Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » ČR série

Vykupminci.cz
Numisargo

ČR série

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Velká gratulace Poutnik1552! Překonal si me o 4 čísla v pseudosouteži o nejnižší číslo na Éčku (viz o stránku zpatky) :-) Mohu se jen zeptat ze zajímavosti na město kde se vyskytla...? Díky
Registrovaný uživatel
Á propos, možná by nebylo ani od věci hledat i nejvyšší číslo na Éčku! Podle ústního sdělení jednoho pracovníka ČNB se Éčka tiskla jen do čísla 000500. Samozřejme jen prvni arch, tedy E 01 - E 24.Tak zkusime to potvrdit...?
Registrovaný uživatel
Děkuji za gratulace. Bohužel bankomat to nebyl, to bych ho snad celej vybral :D Dostal jsem ji, když jsem ve stavebninách v Brně platil cement Masarykem :D Jen co mě tedy opravdu mrzí, že bankovka je přeložená, stav tak 1/1.

Shodou okolností jsem včera byl v ČNB a mluvil jsem s jedním známým (bohužel ale není v hierarchii ČNB tak vysoko)o již dnes slavné 2000 Kč, série E. Údajně žádné kusy na pobočkách ČNB již nejsou, v Brně a v Plzni ani nebyly, v Praze jich bylo pár a byly dány konkrétním lidem. Dále z první desky (01-24) se vytiskla pouze 1/4 a z toho byla většina na tiskové zkoušky ČNB, zbytek, velmi malé procento, šlo do oběhu. Poslední věc, co mi sdělil, že jiná čísla než nuly se vyskytují pouze na posledních třech pozicích, jak již zmínil blacknotes a potvrzují to i zachycené bankovky z oběhu zde zmíněné.

Samozřejmě jsou to jen nepotvrzené informace, třeba má zde někdo lepšího známého, který by nám celou situaci osvětlil.
Registrovaný uživatel
acme2000 napsal
Kolegové, díky za věcné příspěvky, podle nich jsem upravil tabulku a zvýraznil, čeho bychom se měli kdyžtak všímat v peněženkách :-) Kromě vašich poznámek jsem zaznamenal ještě i svoje poznámky, které jsem měl různě zapsané, pomohlo to např. u 1000 Kč - série J27 (druhý arch), kontrolní číslo 240444. Tak pokud budete mít někdo nějaký doplněk či postřeh, sem s ním :-)


100 Kč (sérií celkem = 01 - 84)
F, G, H - kompletní rozsah 01 - 84, aktuálně se čeká na sérii I

200 Kč (sérií celkem = 01 - 96)
E, F, G - kompletní rozsah 01 - 96, aktuálně se čeká na sérii H
(u G zachycena poslední deska - série 73, u předchozí desky zachyceny např. G62...)

500 Kč (sérií celkem = 01 - 84)
E - kompletní rozsah 01 - 84
F01 - F84 (potvrzeny vysoké série z posledního archu? zatím jen první arch??)
G01 - G28 - otevřeno (již zachyceny bankovky z prvního archu)


1000 Kč (sérií celkem = 01 - 96)
G01- (G48 ) - otevřeno (vyšší série ze třetího archu nedoloženy)
H, I - kompletní rozsah 01 - 96
J25 - J48 - otevřeno - druhý arch (zachycena v oběhu série J27)

2000 Kč (sérií celkem = 01 - 96)
C, D - kompletní rozsah 01 - 96
E ??? - zatím potvrzen jeden exemplář s nízkým sériovým číslem (viz obrázek od Trávy)
F01 - F24 - otevřeno (zachycené série F02, F04, F22...)



