Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » ČR série

Vykupminci.cz
Numisargo

ČR série

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Trava: Myslím, že slovenské bankovky 200 Sk a 500 Sk 2006 s. A sa nevyskytujú tak často pretože sú to a) náhradné kusy za nepodarené bankovky a za B) v čase keď sa tlačili, sa tlač bankoviek pomerne zdokonalila a aj náhradných bankoviek bolo potrebných nepomerne menej(v porovnaní s predchádzajucimi rokmi) za C) už v tej dobe prebiehal lov na série A, ktoré sa odchytavali všade možne a získať zrovna tieto 2 kusy bežným nákupom bolo takmer nemožné, čo si určite pamätáte. Čo sa nedá povedať o skorších vydaniach,. No a poslednú informáciu, ktorú som mal bolo, že vplyvom novej "mašiny" na bankovky sa bežným spôsobom k týmto Áčkam známe firmy nevedeli dostať. Či už to bolo tým, že ich bolo menej, nenachádzali sa na vrchoch balíčkov, alebo v tom bolo ešte niečo iné, nedokážem povedať. Holt, musel mať niekedy človek šťastie a naraziť na ňu náhodou napríklad v zahraničí.
Registrovaný uživatel
Sérii F si také někdo eviduje?
Teď jsem měl v ruce F 17 239728
Registrovaný uživatel
Možná evidenci u této série někdo dělá, ale tady je to asi zbytečné. Zatím je oběh dost častý a např. Klim nabízí myslím kolem 20 sérii u s. F
Registrovaný uživatel
Ahoj,
pro Poutníka a spol....
Další ověřené série Éčka: (viděl jsem fota)
E01 000276, 277, 279, 280, 281
E08 000216
E10 000310, 311, 312, 313, 314, 315, 316
E11 000241
E18 000387

Také upřesňuji sérii na pamětní zelené stokoruně vzor 2018 se stříbrným přetiskem ČNB/1919/100 LET/Kč/2019. Nebude to zde již dříve zmíněná série K, nýbrž série M (01-28). Původně byla zamýšlena ještě k tomu i série O (jakože symbolicky Měnová Odluka), ale toto neprošlo nakonec schválením někde na půdě samotné ČNB... Emise ve středu 30.1.2019. A jestli pouze jeden kus anebo také tři (jako dvacetikorun), to uvidíme až si vystojíme ty fronty... :D :D :D
Už se těším na úchylné kolegy, jak budou zase kompletovat postupku M 01 - 28. Hodně zdaru!!! ;)
Registrovaný uživatel
A ještě doplním, že to nebude přetisk, ale folie / něco jako na kartách ke stříbrným mincím /. No a první pamětní bankovka / Rašín /by měla mít 2 typy sériových čísel - RA a RB.
Registrovaný uživatel
No jasně, tzv. horká ražba - něco jako Bimilénium na slovenských bankovkách r. 2000. Jen jsem to malinko zjednodušil, aby porozuměli tak nějak všichni čtenáři tady... ;)
Registrovaný uživatel
No a náklad u Rašína by měl být v množství 20.000 kusů. Takže relativně dost. I tak to bude asi pěkný blázinec před pobočkama ČNB. A ještě k tomu se budou ve stejné době vydávat zase i 3 typy 20 Kč 2019. A Mojmíre i když jsem slíbil, že se o Éčkach už nebudu bavit, tak by mě zajímal stav u sériií 01. Dík
« Poslední úpravu provedl(a) trava v 10. 1. 2019, 20:59. »
Registrovaný uživatel
...ale klidně se tady o Éčkách svobodně bavme, proč bychom nemohli? Vždyť se to tu jmenuje přece ČR série, ne?

Ty 01-čky 000276 - 000285 jsou všechny ze stejného prapůvodního zdroje a všechny ve stejne kvalitě, takže už se domákneš, že... ;)
Registrovaný uživatel
PS: ty Rašíny volně koupit nepůjde - je to numismatický produkt, takže pouze přes smluvní partnery ČNB (jako sady mincí, stříbrné a zlaté pamětní). A pro ně budou k dispozici v jiný termín..., nikoliv hned toho 30.1.2019...
Registrovaný uživatel
Já měl zprávy o 3 kouscích, tam byla kvalita od UNC po stav 0- ? Takže předpokládám, že stavy budou velmi dobré i u toho zbytku.
Registrovaný uživatel
A u těch Rašínů máš pravdu, nebudou volně ke koupi na pobočkách. Možná dobře, máme o jednu starost méně. Ale ty druhé 100 koruny se ale přes pobočky ČNB budou prodávat.
Jinak termínově by měl být Rašín 31.1. a ten " přetisk " 30.1. 2019 ??!!
« Poslední úpravu provedl(a) trava v 10. 1. 2019, 21:36. »
Registrovaný uživatel
Stejny prapuvodni zdroj... Puvabne napsano. :)

