Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » Corpus Nummorum

Vykupminci.cz
Numisargo

Corpus Nummorum

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Tak som prave doarchivoval CNG, 157000 poloziek, databaza narastla o 20 GB. Teraz sa idem pozriet na ten noble.com.au :)
Registrovaný uživatel
Z mojí strany jen pochvala
;)
Registrovaný uživatel
Vanya napsal
Tak som prave doarchivoval CNG, 157000 poloziek, databaza narastla o 20 GB. Teraz sa idem pozriet na ten noble.com.au :)
Nemám slov a velmi fandím celému projektu... ;)
Registrovaný uživatel
Noble sa uz taha. Bol tam trochu problem s tym, ze polozky mozu mat viac fotiek, napr:
http://www.noble.com.au/auctions/lot/?id=265353&i=2&ret=1 ma dve fotky a moze byt aj viac.
Ale uz je to vyriesene.
Registrovaný uživatel
Maly update, databaza ma uz vyse miliona poloziek, velkost je 128 GB.
Mam uz aj vcelku funkcnu web aplikaciu pre vyhladavanie asi na urovni coinarchives, ale chcem to este zrychlit a vylepsit, aby bolo mozne robit krizove referencie do katalogov, nieco podobne ako wildwinds, ale nielen pre antiku. Krizove referencie bude mozne robit priamo z webu pokial na to bude uzivatel opravneny.
Vytvorit krizove referencie pre viac ako milion poloziek da asi dost prace :), ale nieco sa da spravit automaticky, pokial je v popisoch nejaky system a bude stacit iba jedna referencia pre kazdu mincu, o zvysok sa postaraju krizove referencie medzi samotnymi katalogmi. Pokial sa tato aplikacia stane aspon trochu popularna, verim, ze sa najde dost dobrovolnikov, ktori to vo svojej oblasti podoplnaju. Zatial to mam iba na domacom serveri, cakam na pevnu IP adresu a spustim aspon beta test pre par ludi, ktori budu mat zaujem. Pristup bude zdarma (po registracii), s moznostou dobrovolneho prispevku :)
Registrovaný uživatel
:D Výborná správa, už som sa obával, že si dokončenie musel odložiť pre iné povinnosti. Teším sa a na beta testing sa dopredu hlásim.
Registrovaný uživatel
Vanya: Nějak to ty obrázky nafoukly... Použil jsi MySQL nebo jsi šáhnul po něčem robustnějším?
Registrovaný uživatel
Rád se také hlásím jako dobrovolník, pokud to tedy zvládnu se svými IT znalostmi... :D
Registrovaný uživatel
Ako databazu pouzivam uz dlhe roky Firebird (povodne Interbase od Borlandu). Pouzivam ju uz minimalne 10 rokov a som velmi spokojny, vyhovuje mi, ze cela databaza sa da vtesnat do jedneho suboru a pre klienta nie je nutne nic instalovat. Robil som dlhu dobu vyvojara na Oracli a mozem povedat, ze Oracle by som na vlastny projekt nepoouzil ani keby bol zdarma. K MySQL som sa vobec nedostal, v dobe, ked som zacal pouzivat Firebird bola MySQL daleko pozadu co sa tyka funkcnosti, ziadne vnorene SELECTy, chybajuca podpora Unicode atd. Odvtedy sa toho dost zmenilo, ale odkedy MySQL (Sun) kupil Oracle, tomu projektu uz neverim.
Databazu nafukli obrazky, hlavne Stacks&Bowers okolo 400 tisic poloziek s velmi kvalitnymi obrazkami, postupom casu to prefiltrujem a tie detailne presuniem iba pre interne pouzitie do inej databazy.
Registrovaný uživatel
Obrázky nebo dokumenty, to vždycky databáze nafoukne.
Registrovaný uživatel
Zdravim,
pripajam prve screenshoty ako by to asi mohlo vypadat. Momentalne server bezi na mojom lokalnom pocitaci, ale je dostupny aj z webu, problem je, ze stale na tom robim a tak je to viac vypnute ako zapnute.
V menu 'Auction Houses' je mozne vybrat konkretny aukcny dom a v strome vlavo prezerat aukcie. Kliknutim na aukciu/podkategoriu alebo polozku sa aktualizuje list na pravej strane.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Takto nejak vypada vyber z menu References. Tie, ktore su v menu uz mam v databaze, zostava len vytvorit cross-referencie z aukcii. Nieco sa da zlinkovat automaticky, ale stale zostane dost manualnej roboty.
V strome vlavo je teraz katalog Huszar, cisielka v zatvorkach uvadzaju, kolko aukcnych poloziek je v databaze. Zatial 0, kedze tam som sa este nedostal...
Kliknutim na polozku z referencneho katalogu sa objavia aukcne polozky presne ako na prvom obrazku. Rovnaky princip plati aj pre menu Issuers, akurat ze tam je to zlinkovane iba podla krajin, prip. monarchov... atd. V menu Search je klasicke full textove vyhladavanie a tiez vyhladavanie v indexe (velmi rychle).
Vyzera to ako normalna aplikacia, ale je to klasicka web aplikacia, funguje v IE, Firefox aj Chrome.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pamatal som aj na azijske mince, nie je problem s cinstinou, rustinou, atd.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vypada to zajimave, tesim se na nejakou verejnou betu.
Registrovaný uživatel
Velmi dobrá práce. Mám pár návrhů, které můžete vzít v úvahu:
- přidat funkci, která po vložení názvu mince vyhledá historii cen, za které byla na různých aukcích prodána (Byl by to takový samo-aktualizující se ceník)
- ceny by se počítaly s dražební přirážkou jednotlivých aukcí (+ přepočty podle aktuálních kurzů na zvolenou měnu)
Registrovaný uživatel
dr3ex napsal
Velmi dobrá práce. Mám pár návrhů, které můžete vzít v úvahu:
- přidat funkci, která po vložení názvu mince vyhledá historii cen, za které byla na různých aukcích prodána (Byl by to takový samo-aktualizující se ceník)
- ceny by se počítaly s dražební přirážkou jednotlivých aukcí (+ přepočty podle aktuálních kurzů na zvolenou měnu)


