Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » ČR série

Vykupminci.cz
Numisargo

ČR série

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Až je to tady zase....zeď nářků.... :roll:
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Už nepij :mrgreen: , meleš hlouposti furt dokola ! ;)
Registrovaný uživatel
Já nepotřebuju stále upozorňovat na tu 2000 s.E! :roll: Asi by tady měli udělat nové téma: Zeď nářků a mohl jsi být moderátorem! :mrgreen:
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Jen jsem chtěl na ni upozornit kvůli evidenci. Ale asi toho raději nechám, ať mám "klid ".
Registrovaný uživatel
Jen nepovídej, potřebuješ opět ke zdi, aby jsi mohl naříkat! :D Poutník to sleduje, jako oko v hlavě, tak nemusíš dělat vlny! Stejně skončí hodně daleko od té Tvé! :mrgreen:
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Z roku 2019 zdravím srdečně všechny ČR sériáře ještě do roku 2018! A přeji, ať si v tom Novém roce užijeme spoustu legrace a vzrušení s ČR sériemi, alespoň tak jako v 2018 s Éčkem... :D :D :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Hezké přání Mojmíre. Jen doufám, že půjdeš příkladem a k té legraci nám všem pomůžeš, materiál máš. :)

Jinak všem čtenářům a uživatelům fóra úspěšný a šťastný nový rok!
Registrovaný uživatel
trava napsal
Tak tady máme v aukci po dlouhé době jeden kousek v UNC. Cena postupně nárůstá. Osobně si myslím, že v tomto stavu / UNC / jich moc nebude. ;) https://aukro.cz/vzacna-nesehnatelna-2000-kc-nizke-ser-e-02-nizke-cislo-260-stav-n-unc-6940222355

Že aukce skončila, to tady neuvedeš a cena už nic moc za UNC, jak by smet! ;)
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Už toho nech. Já myslím, že cena byla velmi pěkná, vzhledem k tomu, že to nebyla s. 01. Pořád jsem rád, že ji mám a tak to i zůstane !! Čas ukáže ?
Registrovaný uživatel
trava napsal
Už toho nech. Já myslím, že cena byla velmi pěkná, vzhledem k tomu, že to nebyla s. 01. Pořád jsem rád, že ji mám a tak to i zůstane !! Čas ukáže ?


Souhlasím, nebyla to série E01 (ta se u Klima v obchodě prodala za 45.000,- Kč). Nikdo nečekal, že by vyšplhala nějak vysoko, je stále moc brzo...
Registrovaný uživatel
Poutnik1552 napsal
Nikdo nečekal, že by vyšplhala nějak vysoko, je stále moc brzo...


Poutník to není neutrální komentář nezaujatého pozorovatele. Prostě tlačíte a tlačíte tu svou, i když si to nepřiznáte. :)

Čas ukáže to zaznělo mnohokrát. Proč to tedy nenechat času místo přidávání nesmyslných komentářů po každém týdnu co se na Aukru neobjeví, že už nebudou a když se zase objeví komentovat každý příhoz, jak cena roste do nebes.
Registrovaný uživatel
Tak to pardon, ale nevím, co na tom vidíte zaujatého..... Jen jsem chtěl podpořit kolegu Trávu, na kterého neustále nepochopitelně a nesmyslně útočí uživatel mischel13 a netuším, co vy na tom vidíte za protlačování toho svého.... že já se vůbec registroval... :?
Registrovaný uživatel
Zeď nářků.....opět na scéně
Poutníku, ono zde stále číst několikrát za týden, jak se objevila nová aukce s jakoukoliv sérií E a když není odezva, tak připomínat konec aukce, nebo jak je psáno výše, skoro každý příhoz, už mi přijde dětinské! A protože znám kolegu trava osobně, tak mu musím odpovídat za vás ostatní, když se k tomu nikdo nemáte. A že mu odpovídám, jak odpovídám, je věc druhá, ale vy si mne do písmenek vůbec neberte, DĚKUJI!
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
mischel13 napsal
Zeď nářků.....opět na scéně
Poutníku, ono zde stále číst několikrát za týden, jak se objevila nová aukce s jakoukoliv sérií E a když není odezva, tak připomínat konec aukce, nebo jak je psáno výše, skoro každý příhoz, už mi přijde dětinské! A protože znám kolegu trava osobně, tak mu musím odpovídat za vás ostatní, když se k tomu nikdo nemáte. A že mu odpovídám, jak odpovídám, je věc druhá, ale vy si mne do písmenek vůbec neberte, DĚKUJI!


