Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » ČR série

Vykupminci.cz
Numisargo

ČR série

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
dracek ty si tu humorista :D tak obcas mozem byt aj ja ;)
zle som sa vyjadril . nema tam byt pritomny cas ale buduci- to znamena ze europa sa pouci a vyhodenie z eurozony sa chysta uzakonit aby neboli problemy v buducnosti. bol som mystifikovany ct24 kde o tom tolko blabotali ze som to tak pochopil ako napisal ;)
acme: a kto bude pomahat cesku s jej rekordnym statnym dlhom? horne tucnakovo? :D
prijde cas ked bude mat aj vb euro a aj severske staty . a a puknete od nervov ale cesko bude mat euro tiez.
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny . V žádném případě jsem nechtěl slováky nějak urazit, jen jsem popisoval rozdíl pohledu po roku platnosti na území Slovenska. Sám na slovensko velmi rád jezdím a mám místní srdečné lidi velmi v oblibě. To nemá naštěstí s eurem nic společného.A ještě Vám pošlu jeden drobný příklad. Když jedete do zahraničí, tak Vám z 99 % dají papírové bankovky. No a např. po výstupu na Rozsutec jsme při zpáteční cestě narazili na drobné občerstvení, kde se zastavovali téměř všichni. No a najednou to začlo, ten si kopil pivko, ten nanuk, ten pro děti žvejku a td. No a saozřejmě všichni měli papírovky. Asi po 4 kupujících začal prodejce nadávat, že nemá na vrácení a td. Někam odběhl, za 10 minut se vrátil a zase to fungovalo. Jenže než jsme ápoje vypili bylo to tady znova, jenže už neměl , kde vyměnit. Jeho věta zněla Ko....ké peniaze. Takže asi tolik, tím chci poukázat, že v praxi jsou i problémy.A kdybych náhodou jenom projížděl a vytáhl třeba 200 Eu nebo 500 Eu, tak myslím že se semnou nebude ani bavit.
Registrovaný uživatel
A k platnosti eura všeobecně. Samozřejmě, že si člověk zvykne. Výkyvy jsou a budou, po zavedení eura v celé Eropě už vlastně nebudou. Takže bude pouze kurz Eu x Dolar. Vždyť se stejně všechno přepočítavá na dolary, ropa, plyn a všechny související výrobní náklady, doprava po moři z afriky a Asie. A to se nemůže nikdy změnit, ani kdyby Eu měla celá Evropa.
Registrovaný uživatel
:) trava podla vas to je chyba eura? podla mna je to chyba obchodnika ktory nema dostatocnu hotovost ;) ved okrem 500 eurovky je struktura a hodnota bankoviek a minci totozna s ceskou korunou. chyba len jedna nula
.
a myslim ze je aj zakon (odporucenie?) aby ma zase dracek nechytal za slovka , ze obchodnik nemusi prijmat bankovky ktorych hodnota je 10 krat vacsia ako cena za nakup... osobne som s tym nemal nikdy problem.je jasne ze mala zaprdena prevadzka nebude na tom tak dobre ako napr kaufland kde som platil za 3 euro za nakup 200 eurovkou... predavacka nepovedala ani slovo. aj ked peniaze odomna nemusela prijat ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
« Poslední úpravu provedl(a) jano7B9 v 18. 4. 2010, 12:17. »
Registrovaný uživatel
A k tomu nynějšímu kurzu. Vám je to na slovensku jedno, že když koupím bankovku na Aureře za cca 10.000,- Kč a budu platit Eu tak zaplatím 400 Eu a vy zaplatíte 400 Eu při přepočtu ovšem 12.000,- Sk.Takže teoreticky 480 Eu .
Registrovaný uživatel
Samozřejmě by byla podobná reakce i u nás, kdybych měl 5000,- nebo 2000,- Kč bankovku. Jen jsem podal příklad. Ale tam se jednalo i o to, že nemusel vydávat z velkých bankovek, ale i té nejmenší 5 Eu = 150 Ks. A za vlastní měny byly bankovky hodnot 20,50,100 a td. Takže nebylo potřeba toliko drobnýcj na výdeje. A to už se nezmění
Registrovaný uživatel
A ještě další příklad k Eu. Na jaký % rozdíl si trofnete typnout mzdu v Eu např. Němce a Rumuna . Čekám na typy.
Registrovaný uživatel
A jestli to dobře chápu, tak ve všech okolních státech/ polso, ukrajina, česko, maďarsko se vám vlastně prodražují nákupy oproti loňsku o 20 %. To tasky není málo.A nrjen drobné nákupy, to se musí projevovat i ve velkoobchodních transakcích s těmiti státy,
Registrovaný uživatel
trava napsal
A k tomu nynějšímu kurzu. Vám je to na slovensku jedno, že když koupím bankovku na Aureře za cca 10.000,- Kč a budu platit Eu tak zaplatím 400 Eu a vy zaplatíte 400 Eu při přepočtu ovšem 12.000,- Sk.Takže teoreticky 480 Eu .