Ty chceš opravdu přepočítávat historické ceny dle aktuálního kurzového lístku?
Registrovaný uživatel
Graf s historiou cien planujem, historicke kurzove listky nie je problem, samozrejme nie pre kazdy den, ale poslednych 20-30 rokov sa da pre kazdy mesiac a starsie kazdy rok. Chcem tam pridat napr tento widget: http://www.simile-widgets.org/timeline/ kde budu na casovej osi znazornene jednotlive predaje. Ale kedy sa k tomu dostanem neviem...
A este sa musim rozhodnut, co ponecham v tejto webovej aplikacii a co bude dostupne v tej normalnej :) Z nieco to musim financovat.
Registrovaný uživatel
Vanya napsal
Graf s historiou cien planujem, historicke kurzove listky nie je problem, samozrejme nie pre kazdy den, ale poslednych 20-30 rokov sa da pre kazdy mesiac a starsie kazdy rok. Chcem tam pridat napr tento widget: http://www.simile-widgets.org/timeline/ kde budu na casovej osi znazornene jednotlive predaje. Ale kedy sa k tomu dostanem neviem...
A este sa musim rozhodnut, co ponecham v tejto webovej aplikacii a co bude dostupne v tej normalnej :) Z nieco to musim financovat.


Kompletní denní kurzový lístek pro CZK od '93 ti můžu poskytnout, stačí říct v jakým formátu.
Registrovaný uživatel
Super, vdaka, pouzitelny je prakticky akykolvek format (okrem pdf), vacsinou si to viem vyexportovat do csv suboru a odtial do databazy. Da sa aj priamo z Excelu. Z technickeho hladiska nie je problem uchovavat aj dene kurzy (100 rokov je nejakych 36500 riadkov v databaze), problem je kde tie kurzy zohnat. Zaujimave by bolo ocistit tie ceny od inflacie, prip. prepocitat cez cenu zlata. Mozno by sa ukazalo, ze ceny az tak nestupaju.
Registrovaný uživatel
Vanya napsal
Super, vdaka, pouzitelny je prakticky akykolvek format (okrem pdf), vacsinou si to viem vyexportovat do csv suboru a odtial do databazy. Da sa aj priamo z Excelu. Z technickeho hladiska nie je problem uchovavat aj dene kurzy (100 rokov je nejakych 36500 riadkov v databaze), problem je kde tie kurzy zohnat. Zaujimave by bolo ocistit tie ceny od inflacie, prip. prepocitat cez cenu zlata. Mozno by sa ukazalo, ze ceny az tak nestupaju.


