Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » ČSR I, pár známek k posouzení

Vykupminci.cz
Numisargo

ČSR I, pár známek k posouzení

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Moderátor
Richardbenny napsal
A hnědočervený 15h, tedy kdyby to byla - fakt nevim, snad už nebude nikdo vyčítat, že má užší boční okraje...a je tudíž stříhaná..:D


Farbú hnedočervené vieš rozlíšiť len pod UV lampou. U 15hal srihanej okraje nie sú brané tak strikne ako u 10 hal zelená, 20 hla červená a 30 hal fialová, ktoré oficiálne neboli vydané.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Díky, ..a asi i kvůli tomu, že i hnědočervené zoubkované jsou dost drahé..pod UV lampou, aha, tu nemám..:( Vlastně mě šlo celou dobu diskuze především o první reakci na tu červenou SO, přesně jsem věděl, že když ji tam dám, tak se hned někdo ozve a bez bližšího zkoumání ji ihned odsoudí jako stříhanou, protože má trochu užší okraje..a že jsou okraje rovné, bez jakýkoliv nerovností a náznaky stříhání a samotný původ známky, to už nikoho nezajímalo..:)
Moderátor
Inak ja tiež si myslím, že tá SO1920 20hal nie je v poriadku.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Tak nezbývá než ji otestovat a doufat...:)
Moderátor
Ještě k té 20h SO: Odpověděl už VEP, jestliže známka má prodloužené hřebenové zoubkování, tak horní a zejména spodní okraj bude přesahovat etalon, někdy i dost výrazně.
Registrovaný uživatel
Ano to jsem taky viděl, ale stejně by mě zajímalo, jak to reálně testujou, jestli je pravá, ví to někdo? jaký mají postupy?
Registrovaný uživatel
A trochu mimo téma, nejvíc mě fascinujou někteří prodejci na Aukru, třeba zde:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Krásně to naaranžujou, je to hezky vizuálně zpracovaný a třeba tato "sbírka" se tam teď prodala za 20 litrů..:D, ale to je blbost těch kupujících, že si nezjistěj, jakou to má reálnou cenu a přihazujou jak zběsílý, protože se jim to líbí..:D Je to chytrá strategie..navíc od koruny, no nekup to...;)
Registrovaný uživatel
Tak přiznejte se, kdo to tam dal..:), ne ban ne.:) Ten prodejce jen využívá situace..., která teď nastává: úroky na účtech na nule, Čech koupil mauricia, články o filatelii v prestižních investičních časopisech, zlato kolísá a je to nuda, ekonomická situace ČR, malá nezaměstnanost.. to vše přispívá tomu, že je větší poptávka.. A nový katalog, třeba Pofis, jestli vyjde, si nemusím kupovat, protože si do toho starého u těch dražších položek si k jen ceně napíšu x2, možná x3...:D
Registrovaný uživatel
bajo, koupím si ho, potřebuji zjistit cenu cenu nedotažené příčky u SO5 i cenu známek s neúřední perforací ve stejné edici..a kdo koupil třeba " černé" čísla PČ tak rozhodně neprohloupil...ale né na Aukru...:)
Moderátor
Richarbenny: Ano to jsem taky viděl, ale stejně by mě zajímalo, jak to reálně testujou, jestli je pravá, ví to někdo? jaký mají postupy?

V prvom rade je potrebné si osvojiť špecifiká charakteristické pre zúbkovania prevedené na emisii Hradčany, pochopiť aké chyby ktoré, zúbkovanie má, ako vyzerá známka s obstrihaným zúbkovaním a potom na to stačí lupa, prípadne scaner a grafický program a už to fičí...

V každom prípade aj sa človek venuje zbieraniu nejakého štátu, či územia a chce sa v danej obnlasti špecializovať je potrebné študovať, študovať, študovať, skúšať, merať porovnávať a získať prax. Overenie znalcom by malo byť iba kontrolným aktom po tom, čo som sa uistil, že je známka pravá.
Registrovaný uživatel
Díky za odpověď, je super, ta SO 20h byla ve sbírce, u níž nevěřím, že by tam tam byla prostě falešná známka ..to je vlastně jediný z čeho vycházím...:) A mám moc dobře prokouknuté některé Vikuki, co prodávaj sbírku po dědovi, kterou našli na půdě..:D
Registrovaný uživatel
Z ebayu

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » ČSR I, pár známek k posouzení

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1