Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » ČR série

Vykupminci.cz
Numisargo

ČR série

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
markyz napsal
Ahoj acme2000

- 20 Kč pásek vlevo tu někdo ( 73JR 25.6.2018 ) psal už 462131 = ověřit
- u 200 Kč nebereš v potaz tu co má ČTK - H13 051207
- u 500 Kč já mám že E už je také vzor 2009... ale tak jsi to asi nemyslel (uzavřené nerozlišuješ)

Jinak naprosto souhlasím.

P.S. a mou tabulku bych dal do e-mailu, ale je skrytý...


ad 20 Kč - pásek uprostřed doložen ještě u čísla 431880 a 448194 (to komentoval i 73JR v příspěvku, co uvádíš), pásek nalevo pak od 466450 dále (toto psal myslím ZetPe, 73JR pak uvádí už 462131, obrázek bohužel chybí). Ještě jsem pak zachytil toto: "mám pásek uprostřed na B27 489430" od SimonaD 20.8.2017... ale bylo to bez obrázku a podle doložených čísle tomu moc na relevanci nedávám.

ad 500 Kč - ano, je to tak, série E se objevila v oběhu komplet, proto nedávám do "sledovačky", narozdíl např. od té 1000 Kč, série G, která je stále v aktuálním vzoru, ale z nějakého důvodu část emise v oběhu není

ad 200 Kč - zde počítám, že nové vzory 100 Kč (série J) a 200 Kč (série H) jsou zcela jistě už vypuštěné z první desky, tak těmi se oběh postupně zaplevelí a je to spíš dobré jen pro obecné sledování, než že by to stálo zato to nějak přesně hlídat...

ad e-mail: y160z@seznam.cz
Registrovaný uživatel
acme2000 napsal
20 Kč
zde je možné sledovat, kdy došlo k úpravě pozice proužku u sérií B01 - B35 ... pásek uprostřed doložen ještě u čísla 431880 a 448194, pásek nalevo pak od 466450 dále


acme - mám tuto, kde je proužek vpravo B02 276027, 20 kč, 1994
Registrovaný uživatel
Prohlížel jsem 20 Kč 1994 a mám B 18 466 442 proužek vlevo a B 23 416 262 proužek uprostřed.
Registrovaný uživatel
Ještě jsem našel jednu B 35 436 315 proužek uprostřed.
Registrovaný uživatel
Jaký bankomat nabízí stokorunové bankovky? :o
Registrovaný uživatel
ČSOB, pošty
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Moderátor
Pro zajímavost:

https://www.novinky.cz/domaci/483177-tohle-si-doma-nevytisknete-statni-tiskarna-cenin-ukazala-jak-vznikaji-ceske-bankovky.html
Registrovaný uživatel
- I.deska je jistá (nejvyšší k.č. jsem zachytil 366799)
- rozptyl proužku je vidět při řezání
- vizuální kontrola a označení chyb (fixem :-) otázkou je vyřazení až po nařezání, nebo celý arch ?.../vtipné by bylo zachytit "zmetek" ;-) s fixou v oběhu (z bankomatu).../
Registrovaný uživatel
Dneska jsem našel v oběhu sérii C. Nevěřil bych, že by ještě taková mohla být v oběhu, stejně jako vzor 1995 :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To já nedávno dostal taky stokorunu C 01 791 333 stav oběhový
Registrovaný uživatel
marvo napsal
To já nedávno dostal taky stokorunu C 01 791 333 stav oběhový


C občas také vidím, nedávno i B (po dlouhé době).
Kdyby někdo chtěl, mám 200 Kč G01 v UNC a ještě několik dalších 01 sérií, většinou někde kolem XF a AU, ale i nejvyšší čísla. Rád nabídni do výměny. Sháním 2000 Kč 1996 a 1999 UNC (konkrétní sérii neřeším).
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
série B také vídám ale čím dál tím méně vídám 500 Kč B,C a D letos jsem měl pouze 4 to samé je u 2000 Kč 1996 a 1999 ty jenom dvě a dost oběhové nejvíc jsem viděl 1000 Kč 1996 C,D,E,F těch bylo letos asi 30 Ks a 5000 Kč 1999 série B těch jsem letos viděl taky docela dost a byly dost pěkné
Registrovaný uživatel
marvo napsal
série B také vídám ale čím dál tím méně vídám 500 Kč B,C a D letos jsem měl pouze 4 to samé je u 2000 Kč 1996 a 1999 ty jenom dvě a dost oběhové nejvíc jsem viděl 1000 Kč 1996 C,D,E,F těch bylo letos asi 30 Ks a 5000 Kč 1999 série B těch jsem letos viděl taky docela dost a byly dost pěkné


"Pouze 4"? Já zaznamenal "pouze 3" za posledních asi 10 let /v oběhu/ :D Tam máte zkrátka štěstí. Ani 1997 už moc nevídám.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
Byly to 3x série C 2 oběhové a 1 byla moc pěkná a série D to byla jenom 1
Registrovaný uživatel
na eBay 100 Kč J45 = II.deska
https://www.ebay.com/itm/100-Korun-Czech-republic-UNC-2018-BRAND-NEW-BANKNOTE-RARE/273478595973
Registrovaný uživatel
markyz napsal
na eBay 100 Kč J45 = II.deska
https://www.ebay.com/itm/100-Korun-Czech-republic-UNC-2018-BRAND-NEW-BANKNOTE-RARE/273478595973


Je něčím zajímavá? (Nad rámec toho, že je to nový typ?)
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
Dneska jsem dostal 500 Kč 1997 sérii C 24 522789 a docela mě překvapilo jak je ještě hezká je více počkaná. Letos už je pátá tohoto vzoru. Už jich moc nevídám. Loni to byla jenom jedna
Registrovaný uživatel
Marvo když máte tak dobrý přístup k bankovkám, stahujete si alespoň všechny zajímavé série?