- Formát CSV
- datum ve tvaru DD.MM.YYYY
- u čísel desetinný oddělovač .
- textové hodnoty uvozeny ""

Vše:
http://gorila.netlab.cz/vanya/KURZY.zip
http://gorila.netlab.cz/vanya/LONDON.zip (Au,Ag,Pt,Pd)

Za poslední rok (každý pracovní den po 17:00):
http://gorila.netlab.cz/vanya/KURZY_LastYear.zip
http://gorila.netlab.cz/vanya/LONDON_LastYear.zip
Registrovaný uživatel
Vdaka, stiahnute. Idem teraz na pivo, tak necham tu aplikaciu 2-3 hodinky bezat (ak teda nespadne). Ak chcete, mozete sa pozriet, staci zajst na www.archad.com a kliknut na Corpus Nummorum.
Su to iba docasne pracovne stranky, grafika webu aj aplikacie bude este vela krat vylepsena, toto je len zaciatok. Co tam teda funguje? Daju sa prezerat aukcie, vyhladavanie dictionary funguje iba na Elsen, ostatne aukcie este nie su zindexovane. Full text by mal fungovat na vsetkom, ale iba jedno slovo, ziadne AND, OR, pridam neskor. Tiez referencie sa daju prezerat, ale este nie su ziadne linknute aukcne polozky.
Registrovaný uživatel
Mam iba obycajne DSL pripojenie, takze ziadna zavratna rychlost, za mesiac by to malo bezat na dedikovanom serveri a 1 GB linke.
Registrovaný uživatel
No je na tom ještě práce jako na kostele, ale vypadá to velice slibně. Chválím a držím palce ať to dotáhneš do finální podoby.
Registrovaný uživatel
Takze uz funguje aj vyhladavania podla references. Zatial som sice zlinkoval iba Elsen, ale napr. pre Cacha nasiel 40 poloziek (sice sa niektore opakuju, kedze sa nepredali - mam tam bug, ukazujem Start price ako Sold price). Celkovo som asi za 10 minut nasiel vyse 2000 referencii, co je podla mna pre zaciatok slusne. Ked spracujem ostatne ceske aukcie aspon pre Cacha, Halacku a Huszara, bude to celkom pekny zaklad.
Na obr. je Cach 313, nasiel 3 polozky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Při pokusu o vyhedávání fulltext to hapalo:
An error has occurred during program execution.
Please read the following information for further details.

EurekaLog 6.1.01

Application:
-------------------------------------------------------
1.1 Start Date : Sat, 31 Mar 2012 17:20:32 +0200
1.2 Name/Description: CN.exe
1.3 Version Number :
1.4 Parameters :
1.5 Compilation Date: Sat, 31 Mar 2012 14:03:20 +0200
1.6 Up Time : 21 minutes, 16 seconds

Exception:
-----------------------------------------------------------------------------------
2.1 Date : Sat, 31 Mar 2012 17:41:49 +0200
2.2 Address : 007780A3
2.3 Module Name : CN.exe
2.4 Module Version:
2.5 Type : EFIBInterBaseError
2.6 Message : IWUserSession.dsFullTextSearch.SelectQuery:
Incompatible column/host variable data type.
Dynamic SQL Error.
SQL error code = -303.
Arithmetic exception, numeric overflow, or string truncation.
String right truncation.
.
2.7 ID : 9F6C
2.8 Count : 1
2.9 Status : New
2.10 Note :

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » Corpus Nummorum

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1