Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » Corpus Nummorum

Vykupminci.cz
Numisargo

Corpus Nummorum

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Řekla bych, že to dělá proto, že ho to baví.
Registrovaný uživatel
Urcite bavi, hlavne ked vidim, ze nieco funguje tak ako ma ;)
Napr. dnes som nadefinoval ako vyhladavat Cacha asi na 10 aukcnych domoch a hned sa to prejavilo vo vysledkoch, 1613 poloziek zaradenych presne podla katalogoveho cisla, ziadne vyhladavanie nutne ... a to tam zatial nie je CNS. Inak, IV cast Dodatky mi chyba, ak moze niekto poskytnut strukturu katalogovych cisel v textovom subore, staci ked ma kontaktuje a poskytnem detaily.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
Moderátor
Uvádím tyto údaje z Dodatků:
Panovník, doba vlády
číslo Cach

Boleslav I. 929-967
mincovna Praha: č. 1016, 1017, 1018, 1019
mincovna Vyšehrad: č. 1020, 1021, 1022

Boleslav III. 999-1002, 1003
č. 1023

Jaromír 1003, 1004-1012, 1033-1034
č. 1024, 1025, 1026, 1027

Oldřich 1012-1034
č. 1028, 1029, 1030, 1031

Břetislav I. 1037-1055
č. 1032, 1033

Vratislav II., údělným knížetem na Olomoucku po r.1085
č. 1034

Ota I. Sličný, údělný kníže na Olomoucku 1061-1087
č. 1035

Ota II. Černý, údělný kníže na Olomoucku 1107-1110, 1113-1125
č. 1036
Registrovaný uživatel
Velka vdaka p. Kucera, uz je v databaze a dokonca naslo 4 polozky :D

a medzitym som nadefinoval Cacha aj pre CNS a Nummus, vysledok ... dohromady cez 4000 poloziek :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
Moderátor
Ak som to dobre pochopil vsetko robi program automaticky, vyhladava atd? Dufam, ze sa to nenahadzuje rucne, nie som programator tak tomu nerozumiem.
_______________
Registrovaný uživatel
babygulka napsal
Ak som to dobre pochopil vsetko robi program automaticky, vyhladava atd? Dufam, ze sa to nenahadzuje rucne, nie som programator tak tomu nerozumiem.


Ano, spravne. Len musim nastavit nejake parametre pre kazdy aukcny dom - ktore referencie pouziva a ako na ne odkazuje. Dalej je to uz automatika a dnes rano napr. cez 21000 poloziek rimskych republikanskych mince zotriedenych podla Crawforda za cca 30 minut - to je uz slusny studijny material. Urcite sa tam vyskytnu chybicky, to sa da potom doladit manualne.
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
Registrovaný uživatel
Prve pokusy s klientom pre Android, podobne ako web bude mozne vyhladavat podla literatury alebo podla statu / panovnika.
Zariadenia musi mat pristup k internetu samozrejme.
Pouzitie je jasne - zakaznik pride napr. do obchodu alebo na burzu, uvidi zaujimavu mincu, ak je urcena, najde ju podla literatury ak nie je urcena, vyhlada ju napr. podla statu a panovnika, zisti historicke ceny na aukciach atd...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
Registrovaný uživatel
Vyhladavanie dostava konecnu podobu.
Je mozne vyhladavat kombinaciu lubovolnych slov, "!" alebo "-" pred slovom znamena, ze sa slovo nesmie nachadzat v popise polozky.
Volba jazyka - pokial je slovo v cestine, obmedzi sa vyhladavanie iba na aukcie v cestine. Je mozne vyhladavat iba polozky s fotkami, dalej polozky, ktore nie su identifikovane do katalogu - take je jednoduchsie najst vyhladanim priamo podla katalogu a cisla.
Je mozne stanovit konecnu cenu polozky od-do a menu (neskor bude prepocitane automaticky podla kurzu v ten den, momentalne je to iba v mene aukcie).
Dalej je mozne pouzit filter na krajinu aukcie (cize povedzme iba aukcie v Ceskej Republike), aukcny dom, alebo konkretnu aukciu.
Co nie je este implementovane, ale planujem pridat je typ polozky (numizmatika, filatelia, faleristika...), momentalne to nema zmysel, kedze aukcie nie su zatriedene.
Program je mozne prepnut do cestiny a slovenciny, ale popisy poloziek su v povodnom jazyku.
Konecny vysledok vyhladavanie je este mozne dynamicky prefiltrovat na klientovi (vid. dole 'banknote')
Kvalita obrazkov pre nahlad bude lepsia, algoritmus sme vylepsili, ale kym prebehne cez vsetky fotky, podla mojho vypoctu to potrva asi 2 mesiace (>17 milionov poloziek).

