Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antikvariát » dantes ilus.gustav dore

Vykupminci.cz
Numisargo

dantes ilus.gustav dore

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
1 dil. peklo.schanim jeste jeho 2 dily. už 40 let.nemužete mi poradit.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tady máte ke koupi asi všechny tři: https://www.abebooks.com/servlet/BookDetailsPL?bi=17445771239&searchurl=kn%3Ddore%26sortby%3D1%26an%3Ddantes&cm_sp=snippet-_-srp1-_-title16
Registrovaný uživatel
bohuže to není toto vydaní, 2 díl očistec byl vydan nekolik let p dilu peklo.
Registrovaný uživatel
Pro čtení Dantovy Božské komedie jsou dle mého názoru v našich podmínkách ilustrace tak důležité, jako snad v žádné jiné knize. Je tady opravdu žádoucí, aby ilustrace opravdu ilustrovaly text, čili aby tam bylo nakreslené to, o čem člověk čte. Mám tu odvahu či drzost zde dokonce napsat, že ilustrace jsou pro pochopení textu zde důležitější než to, zda překládal ten či onen (píši zde pouze o českých překladech). Z tohoto hlediska např. jinak velmi krásné ilustrace Jiřího Anderleho ve vydání z r. 1988 jsou bezvýznamné - jsou to jen obecné postavy a tváře, sice krásné, ale k textu se nijak zvlášť nevztahující. Naproti tomu ve vydání z r. 1941 jsou asi nejstarší ilustrace ještě zde středověku, asi ty vůbec prvé, a ty jsou opravdu ilustrativní. Nejlepší jsou z tohoto hlediska ilustrace Sandra Boticelliho v našem českém vydání z r. 1958. Ke vzniku Boticelliho ilustracím dal podnět sám Lorenzo Medici Il Magnifico. Nádherné Dorého ilustrace nejsou pokud vím v žádném českém vydání. Jedná se ale o skutečné ilustrace, které skvěle doplňují text. Čili pro čtení je asi nejlepší vzít český text s Boticelliho ilustracemi a mít k domu Dorého, ať už z cizojazyčného vydání nebo z internetu. Já sám mám vydání s Dorém v originální italštině, které jsem si přivezl z Itálie, kniha velmi pěkná a byla tam za babku. Jeden antikvariát má momentálně v nabídce ruské vydání ze 2. poloviny 19. století a chce za to 100000,- Kč. Nepochopil jsem - má snad původní Dorého grafiky?? České vydání s Boticelliho ilustracemi z r. 1958 se dá v antikvariátech sehnat většinou za slušnou cenu cca 500,- Kč. Jinak je zvláštní, že Dantova Božská komedie byla jen jednou zfilmována, a to v r. 1911. Když si přečtete text, prohlédnete Dorého ilustrace a představíte si, co by moderní filmařské technologie (ala Avatar apod.) s tím dokázaly v současnosti udělat...
« Poslední úpravu provedl(a) Hilaris v 28. 1. 2019, 17:07. »
Registrovaný uživatel
rozměr 39-30-5 cm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Díky Vám...proti Vám jsem totalní amater...ještě jednou díky Vam.....prosím uvedte kdy byla vydana
Registrovaný uživatel
Kdy byla Vaše kniha vydána nemám tušení. Moje kniha z Itálie byla z antikvariátu, vydání velmi pěkné z 90. let 20. století. Něco podobného je asi momentálně k mání v němčině z r. 1995 v antikvariátu Čejka za 300 Kč (celá Božská komedie se všemi ilustracemi). Na stránky Můj antikvariát zadat Dante Doré a vyjde Vám to hned. Pokud jste to ale nečetl, tak Vám myslím neprozradím žádné tajemství, že prvý díl Peklo je čtenářsky i ilustračně nejatraktivnější, bývá vydáváno i samostatně, takže to nejlepší máte. Očistec je ještě jakž takž čtenářsky pochopitelný, ale v Ráji je autor již někde mimo, tím se dokáže prokousat málokdo. Je to prý i záměrný symbol.
Nedá mi to abych se zde nezmínil o vynikajícím protipólu na stejné téma z 20. století - a sice skvělé knize C. S. Lewise Velký rozvod nebe a pekla (The Great Divorce).
Registrovaný uživatel
ja jsem ji koupil v antikvariatu v praze v roce 1985

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Antikvariát » dantes ilus.gustav dore

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1