Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » ČR série

Vykupminci.cz
Numisargo

ČR série

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Nesystematické pouštění sérií do oběhu vzniklo zřejmě tím, že STC musela natisknout a přesunout do ČNBvelké množství oběživa do zásoby. Důvodem je obměna starých číslovačů v Numerotě za nové. Sérií "I" se totiž vyčerpal počet písmenných variant. Číslovače mají deset znaků na kolečku čili písmena A-I a čísla 0-9. A ČNB asi pouští do oběhu zrovna to, co je ""navrchu".
Registrovaný uživatel
U 2000 Kč série "E" se nabízí možnost, že intervence ČNB, která po dva roky silně snižovala hodnotu koruny nákupem valut v celkové hodnotě 2 bilionů Kč, byla určitá část pokryta a realizována právě touto sérií dvoutisícovek.

A jak je u ČNB obvyklé, tak zřejmě pár VIP obchodních partnerů získalo zase exkluzivitu v podobě nám smrtelníkům dosd nedostupných špeků.
Moderátor
Předpokládám, že stokoruny H80 341088 (~9) nejsou zajímavé.
Moderátor
1000 Kč I91 160369 nebo 160370 z nových balíčků - má někdo zájem? (Ostatní šly s důchody.)
Moderátor
Jenom abyste si nemysleli, že kecám:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Cena, pro případného zájemce, lidová = nominále + poštovné (to dle dohody) + 20 Kč balné a další bankovní poplatky.
Registrovaný uživatel
Když máte přístup k novým balíčkům, jiné série byste vytáhnout nedokázal?
Moderátor
No, až takový přístup nemám. K čemu se dostanu, to mám. A to ještě musím mít za co to vyměnit.
Registrovaný uživatel
Dobrý večer, obracím se na Vás s prosbou. Byl by někdo ochoten pomoci ocenit Tuto bankovku ? 2000 Kč série E 20 000132. Je z oběhu, určitě má dva přehyby. Předem děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobry vecer Filkat,
moc diky za dotaz a za fotku.
Na urceni ceny je prilis brzy se obavam.
Registrovaný uživatel
Ahoj,
v tento horky moment 2.500, - urcite, možná i malinko vice... Záleží na poctu kupujících.. Každopádně s Éčkem si ještě uzijeme.. :-D
Registrovaný uživatel
Ja by som bol optimista. Pravdepodobne je vytlačená miliarda bankoviek, takže niekde ich budú veľké kopy. Či už v pokladničke ČNB alebo v iných bankách. Treba len vyčkať až sa pomaličky dostanú do obehu.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
zajimave je, ze jsou to vse nizka cisla, nedavno tu byl obrazek 000435, ted 000132, to vypada skutecne na uplny zacatek - prvni stovky archu ...
« Poslední úpravu provedl(a) jirka72 v 25. 4. 2018, 17:52. »
Registrovaný uživatel
Dobrý den Filkat,

jak říkají kolegové, ještě je velmi brzo u nové série odhadovat cenu. Jestli máte zájem, koupím ji od vás za 2.200,- Kč. Napište kdyžtak na mail: pivovar-mh@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Jinak k předchozí diskuzi.... Zajímavé rovněž je, že 200 Kč série G z třetí desky se v oběhu vyskytují velmi vzácně... Prohlížím každou bankovku a na třetí desku jsem narazil jen 3x, z toho G62 a G71 byly oběhové, ty jsem hned pustil a pak jsem měl štěstí a narazil jsem na G66 v UNC.... Je možné, pokud se už připravuje tisk série H, tak ČNB do oběhu vyšší série G ani nedá...
Moderátor
Oběživo jsem poslal do oběhu.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, všem děkuji za názory, uvidíme co se z těch Éček nakonec vyvrbí.
Moderátor
Stokoruny H83 a H61 (UNC) a ohnutá dvoustovka F61 skoro anulát ;) . Kdyby někdo mermomocí chtěl, než to pošlu zase do oběhu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ale tak já bych si tu dvoustovku vzal.
Kontakt mám veřejný.
Registrovaný uživatel
Ta dvoustovka už asi není, že?
Registrovaný uživatel
Zdravím
Tohle mi vyplivl bankomat. Nesbírá někdo tyto čísla, než to utratim ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
KubaDvorak napsal
Ta dvoustovka už asi není, že?

Zatím jsme se ještě nedomluvili, tak je. (Akorát nevím jestli chybotisky není přítomen nebo blbne e-mail.)
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
KubaDvorak napsal
Ta dvoustovka už asi není, že?

Zatím jsme se ještě nedomluvili, tak je. (Akorát nevím jestli chybotisky není přítomen nebo blbne e-mail.)


O tu dvoustovku bych mel zajem, napiste mi na:
jk4ZAVINACseznam.cz

Diky!
Registrovaný uživatel
Dostaly se mi do ruky nove stokoruny s po sobe jdoucimi seriovymi cisly. Mam jich deset a pry je mam nabidnout, nez je dam do obehu. Ze by mohly udelat radost sberateli. Muzete mi poradit, zda je o takove veci zajem?
Registrovaný uživatel
Jeste foto 😋

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... > »

Sběratel.com » Naše papírová platidla » ČR série

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1