Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » ČR série

Vykupminci.cz
Numisargo

ČR série

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ano, zapomněl jsem zmínit bájnou sérii I u nominálu 2000 Kč. Také to vypadalo na interní číslování, ale pokud vím sám jsi měl Acme fyzicky tuto bankovku v ruce?
Proč by se tedy šťastlivci nemohla dostat do ruky 100 Kč série I? Píšeš kočkopes, polotovar, ale z fotky se mi zdá hotová se vším všudy.
Každopádně se otevírá prostor pro řadu variant a zkusmých tisků, zkoušek, které budou určeny k likvidaci a ne veřejnosti, ale jak to tak bývá svoji cestu ke sběratelům si najdou. :)
Registrovaný uživatel
chybotisky napsal
Ano, zapomněl jsem zmínit bájnou sérii I u nominálu 2000 Kč. Také to vypadalo na interní číslování, ale pokud vím sám jsi měl Acme fyzicky tuto bankovku v ruce?
Proč by se tedy šťastlivci nemohla dostat do ruky 100 Kč série I? Píšeš kočkopes, polotovar, ale z fotky se mi zdá hotová se vším všudy.
Každopádně se otevírá prostor pro řadu variant a zkusmých tisků, zkoušek, které budou určeny k likvidaci a ne veřejnosti, ale jak to tak bývá svoji cestu ke sběratelům si najdou. :)


No neměla by se dostat do ruky, protože není a nikdy nebude platná a ČNB nemůže dát do oběhu neplatnou bankovku. Platná nebude z důvodu, že jedinými platnými 100 korunami jsou vzory 1995, 1997 a nově 2018. Ta 100 Kč, série I je podle fotky vzor 2008, tudíž by se neměla dostat do oběhu... Ale kdo ví, třeba se udělá chybička :D
Registrovaný uživatel
Je to tak, nevejde se do tří platných vzorů.
A jak se na ní dostal letopočet 2008? Je součástí podtiskového obrazu, takže to vypadá, jako by se na nové emisi nominálu 100 Kč začalo pracovat už v první vlně inovovaných vzorů před 10-11 lety a sérií I byla opatřena až v závěrečné etapě.
Nebo máte jinou teorii?
Registrovaný uživatel
Acme2000 dovol prosím malou opravu: U té 2000 Kč série I nešlo o vzor 1999, ale az o 2007 (série C,D...). Ale na reklamním letáku ČNB byla vyfocená bankovka s ročníkem 2006 a se sérií I. Takže taky totální paskvil, jako teď ta 100 Kč 2008 s. I.
Jinak všimli jste si na ČT v Událostech ze počet kusů nových dvoustovek 2018 na archu je stále 24 - (6x4)? Takže ta jejich reklamní H98 bude opravdu něco jako vzor... A 200 Kč je stále jako jediná z českých bankovek tisknutá tzv. na spadnutí či na spadávku… (dědictví po SBČS)
Registrovaný uživatel
Podle mě se vzor 2008 dost dobře pohlídá, protože je hodně podobný platnému oběživu a mohlo by se s ním platit. Teoreticky to sice nevadí, ale zákon je zákon.
Registrovaný uživatel
jirkasta napsal
Podle mě se vzor 2008 dost dobře pohlídá, protože je hodně podobný platnému oběživu a mohlo by se s ním platit. Teoreticky to sice nevadí, ale zákon je zákon.


jak blahovy ten, kdo by s nim zaplatil :P
Registrovaný uživatel
markyz napsal
Tak snad tam nebude moc chyb - za případné podněty na můj e-mail budu vděčný ;-)
P.S. pdf sem nejde tak jsem to přetiskl do png

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Nemohl bys prosim aktualizovat tuto peknou tabulku?
Diky.
Registrovaný uživatel
Na ty náhradní lze v oběhu narazit? To je asi jak výhra v loterii, že?
Registrovaný uživatel
jirkasta napsal
Na ty náhradní lze v oběhu narazit? To je asi jak výhra v loterii, že?


Tak Z-ka uz jsou neplatne vzory, takze v obehu sance zcela minimalni (ne ze by predtim byla nejak vysoka). A Bcka vysoka u 200K ci serii I u 2000K nebo ta vysoka Dcka u 500K jsem v obehu jeste nenasel :)
« Poslední úpravu provedl(a) jirka72 v 6. 9. 2018, 11:28. »
Registrovaný uživatel
A platná série B už je taky sázka do loterie? Pokud byly tištěny 1995-97, tak už jsou určitě všechny v oběhu zničeny.
Registrovaný uživatel
jirka72 napsal
markyz napsal
Tak snad tam nebude moc chyb - za případné podněty na můj e-mail budu vděčný ;-)
P.S. pdf sem nejde tak jsem to přetiskl do png

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Nemohl bys prosim aktualizovat tuto peknou tabulku?
Diky.



