Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » Cukřenka (miska) ARGENTOR?

Vykupminci.cz
Numisargo

Cukřenka (miska) ARGENTOR?

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
z pozůstalosti máme cukřenku na obrázku, je značená zespod misky i na víku. Nevíte prosím, jak může být stará, jestli značení znamená také nějaký druh kovu a jestli má nějakou cenu?
Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zrejme (isto) alpaka. Je to pekné.
https://www.webumenia.sk/dielo/CZE:MG.U_31940
Werke Rust &Hetzel...?
-s-
Registrovaný uživatel
Je to postříbřená alpaka, vyrobeno to bylo kolem roku 1910.
Adalbert
Registrovaný uživatel
Adalbert napsal
vyrobeno to bylo kolem roku 1910. Adalbert


Firma Argentor získala v roku 1907 titul c. a k. dvorného dodávateľa a v rokoch 1907-1919 značila výrobky s dvojhlavou orlicou. Tri trojuholníky pod nápisom ARGENTOR používala až v rokoch 1919-1942. Materiál je postriebrený argentor.
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
děkuji za informace k cukřence a přidávám další kovové předměty, které měla babička na polici s tou cukřenkou, ale u těchto jsem nenašla žádné značení. Může to k sobě nějak patřit? Nebo se bez značení jedná jen o bezcenné dekorativní předměty?
Předem děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
hribecek napsal
bezcenné


Po babičke a bezcenné?!
Registrovaný uživatel
Omlouvám se, pokud Vás moje formulace dotazu nějakým způsobem uráží. Citovou hodnotu považuji za soukromou a intimní věc, která nelze ocenit, a je nadbytečné ji řešit na odborně orientovaném foru. Proto je můj dotaz směřován pouze na hodnotu, se kterou potřebuji poradit, tj. hodnotu peněžní, či prodejní. O hodnotě citové mám jasno.

stator napsal
hribecek napsal
bezcenné


Po babičke a bezcenné?!
Registrovaný uživatel
K sobě určitě nepatří, nejsou od stejného výrobce, ani nemají shodný výtvarný styl. Cukřenka pokud je nepoškozená může stát i několik tisíc korun. Konvice bude stát do jedné tisícovky a mísa kolem 2 000 Kč. Ale záleží na celkové zachovalosti. Tyto ceny jsou pouze hrubý orientační odhad.
Adalbert

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » Cukřenka (miska) ARGENTOR?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1