsem byl na aukci a když jsem upozornil, že jde v jednom případě o falzum odpovědí mi bylo pokrčení ramen. Na aukci která se koná 15.3. v jistém moravském městě jsem jen podle obrázků v katalogu identifikoval pět falz.

Pokud jsi si jistý, tak je potřeba to zveřejnit!
Jinak třeba u Künkera jsem ještě neviděl profláknuté falsum, což se u aukce Aurea bohužel stalo, ale souhlas s tím, že oproti většině pobočkek ČNS se aspoň snaží a obecně ta odborná úroveň je vyšší. Humorné je, že někteří lidé si myslí, že na aukci ČNS jsou jen prověřené mince a že není možné tam koupit padělek.. :roll:


jsem také za zveřejnění, byť se asi účastnit nebudu...
Registrovaný uživatel
Tak se zeptám ještě jinak: kde berete své úlovky Vy? :-)
Registrovaný uživatel
Mohu se zeptat z čeho usuzujete že onen vídeňský tolar Josefa I 1705 je falz?
Tolar ze stejného rubního razidla byl v aukcích již mnohokrát.
Loni u Fruhwalda,za týden je v aukci u Felzmanna.
Tento obrázek(napravo)je z 87 aukce od Raucha..atd....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
prasek napsal
Tak se zeptám ještě jinak: kde berete své úlovky Vy? :-)

Tak to Ti mohu sdělit naprosto přesně:
kde se dá ;)
Moderátor
A podle čeho se falza dělají? Jen málo mincí je smyšlených. Jak už jsem řekl, prodejce falza prodal a jako takový nemá důvěru.

Jinak Nummus Olomouc, falza či mince podezřelé (pro mě):
položka 91. Eobea - Histiaia, terobol
rovněž se mi nezdají položky 96. a 106. ale nejsem antikář, takže to lépe určí Tenzor
položka 727, 3 krejcar 1622 slezských stavů, minci mám už od minulé aukce v silném podezření, připomíná mi produkty polské padělatelské dílny.
832. Leopold I., 1/2 tolar 1702 je už falzum známé delší dobu, přesto se na aukcích stále objevuje
Moderátor
Navíc jsem se na Nummusu - Hummusu před dvěma roky neskutečně pohádal. Podle mého názoru tam měli záměrně chybně určené mince. Uherské denáry "nového rázu" vydávali za slezské ražby, aby vytřískali z účastníků aukce víc peněz - taky se jim to povedlo.
Moderátor
91 je jasná, profláknuté falsum, myslím že už jsem na ni tady upozorňoval.
96 možná nějaká barbarská napodobenina.. pokud ne, tak jde o moderní padělek, rozhodně pochybuju, že by mohlo jít o dobovou oficiální ražbu. S tou naprosto nesmyslnou cenou (možná se překlepli a přidali omylem nulu?) to asi nemá smysl řešit.
106 vypadá jako litý padělek, ale z té fotky těžko říct s jistotou. Každopádně při této ceně za minci v tomto mizerném stavu asi také netřeba řešit :)
Podobně lze zpochybnit i další mince, Marcus Aurelius vypadá jako dorývaný, ale opět těžko říct s jistotou - chybí kvalitní fotky... chce to vidět naživo nebo nekupovat mince, které vypadají podezřele. Z Olomouce už jsem si odvezl dvě falsa, jedno v začátcích sbírání a druhé právě kvůli špatnému odhadu z nekvalitní fotky, naštěstí se ukázalo, že jde v tomto případě aspoň o dobové.

Jinak osobně mám z té aukce spíš pocit, že jsou tam zmatkáři (i když ne takoví jak na aukci Dukátu, který mimochodem Nummus v antice poráží rozdílem třídy jak kvantitou, tak i kvalitou, čili pokud Nummus = Hummus, pak Dukát a ČNS Tábor = superhumus :) - ono se to nezdá, ale zvláště některé římské mince jsou v Olomouci opravdu pěkné, ty nekvalitní fotky jsou dvousečná zbraň). Když došlo k nějakému pochybení, tak tam byla snaha to napravit tak, aby nebyl zákazník nijak poškozen, narozdíl od jisté jiné firmy, která udělá chybu a tváří se, že je to normální..

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » co říkáte na sbírání takovýchto věcí?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1