Já bych si tedy dovolil napsat, co mám ve svých záznamech:

100 Kč
série A - souhlasí
série B - nejvyšší zaznamenanou série mám B68 566668, B54 569875 a B66 562506
série B (obrácený vodoznak) - souhlasí
série C,D,E,F - souhlasí
série G,H - potvrzeny nejvyšší série G84, H84
série I (vzor 2008 ) - zkouška na nový vzor 2018
série J - čekáme....

200 Kč
série A01-96 - bílý papír, proužek Kčs
série A01-24 - žlutý papír, proužek Kčs
série A49-72 - bílý papír, proužek Kč
série A01-06 - proužek REPUBLIQUE DU ZAIRE
série B, C, D, E - souhlasí
série F - potvrzena série F96
série G - III. deska, nejvyšší zaznamenaná série G70 219716
série H - vzor 2018 - ...čekáme...

500 Kč
série A,B,C - souhlasí
série D - II. deska - nejvyšší zaznamenaná série D54 009541
série E - zaznamenána série E84
série E - "žlutá" - souhlasí
série F - potvrzena první deska 01-28, na II. desku čekáme...
série G - potvrzena první deska 01-28, na II. desku čekáme...

1000 Kč
série A, B, C, D, E, F - souhlasí
série G - pouze I. a II. deska
série H - potvrzena série H96
série I - potvrzena série I96
série J - potvrzena I. a II. deska, nejvyšší zaznamenaná série J45 009751

2000 Kč
série A, B, C - souhlasí
série D - potvrzena série D96
série E - potvrzena I. deska, zachyceno z oběhu zatím 5 exepmplářů
série F - potvrzena I. a II. deska, nejvyšší zaznamenaná série F40 638574

5000 Kč
série A,B - souhlasí
série C - potvrzena II. deska, nejvyšší zaznamenaná série C37 048231
« Poslední úpravu provedl(a) Poutnik1552 v 7. 9. 2018, 8:17. »
Registrovaný uživatel
jirka72 napsal
markyz napsal
Obrázek vložený uživatelem


Nemohl bys prosim aktualizovat tuto peknou tabulku?
Diky.


Ahojte - od jisté doby zde jen sleduji, a čerpám jen pro sebe /jako 95% ostatních sobců/. :(

O.K. možná to sem dám....
Registrovaný uživatel
markyz, snažil jsem se doplnit to, co jsem posbíral zde a z oběhu... třeba vám to pomůže... ;)
Registrovaný uživatel
Nejsem příznivcem servírování těchto pracně a dlouholetým sledováním získaných informací každému jako na zlatém podnose. Kdo má zájem a není líný, vše si na tomto fóru může najít.
Ve sběratelství jsou informace cennou komoditou.

A pro všechny nováčky a konzumenty stokrát recyklovaných a doplňovaných tabulek, zdrojem většiny dat v tomto vláknu, kterým bychom měli být vděční, jsou zakladatel Bohous_K a pro mě především blacknotes, který odvedl neocenitelnou patnáctiletou pidimuší práci pro nás sběratele Kulhánkovy emise.
Registrovaný uživatel
Já mám u těch 200 Kč série G - III. deska, nejvyšší série
G 70 344 729
G 71 296 455
G 71 299 340
G 71 383 498
G 72 157 593
G 72 214 444
G 72 306 643
G 72 346 099
G 72 349 772
Ale už jsou v oběhu ani jedna UNC
Jinak nejvyšší číslo jsem měl G 65 385 124
« Poslední úpravu provedl(a) marvo v 7. 9. 2018, 12:24. »
Registrovaný uživatel
blacknotes napsal
...tak uz jsme trochu chytřejší ! Obě bankovky jdou do oběhu už dnes...
100 Kč 2018 sign. Rusnok, začíná od série J a dále (série I byla tím pádem přeskočena!) 200 Kč 2018 sign. Rusnok, začíná od série H - ale co je naprosto brutální je na propagačních letácích vyobrazená série H 98 !!!!! :shock:
Tak se máme zase o čem bavit přemýšlet...
No koukněte sami...
http://www.cnb.cz/cs/verejnost/pro_media/tiskove_zpravy_cnb/2018/20180905_nove_100_200.html


na webu ČT24 200 Kč pro změnu serie H13 :twisted:
https://ct24.ceskatelevize.cz/ekonomika/2585548-kralovske-jablko-karlovi-iv-kalich-komenskemu-nejmensi-bankovky-ziskaly-nove
Registrovaný uživatel
Mám k dispozici už trochu jetou stovku z poměrně starý desky G42, tak pokud by byl zájem, mohu zaslat... Nicméně je žlutá jak kuřákovy záclony, oblepená kusem izolepy, trhá se jí proužek... :D
Registrovaný uživatel
Kde se dají získat stokoruny v kvalitě UNC? Musím si pro ni zajít do ČNB? Bankomat ji totiž samozřejmě nevydá.
Registrovaný uživatel
Já je mám právě z bankomatu v UNC G01, H01, ale to je veliká náhoda! ;)
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
další 2000 Kč serie E18 000420, bohužel z oběhu