5000 Kč (série celkem 01 - 96)
A 01-24, B 01-48
C25 - C48 - otevřeno (zachycena C31)


Ještě bych se vrátil k tomuto staršímu příspěvku od acme 2000. Konkrétně k 2000 Kč sérii F, zde je potvrzena druhá deska - F40 638574
Ale hlavně, co mě zajímá je 200 Kč série G. Zaměřil jsem se na tuto sérii a každou bankovku z třetí desky jsem si zapsal a zde je jejich přehled:

G52 337079
G53 055324
G54 353235
G55 038492
G56 109764
G61 064341
G62 075412
G62 177710
G63 203203
G66 026513
G66 123145
G68 347928
G68 093475
G68 076054
G68 064338
G69 076217
G70 001547
G70 001548
G70 001549
G70 001550
G70 001551
G70 074233
G70 219716

V oběhu se teda moc nevyskytují a ze čtvrté desky jsem zatím neviděl ani jeden kus...
Registrovaný uživatel
Ja na druhou stranu slyšel ze dvou ruznych zdrojů, že Éčka nechala banka vytisknout na testovani nějakých novych třídících či počítacich mašin... Ale přece mohli na totéž použít i tehdy stávajících serií C, D a neblokovat tak kvuli par testovacim kouskum celou jednu sérii E, ne? Holt, jsou to jen dohady, do hlav našich centrálních bankéřu nikdo z nas nevidi....
Moderátor
Poutnik1552: 200 Kč série G - mam 2x G65 UNC (nebo mozna temer UNC) z bankomatu, cisla za sebou a 1x G70 z obehu - maji vetsi hodnotu nez nominal nebo mam utratit?
Registrovaný uživatel
numismat napsal
Poutnik1552: 200 Kč série G - mam 2x G65 UNC (nebo mozna temer UNC) z bankomatu, cisla za sebou a 1x G70 z obehu - maji vetsi hodnotu nez nominal nebo mam utratit?



Dobrý den, no myslím, že je můžete utratit, když nejsou v UNC. Popravdě ohledně konce série G u 200 Kč jsem zmaten. Můj názor je, že kvůli přechodu na nový vzor (série H) vytiskli z třetí desky daleko menší množství bankovek než z první a druhé desky. A čtvrtá deska je velký otazník... na tu jsem ještě nenarazil...
Registrovaný uživatel
blacknotes napsal
Ja na druhou stranu slyšel ze dvou ruznych zdrojů, že Éčka nechala banka vytisknout na testovani nějakých novych třídících či počítacich mašin... Ale přece mohli na totéž použít i tehdy stávajících serií C, D a neblokovat tak kvuli par testovacim kouskum celou jednu sérii E, ne? Holt, jsou to jen dohady, do hlav našich centrálních bankéřu nikdo z nas nevidi....


No proto by to právě chtělo někoho, kdo by nám tu záhadu konečně rozsekl... Jak říkáte, to klidně mohli udělat na poslední desce série D Nebo pokud už ji měli natisklou, tak třeba na první desce série E a další desky normálně tisknout a ne, že ji úplně vynechají a pak jdou rovnou na F, která bude asi zřejmě opět plnohodnotná (už jsou známy exempláře z druhé desky)
Je to asi stejný, jako u 500 Kč.. u nich emisi ČNB rovněž nechápu... série D, druhá deska minimum bankovek, pak E celá, F,G jen první desky zatím... kdo to má chápat? :D
Registrovaný uživatel
Nejspíš to je v tuto chvíli pro zasmání, ale kdyby byla nějaká 2000 Kč série E k mání, zariskoval bych a koupil ji (samozřejmě s příplatkem nad nominál). Kdyby někdo měl na prodej, napište mi na mnovak55@volny.cz. A já pak budu doufat, že to nebude stejný případ jako 500 Kčs série B. :)
Registrovaný uživatel
Poutnik1552 napsal
Shodou okolností jsem včera byl v ČNB a mluvil jsem s jedním známým (bohužel ale není v hierarchii ČNB tak vysoko)o již dnes slavné 2000 Kč, série E. Údajně žádné kusy na pobočkách ČNB již nejsou, v Brně a v Plzni ani nebyly, v Praze jich bylo pár a byly dány konkrétním lidem. Dále z první desky (01-24) se vytiskla pouze 1/4 a z toho byla většina na tiskové zkoušky ČNB, zbytek, velmi malé procento, šlo do oběhu. Poslední věc, co mi sdělil, že jiná čísla než nuly se vyskytují pouze na posledních třech pozicích, jak již zmínil blacknotes a potvrzují to i zachycené bankovky z oběhu zde zmíněné.