to je len opticky klam sposobeny vykyvom kurzu. uz som to pisal minule. 1.czk nerovna sa jedna koruna. stalo sa to len raz za 16 rokov...1 kc = 1.1 sk = 10 000 kc = 11 000 sk = strata sposobena momentalnym kurzom je len 1000 kc=40 euro...co neznamena ze ceska koruna nemoze oslabit ci dokonca posilit. osobne som sa naucil zit uz s eurom a neprepocitavam. viem uz vsetky ceny v eurach a tak zijem . to by som mohol preratavat aj casy ked mlieko stalo 2 kcs a pivo 1,50 kcs..
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Já jsem jen zvědavý, jaký kurs nám ti magoři nahoře určí, jako mají Slováci sl.koruna-Euro? To bude pro nás zásadní! Nezávidím takovým, jako je "Bohous K" kde se důchod z 10tisíc smrskne na cca 400Euro. Nejhorší to museli mít Italové, při těch svých Lirách.
« Poslední úpravu provedl(a) mischel13 v 18. 4. 2010, 12:46. »
Registrovaný uživatel
trava napsal
A ještě další příklad k Eu. Na jaký % rozdíl si trofnete typnout mzdu v Eu např. Němce a Rumuna . Čekám na typy.
precitam si na wikipedii a vim.ale naco porovnavat? to nema ziadny vyznam.to mozme porovnavat cechov s afrikou kde ziju z 20 kc na den ... a neumreli a je im pomerne dobre
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
mischel13 napsal
Já jsem jen zvědavý, jaký kurs nám ti magoři nahoře určí, jako mají Slováci sl.koruna-Euro? To bude pro nás zásadní!

osobne si myslim ze to bude minimalne 2o kc za euro , ked nie nejakych 18 :roll:
strhne sa euforia na trhoch s bliziacim prichodom eura a spekulacie potiahnu cenu nadol...podobne ako pri slovensku, aj ked to bolo podporene rastom hdp 10 percent. takze trosku ina situacia...
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Ono co bude za cca 5let, kdybychom my měli také mít Euro, také pevně doufám, že se to nějak podělá a budeme mít stále naši "korunku", myslím v Evropě podělá! Nedávno jsem četl úvahy numismatiků, kterým od příštího roku bude ČNB razit novou emisi zl.mincí a v plánu je na 5let ta emise. Jestli to není poslední emise s českou korunou?
Moderátor
Pokud vyhraje v kvetnu Paroubek tak se predpokladany termin minimalne o dalsi 4 roky posune...
Moderátor
P.S. to vsak neznamena ze doporucuji odmitacum eura volit Paroubka :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Takže Jirku do Strakovky!!! :mrgreen:
Registrovaný uživatel
mischel13: a ked to bude posledna emisia tak co sa stane? nic, len sa zmeni napis na pametnej minci z kc na euro popripade znak e. nic ine sa nezmeni . robi sa tu nejaky fenomen z ceskej koruny ,nechapem preco. v com je ina od tureckej liry , okrem toho ze je ceska? je zaujimave vyciciavat europsku uniu ale ked dojde na nejake povinnosti uz sa dotoho nikto nehrnie...vid prijatie eura
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Tak kdyby tento blog byl v Turecku, tak bychom se bavili o turecké liře, ale jsme tam kde sme, tak se bavíme o naší měně! :P Ono to být dle obyčejných lidí, tak by tato situace nenastala! V referendu by to totiž neprošlo, a nejen přechod na Euro! ;)
Registrovaný uživatel
Vidím, že diskuse nad eurem vyvoláva zbytečné emoce. Dnes je naštěstí demokracie, tak každý z nás může říct/ zatím/ svůj názor na tuto měnu. Tak podle toho činíme. Já to ze své strany uzavírám následovně. Eurobankovky se mi vůbec nelíbi, se zavedením eura nesouhlasím a raději budu při svých nečastých cestách po zahraničí měnit měnu v bance, než aby byla všude stejná. Centralismus už tady jednou byl a všichni víme, jak to dopadlo. A k té emisi zlatých mincí ČR. Myslím, že když to je ucelený souibor v hodnotě 5000 Kč za jednu minci, tak nebude nikdo u deváté nebo desáté měnit nominál např na 238 Eu. To je nesmyl. Takže máme ještě 5 let/ skoro 6 / klid.
Registrovaný uživatel
Vrastmě se však k tématu. Série bankovek ČR následují abecední řadou. Jedním se liší např. od bankopvek Slovenska. Tam měla každá emise jiný datum vydání. U nás se objevují nové série / nejlepší příklad 100 Kč/ např. F , ale stále s rokem vydání 1997. TAkže všechny série / C,D,E,F / byly tištěny v tomto roce a jsou dávany do oběhu postupně?
Registrovaný uživatel
mischel13 napsal
V referendu by to totiž neprošlo

