Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » ČR série

Vykupminci.cz
Numisargo

ČR série

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Pod UV by to mělo být stejné, jak psal tuším acme. Já mám totiž UV docela špatnou (nevhodnou), protože některé barvy na nových emisích ČNB mi nevidí.
Registrovaný uživatel
pravda, necetl jsem poradne predchozi prispevky, BROUCK uz psal, ze zadny rozdil nenasel.
OK, to se dalo cekat.
Registrovaný uživatel
to brouck: Prošel jsem si záznamy o 20 Kč 1994. Přechod pásku ze středu doleva nastal u 1. archu série "B" (B01-B35).
000001-431880 - pásek uprostřed
466450-999999 - pásek nalevo
takže někdy mezi 431 a 466 tisícem.
Registrovaný uživatel
ZetPe napsal
to brouck: Prošel jsem si záznamy o 20 Kč 1994. Přechod pásku ze středu doleva nastal u 1. archu série "B" (B01-B35).
000001-431880 - pásek uprostřed
466450-999999 - pásek nalevo
takže někdy mezi 431 a 466 tisícem.


Díky moc za info.
Moderátor
Tak se mi dneska zvedl trochu adrenalin, když jsem měl možnost prolézt cca 300 ks pětistovek ... říkal jsem si, jestli náhodou nenarazim na zprofanovanou sérii C62 s blbym číslovačem .... no narazil jsem na 1 kus, ale bohužel - číslovač byl správnej (konkrétně C62-438355). Asi se jí nedočkám :(

Jen pro ucelenost přidávám zjištěné nejnižší / nejvyšší zachycené číslo (de facto je tedy minimálně nějakých 8000 ks vadných)

C62 521636 (velký číslovač: 621636)
C62 529936 (velký číslovač: 629936)
Registrovaný uživatel
Dnes z bankomatu 2000Kč - s.C93! :shock: Už se pomalu blíží série D! ;)
Moderátor
Dnes z bankomatu 20 BGN, kromě sérií "А" (vzor 1999) a "Б" (vzor 2007) už také série "Я" (vzor 2007).
To jen tak pro odlehčení :mrgreen:.
Registrovaný uživatel
to acme2000: Náklad do Numeroty je až 10.000 archů, takže můžeme počítat se stejným počtem chybotisků. Otázkou je, který z číslovačů byl nastaven špatně. Přikláděl bych se k menšímu číslovači. Při zvětšení se mi jeví, že první číslo "5" je nepatrně vychýleno nad účaří, čili zřejmě zaseklé při přetočení. Definitivní odpověď by byla, kdyby někdo předložil správně očíslovanou bankovku v rozmezí 520001-530000 nebo 620001-630000.

Nejnižší a nejvyšší dosud doložené číslo:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
to dejvy: jestli má bulharština stejně řazenou abecedu jako ruština, tak by měly série jít za sebou: A, B, V, G, D, Je, Jo (foneticky z cyrilice). Jestli mne paměť neklame, tak "Ja" je poslední písmeno abecedy, čili jako naše "Z". Není to náhodou náhradní za zmetky?
Moderátor
Taky jsem nad tím přemýšlel, ale na to je jich celkem dost. Když to vezmu na procenta, cca 30% jsem měl sérii "А", 65% sérii "Б" a 5% série "Я", přičemž všechny byly "ЯА". Hypoteticky se domnívám, že z nějakého důvodu u stejného vzoru skáčou ze začátku abecedy na konec; podobně třeba u bankovek 10 BGN jsem měl kromě série "А" i sérii "Ю" (ale těch mi zase neprošlo rukama tolik, abych z toho mohl něco odvodit).
Registrovaný uživatel
Obrázek vložený uživatelem

JA jsem taky viděl ale nebyly v UNC tak jsem je poštěl dál
Registrovaný uživatel
ZetPe napsal
to brouck: Prošel jsem si záznamy o 20 Kč 1994. Přechod pásku ze středu doleva nastal u 1. archu série "B" (B01-B35).
000001-431880 - pásek uprostřed
466450-999999 - pásek nalevo
takže někdy mezi 431 a 466 tisícem.


nasel : prouzek uprostred - B33 448194

(obrazek mam ulozeni nejde mi to sem nahrat)
_______________
www.Papirovaplatidla.cz
Katalog bankovek Československa od r.1918 až do dnes.
Registrovaný uživatel
Myslím, že mám správně očíslovanou C62 62XXXX. Mám to v práci a už asi 14 dní to sem chci dát, ale nestíhám nebo to pro mě není životně důležitý ;) Zkusím to snad příští týden...
ZetPe napsal
to acme2000: Náklad do Numeroty je až 10.000 archů, takže můžeme počítat se stejným počtem chybotisků. Otázkou je, který z číslovačů byl nastaven špatně. Přikláděl bych se k menšímu číslovači. Při zvětšení se mi jeví, že první číslo "5" je nepatrně vychýleno nad účaří, čili zřejmě zaseklé při přetočení. Definitivní odpověď by byla, kdyby někdo předložil správně očíslovanou bankovku v rozmezí 520001-530000 nebo 620001-630000.

