Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » Čo zbierate priatelia?

Vykupminci.cz
Numisargo

Čo zbierate priatelia?

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Moderátor
Sme tu celkom chutná rodinka ľudí s podobnými záujmami z Čiech a Slovenska. Všetci sa "hráme" na ujov numizmatikov, všetci všetkým vieme poradiť, to je veľmi dobre. Myslím, že niektorí sa tu už aj celkom dobre poznáme, niektorí máme také a niektorí onaké názory, pomaly sa stáva, že vieme čo jeden od druhého môžme očakávať. Čo tak niečo málo na odľahčenie; každý z nás asi niečo zbiera, veľmi by ma zaujímalo kto aké obdobie, štát... Ja som sa preorientoval (vyprofiloval) výhradne na pražské groše a ich diely. Ako je to s Vami? Čo zbierate priatelia? :shock:
Registrovaný uživatel
Ja som sa po prvotnom detskom osiali "zbierat vsetko co sa trochu podoba na mince" postupne preorientoval na CSR/CSSR/CSFR a SR, teda vsetko Ceskoslovenske, Cesko-slovenske atd. :) Tak ako obehove mince, tak aj pamätne - tieto v UNC kvalite, ku proof siaham iba vtedy, ked UNC neexistuje (napr. zlate mince). A iba korunovu menu, teda dukaty ma nezaujimaju.

Druha cast mojej zbierky je "svetova" :) - z kazdej krajiny 1 minca, reprezentujuca zakladnu menovu jednotku (1 dolar, 1 rubel, 1 peso, ...). Mozem povedat, ze mam vyzbierane vsetky krajiny, ktore svoju menovu jednotku maju vo forme mince. A tie, ktore by mi chybali, som s prizmurenymi ocami a zatatymi zubami doplnil bankovkou ;)

A sucastou tejto druhej casti je "subzbierka" 1€ minci... zatial vsetkych 16 krajin 8)
« Poslední úpravu provedl(a) absik v 20. 4. 2007, 8:17. »
Registrovaný uživatel
No já zase sbírám všechno okolo WWII, především jen stříbrné mince. Hlavně německé říšské marky a předválečné čechy. Mince jsou to prostě krásné na pohled :) Není nad to otevřít krabičku a lesk stříbrných koleček na černém sametu pohladí oko i duši.

Moje subsbírka (hezký název absiku :) jsou obyčejné krejcárky Františka I./II. a Marušky T., něco málo z ČSR a ČSSR, ale to má asi každý sběratel vždycky "něco navíc".
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Hlavně sbírá mince našeho území (ČR a SR) od roku 1918 do součastnosti. Z obězních mam téměř vše, až na vzácnosti jako 5hal. 1924, 25hal. 1932, 5Kčs 1937 apod. Teď pomalu doplňuju sbírku pamětních mincí před rokem 1993. Jinak moje sbírka obsahuje mince celého světa (od Japonska po USA), ale to jsou jen mince který mam a nechci je prodat - tuhle část sbírka zatím nerozšiřuju...
Registrovaný uživatel
Já jsem sběratel začátečník sbírám tak jeden rok.V mojí zbírce jsou mince z celé Evropy,kolem 500kusu.každá jiná jiný stát. Ve druhé zbírce jsou mince z Habsburské monarchie.(Ferdinand I,II, Leopold II,Josef I, Marie Ter. ,Josef II, Frant. II, Ferdinand V....) Německé státy( Bavorsko,prusko,Sasko,Hamburk,Slezko...) Rakousko-Uherská monarchie (Frant. Josef, Karel I) v této sbírce mám asi 350 kusu mincí. Dále mám bankovky české kolem70kusu každá jiná a cizina 140kusu. To je zatím vše co jsem za tu dobu stačil koupit nebo sehnat .
Registrovaný uživatel
Zdravím přátelé, sbírám pražské groše a vše co se kolem nich točí. Teda i novoražby, repliky a ostatní mince s motivem grošů.
Moderátor
To Topa77: Tak to ste môj človek, môj najbližší príbuzný v tejto numizmatickej bande; srdečne Vás pozdravujem.
Registrovaný uživatel
Dobrý deň priatelia ja som sa zameral na Balkánsky poloostrov.Konkrétne Juhoslávia,Juhoslovanské kráľovstvo a Srbské kráľovstvo.Podľa mňa sú to nádherné mince.Z rokov 1930 - 1990 mam uz skoro vsetko.Uz len doplňujem 1882 - 1915.UŽ to aj ide do peňazí teraz.Celkovo vlastním okolo 950 kusov celý svet.
Registrovaný uživatel
Iba to,čoho je veľmi málo :) z CSR,CSSR a SR.Máte niečo pnúúúknite:)
Registrovaný uživatel
Začínal jsem s FJ1 - floreny,mince korunové měny, pak ČR a přes to jsem se dostal na středověké mince českého království a PG. Zajímám se ale také o drobnou středověkou minci moravskou. Pod 1200 nejdu. je to dost jednostranné.
Registrovaný uživatel
Australské koloniální - tady se platilo všim možným, od Holandských dukátů
až po Španělské dublony.
Kelty - kmen Bójů
České denáry Přemyslovců
a sem tam něco, co se mi líbí a mám na to. ;)
Registrovaný uživatel
nikopolus napsal
Dobrý deň priatelia ja som sa zameral na Balkánsky poloostrov.Konkrétne Juhoslávia,Juhoslovanské kráľovstvo a Srbské kráľovstvo.Podľa mňa sú to nádherné mince.Z rokov 1930 - 1990 mam uz skoro vsetko.Uz len doplňujem 1882 - 1915.UŽ to aj ide do peňazí teraz.Celkovo vlastním okolo 950 kusov celý svet.