Samozřejmě jsou to jen nepotvrzené informace, třeba má zde někdo lepšího známého, který by nám celou situaci osvětlil.

Kdyby jste se podíval v tomto vláknu o tři stránky nazpět, tak tam už o tom psal jeden kolega v březnu.
ZetPe napsal
U 2000 Kč série "E" se nabízí možnost, že intervence ČNB, která po dva roky silně snižovala hodnotu koruny nákupem valut v celkové hodnotě 2 bilionů Kč, byla určitá část pokryta a realizována právě touto sérií dvoutisícovek.

A jak je u ČNB obvyklé, tak zřejmě pár VIP obchodních partnerů získalo zase exkluzivitu v podobě nám smrtelníkům dosd nedostupných špeků.

To mi přijde jako nejlepší vysvětlení se sérií E. ;)
Poutnik1552 napsal
No proto by to právě chtělo někoho, kdo by nám tu záhadu konečně rozsekl... Jak říkáte, to klidně mohli udělat na poslední desce série D Nebo pokud už ji měli natisklou, tak třeba na první desce série E a další desky normálně tisknout a ne, že ji úplně vynechají a pak jdou rovnou na F, která bude asi zřejmě opět plnohodnotná (už jsou známy exempláře z druhé desky)
Je to asi stejný, jako u 500 Kč.. u nich emisi ČNB rovněž nechápu... série D, druhá deska minimum bankovek, pak E celá, F,G jen první desky zatím... kdo to má chápat? :D

Pročtěte si toto vlákno od začátku, najdete tam vysvětlení i na na 500 Kč s.D atd.
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Vlákno jsem si četl od začátku, s těmi 500, série F,G je to prostě nelogické... série D je pochopitelná, chtěli nasadit nový vzor s vyššími ochrannými prvky... Byl to jen takový příklad...
Vysvětlení 2000 Kč, série E díky intervenci ČNB se mi nezdá... Pokud je pravda, že bylo éček natisknuto jen do čísla 000500, tak to znamená 12000 kusů, tj. 24000000 Kč, to je poněkud málo na pokrytí intervencí ČNB... to by jich muselo být daleko více a jelikož série F už bude pravděpodobně plnohodnotná, tak se mi jeví více logické to, že série E byla použita na zkoušky nových strojů, ať už třeba počítacích nebo tiskařských, případně na tiskové zkoušky ČNB... toť můj laický názor
Registrovaný uživatel
ja mam hlavne ten dojem, ze CNB dlouhodobe pracuje tak (a urcite je to i zamer), aby laicka verejnost pokud mozno logiku vydavani platnych bankovek prilis nechapala ...
Registrovaný uživatel
Vytisknutá byla celá série E, tak mohla pokrýt velkou část intervencí ČNB. Nerozumím tomu, proč by zkoušeli nové stroje na série E a kde? ČNB a STC, to jsou dvě instituce, kde počítací, tiskařské stroje a tiskové zkoušky jsou jen v jedné z nich. Nepočítám do toho počítače bankovek, které jsou v každé bance.
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
No dobrá Mischel13, taky jedna z mozností... Informaci o vytištění cele serie E mas potvrzenou? A pokud tedy pokrytí intervencí - tedy nákup deviz - proč zrovna ve dvoutisícovkách a zrovna sérií E, a ne třeba v 5000 Kč s. D....? A nemyslím si, že by nákupy a prodeje deviz mezi centrálními bankami probíhaly zrovna v hotovosti a ve speciálních sériích, ne? A pokud přece, tak myslíš že ta naše Éčka leží někde v sejfech v zahraničí?
Jestli jdete někdo z Vás co to tu čtou přístí týden na Sběratele, tak se stavte a zkusíme to nějak prodebatit... ;)
Registrovaný uživatel
Určitě se za Tebou na chvilku zastavím pokecat.
Registrovaný uživatel
Proč ne 5000 Kč s.D? Protože nebyla v té době ještě v tisku. ;)
Ony nemusí ležet v sejfech v zahraničí, ale v našem domácím sejfu.
Spočítej si, kolik potřebuješ sérií v 5000 Kč(2000 Kč) na 2 bilióny korun? ;)
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Většina plateb (těch velkých) probíhá pouze přes počítače. Tak je fyzicky kryt pouze zlomek nominálu měny.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 1. 9. 2018, 16:18. »
Moderátor
Tady je neco o intervencich, a ja to chapu tak, ze primo kvuli intervencim nebyla vytistena jedina bankovka navic, protoze nakupy deviz probihaly bezhotovostne, jak uz zminil kolega blacknotes:
https://www.cnb.cz/cs/o_cnb/blog_cnb/prispevky/kral_2016114.html