Pokud ne rád Vás zaúkoluju, klidně za úplatu. :)
Registrovaný uživatel
Mám známou účetní ta se někdy podívá když má čas a nějakou tu tržbu u sebe za poslední rok pro mně našla 3x 100 Kč serii B, 200 Kč žádná zajímavá, 500 Kč 2x série D a 3x série C vzor 1997, 1000 Kč žádná zajímavá, 2000 Kč 2x série B vzor 1999 a u 5000 Kč série B 3x vzor 1999. Jinak jsem jí za úkoloval aby hlídala nové vzory 100 a 200 Kč ale ty zatím žádné nenašla. :'(
Všechny co našla mám v albumu :)
« Poslední úpravu provedl(a) marvo v 25. 9. 2018, 22:38. »
Registrovaný uživatel
marvo napsal
Mám známou účetní ta se někdy podívá když má čas a nějakou tu tržbu u sebe za poslední rok pro mně našla 3x 100 Kč serii B, 200 Kč žádná zajímavá, 500 Kč 2x série D a 3x série C vzor 1997, 1000 Kč žádná zajímavá, 2000 Kč 2x série B vzor 1999 a u 5000 Kč série B 3x vzor 1999. Jinak jsem jí za úkoloval aby hlídala nové vzory 100 a 200 Kč ale ty zatím žádné nenašla. :'(
Všechny co našla mám v albumu :)


Ty dvoutisícovky už tak málo? Nedávno jsem jich na jednom místě viděl asi 20 od každého typu, ale tolik peněz jsem s sebou neměl (a nemívám :D ), tak jsem vzal jen pár kusů. Já myslel, že pokud se nebavíme o UNC, tak jsou pořád celkem běžné, nebo se pletu? Mimochodem - v UNC mi pořád chybí, za dobrou cenu rád vezmu (A i B).
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
(A naopak v XF jich několik mám A i B kdyby někdo snad chtěl ;-) ).
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
To na ně máte štěstí letos dvě B a loni taky (a už dost oběhové jen jedna byla pěkná) jinak už jsou to samé C,D,F
A sérii A jsem naposledy viděl koncem roku 2015
Registrovaný uživatel
marvo napsal
To na ně máte štěstí letos dvě B a loni taky (a už dost oběhové jen jedna byla pěkná) jinak už jsou to samé C,D,F
A sérii A jsem naposledy viděl koncem roku 2015


Škoda, že je nikdo nechce, to by se člověk na ně zaměřil víc. Ale poptám se tam, kde jsem je viděl posledně, třeba ještě budou :D I když člověku se pak nechtějí pouštět a mít desítky tisíc uledněných jen tak je docela dost (navíc ani ne v UNC).
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
No, osobně nevím, jestli má cenu sbírat bankovky, které nejsou v UNC, kromě samozřejmě výrazných chybotisků či rarit typu REPUBLIQUE DU ZAIRE.... 1000 Kč C,D,E,F, 2000 Kč A,B těch jsem měl doma několik kusů než jsem je před prázdninama poslal do oběhu, teď mě ještě zbyly nějaké 5000 série B, dokonce tam mám B01 kdyby někdo chtěl.. ale říkám nejsou v UNC, myslím, že to nemá moc smysl, a odvážím se tvrdit, že se z nich nestanou velmi vzácné kousky jako u ČSR státovek I. emise, že by mělo cenu je schovávat.
Registrovaný uživatel
Sbírat oběhové bankovky určitě nemá smysl pokud to není vyloženě rarita. Cena oběhových bankovek nikdy neporoste a to mi můžou potvrdit asi všichni. V oběhu už nenarazíte na Zetka,Zaire nějaký vzácný chybotisk atd. to samé platí třeba o seri A,B,C v průřezu nominály. V UNC se dají sehnat už jen v aukcích. Jen vzácně se je podaří zachytit ale v oběhových stavech to je jak vyhrát ve sportce a stejně mají cenu nominálu.
Pro MMer3. Co je to dobrá cena,docela relativní pojem. Je to o nabídce a poptávce.
Ruku na srdce kdo si odložil v roce 1993-1996 třeba 2000,5000 serii A. Každý spíše malý nominál od 50 třeba do 1000 aby to nezatížilo rozpočet. Nikdo vám dnes tyto serie za dobrou cenu neprodá. Aspoň můj názor. Pokud je chcete v UNC tak si v dnešní době budete muset šáhnout do kapsy.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... > »

Sběratel.com » Naše papírová platidla » ČR série

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1