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tak se náš dlouhodobě stojatý rybníček českých bankovek zase pořádně rozvířil :) nedalo mi to a o víkendu jsem si dal práci opět si projít svoje záznamy a porovnat je se s poznatky v tomto vlákně, nejprve bych reagoval na některé poslední komentáře:

Fidzi napsal
blacknotes napsal
Ahoj, taky mě udivují ty ročníky - u obou 2008 (u dvoustovky presunuli rok kvůli novemu sirokemu proužku nahoru doprostřed!), a taky podpisy jsou ještě ''Tůma''.

Myslím si, že takí hlúpi nie sú. Určite príde k oprave roku a guvernéra. A tieto skúšobné bankovky so starým ročníkom a novými ochrannými prvkami budú mať vysokú cenu... ;)


Všiml jsem si teď zpětně, že blacknotes už na ten ročník "2008" u obou nových vzorů upozornil v lednu (viz příspěvek výše) a Fidži byl svým výrokem celkem vizionář... :) mně to osobně trklo až teď v září.


chybotisky napsal
Ano, zapomněl jsem zmínit bájnou sérii I u nominálu 2000 Kč. Také to vypadalo na interní číslování, ale pokud vím sám jsi měl Acme fyzicky tuto bankovku v ruce?
Proč by se tedy šťastlivci nemohla dostat do ruky 100 Kč série I? Píšeš kočkopes, polotovar, ale z fotky se mi zdá hotová se vším všudy.
Každopádně se otevírá prostor pro řadu variant a zkusmých tisků, zkoušek, které budou určeny k likvidaci a ne veřejnosti, ale jak to tak bývá svoji cestu ke sběratelům si najdou. :)


Už je to celkem dlouhá doba, ale tu sérii I jsem dostal z bankomatu v Modřanech. Historicky jsem si prošel celé vlákno, stejnou zkušenost měl i Bohouš_K (měl zaznamenanou sérii I06 ještě předtím, než se to otevřelo v souvislosti s letáky ČNB).
Blacknotes > omlouvám se, že jsem uvedl mylnou informaci, že 2000/I byla vzor "1999", ale nemyslím si, že by v tom letáku to byl "neexistující" ročník "2006" - Bohouš_K ve svých příspěvcích (první stránky tohoto vlákna) uváděl, že šlo o vzor 2007 a i v tom letáku je uvedeno "2007". Nebo máš nějaký obrázek, kde by byl ročních 2006?

chybotisky napsal
Je to tak, nevejde se do tří platných vzorů.
A jak se na ní dostal letopočet 2008? Je součástí podtiskového obrazu, takže to vypadá, jako by se na nové emisi nominálu 100 Kč začalo pracovat už v první vlně inovovaných vzorů před 10-11 lety a sérií I byla opatřena až v závěrečné etapě.
Nebo máte jinou teorii?


Tohle by mi přišlo celkem rozumné vysvětlení...
Moderátor
Poutnik1552 napsal
Tak jsem si řekl, že napíšu na ČNB oficiální dotaz, jak to s tou sérií E u 2000 Kč je. A toto je odpověď, co mi přišla:

Česká národní banka z bezpečnostních důvodů nezveřejňuje detaily sériování a číslování vydávaných českých bankovek. Můžeme pouze potvrdit, že i série E na hodnotě 2.000 Kč byla tištěna a nachází se v oběhu, ale část nákladu byla použita k testovacím účelům a série E nebude proto tak častá, jaké série D nebo F.


No, o moc moudřejší nejsme, ale dovolil bych si tvrdit, že teorie s intervencemi je zcela mylná.


Zajímavé - mohu se zeptat, na koho jste se v tomto smyslu obracel? Z ČNB mi odpověděli snad 1x na asi 20 dotazů, tak jsem to vzdal :(
Moderátor
Po delší době jsem projel ještě svoje záznamy + to, co uváděl Poutnik1552 + Markyz; zkusil jsem ve stručnosti sepsat k jednotlivým nominálům, opět uvádím tučně, co by bylo vhodné sledovat. Vzhledem k tomu, že víte, že nepatřím zrovna mezi ty, co informace pouze konzumují, ale spoustu věcí sleduji a snažím se přispívat svou troškou do mlýna, byl bych rád, abyste mi sem uvedli své postřehy/korekce, pokud tam mám něco špatně, i z tohoto důvodu dávám tyto údaje k dispozici; pokud byste nechtěli přispívat veřejně, klidně pošlete mail. Jinak omezuji v tomto příspěvku pouze na tisk STC (TDLR vynechávám, ať to zbytečně nenabývá).