Ostatne celkove mnozstvi obeziva je asi 600 mld a behem intervenci neni patrna zmena dynamiky rustu.
Proc by CNB tiskla bankovky za 2 biliony korun , kdyz si je casem zase koupi zpet za eura, ktera samozrejme take nema v hotovosti, ale na ucte? Co by s nimi pak delali??? A ty naklady na tisk...
Viz
https://www.cnb.cz/cs/platidla/obeh/obeh.html

Ale treba mi to nejaky ekonom vysvetli, ze je vse uplne jinak.
Moderátor
Jeste dodatek: S intervencemi je spojen klasicky omyl, ze CNB (a tedy statni rozpocet a tim i danovi poplatnici) za ne utratila (= vyhodila) 2 biliony korun, ale slo pouze o vymenu za jine meny, ktera CNB nic nestala. Je to stejne, jako kdybych si prevedl korunovy ucet na eurovy - v okamziku prevodu mam stejne mnozstvi penez.
Nebo si vzal eurovy uver s tim, ze ho budu splacet v korunach. Smysl intervenci byl v necem jinem - k tomu se ale nevyjadruji, to je mnohem slozitejsi zalezitost, ktera byla mnohokrat vysvetlovana a diskutovana.
Registrovaný uživatel
No, na Sberateli rozhodne probrat muzeme ... me se taky moc nezda, ze by tiskli takove mnozstvi 2000 Kc jen kvuli tomu, aby to nekde lezelo, kdyz to lze vyresit bezhotovostne.
Registrovaný uživatel
to Tráva: Ahoj, jo jo zastav se za mnou na stole 644A, rád Tě uvidím a ukážu Éčko tzv. naživo... :D
Kdyby někdo z kolegů chtěl volnou vstupenku na Sběratele, napište mi na blacknotes@centrum.cz - rád přepošlu poukaz... Dobrou
Registrovaný uživatel
Mojmíre teď mě napadlo, budou na stolku 644A k dispozici soukromě nebo i veřejně k nahlédnutí některé další ukázky Tvých klenotů? Konkrétně mi jde například o Tvoji přebohatou sbírku chybotisků..

Kdyby ano (i když nepředpokládám), tak bych cestu do Prahy vážil, vstupenku už mám. Nic jiného mě, obávám se, na veletrh dostat nedokáže.
Registrovaný uživatel
Mimochodem, mame uz u 200K1996 z 3.desky (B49-B72) zachycene vyssi cislo nez 017674?
Moderátor
jirka72 napsal
ja mam hlavne ten dojem, ze CNB dlouhodobe pracuje tak (a urcite je to i zamer), aby laicka verejnost pokud mozno logiku vydavani platnych bankovek prilis nechapala ...

Laické veřejnosti je to šum a fuk, hlavně že se tím dá platit a že něco málo z toho má v kešeni! :)
Ale většinou jen opravdu málinko. :(
Registrovaný uživatel
TAK UŽ SE TO BLÍŽÍ
Tisková konference guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka, který představí nové vzory bankovek 100 Kč a 200 Kč
5.9.2018
Č as zahájení: 10:00
Místo konání: Kongresové centrum České národní banky, Senovážné náměstí 30, Praha 1
Pořadatel: Česká národní banka
Prezentace z tiskové konference a tisková zpráva budu zveřejněny na webových stránkách.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... > »

Sběratel.com » Naše papírová platidla » ČR série

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1