Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » ČSR II 1945- 1992

Vykupminci.cz
Numisargo

ČSR II 1945- 1992

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Moderátor
Dívám se, že v Chlubírně není založené vlákno pro ČSR II, tedy roky 1945-1992, což tímto činím.
Začal jsem sbírat kromě Afghánistánu i známky ČSR II, takže několik ukázek ze svojí začátečnické sbírky. Pro svoji sbírku jsem použil albové listy POMfila, které jsem koupil zde na Infofile a též i albové desky: http://eshop.infofila.cz/albove-listy-a4-ceskoslovensko-1945-1992-zvyhodnen-553
Tyto listy si jinak podle potřeby doplňuji.
Jako první je ukázka Košických aršíků, jakým způsobem mám aršíky rozdělené podle aršíkových polí (celkem 15AP)


Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jako další ukazka jsou velké Košické kříže

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ukázka Bratislavského vydání

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Vydání z roku 1957

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Něco z kuponů

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
A něco novějšího.
Známky z ČSR II se mi moc líbí po výtvarné stránce a technické dokonalosti. Považuji je za nejzdařilejší na světě.
A kromě toho je tam hodně typů a vad, že je opravdu co sbírat.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Kosicky krize mam ty nejvetsi co existuji (komplet plachty :)
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Moderátor
Zdenda-Kubik napsal
Kosicky krize mam ty nejvetsi co existuji (komplet plachty :)


Tak, to gratuluji. Já se přiznávám, že ohledně známek ČSR II jsem pouhý začátečník a sbírám je pro radost a ne jako investici.
I když, už jen z prodeje přebytků se mi zaplatila většina ostatních nákupů.
Registrovaný uživatel
Tak ja mam taky radost, koupil jsem komplet kosicke vydani tj. 7 archu (a jeste 2 archy tam byly navic) za 67. Ted, u Benese. Slusnej kauf a jeste mam radost.
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Moderátor
Tak, to věřím.
To jsou pěkné materiály.
Já ještě nevím, na co se budu v ČSR 1945-1992 specializovat. Zatím to mám jako takovou reprezentační sbírku ve 20 albových deskách, známky jsou kompletní, aršíky též, kompletní PL mám cca od roku 1965, k tomu téměř všechny známky od roku 1970 v celých arších, tak ještě nevím, jak se rozhodnout dále.
Zatím mi ještě chybí něco z kuponů a PL od roku 1960.
« Poslední úpravu provedl(a) Jaromir v 7. 3. 2018, 21:40. »
Registrovaný uživatel
Dobrý den, jsem tu nový, mohu pomoci např. s kompletací u Košických aršíků. U každého AP je možné hledat reálně 45 až 75 kombinací. Ty další tři kombinace prakticky neexistují. V případě zájmu můžu poskytnout veškeré dostupné informace, případně i nějaký materiál.
Moderátor
celatecka napsal
Dobrý den, jsem tu nový, mohu pomoci např. s kompletací u Košických aršíků. U každého AP je možné hledat reálně 45 až 75 kombinací. Ty další tři kombinace prakticky neexistují. V případě zájmu můžu poskytnout veškeré dostupné informace, případně i nějaký materiál.


Dobrý den,
děkuji za nabídku a současně Vás vítám na diskusním fóru. Já zatím dělám ČSR II jako reprezentační sbírku a příliš jsem se ještě nespecializoval. Sháním ještě nějaké chybějící kupony a některé PL z olympiády Tokio 1964 a doplatní známky na oz papíru.
Co se týká Košických aršíků, mám zatím jen těch 15 AP a nějaké základní vady jako zlomenou tlapu a ještě nevím, do jaké půjdu hloubky.
Ale Vaše materiály a znalosti by určitě byly ozdobou zdejší Chlubírny včetně odborných článků. Určitě byste tímto udělal dobrou propagaci Košických aršíků.
« Poslední úpravu provedl(a) Jaromir v 3. 4. 2018, 9:30. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » ČSR II 1945- 1992

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1