to by nepresiel ani rozpad CSFR. o niektorych udalostiach proste ludia nemaju rozhodovat v referende a nechat to na politikov.
a ked to trava uzatvara a uzavrem to aj ja.ved tema je o niecom inom.ale pri prechode na euro je uplne jedno ci cnb vydava nejaku seriu alebo nie , jednoducho sa ukonci seria a skoci sa na euro, a este som nevidel ze by pametne mince preratavali doslovne podla kurzu... proste 200 kc = 10 evri
a 2000 kc = 100 (50) evri , nech je kurz aky chce.SR mala 200 sk a teraz ma 10 evri mince.
a poslednu vec:pisu tu zberatelia bankoviek a minci a nie zberatelia grafik a obrazov... zberatelovi je predsa jedno co zbiera...proste chce mat komplet zbierku a plynylo prejde na svoju dalsiu menu....cesku menu - euro
a mozme diskutovat o seriach bankoviek 8)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
« Poslední úpravu provedl(a) jano7B9 v 18. 4. 2010, 17:06. »
Registrovaný uživatel
S téím souhlasím, že se plynule přešlo z pamětních 200 Sk na 10 Euro. To je pochopitelné. Však se tím uzavřela pro mně jedna kaúpitola. Rovněž sbírám pamětní mince Sk, ale od přechodu na Eu, jsem toho nechal.Je to pro mě nová kapitola a když ještě vemu ten náklad,tak je to na považenou. Každý to sběratelsví bere částečně i jako investici, ale s tímto nákladem se bojím, že zhodnocení bude minimální, jestli vůbec nějaké bude. To samé je teď u českýžch 200 Kč, rovněž se náklad vyšplhal do takové výše, že se mince prodávají po roce až dvou levněji, než při jejich nákupu. Samozřejmě i toto ke sběratelství patří , ale ta radost je taková nějaká menší. A když tu minci vidíte prodávat téměř všude, tak uvažujete různě.Ale i přesto si dovolím tvrdit, že ucelený soubor 10 ks mincí, nerozdělí na dvě nominální hodnoty. Hodnota mince je stanovená množstvím kovu , dle odpovídacího nominálu, zvláště u mincí standart. Ale to odbíhám od tématu.
Registrovaný uživatel
A k těm sériím. Viděl už někdo na vlastní BULVY ty slovenské Zetka? Myslím tím 200 a 5000 Sk 1995.
Registrovaný uživatel
Mne by zajímalo, jestli by se ta informace o náhradních sériích dala sehnat oficiální cestou /dotazem v ČNB / a pokud ne, tak neoficiální. Přece super tajné to být nemůže, když dřív bylo Z a každý to věděl. Ještě jeden dotaz bych měl. Pokud přijdu do banky a budu žádat balíček bankovek /třeba rozměnit 5000 na 100x 50kč/ vyjdou mi vstříct, nebo mě pošlou někam? Tak by se dalo projít větší množství sérií...
Registrovaný uživatel
trava: bohous_k sem dal dnes uncu zlata s hodnotou 50 dolarov tu a tak je to aj na euro minciach
Wogoo11: banka a myslim ze aj posta vam vyjde v pohode v ustrety. len neviem ci za poplatok a ci by boli bankovky unc
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Sběratel.com » Naše papírová platidla » ČR série

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1