20 Kč
zde je možné sledovat, kdy došlo k úpravě pozice proužku u sérií B01 - B35 ... pásek uprostřed doložen ještě u čísla 431880 a 448194, pásek nalevo pak od 466450 dále

50 Kč
zde se řešilo nejvyšší kontrolní číslo u sérií E36-E70 ... podchyceno E50 722088

100 Kč
B,C,D,E,F,G,H ... v průběhu let odsledováno, že v oběhu pro všechny série všechna sériová čísla (01 - 84)
u série B pak zachycen poměrně značný počet chybotisků (převrácený vodoznak)
série I - neměla by být v oběhu
série J - nový vzor "2018", předpokládané číslování H01 - 84
zajímavost: leden 2018 - při prezentaci nových vzorů zachycen v TV "meziprodukt" - 100 Kč s novým proužkem, datem "2008" a podpisem "Tůma", série I04 006198

200 Kč
A,C,D,E,F ... v průběhu let odsledováno, že v oběhu pro všechny série všechna sériová čísla (01 - 96)
u série B vypuštěny pouze série do III. desky (tj. do B72; v oběhu velmi málo bankovek, max. kontrolní číslo zachyceno 017674)
série G - hojně se vyskytují série G01 - 72, série G73 - 96 zatím v oběhu v malé míře... otázkou, jestli se ještě s nástupem nového vzoru objeví
série H - nový vzor "2018"
, předpokládané číslování H01 - 96 (nebrat v potaz "ilustrační" bankovku H98 754321, kde je číslo pro účely prezentace nastaveno pravděpodobně uměle)

zajímavost: leden 2018 - při prezentaci nových vzorů zachycen v TV "meziprodukt" - 200 Kč s novým proužkem, datem "2008" a podpisem "Tůma"

500 Kč
C, E ... v průběhu let odsledováno, že v oběhu pro všechny série všechna sériová čísla (01 - 84)
B, D ... vypuštěny pouze série do II. desky (tj. do série 56)
F, G ... aktuální vzor "2009" - v oběhu zatím zachycena pouze I. deska (z toho F již od 2015)

u série C62 pak zachycen poměrně značný počet chybotisků (rozdílné číslování)
u série rozdílná barva papíru (bílá x nažloutlá)

1000 Kč
A,C,D,E,F,H,I ... v průběhu let odsledováno, že v oběhu pro všechny série všechna sériová čísla (01 - 96)
B,G ... vypuštěna pouze série do II. desky (tj. do série 48 ), u B přechod na nový vzor, u G důvod neznámý (??), jde o aktuální vzor "2008"
J - aktuální vzor "2008" - aktuálně vypuštěny série do II. desky (do J48 )

2000 Kč
A ... jen první deska (do série A24)
B ... dvě desky (do série B48 )
C, D ... v průběhu let odsledováno, že v oběhu pro všechny série všechna sériová čísla (01 - 96)
E ... aktuální vzor "2007" - zatím jen několik exemplářů
F ... aktuální vzor "2007" - aktuálně vypuštěny série do II. desky (do F48 )
I ... aktuální vzor "2007" - zachyceno prokazatelně v letácích
(I09 002101, I11 000715), v oběhu zachyceno (acme2000, Bohous_K)

5000 Kč
A ... jen první deska (do série A24)
B ... dvě desky (do B48 )
C ... aktuální vzor "2009" - v oběhu druhá deska (do C48 )
« Poslední úpravu provedl(a) acme2000 v 10. 9. 2018, 11:42. »
Registrovaný uživatel
Ahoj acme2000

- 20 Kč pásek vlevo tu někdo ( 73JR 25.6.2018 ) psal už 462131 = ověřit
- u 200 Kč nebereš v potaz tu co má ČTK - H13 051207
- u 500 Kč já mám že E už je také vzor 2009... ale tak jsi to asi nemyslel (uzavřené nerozlišuješ)

Jinak naprosto souhlasím.

P.S. a mou tabulku bych dal do e-mailu, ale je skrytý...
« Poslední úpravu provedl(a) markyz v 10. 9. 2018, 12:42. »
Registrovaný uživatel
Dobrý den acme2000,

dotaz jsem posílal na tento mail: monestat@cnb.cz , našel jsem ho na webu ČNB. Odpověděli do druhého dne, takže vcelku rychle.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... > »

Sběratel.com » Naše papírová platidla » ČR série

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1