Este pridaj Ciernu Horu. Aj ja zbieram Balkan (okrem ineho).
Registrovaný uživatel
Dobry den,mam 15 rokov mince zbieram uz od svojich piatich rokov na zaciatku som zbieral vsetko,teraz som sa zameral na FJI a Slovensky stat .
Registrovaný uživatel
zdravim chcem sa spytat probe ci by mi vedel poslat svoj email chcem sa nieco opytat
dakujem
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny.
Já se snažím o sbírku mincí grošového období. Tedy 1300 až přibližně 1548. Sbírám groše pražské i slezské vládní z tohoto období. Pokouším se o obraz oběhu drobné mince v daném období, kdy musím brát v potaz i pronikání cizí drobné mince do Čech v průběhu 15.století. Ale nechci mít desítky typů například vídeňských feniků, ale jenom na ukázku převážně ty typy zahraniční produkce, se kterými se lidé v inkriminované době nejvíce setkávali. Co se tkne grošů, chci zahrnout i pár kusů míšeňských, neboť měli své místo v oběhu na našem území a staly se i legální součástí peněžní směny. To mě pak přivádí i k myšlence doplnit sbírku o tzv. Hubáčky, které po polovině 16.století byly jako "groš rakouský" velkou a povolenou součástí českého oběhu. No a pak se ještě peru s myšlenkou o vytvoření sbírky grošového systému let 1573-1619.
« Poslední úpravu provedl(a) Liam v 27. 6. 2009, 14:42. »
Registrovaný uživatel
;) Zdravím a vítám tu nového kolegu ,na grošové období je nás tu již víc,ale to jste jistě podle zdejších příspěvků poznal.
Neuvažoval jste i o členství v ČNS pražské groše ? 8)
Registrovaný uživatel
Zdravím.
Nový nejsem. Změnil jsem nick. (Původně jsem psal pod příjmením-Merkl). O členství uvažuju, dokonce mi jacx poslal mail jak na to. Tak snad se k tomu časem odhodlám ;) .
Registrovaný uživatel
....a že je nás na grošové období více jsem poznal nejen odsud, ale také z Aukra... :'(
Moderátor
Liam: pokud budeš schánět nějakou středověkou zahraniční drobotinu, dej vědět.
Třeba doma něco najdu.
Registrovaný uživatel
pavelgregor: díky, určitě se časem ozvu. Momentálně mám silně přiškrcený rozpočet a v poslední době se soustředím na doplnění sbírky malých penízů Ludvíka Jag. Chybí mi tvoje skupina 1, typ Cast.1 a 4, příp Hás.623. Z těch zahraničních asi budu vyhledávat hals-leuchtb. a falcké feniky.
Člověk má pořád co doplňovat ve sbírce. Taky se budu muset porozhlédnout po kruhových penězích Patasonových paralelních řad B až F.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Pokec o mincích » Čo zbierate priatelia?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1