no s vámi se totiž ani normálně bavit nedá, takže asi tak... a vaše zeď nářků je opravdu komická, když tu nikdo nenaříká... jen se snaží diskutovat a pokud vás to nebaví, tak to nečtěte a nechoďte sem... jak jednoduché...
Registrovaný uživatel
Souhlas. Jsem tu pouze chvilku zaregistrován a byl jsem mile překvapen. A ted se divím. Chápal bych výměnu názorů. Každý napíše sve a ne že to tu budu čištění každý den.
Registrovaný uživatel
Poutnik1552 napsal
no s vámi se totiž ani normálně bavit nedá, takže asi tak... a vaše zeď nářků je opravdu komická, když tu nikdo nenaříká... jen se snaží diskutovat a pokud vás to nebaví, tak to nečtěte a nechoďte sem... jak jednoduché...

bavit se jen o sérii E, to je dost omezený prostor v notafilii, tož asi tak...ale proti gustu..... zeď nářků, je to tady v tomto vlákno již delší dobu a proto sem rád chodím pro dobrou náladu! Jestli diskuzí je, odkaz na aukci a psát, že jich mnoho v UNC není, tak to není diskuze! Kam tady budu chodit a kam ne, to nechte raději na mě, rád se opět zasměju v tomto vláknu! :mrgreen: Občas si na Sběrateli skočte do tlachárny, děláte jim dobrou konkurenci!
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Kocan napsal
Souhlas. Jsem tu pouze chvilku zaregistrován a byl jsem mile překvapen. A ted se divím. Chápal bych výměnu názorů. Každý napíše sve a ne že to tu budu čištění každý den.

Vám bych doporučil, lépe se po Sběrateli rozhlédnout a nedávat do "námětů a připomínek" rádio, tam se mnoho fundovaných lidí nebude dívat!
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Poutnik1552 napsal
no s vámi se totiž ani normálně bavit nedá, takže asi tak... a vaše zeď nářků je opravdu komická, když tu nikdo nenaříká... jen se snaží diskutovat a pokud vás to nebaví, tak to nečtěte a nechoďte sem... jak jednoduché...

