Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » Corpus Nummorum

Vykupminci.cz
Numisargo

Corpus Nummorum

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Staci mi povolit jedno nastavenie a program bude vediet odosielat kompletne chybove reporty bud na email alebo priamo do bugtrackera (pouzivam Mantis). Zatial som venoval klientskej aplikacii strasne malo casu a podla toho to aj vypada. Okrem toho, ze uz treti rok staviam, mam momentalne aj normalne zamestnanie a tak mam denne max 3-4 hodiny na toto. Mal som mat volne cele leto, nakoniec to dopadlo tak, ze som bol mesiac na cestach a mesiac na stavbe. Vsetok volny cas ide prakticky do vyvoja administratorskej aplikacie, ktora je urcena na zber a triedenie dat. Okrem toho sa snazime dokoncit co najviac aukcnych domov, pretoze data nie su na serveroch vecne. Momentalne mame 98 aucnych domov (z asi 200 o ktorych viem), 3.9 miliona poloziek, ale nepretriedenych, takze sa tam najde vsetko cez mince, bankovky, znamky, atd. Coskoro budem mat hotove dalsie dolezite katalogy - RIC, Pick, Spink a zaujimave sa to stane az ked zacnem systematicky vyhladavat referencie a vytvarat linky. Zatial su v databaze co sa tyka katalogov iba testovacie data. Mame v plane vytvorit klientsku aplikaciu uplne na inom principe ako je tato, s moznostou katalogizacie vlastnych zbierok a moznostou kooperacie pri vytvarani databazy +++
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
Registrovaný uživatel
Ten cas hrozne leti, citam si moj stary prispevok, od ktoreho uplynulo 9 mesiacov a program stale nie je hotovy. Ale pevne verim, ze 1.oktobra bude prva ostra verzia vonku.
Tak len prezradim, ze v databaze je 11 milionov poloziek z 271 aukcnych domov (1.9 TB dat), viac info a snad aj skusobna verzia programu do konca augusta
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
Registrovaný uživatel
Par screenshotov z uzivatelskeho prostredia, novy browser podla krajin (aj s filtrom a abecednym indexom), alebo browser podla kontinentov a storoci.
Dalej vyhladavanie aukcnych poloziek cez literaturu, konkretne Crawford, Rimske republikanske mince (najdene 14688 aukcnych poloziek zlinkovanych podla katalogoveho cisla), druhy screenshot ukazuje max velkost obrazku.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
Registrovaný uživatel
points of interests Ceska Republika browsovatelne na street view

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
Registrovaný uživatel
databaza casopisov a clankov... chvilu to potrva, kym sa to naplni.
Pokial nejaka aukcna polozka odkazuje na clanok v casopise, objavi sa pod clankom ako dalsia uroven. Rovnako si odkazy do clankov a literatury moze vytvarat zberatel aj pre svoje vlastne polozky v zbierke. Vlastne zbierky su v zalozke Local (zatial rozpracovane).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
Registrovaný uživatel
Vanya : skoro som odpadol - brutálne!!! Fakt klobúk dole. Držím palce.
Registrovaný uživatel
pinocchio napsal
Ta stranka http://www.corpusnummorum.com/ je este nefunkcna? Zobrazi sa mi iba okno s obrazkom, na ktorom je v roznych jazykoch napisane Welcome a v strede velke IIS7.


to Vanya; nefunkčná adresa , je nejaký nový odkaz na Tvoju stránku? :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
k updatu web stranky (a web aplikacie) som sa bohuzial este nedostal, takze linka je stale nefunkcna, akonahle bude hotova windows aplikacia, urobim to podobne aj cez web. Este pripajam jeden screenshot, delenie pokracuje az na panovnikov, bude aj podla mincovni atd., dalsie urovne pridam podla odozvy od uzivatelov. System je flexibilny, takze to mozem urobit bez nutnosti zmenit klientsku aplikaciu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
Registrovaný uživatel
Precízna práca ako Národnom Múzeu - blahoželám ku trpezlivosti .
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
momentalne testujem automaticke vyhladavanie referencii pre katalogy, ktore nemaju unikatne cislovanie, ako je napr. Krause. Testoval som na aukcnom dome Heritage, vysledok mozte vidiet na screenshote - dukatov naslo pozehnane :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
Registrovaný uživatel
a este jeden screenshot, trochu som sa vyhral s ikonkami pre jednotlive typy statov a panovnikov a vysledok mozete vidiet tu.
Zostava mi uz iba priradit bibliogarfiu, aby sa pod jednotlivymi statmi a panovnikmi objavili aukcne polozky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
Registrovaný uživatel
Pridana moznost prechadzat na predchodcov a nasledovnikov vybraneho statu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
Registrovaný uživatel
Nejde mi otvoriť ešte nič :'( , špatne klikám Vanya ,alebo nezobrazuje sa všetkým záujemcom . :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
este som to stale neuvolnil, takze zatial iba ukazky, asi by som mal ten link z mojho podpisu upravit ;)
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
Registrovaný uživatel
Vanya napsal
este som to stale neuvolnil, takze zatial iba ukazky, asi by som mal ten link z mojho podpisu upravit ;)


