Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Co to může být

Vykupminci.cz
Numisargo

Co to může být

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Prosím o identifikaci "zvlaštních znamek " čr I :'( ............děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Horné tri sú makulatúri.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Nevíte náhodou někdo, co jsem to vlastně koupil ? :(
Pro srovnání jsem přiložil skutečnou známku. Ty malé jsou tištěny reliéfním (ražebním) tiskem kombinovaným s knihtiskem s autotypickým rastrem. Mají lep.
V Tribuně filatelistů č. 3/1939 jsem se dočetl, že podle Švabinského kresby byla zhotovena veliká freska pro světovou výstavu v New Yorku, ale o téhle drobotině jsem nic nenašel.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Kdo ví, co je to zač. Přijde mi, že se kresba docela liší, byť na tom obrázku je vidět prd. Třeba hodnotové číslice jsou úplně jiné. Katalog Merkur nicméně nezmiňuje nic takového mezi ZT ani mezi padělky. Třeba jde o něco nového.
Registrovaný uživatel
Přidávám větší obrázek. Kvůli velikosti a použité technice tisku si nemyslím, že půjde o zkušební tisky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Čo myslíte tým "reliéfním (ražebním) tiskem kombinovaným s knihtiskem s autotypickým rastrem" ?
Mne to príde skôr ako z laserovej tlačiarne.
Registrovaný uživatel
Obraz je plastický, zoubkování je vytvořené průsekem = reliéfní (ražební) tisk. Například jako naše skautské známky. Protože reliéfní tisk je bezbarvý bývá doplněn další tiskovou technikou a podle tmavších obrysů na okrajích kresby jsem usoudil na knihtisk. Samotný obraz se skládá z jednotlivých bodů = knihtisk s autotypickým rastrem (autotypický knihtisk). Ale kdo a proč to vytisknul je mi stále záhadou.
Registrovaný uživatel
Prodávající nemá žádné informace k tomu, kde k těm "známkám" přišel? Tipuju to na něčí home-made výrobek.
Registrovaný uživatel
Jsou z Aukra. Prodávající taky v popisu hádal, co by to asi mohlo být. Mne zaujala ta velikost a byl jsem zvědavý, o co jde. Koupil jsem je, abych si je pořádně prohlédl. :lol:
Moderátor
Hračka, zálepka, reklamní věc ...
Registrovaný uživatel
Pavel_III: To bych si myslel ve chvíli, kdy by na nich nebyla uvedena výplatní hodnota. Takhle to má spíš znaky padělku, neboť se to tváří jako regulérní známka.
Moderátor
Taky je otázka, kdy to vytiskli. Třeba už to bylo po platnosti.
Registrovaný uživatel
Pavel_III: To ale přece nehraje roli, ne? Padělek je padělek i tehdy, kdy už původní známka neplatí.
Moderátor
Vzhledem ke zmenšenině to ale padělek nemůže být. Dětské známky, co se tu ukazovaly z doby R-U, taky byly zmenšené (a zjednodušené) normální známky.
Registrovaný uživatel
Pavel_III: No, pokud se tu nezjeví někdo, kdo bude s jistotou znát původ, asi budeme moci dál jen spekulovat :) Ale čím víc spekulujeme, tím víc by mě zajímalo, co to je :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Co to může být

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1