Poutnik1552: počet příspěvků: 64
mischel13: počet příspěvků: 5433

Nevím, čím to je, že se mi vybavuje přísloví o tom, kterak kuře poučuje slepici... ;)
Registrovaný uživatel
:-)
Registrovaný uživatel
MISHEL 13 Klasicky duchodce,ktery nema co delat a proto se sere do vseho!!Tak ho prosim vsichni pochopte!!!Ma uz na to narok.
Registrovaný uživatel
Súhlasím s Mischelom13. Písať a diskutovať o nových objavoch je obohacujuce, ale ako bolo správne podotknuté, pár užívateľov si tu prihrieva vlastnú polievočku a snaží sa vyvolať "paniku" medzi ostatnými. Radím všetkým zachovať chladnú hlavu a zbytočne sa nenechať strhnúť hystériou, aj keď na to už bude asi neskoro.
Ono tiež je na zváženie to, že niekto tu poukazuje na živé, ešte neukonečné aukcie danej série (čo je asi tá motivácia za tým?) a na druhej strane sa snaží ututlať informácie, ktoré by iným užívateľom pomohli sa k nej dostať alebo zhodnotiť reálne vzácnosť výskytu.
Ale všeobecne som rád za každú diskusiu, len si nalejeme čistého vína. Je fakt že toto fórum číta veľa užívateľov a je jednoduché ovplyvňovať ich mienku a tým pádom v dnešnej dobe internetovej aj ovplyvňovať trh (a cenu) . Viď podľa mňa hystéria o 01 sériách, o vysokých sériách atď. Ale až čas ukáže... Nehovorím, že je to totožný príbeh (!) , ale mnohí si spomenú na 500 Kč 1995, ktorá jednu dobu nebola absolútne k zohnaniu a kde je jej cena dnes?
Skôr mi tu osobne stále vŕta hlavou PREČO by ČNB tlačila len niekoľko archov bankoviek, ktoré by riadne nabalil a pustila do obehu? Niekde tu vybehne teória o testovaní a bez reálnych faktov sa z toho urobí hotová vec. Racionálne mi nejde do hlavy, že by v tlači nepokračovali (prečo??). Ak by došlo k nejakému testu tak prečo by nedotlačili plnú seriu? A prečo by týchto zopár bankoviek púšťali do obehu (a prečo vlastne nie:-). Prečo potrebovali niečo "testovať" práve na 2000 Kč? Nejde mi to do hlavy a ak sa bankovky dostali do voľného obehu tak musia spĺňať všetky potrebné kritériá, tak prečo zastaviť tlač?
Registrovaný uživatel
Uz je to vse?
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny diskutující. Omlouvám se, že jsem svými příspěvky vzbudil u někoho dojem, že dělám "reklamu " určitým aukcím. V žádném případě to takhle nebylo míněno. Jen jsem chtěl pomoci Poutníkovi se seznamem a td. A slibuji, že od této doby se k s. E již nebudu vyjadřovat.
Zároveň prosím, aby jste se tady mezi sebou nenapadali. Vždyť každý z nás má na věc nějaký názor a ten si prosazuje. Ale o tom diskuse je.
Uživatele Mischela znám osobně je to fajný chlapík, znalý odborník ve světě bonů. To, že se sem tam "provokujeme " patří do světa sběratelství.
Pro uživatele Woodhaven bych podotkl, že sbírání s. 01 není histerie alebo druh sbírání, protože s. 01 je vždy jen 1 série třeba z 96 sérií. A vysoké série ? Kdyby jste si vedl evidenci sériových 6 místných čísel, tak by jste zjistil, že např, u 100 Kč 1989 neexistuje v evidenci série jiná než 0xxxxx. Což znamená, že vydaných kusů není opravdu mnoho, proto tyto ceny. Tak a teď jsem spustil podle někoho " histerii " protože jsem to prozradil. Ale musel jsem se vyjádřit. Sleduji různé série dlouhá léta a všechna moje vyjádření jsou na základě archivace údajů a td. Téměř si dovoluji tvrdit, že jsem to mezi kolegy sdělil v době, kdy se mezi sériemi nedělaly žádné rozdíly. Takže si to většina z nás nakoupila za běžné ceny . A předtucha se vyplnila a ceny jsou tam, kde jsou.
A ještě jedna drobnost pro Woodhavena - proč není v oběhu dostatek 200 Sk a 500 Sk 2006 s. A ? Když se jednalo o platnou bankovku ?? A o stavu UNC ani nemluvě.
Tož asi tak.
Doufám, že jsem nikoho neurazil a některé přivedl k zamyšlení.
hezký den
Registrovaný uživatel
Kto má bankovku doma, ten si myslí, že už žiadna dotlač neexistuje/nebude a očakáva, že sa už žiadne bankovky série "E" v budúcnosti neobjavia. Kto ju ešte nemá, ten čaká až sa do obehu dostane väčšie množstvo zo zásob ČNB alebo ČNB sériu E v určitom rozsahu dotlačí. Aké jednoduché! Nechajte tomu čas - myslím dva/tri roky a uvidí sa kto mal pravdu. ;)

Tráva - kúpil si bankovku a išiel si do určitého obmedzeného rizika straty pri poklese ceny bankovky na nominál 2.000Kč (povedzme strata 30-50 tisíc Kč podľa toho koľko si za tú bankovku zaplatil). Na druhej strane si sa vyhol riziku podstatného zvýšenia ceny povedzme až na 100-200 tisíc Kč. Z investičného hľadiska to nie je zlý pomer potencionálny výnos/strata. ;)

Ale neporovnávaj prosím slovenskú náhradnú sériu "A" s "klasickou" českou sériou "E". Zatiaľ je to miešanie hrušiek s jablkami. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Zdeňku nepochopil jsi, jakým směrem byla kritika mířena.

A je to tak, jablka se k hruškám míchají velmi často, jak se to každému hodí do krámu.

Myslím Fidzi, že bude potřeba času drobátko víc.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... > »

Sběratel.com » Naše papírová platidla » ČR série

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1