Nejnižší a nejvyšší dosud doložené číslo:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
tak opravdu mám správně očíslovanou C62 624493, bohužel zatím mám jen scan v malém rozlišení a ještě k tomu v pdf :roll: pokud by ten obrázek přesto někdo chtěl kvůli archivaci tak mu to klidně pošlu...
Registrovaný uživatel
to vladik: Jestli máte správně očíslovanou C62-624493, tak by to znamenalo, že byl špatně nastaven stupňovitý číslovač. Prosím o ten obrázek na mail v mém profilu, díky.
Registrovaný uživatel
Tak jsem to poslal...

ZetPe napsal
to vladik: Jestli máte správně očíslovanou C62-624493, tak by to znamenalo, že byl špatně nastaven stupňovitý číslovač. Prosím o ten obrázek na mail v mém profilu, díky.
Registrovaný uživatel
vladik napsal
tak opravdu mám správně očíslovanou C62 624493, bohužel zatím mám jen scan v malém rozlišení a ještě k tomu v pdf :roll: pokud by ten obrázek přesto někdo chtěl kvůli archivaci tak mu to klidně pošlu...

mohl bych rovněž poprosit o obrázek, může být klidně v PDF. díky.
MutinaZ@seznam.cz
Registrovaný uživatel
vladík, Vás si pamatuju, jste opravdu "sériový" muž :)

já bych se chtěl zeptat ZetPe, jestli by mohl rozvinout svou myšlenku, proč si myslíte, že stupňovitý číslovač?
Díky
Registrovaný uživatel
Děkuji Vladikovi zaobrázek, pro archiváře posílám číslo bankovky C 62 624493, vcelku zajímavé.
Moderátor
tráva > číslo to už bylo zmíněno v několika předchozích příspěvcích - lepší by bylo, kdyby to sem radši někdo nahrál (než si sem všichni psali o poslání mailem ;-) )
Registrovaný uživatel
Asi joo :D příležitost dělá...hledače. Mám možnost a baví mě to, už jsem skoro sesbíral série D29-D56, ale kolečka jsou kolečka ;)
chybotisky napsal
vladík, Vás si pamatuju, jste opravdu "sériový" muž :)
Registrovaný uživatel
vladik napsal
Asi joo :D příležitost dělá...hledače. Mám možnost a baví mě to, už jsem skoro sesbíral série D29-D56, ale kolečka jsou kolečka ;)
chybotisky napsal
vladík, Vás si pamatuju, jste opravdu "sériový" muž :)


oj tak to je pořádný kus práce. Doufám, že se Vám kromě zajímavých sérií někdy podaří narazit i na chybotisk a nabídnete ;)
Registrovaný uživatel
Určitě, velmi rád bych měl na novou literaturu a někomu jinému udělal radost, páč vedle v mincích si člověk něco koupí a hned to nějaký odborník pomluví a doporučí jinou a jinou 8) což je sice dobře, ale kde na to člověk má brát :twisted:
Registrovaný uživatel
acme2000 napsal
tráva > číslo to už bylo zmíněno v několika předchozích příspěvcích - lepší by bylo, kdyby to sem radši někdo nahrál (než si sem všichni psali o poslání mailem ;-) )

Zkoušel jsem obrázek od Vladika sem vložit, ale bohužel je ve špatném souboru a nepobvedlo se to.
Moderátor
chybotisky napsal
vladík, Vás si pamatuju, jste opravdu "sériový" muž :)

já bych se chtěl zeptat ZetPe, jestli by mohl rozvinout svou myšlenku, proč si myslíte, že stupňovitý číslovač?
Díky


odvíjel bych to od myšlenky, že se tisklo ... nejlépe demonstrovat na časové lince (nejdřív malý č. a pak velký stupňovitý):

4xx.xxx / 4xx.xxx - ještě normální stav

5xx.xxx / 5xx.xxx - na toto zatím nemáme důkaz, že by existovala. nicméně myslel jsem, že spíš bude dohledatelná tahle než ta se správnými šestkami na začátku, protože takhle by to vypadalo, že se malý přetočil (správně) o jednu cifru 4>5, kdežto velký o dvě (!!) 4>6

5xx.xxx / 6xx.xxx
- tady už je ta špatná (prokázaná) kombinace

6xx.xxx / 6xx.xxx - tady tahle je už prokázaná, vypadá to, jako kdyby došlo ke korekci číslovače (protože 6xx.xxx / 7xx.xxx) není. Opět ale vyvstává otázka, proč se velký nepřetočil na cifru 7 (možná to už tedy mohl být zásah obsluhy?)

7xx.xxx / 7xx.xxx - normální stav
« Poslední úpravu provedl(a) acme2000 v 26. 12. 2011, 11:23. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... > »

Sběratel.com » Naše papírová platidla » ČR série

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1