Co sa tyka rychlosti - pokial neprebieha na serveri nieco vynimocne narocne, trva vyhladavanie okolo 3-5 sekund + prenos dat podla rychlosti pripojenia k internetu.
Max pocet vysledkov som obmedzil na 100 pre registrovaneho uzivatela.

Ak som na nieco zabudol, dajte vediet. Teoreticky by som mohol este zgrupovat vysledky podla nejakeho parametra, napr. rokov, aukcnych domov, rozsahu cien a pod. Rovnake vyhladavanie sa budem snazit urobit aj na web stranke. Na zobrazeni poloziek este popracujem, pridam datum aukcie a konecnu cenu vydrazenej polozky. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
Registrovaný uživatel
Vanya napsal
Vyhladavanie dostava konecnu podobu.
Je mozne vyhladavat kombinaciu lubovolnych slov, "!" alebo "-" pred slovom znamena, ze sa slovo nesmie nachadzat v popise polozky.
Volba jazyka - pokial je slovo v cestine, obmedzi sa vyhladavanie iba na aukcie v cestine. Je mozne vyhladavat iba polozky s fotkami, dalej polozky, ktore nie su identifikovane do katalogu - take je jednoduchsie najst vyhladanim priamo podla katalogu a cisla.
Je mozne stanovit konecnu cenu polozky od-do a menu (neskor bude prepocitane automaticky podla kurzu v ten den, momentalne je to iba v mene aukcie).
Dalej je mozne pouzit filter na krajinu aukcie (cize povedzme iba aukcie v Ceskej Republike), aukcny dom, alebo konkretnu aukciu.
Co nie je este implementovane, ale planujem pridat je typ polozky (numizmatika, filatelia, faleristika...), momentalne to nema zmysel, kedze aukcie nie su zatriedene.
Program je mozne prepnut do cestiny a slovenciny, ale popisy poloziek su v povodnom jazyku.
Konecny vysledok vyhladavanie je este mozne dynamicky prefiltrovat na klientovi (vid. dole 'banknote')
Kvalita obrazkov pre nahlad bude lepsia, algoritmus sme vylepsili, ale kym prebehne cez vsetky fotky, podla mojho vypoctu to potrva asi 2 mesiace (>17 milionov poloziek).

Co sa tyka rychlosti - pokial neprebieha na serveri nieco vynimocne narocne, trva vyhladavanie okolo 3-5 sekund + prenos dat podla rychlosti pripojenia k internetu.
Max pocet vysledkov som obmedzil na 100 pre registrovaneho uzivatela.