Pre dnešok ti to odpúštame . :roll: :D
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Vanya- niečo by som sa chcel spýtať, ale máš skrytý mail. Môžeš mi prosím napísať?

Ďakujem.

NumizmatSR@gmail.com
Registrovaný uživatel
Miesto pracneho vyhladavania:
1. Vyberiem krajinu (Bohemia)
2. Vyberiem aukcne polozky podla typu (numizmatika)
3. Mam na vyber nove aukcie alebo stare aukcie (stare aukcie)
4. Zvolim obycajny zoznam alebo podla literatury (podla literatury)
5. Zvolim literaturu a kategoriu (Cach a Boleslav I)
6. Mam na vyber iba odkazy, pre ktore sa nasli nejake aukcne polozky
7. Vyberiem aukcnu polozku ak chcem vidiet detaily...
....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
Registrovaný uživatel
dalsia ukazka, Ceskoslovensko cez Krause, co je dost zlozite, kedze Krause ma duplicitne katalogove cisla. Aukcne polozky su vyhladane automaticky skriptom, ziadne manualne priradovanie, aj ked aj to je mozne.

Obrázky:


Obrázek vložený uživatelem
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
« Poslední úpravu provedl(a) Vanya v 17. 6. 2015, 15:49. »
Registrovaný uživatel
A este mala ukazka vizualizacie a navigacie podla vztahov medzi krajinami. Kliknutim na nejaku krajinu sa tato presunie do stredu a cely strom sa zaktualizuje. Je celkom zabavne dopracovat sa z Rimskej rise az na Ceskoslovensko.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
Moderátor
gratulujem pekne! bude to spoplatnene?
_______________
Registrovaný uživatel
babygulka napsal
gratulujem pekne! bude to spoplatnene?


V zavislosti od oblasti zaujmu a od dalsich faktorov. Program bude volne stiahnutelny a co uzivatel uvidi zo serveru zavisi od toho, ci sa prihlasi anonymne, alebo si vytvori konto a ake balicky krajin si potom vyberie. Ak niekto zbiera bezne obehove mince sveta po roku 1945, tak si pravdepodobne vystaci bez poplatku. Urcite bude velka skupina ludi, ktori budu mat pristup zdarma - staci napr. aktivne prispievat do databazy literatury, alebo doplnit obsahy casopisov, prip. doplnit alebo opravit zrovnavacie tabulky. Moznosti ako sa vyhnut poplatku bude viac.
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
Registrovaný uživatel
já su za jednorázový poplatek, tak jako http://aukce.comli.com/login.php např.
ale rád i případně pomůžu co budu moct a umět :)
Registrovaný uživatel
Poplatok pre tych, ktori ho budu platit, bude vo forme rocneho predplatneho a urcite nepresiahne cenu, ktoru clovek minie, ked pozve na veceru priatelku :twisted:
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
Moderátor
Vanya napsal
babygulka napsal
gratulujem pekne! bude to spoplatnene?


V zavislosti od oblasti zaujmu a od dalsich faktorov. Program bude volne stiahnutelny a co uzivatel uvidi zo serveru zavisi od toho, ci sa prihlasi anonymne, alebo si vytvori konto a ake balicky krajin si potom vyberie. Ak niekto zbiera bezne obehove mince sveta po roku 1945, tak si pravdepodobne vystaci bez poplatku. Urcite bude velka skupina ludi, ktori budu mat pristup zdarma - staci napr. aktivne prispievat do databazy literatury, alebo doplnit obsahy casopisov, prip. doplnit alebo opravit zrovnavacie tabulky. Moznosti ako sa vyhnut poplatku bude viac.


dik, ja som sa len pytal len zo zaujimavosti, pretoze sa jedna o velky projekt
_______________
Registrovaný uživatel
ja dufam, ze ked sa s tym vanya tolko "babre" tak ze mu to prinesie slusne ovocie a sluzba sa stane popularna ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » Corpus Nummorum

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1