Diky Mojmire za dalsi kvalitni info.
Registrovaný uživatel
trava napsal
tak by mě zajímal stav u sériií 01. Dík

Už jsem to tady jednou psal, že balíček měl 100 kusů v UNC! ;) Nikdo jste to nebral vážně!!! :D
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Vážne nikto? :roll:
Inak tomu sa hovorí dobrá investícia. Bankovky za nominál požiteľné v obehu. Riziko straty=0. Potenciálny zisk = 13-25 násobok. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Ale bral jsem to vážně, cop to je 100 Ks ???
Registrovaný uživatel
Mockrát děkuji Mojmírovi za doplnění seznamu, nyní tedy eviduji 48ks 2000 Kč série E v různých stavech, z toho 9ks prokazatelně v UNC... Budu rád, když se seznam bude doplňovat :)
A děkuji za upřesnění sérií u Rašína a u přetisku. 30. ledna se začnou supi slétat :D :D :D
Registrovaný uživatel
Doplnim presne:

pametni bankovka RASIN ma datum emise 31.1.2019 - v tento den si ji budou moci smluvni partneri (ala numismaticka spolecnost, Klim, ceska mincovna a dalsi) vyzvednout v CNB. Orientacni cena 1000Kc.

bankovka se stribrnym pretiskem + dalsi 3ks 20-ti korunovych minci budou k dispozici na prepazkach CNB, a to v emisni den 30.1.2019 a dale do ukonceni prodeje. Prodej bude za nominalni hodnotu, tedy 100 + 3x20.
Registrovaný uživatel
trava napsal
Ale bral jsem to vážně, cop to je 100 Ks ???


jasne, ze to moc neni ... porad se tady tocime v kruhu a otazka je stale stejna:

- skutecne byla serie E tistena jen prvni deska a jen kontrolni cisla 000001-000500?
Registrovaný uživatel
trava napsal
Ale bral jsem to vážně, cop to je 100 Ks ???

Na náš sběratelský trh, je 100 kusů v UNC a 01 ažaž!!!
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Víme o 10-ti kusech série E01 (E01 000276 - E01 000285, přičemž E01 000282 není potvrzená, ale dá se předpokládat, že existuje) z onoho údajného balíčku, takže až někdo přijde s důkazem, že existuje zbylých 90, tak teprve můžeme konstatovat, že balíček 100 ks existoval.
Registrovaný uživatel
Tak to už je desetina balíčku potvrzená, ale důkazy nechte pro policii, ta je potřebuje k vyšetřování! Nikdo vám nebude dodávat důkaz, že celý balíček existuje (tím spíš jeho majitel), protože půjde cena rovnou na půlku!!!
Ono dělat statistiku a rozprodávat 100 kusů bankovek, za co nejvyšší cenu, je celkem veliký rozdíl!
Já mu jen držím palce, aby se ten balíček podařilo rozprodat za plánovaný dvacetinásobek vkladu a vy alespoň tady děláte medvědí službu! :D
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
mědvědí služba mě navadí, mě jde jen o evidenci :) Mě je jasný, že to nikdo nebude zveřejňovat, já si jen počkám, až se bankovky objeví a pak je šupnu do seznamu. Stejně jako to dělám s jinými bankovkami, které si eviduji.
Osobně si taky myslím, že 100 ks je relativně málo... Nás sběratelů samozřejmě nebude tolik, ale je potřeba taky pouvažovat o investorech, kterých může být koneckonců možná i víc než sběratelů... ale těžko říct...
Registrovaný uživatel
Dovolil bych si potvrdit mou hypotézu ohledně 2000 Kč s. E. Vytištěno bylo pouhých 24 sérií v číslech 000001-000500, takže opravdu jen a pouze 12.000 ks. Když odečteme část schovanou v bance a část z oběhu, tak bankovek ve stavu UNC moc nebude. Informace je věrohodná na 99,9 %. Takže teď už zbývá dělat pouze evidenci stavů !!!!! :mrgreen: ;)
« Poslední úpravu provedl(a) trava v 14. 1. 2019, 19:52. »
Registrovaný uživatel
trava napsal
Dovolil bych si potvrdit mou hypotézu ohledně 2000 Kč s. E. Vytištěno bylo pouhých 24 sérií v číslech 000001-000500, takže opravdu jen a pouze 12.000 ks. Když odečteme část schovanou v bance a část z oběhu, tak bankovek ve stavu UNC moc nebude. Informace je věrohodná na 99,9 %. Takže teď už zbývá dělat pouze evidenci stavů !!!!! :mrgreen: ;)

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
No, az nekdo predlozi obrazek, tedy jinou serii a jine cislo nez ty zminovane, muzeme pokrocit :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... > »

Sběratel.com » Naše papírová platidla » ČR série

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1