Ak som na nieco zabudol, dajte vediet. Teoreticky by som mohol este zgrupovat vysledky podla nejakeho parametra, napr. rokov, aukcnych domov, rozsahu cien a pod. Rovnake vyhladavanie sa budem snazit urobit aj na web stranke. Na zobrazeni poloziek este popracujem, pridam datum aukcie a konecnu cenu vydrazenej polozky. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Zdravím, tak jak to s Corpus Nummorum vypadá? Kdy přibližně bude veřejný, dostupný k předplacení? :D
Registrovaný uživatel
webova verzia je tesne pred dokoncenim, takto momentalne vyzera.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
Registrovaný uživatel
beta verzia online, ak chce niekto vyskusat, este mi treba par veci dokoncit, takze to budem dost casto restartovat...
Odporucam pozriet napr. cez Bibliografiu, autor Crawford, Roman republican Coinage, je tam linknutych 26 tisic minci, prip. Cach, tam je nejakych 2500. Je tam stale dost bugov a nie vsetko je prelozene do CZ/SK...
Search je obmedzeny na 10 vysledkov
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
Registrovaný uživatel
Vyskusane , len tablet mi to neukazuje spravne :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
na tablete je na taku appku prilis male rozlisenie. Specialna android verzia sa pripravuje.
Odporucam minimmalne 1280x1024
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
Registrovaný uživatel
Poopravoval som plno veci a minimalne 24 h sa toho nedotknem, kedze cestujem, takze kto chce moze skusat.
Pokial mozno nie na mobiloch a tabletoch :D
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
Registrovaný uživatel
Projekt stale zije a intenzivne sa na nom pracuje (aj ked to tak mozno nevyzera). Tak aspon posielam nejake screenshoty z windows aplikacie ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
Registrovaný uživatel
neviem ci to na tych mini screenshotoch vidiet, ale pridal som automaticke prepocitavanie cien na menu, ktoru si uzivatel nastavi a v kurze, ktory najde najblizsie k datumu aukcie. Aktualnejsie kurzy samozrejme doplnim, CZK tam mam iba do roku 2013 ako vidiet.
Mne konkretne preratava na eura.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
Registrovaný uživatel
video ukazka

https://youtu.be/5vkJEIKMccI
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
Registrovaný uživatel
Takto nejak by mohol vyzerat report pre polozku z katalogu.

Huszar 1623
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
Registrovaný uživatel
Pripadne:

M&CH CSR1-5SOK1920
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
Registrovaný uživatel
Uz je to browsovatelne cez cely katalog
Napr. Uhorsko:
Huszar

Detail pre aukcne polozky a nejaky index, cez ktory sa bude dat pristupovat na dostupne katalogy pridam zajtra
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
Registrovaný uživatel
A takto vyzera ten isty bibliograficky zaznam vo Windows aplikacii. V podstate generovany obsah je rovnaky ako na webe - cize zakladna informacia z katalogu (katalogove cislo a nazov kapitoly) plus najdene polozky z aukcii.

Vo Windows aplikacii je mozne vidiet aj dalsi volny prip. plateny obsah (ak existuje). V podstate som do programu zabudoval publikacny system, takze pokial autor bude mat zaujem, moze cely katalog publikovat aj elektronicky a zverejnit ho bud zdarma alebo za nejake $predplatne. Ako priklad vidite polozku z katalogu Macho&Chlapovic (zatial len ako demo). Kedze som admin, tak sa mi zobrazuju aj editacne nastroje, tie bezny uzivatel samozrejme vidiet nebude.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
Registrovaný uživatel
Web vyhladavac je prelozeny do CZ/SK , mozete si zvolit aj inu menu, do ktorej sa budu prepocitavat ceny (napr. CZK). Mozete vyhladavat aj cez katalog v sekcii bibliografia, alebo cez krajinu/panovnika v sekcii Politicka geografia. Linka na vyhladavac:

Link

Ak som nieco zle prelozil a existuje lepsi preklad, dajte vediet. Budem sa snazit este dolepsit prezentaciu, napr. aby bolo jasne, na co sa da kliknut, napr. linky do literatury pod popisom polozky su klikatelne, takze je mozne porovnavat ceny pre podobne polozky. Tiez tabulky su niekedy rozhadzane, ked je tam viac obrazkov... Postupne to budem dolepsovat...
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
Registrovaný uživatel
Mierne vylepsene...

graf s priebehom cien a trend.
V zozname priame odkazy do literatury a pokial existuju zrovnavacie tabulky tak aj do dalsej literatury

Na urovni kategorii a literatury pridane kolacove grafy, ktore ukazuju ako je dany katalog alebo kategoria pokryta odkazmi do archivu.

Ceny su samozrejme prepocitane do jednej meny (ktoru si nastavil uzivatel) v kurzoch ktore su najblizsie k datumu aukcie.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
« Poslední úpravu provedl(a) Vanya v 18. 5. 2018, 11:54. »
Registrovaný uživatel
Ahoj Vanya. Už je to osem rokov čo si nám tu po prvýkrát predstavil svoj projekt Corpus Nummorum. Ako to vyzerá s jeho dokončením ?
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Dakujem za opytanie ;) Mozem ta kontaktovat na mail?
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 >

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » Corpus Nummorum

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1